NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki edytor grafiki najlepszy?
Autor Wiadomość
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

39920 Prestiż
Wysłany: 22-11-2005, 22:52   

Nie spadłem z krzesła.

Siedziałem na fotelu. :p
I z niego spadłem. Cuda! Ale ludzą są paskudni. Obrazek piękny, a oni go dołują.

oldboy 
Kapral

2264 Prestiż
Wysłany: 02-06-2006, 01:11   

W Xp - także można skalować ;) trzeba tylko jeszcze dodatkowo Crtl przytrzymać ;P
A zresztą paint w ogóle jest fajniacki ;P kopiowanie mi się także podoba zaznaczasz przytrzymujesz Crtl bądź Shift i przeciągasz ;) bardzo przydatna opcja ;) albo zmiana kolorów poprzez gumkę ;) wybierasz pierwszy kolor ten który chcesz zmienić a drugi na ten który chcesz wstawić i przytrzymując drugi przycisk myszki zmieniasz barwę ;) (z tego chyba najczęściej korzystam) :)

morty 
Młodszy chorąży

6521 Prestiż
Wysłany: 02-06-2006, 09:06   

W paincie na pewno ładnego menu nie stworzysz. Proste programy rastrowe nadają się do pixelartu co najwyżej. W kontekście Frikika - cała grafa powstała w Corel Photo Paint 9, Painta nie miałem potrzeby uruchamiać ani razu.

McO 
Bohater
WujasheQ

15161 Prestiż
Wysłany: 02-06-2006, 10:26   

Ja używam tylko i wyłącznie Painta :) ... no może prawie zawsze - czasem mam okazję coś porobić w PS albo w Macromedia Flash 8 (choć to nie jest typowy program graficzny :-P ).

Kaytek 
Chorąży

6902 Prestiż
Wysłany: 02-06-2006, 10:41   

Paint.net jest bardzo dobry. Można w nim uzyskać zadowalające efekty przy małym nakładzie pracy (avatar i sygnaturka), albo świetne przy większym.

Fred 
Bohater

3404 Prestiż
Wysłany: 02-06-2006, 16:08   

morty napisał/a:
W paincie na pewno ładnego menu nie stworzysz

Takiś pewny? :) Może podaj jakieś sensowne argumenty które potwierdzają twoje stwierdzenie. Jak narazie to nie masz w rzadnym stopniu racji. Rasowy pixelartowiec zrobi o wiele piękniejsze menu niż jakiś corelowiec. Mi do takiego poziomu jeszcze wiele brakuje, ale infejers to moja najmocniejsza pixelartowa strona, i mógłbym bezproblemu obalić Twoje stwierdzenie ;)

morty 
Młodszy chorąży

6521 Prestiż
Wysłany: 02-06-2006, 17:01   

Fred napisał/a:
morty napisał/a:
W paincie na pewno ładnego menu nie stworzysz

Takiś pewny? :) Może podaj jakieś sensowne argumenty które potwierdzają twoje stwierdzenie. Jak narazie to nie masz w rzadnym stopniu racji. Rasowy pixelartowiec zrobi o wiele piękniejsze menu niż jakiś corelowiec. Mi do takiego poziomu jeszcze wiele brakuje, ale infejers to moja najmocniejsza pixelartowa strona, i mógłbym bezproblemu obalić Twoje stwierdzenie ;)

Są wyjątki, takie jak Eternal Daughter, która ma wspaniałe menu. Przy czym jeśli idzie o ergonomię i użyteczność - pixel art niewiel pomaga. Zresztą w Corelu przy największym powiększeniu widać ładnie siatkę i pędzelkiem kwadratowym 1px bez wygładzania w pixel art też można się bawić :)

Andy 
Sierżant

6475 Prestiż
Wysłany: 04-09-2006, 19:18   

Ja używam painta i wbudowany edytor TGF'a. A jak zainstalowałem photoshop'a otwierał mi się pół godziny :mad:

[ Dodano: 2006-09-05, 17:16 ]
Zainstalowałem Paint.net i ma wszystko. Proste efekty, które są wyśmienite dla pixart'u. Bardzo dobrą paletę kolorów i najważniejsze - warstwy. Tak więc polecam ten program do pixart'u.

Temporal 
Podporucznik
CP user

15 Prestiż
Wysłany: 05-09-2006, 20:35   

Fred napisał/a:
Takiś pewny? Może podaj jakieś sensowne argumenty które potwierdzają twoje stwierdzenie. Jak narazie to nie masz w rzadnym stopniu racji. Rasowy pixelartowiec zrobi o wiele piękniejsze menu niż jakiś corelowiec. Mi do takiego poziomu jeszcze wiele brakuje, ale infejers to moja najmocniejsza pixelartowa strona, i mógłbym bezproblemu obalić Twoje stwierdzenie

Heh ja nic nie mam do pixel artu to to fajna technika ale trzeba się z tym pogodzić że do wszystkiego się nie nadaje. Teoretycznie pixel po pixelu możesz zrobić to samo co inne progsy ale przy dużych obrazach to jest to strata czasu. Ja nie mam nic przeciwko temu żeby progs obliczył coś za mnie i przyśpieszył za mnie pracę ale to nie oznacza że taki PS, Corel czy inny program robi wszystko za nas. Ostateczny efekt i tak zależy od użytkownika więc trzeba być bardzo dobry by poskromić te profesjonalen programy.

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.

Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof

Pojedynki: tak

14368 Prestiż
Wysłany: 06-09-2006, 09:53   

A do pixelartu starczy wam edytor TGF'a ^^ A tak poza tym także przydatny jest Paint Shop Pro.. Do tworzenia stron ale to inna bajka :)

draq 
Bohater

13916 Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 15:13   

Ja używam photoshopa i ....corel painter! (tak, nie przesłyszeliście xD). Jeśli chodzi o pixelart to można na paincie robić, który jest wygodny i przejrzysty. Jeśli chodzi o grafikę 3d to polecam cinema 4d studio, łatwy w obsłudze i ma bardzo dużo możliwości.

Lukas 
Plutonowy

942 Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 15:23   

Jeśli robię coś pixelartowego, to paint, jeśli nie -> flash 8 :)

dng 
Sierżant

1083 Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 16:32   

Wykonuję wszystko w najlepszym edytorze grafiki pixelartowej (dla mnie) czyli w PAINCIE! :D

Dziękuję. :)

draq 
Bohater

13916 Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 16:40   

Do pixelartu dobry jest też program Pro Motion Lite. Bardzo wygodny i łatwy w obsłudze.

Dante R. 
Sierżant

659 Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 19:58   

Taaak, Paint rządzi :-P
Używam jeszcze gimpa, ale tylko czasami i corela.
Paint to wszystko czego potrzeba i w dodatku jest za darmo.

Odpowiedz do tematu