NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Minty
09-05-2007, 12:03
Diablo 1 czy Diablo 2

Diablo 1 czy Diablo 2
Diablo 1
20%
 20%  [ 2 ]
Diablo 2
80%
 80%  [ 8 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
Tybeliann 
Starszy szeregowy


Posty: 6

Prestiż
Wysłany: 08-05-2007, 20:35   Diablo 1 czy Diablo 2

Napewno każdy z was słyszał o słynych grach H&S Diablo 1 i Diablo 2.
Która cześć gry bardziej wam sie podoba i dlaczego?

Mi sie bardzie podoba D1 z kilku powdów:
1.Wspanialy klimat
2.Duele(jeżeli ktoś kiedyś grał prawdziwygeo duela na zasad obowiazujacych na poslkiej scenie D1 to wie o czym mówie :smile: )
3.BN
_________________
War,war never changes
 
     
Smok 
Plutonowy


Posty: 64

Prestiż
Wysłany: 08-05-2007, 23:06   

Diablo 1 szanuje z sentymentu i za klimat, ale po dluzszej grze w D2 na BN ona bardziej przypadla mi do gustu (multum mozliwosci stworzenia postaci np. Barb Wilkolak ;) ) :) Szkoda, ze nie mam juz czasu pograc, sa zbyt czasochlonne ;(
 
 
     
Pentagraf
Plutonowy


Posty: 64

Prestiż
Wysłany: 08-05-2007, 23:59   

1 część była genialna, szkoda tylkom że krótka. Ale nadrabiała wszystkim pozostałym: klimat, muza, grafika, losowe za każdym razem inne poziomy, można było grać i grać od nowa. No orgia dosłownie :D ... dopóki nie wyszła 2 część. To samo, tylko więcej, lepiej, dłużej. Ta gra jest i będzie legendą. Wiele gier czerpało lub czerpie z niej wzorce. Do tego ogrom możliwości rozwoju postaci (w przeciwieństwie do Diablo 1).

Jak dla mnie Diablo 2 bezkonkurencyjnie:
- Więcej postaci, przedmiotów, questów, poziomów, wszystkiego.
- Na BNecie po prostu nie da się nudzić. Można wspólnie przechodzić grę, pomagać noobkom (np. Starożytni na Hellu :) ), duelować się, handlować, mf'ować, grać w trybie HC (ten dreszczyk emocji, już nie wspominając o pvp :D ).
- itd.
 
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Steam:
Posty: 1773

Prestiż
Wysłany: 09-05-2007, 11:29   

Diablo 2, z racji na postacie, świetne unikalne przedmioty i 4 drzewa umiejętności :)
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Steam:
Skype:
Posty: 821

Prestiż
Wysłany: 09-05-2007, 15:10   

Plusy:
D1 ze względu na orginalność i klimat a także ilość przedmiotów i 6 klas postaci (2 można odblokować w dodatku zmieniając jedną komendę w plikach konfiguracyjnych gry)
D2 ze względu na ilość przedmiotów i potworów oraz świat gry i jej filmiki
Minusy:
D1 ruch.. i nie zrównoważenie postaci (przy takim ruchu gracze używający broni białej nie mają szans z Magami/Łuczniczkami) Nie możność gry w BN na orginale (przynajmniej na moim kompie a mam orginała -_-)
D2 wtórność i płytkość fabularna.. Nic dodać nic ująć po prostu sequel. Możność grania na batku nawet bez orginała (specjalne serwy, ale mniejsza z tym :) )
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
Natie 
Bohaterka

Pojedynki: nie
Posty: 380

Prestiż
Wysłany: 10-05-2007, 17:08   

Diablo to zwykłe h&s a nie rpg... Mi się nie podoba prawie w ogóle.
_________________
...
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Steam:
Skype:
Posty: 821

Prestiż
Wysłany: 10-05-2007, 18:03   

Mimo wszystko H&S jest to pod kategoria cRPG tak jak gry typu Roguelike.. Więc nie głoś tutaj herezji :)
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Posty: 1731

Prestiż
Wysłany: 10-05-2007, 23:13   

Kiedys grałem w D2LOD, a teraz sciągnąłem sobie D1. I powiem, że wcale mi się nie podoba. D2LOD przeszedłem całe (na singlu ofkorz), ale już nie miałem ochoty grać dalej na kolejnych poziomach trudności. Wszystko, co mi zostało w pamieci, to pocxzątki I i V aktu.

No i ciezko mi poczuć ten klimat, o jakim wszyscy mówią. Dźwięki jakieś takie słabe i w ogóle...
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Steam:
Skype:
Posty: 821

Prestiż
Wysłany: 11-05-2007, 15:01   

Bo nie wiesz co to jest klimat tylko patrzysz na aspekty audio-wizualne i na to co jest na topie, a nie na klasykę.. Chociażby Taki Starcraft ma już prawie 10 lat, a Warcraft III czy też nawet najnowszy CnC:TW nie dorównują mu do pięt..
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Posty: 1731

Prestiż
Wysłany: 11-05-2007, 17:37   

Fanotherpg napisał/a:
Bo nie wiesz co to jest klimat tylko patrzysz na aspekty audio-wizualne i na to co jest na topie, a nie na klasykę.. Chociażby Taki Starcraft ma już prawie 10 lat, a Warcraft III czy też nawet najnowszy CnC:TW nie dorównują mu do pięt..


starcraft też mi się nie podoba...
Możliwe, że to dlatego, bo ja zacząłem grać w czasach świetności GTA 3. Ale nadal dobrze wspominam gry z NES'a (mam na kompie emulator) i chyba łapię co masz na myśli mówiąc klimat.
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 11-05-2007, 20:41   

Fanotherpg napisał/a:
Taki Starcraft ma już prawie 10 lat, a Warcraft III czy też nawet najnowszy CnC:TW nie dorównują mu do pięt..

CnC:TW to gra bardzo dobra, sięga nawet do kostek ;)

Gdybym miała wybierać między Diablo 1 a 2, to wybrałabym 1. Mimo tego, że 2 jest większe, ładniejsze, bardziej kompleksowe, po prostu lepsze. Czemu? Bo jeszcze nie grałam ;)
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Steam:
Skype:
Posty: 821

Prestiż
Wysłany: 12-05-2007, 10:03   

Ta.. do kostek chyba tylko dlatego, że wrócili do korzeni czyli pierwszych gier serii, bo za kolejnego Generals'a by splajtowli jak Black Isle za niszczenie tradycji.. A D1 też ma 6 postaci (z dodatkiem licząc) i nowe tereny, więc nie do końca jest aż tak większe xD
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group