NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Minty
09-09-2006, 17:03
Tibia i inne mmo rpg ^^
Autor Wiadomość
Ovitz 
Starszy kapral


Posty: 48

Prestiż
Wysłany: 11-09-2006, 23:53   

Tibia jest do dup.. Troche graęłm i nie mam pojecia jak mozna w to grać. U mnie kolega co ma z 15-14 lat jak go zabili to wyszedł na balkon i zaczoł płakać... Takie gry zdexydowanie nie sa dla dzieci... Miesza tylko w głowie... :evil:
_________________
Czy można na siłę tworzyć genialne rzeczy?

-Tak, trzeba tylko mieć tę siłę.
 
 
     
Ciasto 
Szeregowy


Posty: 3

Prestiż
Wysłany: 12-09-2006, 11:06   

Cytat (nie pełny bo bym na pewno dostał bana za bluzgi ;) ).
Cytat:
www.tibiistop.prv.pl

Cytat:
Ważnym sygnałem dla rodziców może być to, że osoby grające w Tibię pogarszają się w nauce, mają problem z kontaktami z innymi ludźmi w świecie realnym. Dziecko spędza cały dzień przed komputerem, nie wychodzi z domu, a nawet czasem staje się agresywne dla otoczenia. Ten świat zabija!.. gry sieciowe typu Massive Multiplayer Online Role Playing Game, jak np. Tibia, cieszą się wyjątkową popularnością szczególnie w Azji. Tam też doszło do pierwszych przypadków, gdy wycieńczony gracz umierał przed ekranem komputera. Szerokim echem odbiła śmierć młodej Chinki, która skonała. Aby ją upamiętnić, setki innych graczy urządziły jej... wirtualny pogrzeb i zebrały w się o tej samej porze w jednym miejscu wirtualnego świata. Tragiczny finał miała też rozgrywka w Chinach gdzie pewien Chińczyk zabił kolegę, gdy ten nie chciał oddać mu wirtualnego miecza.



Osobiście wolę bierki :P
_________________
Hare Ciasto.

Szablon ci pomoże. Schemat zabije.
 
     
dng 
Sierżant


Posty: 139

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 16:27   

Dominika napisał/a:
Widać Dingo, że się nie znasz na RPGach.


TYYY! APAGE!1 :D Ja, który przeszedłem z 5 razy Neverwinter Nights na różnych trybach trudności, ja, który zna się na Aurorze jak nikt inny, ja, który wymiata przy Baldursach i Ajsłindach nie znam się na RPGach!? Przeginasz. Tibia to nie RPG. To quasi-rpg. RPG nie polega na chopdzeniu i zbieraniu, kupowaniu i zabijaniu przedmiotów. Zazwyczaj eRPeGi mają jakąś fabułę, prawda? :) Więc tu nie mów mi o stażu Nie-znającego-się-na-RPG, dobrze?

Ech, Tibia jest do pupy, ponieważ w ogóle nie trzyma klimatu. Wolę MU, choć i ono nie ma fabuły, jest grywalne i podtrzymywane przez fajną graficzkę 3D :)

PS: W 99,98% w RPG nie steruje się strzałkami ;)

A w cRPGach przypadkiem się nie steruje strzałkami? ;) | Tasmpol.
_________________
www.cportal.webd.pl
Ostatnio zmieniony przez Tasmpol 13-09-2006, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
michal.10 
Starszy sierżant
Club to Death Angel


Posty: 180

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 16:52   

0,02% to Tibia :D

A ja teraz w BG1 pocinam. Miejsce na dysku sie kończy. Ostatnio klikam "Q", żeby QuickSave'a zrobić a tu parze... BG SIE WYŁĄCZA?! KOmunikat o niewystarczającej ilości miejsca na plik jakiśtam.... lol Było 1,16 MB czy coś takiego xD


Zna ktoś jakieś RPG, które zajmuje MNIEJ niż 400 MB RAZEM z buforem na dysku ?
_________________
"Nić życia jest mieszanym włóknem, dobro i zło przewijają się razem."
"Nie kocha się za, kocha się pomimo, że..."
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 18:11   

W Oblivionie steruje się strzałkami. W każdym RPG można sterować strzałkami. Jeśli nie, to jest prawdopodobnie strzelanką albo czymś takim.

m10: Kup nowy dysk, tanie są :) RPG poniżej 400 MB to chyba będą Might & Magic VI i wcześniejsze (zgaduję). No i stare Ultimy (chyba VIII i wcześniej).
 
     
Temporal 
Podporucznik
CP user


Posty: 674

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 18:40   

Heh jakie tu niektóre wypowiedzi są płytkie heh. Więc MU jest super a Tibia nie bo ma gorszą grafę? Cóż MU napewno ma lepszą grafę od Tibii ale tak ogólnie to jest na takim samym poziomie. Czasami mam wrażenie że dla niektórych liczy się tylko grafa. A i co jest złego w pegazusowej grafie?

Ja nie potępiam mmorpg ale sam za nimi nie przepadam bo dla mnie to strata czasu bić moby i się nudzić. Wolę gry w których akcja posuwa się do przodu z powodu umiejętności gracza a nie przez regułę grasz dłużej to jesteś dalej. I na przyszłość nie mylcie mi tu RPG z mmorpg bo to dwie różne rzeczy.
_________________
Tajemnica 4

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Steam:
Skype:
Posty: 821

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 18:42   

Demise itd. albo klikowe ^^ A co do BG, PT, NWN, ID i resztę to eh.. są to słabe próby przełożenia systemu AD&D na kompa i każda ma znaczące odstępstwa.. i w większości z nich fabuła to tło pod kolejne walki i zbieranie przedmiotów jak w Tibii (wyjątek Planescape: Torment którego świat (a raczej wiązania wymiarowe) już od kilku lat niestety nie istnieje :/ Więc raczej zbyt wysokiego poziomu nie masz ale i tak jest wyższy od części graczy cRPG...
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
Dominika 
Sierżant


Posty: 121

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 19:47   

1) MU nie ma 3D grafy :/
2) Najlepsze są wg. mnie karcianki, oraz RPG prowadzone przez mistrza gry. Nie takie wymyślane w 5 minut. Tylko jak się gra z podręcznikiem gdzie jest bestiariusz, opis klas, karty postaci itd. I ma się jeszcze fajnych kolegów i koleżanki do gry, to zabawa na minimum 5 godzin.
 
 
     
mathew 
Plutonowy


Pojedynki: tak
Posty: 92

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 20:20   

LOL Dingo!!!! Mu to jest syf jak nic!!! Porównajmy z tibią:
Fabuła:
Tibia: taka se Mu: Nie ma fabuły
Grafika:
Tibia:Spoko grafika Mu: Jakoś tak mi się nie podoba
Dźwięki
Tibia:dobrze ze niema Mu: no i co źe ma jedną zaletę ??
Engine:
Tibia: ultra zajefajny;;] Mu: płakać się chce ;(

No i tyle.
 
 
     
Lukas 
Plutonowy


Posty: 89

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 20:37   

lol zaraz będą się kłócić amatorzy tibii i MU xD oba syfy ;d

mathew napisał/a:
Fabuła:
Tibia: taka se Mu: Nie ma fabuły


Gdzie Ty w tibii fabułę widzisz? :P

mathew napisał/a:
Grafika:
Tibia:Spoko grafika Mu: Jakoś tak mi się nie podoba


Co prawda obie szaty graficzne są do... niczego, to jednak zdaje mi się, że w MU jest mimo tego "3d" brzydsza.

Cytat:
Engine:
Tibia: ultra zajefajny;;] Mu: płakać się chce ;(


Co rozumiesz pod pojęciem Engine?
_________________


 
 
     
Temporal 
Podporucznik
CP user


Posty: 674

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 21:14   

Dominika napisał/a:
1) MU nie ma 3D grafy :/


A jaką? MU jest 3d i to dobrze widać no chyba że gadamy o jakiś innym MU.
_________________
Tajemnica 4

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
 
     
Dominika 
Sierżant


Posty: 121

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 21:59   

Hm... swoją teorie o "MU nie jest 3D" opieram na jakimś czasopiśmie komputerowym kupionym dawno temu :P
 
 
     
Temporal 
Podporucznik
CP user


Posty: 674

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 16:34   

To chyba pismo zrobiło błęda albo chodziło o inną grę. Może w MU nie ma obracanej kamery, zoomów itd. ale napewno spełnia wszystkie warunki 3d.
_________________
Tajemnica 4

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
 
     
radex 
Plutonowy


Posty: 64

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 16:39   

Heh, mam kolege, ktory reaguje na tibie tak:

Najpierw mówi że jakaśtam gra (np. Szajs 9000) to gra do dupy (ciekawe czy taka gra istnieje)

i potem mowi ze ma 30 poziom... ja mowie ze tibia jest do dupy... a on "Ty sam jesteś do dupy" i obrażony jest na mnie przez tydzień... i potem jak ja powiem "Ja nie lubie wszystkich gier to i ty tez pewnie nie wszystkie" to powie "Ja lubie kazda gre!" i sie obraza na kolejny tydzien
_________________
...Nestle, and Good Luck...
 
     
Ozi 
Młodszy chorąży
Skarbówka


Posty: 251

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 17:56   

mathew napisał/a:
Mu to jest syf jak nic

W miejsce
mathew napisał/a:
nic

wstawiłbym
mathew napisał/a:
Tibia

Czyli
Lukas napisał/a:
zaraz będą się kłócić amatorzy tibii i MU xD oba syfy

a szczególnie
Lukas napisał/a:
oba syfy

Gratulujemy trafnego komentarza :D .
Ale powiem wam coś...nie lubie tibii ;) .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group