NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pixelart...
Autor Wiadomość
Michal 17 
Starszy kapral


Posty: 50

166 Prestiż
Wysłany: 02-01-2006, 20:38   

Ostatnio zaczołęm korzystać z corel'a. Polecam! :lol:
_________________
Na górze Multimedia Fusion
Na dole Game Maker
a my klikamy jak po Wallpaper

To ulegnie zmianie :)
 
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Pomógł: 105 razy
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 02-01-2006, 20:57   

Ekhm...
Trochę nie na temat :?

Cytat:
chciałbym wiedzieć jaki jest dobry i darmowy program do pixelartu.

Po pierwsze - corel nie jest darmowy :?
Po drugie - corel pasuje do pixelartu jak TGF do Chopina :D
Po trzecie - mam Corela i rzadko go używam...
Pixelart rlz!
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 02-01-2006, 21:39   

To, że Corel jest beznadziejny do pixelartu wie każdy, kto miał z nim styczność. Ja osobiście polecam tego MGI, painta oraz PSP. Ładne efekty ma Gimp.
_________________
:razzugly:
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 02-01-2006, 22:35   

Wracając do pixelartu, to do cieniowania polecam metode dithering - używasz mniej kolorów, a efekt jest lepszy, pracka bardziej w starym stylu wygląda. Polega to na robieniu tzw. szachownicy z dwóch kolorów, dzięki czemu w skali 1:1 otrzymujemy kolor pomiędzy tymi, których użyliśmy. Kurs na pix.art.pl :)
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Fred 
Bohater


Pomógł: 2 razy
Posty: 358

3404 Prestiż
Wysłany: 03-01-2006, 20:47   

Ekhm... dithrening nie polega tylko na szachownicy :) Popatrzcie właśnie na tutorialku z pix.art.pl jak to sie robi! Naprawde skuteczna metoda :)
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 03-01-2006, 20:50   

Najpierw szachownica, potem coraz mniej i mniej i mniej, aż w końcu pojedyńcze piksele i masz z dwóch kolorów przynajmiej 4. :) Pozostaje kwestia umiejętności, bo nie każdy potrafi (albo nie każdy lubi) stosować tą technikę.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Pomógł: 82 razy
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 09-01-2007, 21:20   

misieksamgame napisał/a:
To, że Corel jest beznadziejny do pixelartu wie każdy, kto miał z nim styczność. Ja osobiście polecam tego MGI, painta oraz PSP. Ładne efekty ma Gimp.


Tu się nie zgodzę, bo jednak w corelu dużo lepiej wychodzi mi pixelart niż w paincie.

Temat odświeżam, bo sam zaczynam szukać jakiegoś ciekawego programu do pixelartów. Gdzieś wyczytałem, że dobry programik to graphics gale, ale link do strony z nim nie działa.
 
     
Kurczak 
Starszy sierżant

Pojedynki: tak
Pomógł: 8 razy
Posty: 165

9364 Prestiż
Wysłany: 09-01-2007, 21:58   

Ja do pixelartu używam właśnie Graphics Gale i uważam, że świetnie się do tego nadaje. Ma kilka przydatnych funkcji, m. in. znane z TGFa pobieranie koloru z obrazka prawym przyciskiem myszy, spory zoom (x40) siatki dowolnych rozmiarów (czasem się przydają) i inne.
Fenrir: Spróbuj ściągnąć stąd ;)
_________________

...
Ostatnio zmieniony przez Kurczak 09-01-2007, 22:03, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 09-01-2007, 22:00   

Fenrir: wydaje mi się, że grafika w Corelu to już nie jest pixelart. Dobrze mówię, Fred? Ja się w końcu nie znam...
_________________
:razzugly:
 
     
Kurczak 
Starszy sierżant

Pojedynki: tak
Pomógł: 8 razy
Posty: 165

9364 Prestiż
Wysłany: 09-01-2007, 22:09   

Msg: zależy czy w samym Corelu, czy w jednym z tych "przybocznych". Wydaje mi się, że Corel jest do grafiki wektorowej, więc w Corelu grafika nie jest pixelartem. Chyba, że się mylę.
_________________

...
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 09-01-2007, 22:14   

Tak tak, Corel Draw jest do wektorowej, ale Corel Photo-Paint jest do rastrówki. Ale i tak sądzę, że on się kompletnie do pixartu nie nadaje...
_________________
:razzugly:
 
     
Kurczak 
Starszy sierżant

Pojedynki: tak
Pomógł: 8 razy
Posty: 165

9364 Prestiż
Wysłany: 09-01-2007, 22:32   

No to pewien być nie mogę, bo ostatnio corela widziałem ok. 1,5 roku temu, u dziadka (używa go do rysowania jakichś elektrycznych cosiów, opatentował już kilka "czegośtam" :P do tramwai), ale jeśli jest do rastrowej, to i do pixelartu może być, pod warunkiem oczywiście, że ktoś będzie używał ołówka, linii, wypełnienia, a nie jakichś efektów czy innych niedozwolonych technik. :roll:
_________________

...
 
     
bmatrix 
Starszy sierżant


Pomógł: 4 razy
Posty: 204

2055 Prestiż
Wysłany: 09-01-2007, 22:59   

To czy potrafisz pixelować nie zależy od programu tylko od umiejętności :P i nie mówcie że wygodniejsze bo taki sam efekt osiągniesz w każdym innym programie tyle że nieco dłużej. Tak więc nie widzę sensu takiej rozmowy o tym który program lepszy itp. Jak ktoś nie potrafi pixelować to nie potrafi pixelować i żaden program mu w tym nie pomoże :P .
Pozdrawiam,
bm
 
     
Vital 
Starszy sierżant
VTL


Posty: 203

6199 Prestiż
Wysłany: 10-01-2007, 17:28   

No w sumie bawilem sie i z graphics gale,i z deluxe paintem,ale windowsowy MSpaint i tak od zawsze mi najlepiej pasuje,chyba dlatego ze znam go na pamiec. Pixel art to tworzenie grafiki pixel po pixelku,wiec szukanie bardziej zaawansowanych programow do tego typu grafy to podkladanie sobie samemu klod pod nogi i strata czasu. A co do umiejetnosci-to kwestia poswiecenia ogromnej ilosci czasu ,baczne przygladanie sie efektom pracy najbardziej doswiadczonych tworcow, przydaje sie wiedza o starych grach,kiedy pixelart byl standartem. To chyba tyle,pozdro ;)
_________________
człowiek-zając rusza do boju!
 
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Pomógł: 82 razy
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 10-01-2007, 19:35   

Kurczak napisał/a:
Ja do pixelartu używam właśnie Graphics Gale i uważam, że świetnie się do tego nadaje. Ma kilka przydatnych funkcji, m. in. znane z TGFa pobieranie koloru z obrazka prawym przyciskiem myszy, spory zoom (x40) siatki dowolnych rozmiarów (czasem się przydają) i inne.
Fenrir: Spróbuj ściągnąć stąd ;)



Dzięki, link działa. Szkoda, ze nie mogę dać ci punktu pomógł.

I słowo wyjaśnienia: To o czym mówiłem (ścisle rzecz biorąc to to jest grafika to mojej Jillian) to robię w Corel Photo paint za pomocą głównie kwadratów i linii prostej z wyłączonym wygładzaniem ale czasem pomagam sobie "technikami zakazanymi" czyli szumy dodające losowe piksele, teksturowanie (zrobienie wykładziny to wypełnienie na jakiś kolor i nadanie jej teksturki) i mieszanie kolorów za pomocą pędzla (kiedy chcę kolor posredni między czerwonym a niebieskim to biorę czerwony i maluję po nim częściowo przeźroxzystym niebieskim pędzlem). No, ale cóż, nie każdy wymiata w paincie od urodzenia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group