NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jakiego jesteście wyznania?
Autor Wiadomość
Dante R. 
Sierżant

Posty: 130

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 12:04   

Dominika - masz niepodważalne dowody :)
Ja wierzę w ... siebie :P .

A tak na serio jestem katolikikiem, chociaż mógłbym wierzyć i w Pastafari XD
 
     
michal.10 
Starszy sierżant
Club to Death Angel


Posty: 180

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 12:33   

Rodzice katolicy a Ty masz to gdzieś? :D

Opętenia... wiesz czasem ludziom naprawde odbija. A może uważasz, że egzorcyzmy E.R. to była prawda? :lol:
_________________
"Nić życia jest mieszanym włóknem, dobro i zło przewijają się razem."
"Nie kocha się za, kocha się pomimo, że..."
 
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Skype:
Posty: 821

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 14:31   

Współcześnie każdy przypadek opętania musi być najpierw sprawdzony przez psychiatre czy nie jest to choroba psychiczna... Chyba, że sytuacja jest naprawde poważna to wtedy odrazu wkracza egzorcysta a co do przypadków i dowodów istniania Boga znam wiele tylko że osoby którym trudno uwierzyć uznają to za 'przypadek' 'duży zbieg okoliczności' 'fałszerstwo' 'oszustwo' bo trudno jest im uwierzyć i zrozumieć, że przez całe życie byli w błędzie...
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
Cage 
Plutonowy
Wishmaster


Posty: 84

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 14:57   

@ Dominika :

1) Wiele przypadków opętań to często choroby psychiczne itd.
2) Wielce prawdopodobne jest, że Jezus istniał, ale co do tego że był synem Boga nie ma pewności
3) Odkryto ale jeśli dobrze pamiętam, to tej ewangelii nie uznaje kościół. Dlaczego? Może nie pasuje z przekonaniami?

Co do przepowiedni: najlepszy by był jej orginalny tekst. Jego interpretacje mogą być zupełnie dowolne.

Logika się sprawdza w praktyce, zgadza się z rzeczywistością, otacza nas codziennie. Co do Boga/religii itd. to nie ma pewności, nie można tego sprawdzić.
_________________
http://retrocade.net/
http://ccorner.duke4.net/
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 15:48   

Właśnie wiara na tym polega - by wierzyć w świadectwo, a nie w dowody.
Znane jest wiele ewangelii, jest ich naprawde dużo, ale Kościół ich nie uznaje.
A co do tej przepowiedni - dla mnie bujda :) Pomyślcie, jeżeli dobrze pamiętam, to "nie znamy dnia ani godziny", a więc czemu niby Bóg miałby natchnąć kogoś do określenia dnia apokalipsy? Wtedy już byśmy byli przygotowani. Poza tym, nie są dokładnie w tej przepowiedni kolejni papieże, są tylko właśnie takie nic nie znaczące zdania - a nawet "Człowiek ze spadającego drzewa" prędzej czy później można przypasować do dowolnego człowieka, chociażby nie wiem jak wyfantazjowanymi skojażeniami.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Dominika 
Sierżant


Posty: 121

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 16:36   

Nie zrozumiałeś chyba tego tekstu, zważ na to iż: Po ostatnim papieżu przepowiedzianym może być okres bez papieży... poszukaj sobie książki "Przepowiednie królowej Izyldy" i pocztaj :P

M.10 A skąd wiesz, że E.R to nie prawda ? Bo nie chcesz po prostu wierzyć i wydaje Ci się to nie logiczne.

A i Tasmpol: Właśnie chciałam to napisać, że wiara właśnie na tym polega by wierzyć w świadectwo, a nie w dowody.

Uprzedziłeś mnie :P
 
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Posty: 1731

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 17:51   

Ciasto napisał/a:
Tacy ludzie zazwyczaj mają piątki, ale tylko recytują z pamięci wersety z książek.
Nie wiem czy wiecie ale 666 jest symbolem wielkości ludzi,ni wiadomo kto to uszatanił :D


O symbolu wielkosci ludzi nie słyszałem, ale 666 to liczba jakiegoś cesarza, który był uznawany za antychrysta (Żydzi literom przyporządkowywali liczby).

Ale podobna sytuacja ma się z pentagramem (ale o tym to już wpsółcześnie chyba każdy wie). Pentagram nigdy nie był uznawany za cos złego (wręcz przeciwnie). Dopiero wpsółcześnie zaczeliśmy go utożsamiać wyłącznie z okultyzmem. No i ostatecznie pwostały dwa pentagramy - dobry i zły - różnia się ułożeniem ramion.
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 19:40   

Emily Rose to fikcyjne nazwisko. Dziewczynka ta (nie pamiętam, jak się naprawdę nazywała, ale tego można poszukać) umarła, bo przez egzorcystę nie zażywała leków psychotropowych.

W egzorcyzmach jest ten problem, że to egzorcysta decyduje, czy to choroba. Po prostu sprawdza, czy może to wyleczyć - jeśli jest to "po prostu" głębokie zakompleksienie, to przeprowadza egzorcyzmy. Jeśli jest to złożona choroba, to wzywa lekarza :P

Ewangelia Judasza burzy pogląd o zdradzie Judasza. W ogóle jest dużo (kilkadziesiąt) ewangelii, ale zatwierdzone są tylko 4... czemu? Bo jakiś cesarz szczególnie je lubiał (tj. uważał je za najbardziej przemawiające do ludu). Reszta umniejszała znaczenie kapłanów i władzy centralnej, czego oczywiście nie lubiał.

Poza tym gdzieś w Biblii jest nawet napisane, że bodaj po Sodomie i Gomorze Bóg stwierdził, że już nigdy nie zaingeruje, czyli każda domniemana dzisiejsza oznaka istnienia Boga to fałsz! Jedynymi prawdami mogą być tylko agnostycyzm i ateizm :P A co wynika z tego, że agnostycyzm prowadzi do ateizmu, to chyba każdy się domyśla.
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 19:46   

Cytat:
W ogóle jest dużo (kilkadziesiąt) ewangelii, ale zatwierdzone są tylko 4... czemu?

Mi się wydaje, że nie uznano ich autentyczności. Bo równie dobrze mogą to być teksty napisane współcześnie.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 20:14   

Tasmpol: Nie zrozumiałeś: je zatwierdzano bodaj w III wieku :P , a powstały jeszcze wcześniej, na równi z innymi. Po prostu te 4 były przydatne politycznie, bo jakiego dobrego władcę lub chociażby zarządcę (w tym przypadku biskupa Lyonu) obchodzi religia, jeśli nie niesie ona ze sobą korzyści politycznych? :) Ewangelia Judasza również jest odrzucona. Wszystkie ewangelie były niejako wojną Żydów i Chrześcijan z Kainitami, jednak wygrali Ci pierwsi :P
 
     
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Posty: 296

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 20:23   

Ewangelia Judasza to kiepski przykład akurat bo nie jest to ewangelia o Jezusie napisana przez Judasza, tylko o Judaszu napisana przez gnostyków, w której zgodnie z ich doktrynami Judasz pomaga tylko przyjacielowi pozbyć się jego ziemskiego ciała... No cóż, jesli miałbym wskazać, który z tekstów - jedna z "prawdziwych" ewangeli czy ewangelia Judasza - stara się bardziej narzucić pewne idee to uważam, że właśnie ewangelia Judasza, jest bardziej taką "propagandówką".
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
Dominika 
Sierżant


Posty: 121

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 22:09   

RX: Skoro powiedział, że nie ingeruje w sprawy ludzi po Sodomie i Gomorze, tzn. że istnieje :P bo jak mógł powiedzieć, nie istniejąc ? :)
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 22:39   

W Harrym Poterze samochody i miotły latają, a w Terminatorze 2 T-1000 utopił się w surówce, z kolei w co drugiej kreskówce zwierzęta lub np. Deska są obdarzone intelektem... Napisałam, że taki zapis jest w Biblii, a nie, że faktycznie powiedział :P

PoW: Jeden kit, bo wszystkie ewangelie to bzdury. Na przykład chore dziecko wykąpane w wodzie po Jezusie od razu wyzdrowiało - jak tu zmieścisz symbol? No jak? Po prostu plebejska plota :P
 
     
Cage 
Plutonowy
Wishmaster


Posty: 84

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 22:41   

@ Dominika:

Posługując się tą samą logiką: Bogów greckich(z mitologii) uznaja się że nie istnieją, wyznawców teraz nie ma chyba, nie? Więc nikt się nie upiera, że są. Ale Zeus piorunem zabił Asklepiosa. Jak mógł go zabić nie istniejąc?
_________________
http://retrocade.net/
http://ccorner.duke4.net/
 
     
morty 
Młodszy chorąży


Posty: 236

Prestiż
Wysłany: 14-09-2006, 23:20   

RomanX napisał/a:
PoW: Jeden kit, bo wszystkie ewangelie to bzdury. Na przykład chore dziecko wykąpane w wodzie po Jezusie od razu wyzdrowiało - jak tu zmieścisz symbol? No jak? Po prostu plebejska plota :P

Może że wszystko, co łączy się z Bogiem jest święte :)

Swoją drogą o tej przypowieści nie słyszałem. Możesz podać fragment lub chociaż nazwę księgi?
_________________
http://gmapsapi.com - Poznaj Google Maps API
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group