NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przedmioty z książek/filmów sci-fi
Autor Wiadomość
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 12-08-2007, 16:48   Przedmioty z książek/filmów sci-fi

Kojarzycie może różnego rodzaju futurystyczne przedmioty czy pojazdy z różnych filmów i książek (oraz gier)? Ciekawe jest, jak dużo takich rzeczy jest później urzeczywistnianych i upowszechnianych. Na przykład lewitujące pociągi są już od pewnego czasu rzeczywistością, laserów używa się w praktycznie każdej dziedzinie przemysłu :)

Jest nawet bardzo fajna strona o takich zbieżnościach (oczywiście nie jedyna :P ):
http://www.technovelgy.com/

Opisane są tam m.in. kamuflaż Predatora i baza księżycowa... w Krakowie. (Swoją drogą, widział to ktoś na żywo?)

Co myślicie o takich przejściach z fantastyki do rzeczywistości? Jakie fikcyjne rzeczy chcielibyście mieć kiedyś we własnych rękach? :)
 
     
Stankol 
Bohater
McO: the noob


Posty: 322

Prestiż
Wysłany: 12-08-2007, 18:12   

Ja zawsze kurna chciałem mieć okulary dzięki którym mógłbym patrzyć przez ściany i latający plecak, ale - niestety - jeszcze NI MA :CC
_________________
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 12-08-2007, 18:25   

Stankol napisał/a:
patrzyć przez ściany

http://www.theregister.co..._gadget_to_see/
Stankol napisał/a:
latający plecak

http://www.technovelgy.co...asp?NewsNum=874

Coś takiego?
 
     
Stankol 
Bohater
McO: the noob


Posty: 322

Prestiż
Wysłany: 12-08-2007, 20:53   

Zapomniałem dodać "...ale takie, które możnaby kupić w warzywniaku (ew. na allegro) za przystępną cenę." :)
_________________
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Posty: 1411

Prestiż
Wysłany: 12-08-2007, 21:00   

Od dziecka marzyłem o świetlnym mieczu z SW. Tyle, że czytałem, że nie jest możliwe zgromadzenie tak wielkiej energii w tak małej objętości. Gdyby jednak ktoś ją zgromadził, to pozbył by się rąk i całego otoczenia :) .
_________________
:razzugly:
 
     
Raymon 
Plutonowy
dawniej arek ;-D


Posty: 79

Prestiż
Wysłany: 12-08-2007, 21:23   

Ja zawsze chciałem mieć kreator wyobrażeń, czyli przyrząd, który potrafi zbudować (przenieść do rzeczywistości) obrazy z twojej wyobraźni. Zagga miał taki w "Powrót wojowników nocy" Grahama Mastertona - to znaczy on mógł tworzyć tylko stworki.
:badgrin:
 
     
Kaytek 
Chorąży


Posty: 293

Prestiż
Wysłany: 12-08-2007, 22:50   

misieksamgame napisał/a:
Od dziecka marzyłem o świetlnym mieczu z SW. Tyle, że czytałem, że nie jest możliwe zgromadzenie tak wielkiej energii w tak małej objętości. Gdyby jednak ktoś ją zgromadził, to pozbył by się rąk i całego otoczenia :) .


O! Właśnie! +ograniczenie wiązki światła blah blah. A szkoda :(
_________________
 
 
     
Stankol 
Bohater
McO: the noob


Posty: 322

Prestiż
Wysłany: 13-08-2007, 01:01   

Słucham? Miecze świetlne istnieją, a oto dowód: http://allegro.pl/item225...i_gra_2134.html
_________________
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Posty: 1411

Prestiż
Wysłany: 13-08-2007, 07:39   

Ale taki badziew to ja se sam mogę zrobić... Jeden scalniak, a mam taki w domu, głośniczek, i do tego duże diody wpiąć. Ale my tu poruszamy tematy, żeby istniały te przedmioty w takiej postaci, jak w filmie, a nie, że mi działko tesli z Half Life przypomina odkurzacz, to mówię, że takie działka są elementem życia codziennego.
PS. To z allegro bardziej mi wibrę przypomina niż miecz... :doubt:
_________________
:razzugly:
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 13-08-2007, 09:39   

Można zrobić taką sporą żarówkę (tj. gwint jako rękojeść i żarnik jako ostrze), która nie rozpadałaby się przez zastosowanie nanorurek węglowych jako osłony żarnika - miecz by świecił, przy uderzeniu iskrzył, a przy nacisku na coś z czasem by to topił. Energię do niego można by przesyłać bezprzewodowo, co wyeliminowałoby problem baterii :)

arek napisał/a:
przyrząd, który potrafi zbudować (przenieść do rzeczywistości) obrazy z twojej wyobraźni.

Są już proste czytniki myśli, na razie rozpoznają tylko bardzo ograniczone wzorce (są już kontrolery do gier oparte na tym, może nawet na Allegro), ale z czasem pewnie uda się przechwytywać trójwymiarowe obrazy. Dalsza budowa to by był już pikuś ;)
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 14-08-2007, 19:03   

Czapka-niewidka. (częsty motyw)

Pilot do kontroli czasu. (Click)

Projektor rzutujący w powietrzu trójwymiarowe obrazy (to już jest ponoć, wyświetla na gorącym powietrzu, ale drogie+niedorobione) (różne filmy scifi)

Dżetpak też byłby bardzo fajny. (też częsty motyw)

Robot ze świadomą SI. (I, robot)
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 14-08-2007, 19:37   

Tasmpol napisał/a:
Czapka-niewidka.

Na razie jest metamateriał, który powoduje niewidzialność w paśmie mikrofal. Im bardziej uda sie go zminiaturyzować, tym lepiej będzie to robił w paśmie widzialnym. Czyli kamuflaż Predatora to kwestia czasu :)

Tasmpol napisał/a:
Projektor rzutujący w powietrzu trójwymiarowe obrazy (to już jest ponoć, wyświetla na gorącym powietrzu, ale drogie+niedorobione) (różne filmy scifi)

http://www.youtube.com/watch?v=-k5nt541SE0
Najlepsze są projektory, które wyświetlają obraz bezpośrednio na siatkówce. Pierwszy zrobił Röntgen, ale nie myślał o tym. Wyświetlił sobie duszka za pomocą jakiegoś źródła promieniowania :)

Tasmpol napisał/a:
Robot ze świadomą SI.

To będzie dopiero wtedy, kiedy w użyciu będą komputery kwantowe lub przynajmniej jakieś hybrydy. Czyli za trochę czasu dopiero :(

Tasmpol napisał/a:
Pilot do kontroli czasu. (Click)

Na to nie ma co liczyć, chyba że kontrola odbywała się poprzez oszukiwanie mózgu (mieszanki hormonów?).
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 15-08-2007, 18:13   

Co do tej niewidzialności, to nie wiem, czemu jeszcze nie próbowano włókien światłowodowych - no bo gdyby w jednym punktcie z przodu ciała umieścić jeden koniec włókna, a w drugim drugi, to powinien on wychwytywać światło o 'omijać' osobę zakrytą taką tkaniną. :) Trudno byłoby takie coś skonstruować, ale większe rzeczy się stwarzało.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Posty: 1731

Prestiż
Wysłany: 15-08-2007, 23:05   

Tasmpol napisał/a:
Co do tej niewidzialności, to nie wiem, czemu jeszcze nie próbowano włókien światłowodowych - no bo gdyby w jednym punktcie z przodu ciała umieścić jeden koniec włókna, a w drugim drugi, to powinien on wychwytywać światło o 'omijać' osobę zakrytą taką tkaniną. :) Trudno byłoby takie coś skonstruować, ale większe rzeczy się stwarzało.

Mógłby być problem z przeprowadzeniem WSZYSTKICH włókien, mogłoby w srodku braknąć miejsca. Ale gdyby zrobić cos takiego, żeby osoba nie była widoczna od przodu i od tyłu, a bokami by szły kable światłowody... może by coś wyszło.
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Posty: 1411

Prestiż
Wysłany: 15-08-2007, 23:30   

A gdyby tak zrobić ciuch będący ultracienkimi wyświetlaczami? (Jak zrobili wyświetlacz-papier to czemu nie). Wyświetlałyby one to, co kamera rejestruje z drugiej strony postaci. Kamerki są małe, więc pomiędzy panelami "LCD" byłyby praktycznie niewidoczne...
_________________
:razzugly:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group