NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Film] Kwadrylogia filmu "Obcy"

Jak oceniasz kwadrylogię filmu "Obcy"?
Wyśmienita!
42%
 42%  [ 3 ]
Bardzo dobra
14%
 14%  [ 1 ]
Dobra
28%
 28%  [ 2 ]
Średnia
14%
 14%  [ 1 ]
Słaba
0%
 0%  [ 0 ]
Bardzo słaba
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 13-07-2006, 15:40   

Szczelina z roztopionym ołowiem. Samemu Obcemu Psiemu (bo z psa :P ) niezbyt to szkodziło, bo miał twardy pancerz, a sam ołów wcale nie był taki gorący. Dlatego w IV części wykorzystano to - po wydłubaniu szczątków Ripley nadal obecny był tam martwy embrion, który zawierał pomieszane geny Ripley jak i samego Obcego.
 
     
Voythieus 
Kapral


Posty: 17

Prestiż
Wysłany: 13-07-2006, 17:35   

RomanX napisał/a:
Trzeba jednak rzec, że AvP nie ma nic fabularnie do Obcego albo Predatora.

Ależ ma!

Firma Charlesa Weylanda (gra go Lance Henriksen), która wysyła całą ekipę do zbadania piramidy, pojawia się później w Obcych. Sam Weyland stanowił wzór dla wyprodukowanego przez swój koncern androida Bishopa (z drugiej części Obcego - także grał go Henriksen, jeno młodszy).

W filmie miał podobno zagrać sam terminator-gubernator Arnold Schwarzenegger - i to tę samą postać, w którą wcielił się w pierwszym Predatorze - ale zrezygnował z powodu zwycięstwa w wyborach .

Swoją drogą pewne fakty w AvP są okropnie naciągane, przez co film traktowany jako część obu serii żadną miarą nie trzyma się kupy, ale to już niestety świadectwo tego, jak niepoważnie potraktowano sobie ten film.
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 13-07-2006, 17:44   

Voy: No tak, Weyland-Yutani Corp., tzw. "Firma", która zatrudniała Ripley, była właścicielem Nostromo i kolonii na Acheronie, oraz wysyła żołnierzy na Fiorinę 161. Ale wymienienie jednej nazwy to taki detal, że aż zapomniałam :) Przesadziłam z generalizacją.
 
     
Fred 
Bohater


Posty: 358

Prestiż
Wysłany: 13-07-2006, 17:56   

To ja jeszcze dołożę to do wypowiedzi Voy'a.
 
 
     
Cruise 
Plutonowy
Mechwarrior


Posty: 73

Prestiż
Wysłany: 14-07-2006, 15:12   

No to teraz ja

Obcy 1 - Genialny klimat, swojego czasu zrobil moim zdaniem niezly szum
Obcy 2 - Wprowadzenie odzialu komandosow, desantowania itp wplynelo niesamowicie - film jest genialny i niewatpliwie najlepszy w calej serii
Obcy 3 - Podobal mi sie najmniej, aczkolwiek tez swietny no i mamy juz w koncu Runnera (obcego z psa) a nie Drona (obcy z Człeka)
Obcy 4 - Zaraz po dwójce, swietne efekty i ciekawe motywy. Podobala mi sie bardzo i podobac sie bedzie
Predator 1 - Świetna, moim zdaniem lepsza od dwojki i nie przeszkadza mi postać Arniego. Predator po kolei zabija kolejnych czlonkow odzialu a oni nie wiedzą o co chodzi. Miód
Predator 2 - Oczywiscie przeniesienie akcji do miasta i nowe bronie zrobily na mnie wrazenie ale film IMHO gorszy od jedynki (co nie znaczy ze mi sie nie podoba.. bardzo mi sie podoba)
AvP - Rzeczywiscie film przereklamowany ale mimo wszystko jestem za, wyjasniono kilka rzeczy i ogolnie luzik, goraco polecam

Reasumujac: Jestem fanem zarowno Obcych jak i Predatorów i polecam ich wszystkim ktorzy ich jeszcze nie znają, pozdro

Jeszcze mała ciekawostka: w koncowce drugiej czesci Preda na statku jest czaszka Obcego.. zauwazyliscie :) ?
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 14-07-2006, 17:56   

Cruise: Nie pamiętam dokładnie, ale w pierwszej części chyba też była ukazana czaszka Obcego... chyba.

Poza tym ciekawa jestem: kto z was widział w końcowej scenie "Predatora" jego właśnie (Predzia)? Był w helikopterze, kto zapoda mi screena z tym widoczkiem dostanie... hm... 250 PP :)

EDIT: Chodzi mi o czas już PO detonacji :)
 
     
Mr Knife 
Bohater

Pojedynki: tak
Posty: 266

Prestiż
Wysłany: 14-07-2006, 18:43   

Heh ja zakończenia nie widziałem, bo mi na samiusieńkim końcu filmu prąd wyłączyli i wrócił na napisach :sad:
 
     
Voythieus 
Kapral


Posty: 17

Prestiż
Wysłany: 15-07-2006, 15:07   

RomanX napisał/a:
Poza tym ciekawa jestem: kto z was widział w końcowej scenie Predatora jego właśnie (Predzia)? Był w helikopterze, kto zapoda mi screena z tym widoczkiem dostanie... hm... 250 PP :)

Z tego co mi wiadomo, to Predator nie pojawił się w helikopterze - przynajmniej nie w takiej formie, w jakiej można by się spodziewać. Po prostu rolę pilota śmigłowca zagrał ten sam aktor, który wcielił się w potwora - Kevin Peter Hall.
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 15-07-2006, 15:44   

Niech Ci będzie, że bez screena, bo i tak wszystko wypaplałeś :P Brawo!

BTW, całkiem niezłe wykorzystanie obsady, no nie?
 
     
Fred 
Bohater


Posty: 358

Prestiż
Wysłany: 15-07-2006, 18:58   

Ej, to nie Kalambury :D Wypowiadać mi się na temat filmu, a nie zadawać zagadki :P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group