NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pociskiem na Księżyc
Autor Wiadomość
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8519 Prestiż
Wysłany: 29-05-2013, 21:21   

Cytat:
óg nie poprawie, bo mi się podobają (tą grę robię też troszkę dla siebie, tzn. jeśli mi się coś nie podoba, to nie dodaję).

Ha, świetnie cię rozumiem. Jak robiłem swoją grę, to praktycznie nikomu się nie podobała, ale szedłem w zaparte, bo robiłem ją głównie dla siebie.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
Ayth 
Podporucznik


Główny edytor: KNP
Pojedynki: nie
Pomógł: 31 razy
Posty: 686

7700 Prestiż
Wysłany: 29-05-2013, 21:51   

kamiledi15 napisał/a:
bo robiłem ją głównie dla siebie.
ja tam robię dla hajsu
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8519 Prestiż
Wysłany: 29-05-2013, 22:11   

Gry robione tylko dla pieniędzy zwykle są kiepskie, ale widocznie ci się to opłaca, jeśli ktoś to kupuje. Nie mówię, że twoje są kiepskie, bo tego nie wiem, ale zwykle tak jest. Ja mam zamiar zrobić tylko jedną grę, bo nie miałbym cierpliwości do tworzenia gier zrobionych pod kogoś, a nie pode mnie.
Co do tego stylu - ja też lubię go od dawna, praktycznie odkąd pamiętam lubię stare gry i nie zmieniło mi się to do dziś. Ale ostatnio jest moda na powrót do korzeni grafiki w grach i chcąc nie chcąc, twoja gra się w tą modę wpisuje :) Akurat trafiłeś na taki okres. Czekam na dalsze wiadomości. Grafika fajna, gameplay platformowo-przygodówkowy ze szczątkowymi informacjami i fabułą, której trzeba się samemu domyślić i na razie wiadomo tylko tyle, że ktoś zostaje wystrzelony na Księżyc - zapowiada się ciekawie.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Pomógł: 2 razy
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 29-05-2013, 23:47   

kamiledi15 napisał/a:

Co do tego stylu - ja też lubię go od dawna, praktycznie odkąd pamiętam lubię stare gry i nie zmieniło mi się to do dziś. Ale ostatnio jest moda na powrót do korzeni grafiki w grach i chcąc nie chcąc, twoja gra się w tą modę wpisuje :) Akurat trafiłeś na taki okres. Czekam na dalsze wiadomości. Grafika fajna, gameplay platformowo-przygodówkowy ze szczątkowymi informacjami i fabułą, której trzeba się samemu domyślić i na razie wiadomo tylko tyle, że ktoś zostaje wystrzelony na Księżyc - zapowiada się ciekawie.

Hehe, w sumie nawet dobrze, że trafiłem, bo ludzie zainteresują się bardziej ;) A, i sprostuję jeszcze tyle ile mogę: Nie ktoś, tylko którzy :D Dzięki za opinię.
_________________
 
     
Ayth 
Podporucznik


Główny edytor: KNP
Pojedynki: nie
Pomógł: 31 razy
Posty: 686

7700 Prestiż
Wysłany: 30-05-2013, 07:06   

kamiledi15 napisał/a:
Gry robione tylko dla pieniędzy zwykle są kiepskie
wut? przez to że możesz na tych grach zarobić masz większą motywację co poprawia jakość gry
 
     
Aha 
TenKtóregoImieniaNie WolnoWymawiaćDobrze


Główny edytor: Fusion 2.5
Pomógł: 9 razy
Posty: 340

18611 Prestiż
Wysłany: 30-05-2013, 07:48   

Klo napisał/a:
kamiledi15 napisał/a:
Gry robione tylko dla pieniędzy zwykle są kiepskie
wut? przez to że możesz na tych grach zarobić masz większą motywację co poprawia jakość gry


Gry robione tylko dla pieniędzy są kiepskie
 
     
Ayth 
Podporucznik


Główny edytor: KNP
Pojedynki: nie
Pomógł: 31 razy
Posty: 686

7700 Prestiż
Wysłany: 30-05-2013, 07:57   

Assasin's Creed II było kiepskie?
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 105 razy
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 30-05-2013, 09:02   

Klo napisał/a:
Assasin's Creed II było kiepskie?

Tak, koniec tematu.
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Pomógł: 2 razy
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 19-09-2013, 18:37   

Uwaga, kolejne zmiany. Ta gra ma na razie historie jak duke nukem forever w sumie, bo na początku miała być mini gra, potem ją ulepszyłem, a teraz chcę ulepszyć jeszcze bardziej bo po czasie zauważyłem, że to by jej bardzo pomogło, i to wszystko można porównać do DN Forever (długi czas i przekładanie), ale mam nadzieje, że koniec nie będzie tragiczny (gra będzie taka jaką zapowiadam, a nie, że gorsza niż chciałbym, przynajmniej mam taką nadzieję xD). Wprawdzie miałem całe miasto zrobione ale zauważyłem zbyt napaćkane na to, w niektórych miejscach zbyt napaćkane pixelami (słaby efekt), albo niewielkie gradienty które może i są fajne, ale lekko psują klimat w porównaniu do reszty. Największą zmianą jaką chcę dodać, jest parallax w mieście, według mnie doda super efekt, ale jednak to kosztuje cenę - będę musiał większość, a raczej prawie całe miasto budować od nowa. Ale nie jest to wielką wadą, bo przynajmniej będę mógł ulepszyć i zrobić grę ponadczasową tak jakby, a nie sztywną i dodam trochę dynamiki, a jak już ulepszam to już w ogóle na całość pójdę i będę ulepszał... kurcze... ta gra bardzo długo coś powstaje i mogę sobie samemu szczerze dla swojej satysfakcji przyznać, że jestem leniem i nic nie robię, ale akurat tej gry nie opuściłem i chcę ją dopracować, a nawet jej w pewnym sensie nie zacząłem, a z każdym konkursem (bo już w dwóch wziąłem udział) uczę się więcej i przez to wiem co dodać/ zmienić w grze :) Mam nadzieję, że napisałem to w miarę zrozumiale i tych co czekają uspokoiłem i nie zdenerwowałem :) Teraz zrobię takie małe podsumowanie:
Budynki zostają, zmienią się w niewielkim stopniu, tzn. wygląd i kolorystyka będzie praktycznie identyczna. Postacie tak samo, może lekko uniwersytet się zmieni bo zbyt napaćkane tam, ale mam już jakby gotowiec i wystarczy, że po prostu skopiuję kropka w kropkę to co zrobiłem tylko, że nie będę popełniaj błędów z poprzednich rysunków. Koncept i w ogóle wszystko zostaje też praktycznie takie samo, no, może z niektórymi szczegółami polepszonymi/zmienionymi. Grafika pixelowa była, jest i będzie, takie jest założenie, a dzięki polepszeniu będzie nawet bardziej pixelowa, ale nie mniej szczegółowa. W ogóle będzie schludniejsza, bo aktualnie jest jakby "brudna" i niby jest tak jak chciałem, ale nie oddaje klimatu jaki chciałem uzyskać w 100 procentach (oddaje w bardzo wielkim stopniu z moimi wyobrażeniami, ale i tak źle to zrobiłem). Polepszeniu ulega także fabuła, bo nic nie zostaje odjęte i wszystkie easter eggi jakie zaplanowałem będą, zawiłości fabularne też, ale dodam takie zbędne smaczki które umilą grę i ją niesztucznie wydłużą. Mam nadzieję, że wam się podoba co chcę zmienić/wprowadzić i będziecie czekać cierpliwie, bo cierpliwość akurat tutaj jest bardzo ważna, bo ta gra powstaje już ponad 3 lata, i widzę jak przez te lata się zmieniło wszystko w mojej głowie, przez niektóre wydarzenia musiałem przerywać pracę nad grą, raz kontynuowałem, raz mówiłem, że kończę z robieniem, ale teraz już za późno i może zbyt szybko nagadałem tyle wcześniej o tej grze, ale na szczęście nauczyłem się na własnych błędach wielu rzeczy :) Do gry długa droga, każdy kto chcę - jak zawsze zresztą może zobaczyć co stworzyłem (nie wszystko, pokazuje tylko parę rzeczy w paint rysowanych), ocenić... ok, ostatnie kilka zdań, bo na prawdę chcę mi sie pisać xD: Grafika nie będzie sztucznymi pixelami, będzie prawdziwie x2, a nawet będzie można dostosowywać rozdzielczość jak w nowych grach, i postaram się prosić osoby które wiedzą więcej ode mnie w pomocy zrobienia tej gry jak najlepszej jak tylko będę mógł, i chcę zrobić tą grę moim znakiem rozpoznawczym :) Skończyłem.
_________________
 
     
Neoqueto 
Moderator
Akcelerator


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Skype:
Pomógł: 60 razy
Posty: 537

7976 Prestiż
Wysłany: 19-09-2013, 19:16   

_________________
Jeśli otrzymałeś pomoc - pamiętaj o przyznaniu punktu Pomógł!
 
     
Ludwig 
Plutonowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Pomógł: 2 razy
Posty: 96

2294 Prestiż
Wysłany: 19-09-2013, 20:19   

A gdzie można obejrzeć te grafiki z Twojej gierki, ewentualnie zobaczyć co do tej pory zrobiłeś?

Po tym tekście widać, że na pewno masz obecnie niezły zapał do tego projektu i że sprawia Ci on wiele frajdy.

Powodzenia i wytrwałości.
 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Pomógł: 2 razy
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 19-09-2013, 21:19   

Neoqueto napisał/a:
Obrazek

Ok, rozumiem, będę pisał jak będę miał lepsze konkrety :)
Ludwig napisał/a:
A gdzie można obejrzeć te grafiki z Twojej gierki, ewentualnie zobaczyć co do tej pory zrobiłeś?

Po tym tekście widać, że na pewno masz obecnie niezły zapał do tego projektu i że sprawia Ci on wiele frajdy.

Powodzenia i wytrwałości.

Dzięki! :) - Mam pomysł, napisz do mnie na PW - jeżeli masz skype to dobrze, bo mogę ci pokazać grafiki na współdzieleniu ekranu i będzie bezpieczniej, jeśli nie, a masz GG, to mogę ci przesłać, ale nie wygodne to dla mnie bo jeden mi zabrał jedną grafikę i podpisał się pod nią, więc mam mniej zaufania do ludzi, ale napisz, pokażę ci (nie wszystko ale prawie wszystko co będzie na początku, bo nikomu nie chcę spojlerować, i pokażę ci też wszystko co będzie zmienione :)
I tak, sprawia mi wiele frajdy, bo gdybym tej gry nie chciał robić, to w sumie żadnych korzyści bym nie miał, bo to co robię bo biorę pod uwagę to, że wielu osobom może się to nie spodobać :)

---

Ok, nie napiszę nic dopóki nie będę miał czegoś konkretnego chyba, że odpowiem na czyiś komentarz, rozumiem aluzję Neo :)
_________________
 
     
Aha 
TenKtóregoImieniaNie WolnoWymawiaćDobrze


Główny edytor: Fusion 2.5
Pomógł: 9 razy
Posty: 340

18611 Prestiż
Wysłany: 20-09-2013, 05:00   

A to Neo'wi nie chodziło o to, że jest 20 linii ciągłego tekstu w średnio czytelnym do tego rozmiarze, bez jakiegoś oddzielania (aka. brak enterów?) :P
 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Pomógł: 2 razy
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 11-06-2014, 23:08   

YumohuSeyo napisał/a:
A to Neo'wi nie chodziło o to, że jest 20 linii ciągłego tekstu w średnio czytelnym do tego rozmiarze, bez jakiegoś oddzielania (aka. brak enterów?) :P

Też to zauważyłem, ale to i tak taka wiadomość na szybko była :P

Co do gry: Prawdopodobnie nazwa gry się zmieni, ale to jeszcze nie jest pewne. Fabuła stała się jeszcze bardziej rozbudowana i nie wiem w sumie czy nadal trzymać się tego na podstawie czego wymyśliłem tą grę, czy dodać tą masę pomysłów którą mam i całkowicie zmienić plany na dalszy ciąg historii... wiedzcie, że jeżeli ta gra powstanie, to na pewno nie będzie zwykła :)

Edit 2: Rozpocząłem etap pixelowania i robienia schludniejszej grafiki :)

Edit 3: Teraz chyba podjąłem decyzje. Przerywam pracę nad WSZYSTKIM i skupiam się TYLKO na tej grze i wszystkim związanym z nią. (oprócz szkoły, jej nie rzucę specjalnie dla tego xD) Mam na tą grę teraz tyle pomysłów, a najlepsze jest to, że wszystko pasuje i jest proste do dodania, a im więcej tym lepiej, poza tym gra stała się już moja, nawet mam już wiele pomysłów na jakie nazwy zmienić/dodać coś do nazwy. I szczerze się zastanawiam czy jak będę miał pół gry to nie wyskoczyć z tym na jakiś croudfunding aby uzbierać na Deva swojego własnego i parę innych rzeczy które są mi potrzebne. Grę mógłbym później sprzedawać w sumie bo skoro tak dużo robię, to chciałbym coś otrzymać, nie ukrywam, że jestem materialistą, ale ci co nie będą mogli to im rozdam. Chcę jeszcze też wrzucić do uniwersum gry moje wszystkie zainteresowania. Lubię rysować komiksy więc narysuje komiks związany z grą, inna stylistyka niż gra ale będzie się dopełniać, ale jednocześnie nie będzie kolidować i bez komiksu będzie dało się coś wyciągnąć, tak samo na odwrót. (oczywiście jeżeli planuję sprzedawać grę to będę sprzedawał wszystko razem, a z tym croudfundingiem to mi chodziło o np. jakiś tablet lepszy, a raczej dorzucenie się do niego bo mój skaner okropnie skanuje, a myszka mi drga czasami, ale to za rok) I skoro jeszcze muzykę lubię to wszystko będzie stworzone od zera. Gra = pełno nawiązań, muzyka zrobiona na potrzeby gry. I dlatego postanowiłem przerysować wszystko od zera, każdy pixel ma być tam gdzie ma być. Postaram się tam zawrzeć, a raczej napchać pełno nawiązań i moich przemyśleń, a raczej nie postaram tylko tak zrobię. Ok, to tyle.

[ Dodano: 10-06-2014, 19:43 CZYTAĆ DÓŁ ! ]

No dobra, za dużo razy to wszystko zmieniałem, nie mogę znaleźć stylu fajnego, zlepię wszystko co mam nie patrząc na moje zdanie, dodam trochę muzyki i będzie alpha początku gry, zobaczę jak ludzie ocenią i wtedy będą prawdziwe opinie i propozycje, bo co teraz ludzie mają oceniać jak nie widzieli nic :( Co wy na to ? Od razu uprzedzam, że niektóre rzeczy będą inaczej trochę bo robiłem je 4 lata temu, niektóre 2 i trochę styl się zmieniał i lekko może nie pasować, trochę tam pododaje tak leciutko ale i tak prawie wszystko będę musiał pozmieniać i będzie tak trochę śmieciowo tzn. nie będzie tak jak bym chciał tylko po prostu to co mam lekko edytuję i wrzucę i już. No i kiedyś miałem mniejszą wiedze (nadal mam małą, ale większą niż kiedyś) i teraz coś inaczej bym zrobił itp. albo nie tylko w rysowaniu tylko nawet w samej grze np. wykorzystywanie parallaxy itp. Muzyka też taka średnia jakość tzn. nie, że sama będzie marna tylko, że jakość np. trochę szum albo coś. Ok, to wszystko.

!!!!!!
1 PUBLICZNE POKAZANIE

No dobra, tyle lat to trwało, ale najpierw trochę powiem.
To, co tam się znajduje, to nie to co będzie w grze. Po prostu dałem zlepki rzeczy które mam tak na szybko, muzykę mojego taty i moją (1 utwór), animacje i te dymy itp. to ja to tak na szybko zrobiłem, gra tak nie będzie wyglądać, ale tyle razy to zmieniałem, że w końcu nawet sekundy byście nie zobaczyli. Tego fragmentu nawet w grze nie będzie, to po prostu dałem co kiedyś zrobiłem, zlepiłem w taką scenę i już. Nie jest to super itp. ale coś wkońcu musiałem pokazać, a nie ciągle zmieniam :(
Hasło do archiwum: uroboros
https://drive.google.com/file/d/0BwP-KpvokpbAZzNkQ0RSb19YSDg/edit?usp=sharing
_________________
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8519 Prestiż
Wysłany: 12-06-2014, 08:31   

Wygląda fajnie, ale ciężko coś powiedzieć po demie polegającym na tym, że ludziki idą ciągle w prawo, zatrzymują się i na tym koniec :p Za mało, żeby coś więcej powiedzieć. Ale musiałeś się trochę napracować przy rysowaniu całego miasta.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group