NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
BIJATYKA czy SURVIVAL HORROR?

Podaj typ jaki mam zrobić?
BIJATYKA
20%
 20%  [ 2 ]
SURVIVAL HORROR
80%
 80%  [ 8 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
Moro 
Sierżant


Posty: 130

538 Prestiż
Wysłany: 21-02-2006, 22:29   BIJATYKA czy SURVIVAL HORROR?

Otóż mam problem. Chce zorbic:
-Bijatyka: Styl TEKKEN, zdobywanie HIGH-SCORESow i wysyłanie na strone, wybór postaci, które maja inne umiejetnosci, comobsy, itp...
-Survival Horror: Styl SILENT HILL. Dużo zagadek, których rozwiązanie utworzyłoby wielką zagadkę końcową. Pokonywanie potworów i bossow wliczane :P

Głosujcie! W piątek koniec ankiety i co wygra to zrobię!
 
 
     
Qdlaty 
Starszy sierżant


Główny edytor: Construct
Pomógł: 5 razy
Posty: 185

1998 Prestiż
Wysłany: 22-02-2006, 14:51   

Najlepiej nie rób NIC. :| Albo się mocno postaraj. Oba typy gry moim zdaniem wymagają porządnej grafiki.
1. Horrory ze słabą grafiką nie są straszne...
2. Bijatyka? Jak zrobisz tak jak powiedziałeś: w stylu TEKKEN, to może być. :P
-----------------------------
To nie jest aluzja do proszenia mnie o pomoc w grafie- informacja dla tych, którzy mnie nie lubią. :|
 
 
     
Jakim 
Młodszy chorąży
Mjuzik Mejker


Główny edytor: GameMaker
Pojedynki: tak
Pomógł: 4 razy
Posty: 263

21763 Prestiż
Wysłany: 22-02-2006, 15:12   

Zdecydowanie horror. Amatorskich (czyt. klikowych) bijatyk jest masa. Jeśli chcesz zrobić dobrą bijatykę, musisz mieć bardzo dobry pomysł. Samo wykonanie nic Ci nie da.
 
 
     
bmatrix 
Starszy sierżant


Główny edytor: TGF
Pomógł: 4 razy
Posty: 204

2055 Prestiż
Wysłany: 22-02-2006, 16:38   

Podaj mi chociaż jedną bijatykę klikową. Polskich nie ma prawie żadnych (jest Walka by BROO) z zagranicznych też nie wiele ich jest.
 
     
Jakim 
Młodszy chorąży
Mjuzik Mejker


Główny edytor: GameMaker
Pojedynki: tak
Pomógł: 4 razy
Posty: 263

21763 Prestiż
Wysłany: 22-02-2006, 16:43   

No nie znam tytułów (z zagranicznych widziałem chyba dwie). Ale jeśli chodzi o bijatyki freeware, jest ich naprawdę sporo.
 
 
     
bmatrix 
Starszy sierżant


Główny edytor: TGF
Pomógł: 4 razy
Posty: 204

2055 Prestiż
Wysłany: 22-02-2006, 16:46   

Bijatyk freeware jest sporo. Bijatyk klikowych jest o wiele mniej...
 
     
Jakim 
Młodszy chorąży
Mjuzik Mejker


Główny edytor: GameMaker
Pojedynki: tak
Pomógł: 4 razy
Posty: 263

21763 Prestiż
Wysłany: 22-02-2006, 16:49   

Ale wracając do tematu: według mnie horrory są ciekawsze. Najlepiej te, które mają fascynującą fabułę (nie o duchach czy mrocznym zamku, nie) i tajemniczych bohaterów. W horrorach (nie mówię o survivalach) także powinny dziać się dziwne rzeczy. To tyle.
 
 
     
Kodarth 
Sierżant


Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: być może
Posty: 141

3319 Prestiż
Wysłany: 22-02-2006, 17:45   

horror z zagadkami... ja i mój kumpel też robimy teraz osobno takie silent hille ... będą już 3 gry i będzie fajnie :D
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 22-02-2006, 19:59   

Jeżeli horror, to tylko psychologiczny. Już zombie i ufole nie straszą graczy :D
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Fred 
Bohater


Główny edytor: TGF
Pomógł: 2 razy
Posty: 358

3404 Prestiż
Wysłany: 23-02-2006, 16:48   

Deagle raczej nie ma racji, przynajmiej po części. Horror wcale nie wymaga dobrej grafiki, żeby straszył i był grywalny. Ja bym robił horro, chodź jakiś czas temu miałem ochote na bijatyke. Zdecyduj się na horror i zacznij go robić, bo narazie miałeś sporo planów a nic z nich nie wyszło ;) Powodzenia!
 
 
     
Cellstar 
Starszy kapral


Pomógł: 1 raz
Posty: 49

2241 Prestiż
Wysłany: 24-02-2006, 13:58   

Ja ci powiem Moro ... rób co chcesz byle żebyś coś zrobił. Jeżeli już miałbym Ci doradzić to wybrałbym zdecydowanie Horror bo jest to temat dość rzadko wykorzystywany wśród klików i nie tyko.
_________________
***************************************
[...]Wypoczywał na łące wśród kwiatów, wsłuchując się w delikatny szum wiatru i piękne trele ptaków zwiastujących rychłą wiosnę... - Eustachy.[...]
***************************************
Ostatnio zmieniony przez Cellstar 26-02-2006, 14:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Sebol 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 1 raz
Posty: 249

5905 Prestiż
Wysłany: 26-02-2006, 13:14   

Horror to bardzo dobry temat :) Sam czytam mase Horrorów S. Kinga i innych autorów więc trochu sie znam na tematyce grozy :D Zobaczcie Silent Hill pierwszą część Grafika jest stara jak cholera ale klimat po prostu aż poprawia tą grafe w naszych oczach tak jak by ją maskował Jeśli chcesz zrobic Horror musisz wiedziec jak to wygląda i mieć orginalny pomysł SH ma swój klimatyczny pomysł o opuszczonym mieście, Blair Witch Project jest o Lesie i dziwnym opuszczonym domu, Resident Evil o mieście żywych Trupów a Alone in the dark znowu jest o nawiedzonym domu. Każda Gra-Horror ma swój Klimat w jednych straszą Jakieś Dziwne zmutowane Potwory w innych śmierdzące chodzące zwłoki a znowu w innych duchy. A Silent Hill to połączenie wszystkiego co straszne niczym Senny koszmar. Odgłosy, Poruszajace się Cienie, Odgłosy Kroków itp. to jest bardzo przerażające. Kto by sie nie wystraszył gdyby koło niego przeszedł cień i dawał odgłosy kroków i w dodatku jeszcze na około jest Mrok i widzimy tylko to co ukazuje nam latarka. Możesz Zrobić Takiego Silent Hilla 2D to dostał bys uznanie Sceny Klikowej i to nie tylko polskiej. Znajdz Dogodną pozycje a potem Wal smiało ile wlezie :D Wiec Tak jak mówie Horror nie jest wcale trudny do zrobienia a co do Survival Horror to nie są wcale straszne ;) Zobacz np. "Manhunta" jest to Survival Horror czyli jeden na wszystkich wszyscy na jednego :D Co do Bijatyk to jedyna która mi sie podoba ma inicjały MK :D Mortal Kombat to moim zdaniem najlepsza bijatyka a poniej jest Tekken 3 Moim zdanie rób Horror :D Łatwiejszy, Ciekawszy, Straszniejszy :) no to tyle odemnie :D
 
     
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 3 razy
Posty: 296

22921 Prestiż
Wysłany: 27-02-2006, 23:31   

Najlepszy w horrorach jest strach przed nieznanym. Nawet najstraszniejszy potwór nie zastąpi takiego, którego nie poznajemy do końca.
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!


Pomógł: 3 razy
Posty: 244

925 Prestiż
Wysłany: 03-04-2006, 15:37   

Taaak :D . A na końcu wyskoczy taki mały potworek, który pożre gracza w zaladwie 1sek. :D
_________________
Windows has found a virus in this post. Press and hold down Alt+F4 to begin windows recovery.
 
 
     
Vital 
Starszy sierżant
VTL


Posty: 203

6199 Prestiż
Wysłany: 05-04-2006, 09:17   

Zarówno bijatyki jak i horrory wyamagają bardzo dużego doświadczenia-horrory:budowanie specyficznego klimatu,gra musiala by byc bardzo przemyslana,tak na prawde obserwujac to forum dochodze do wniosku ze tylko MrKnife bylby w stanie ztworzyc cos takiego :D :D:D.Co do bijatyki to na przeszkodzie staje stworzenie grafiki,potrzeba by calej bandy dobrych grafikow zeby ztworzyc bijatyke na dobrym poziomie.Sam nie podial bym sie wziecia udzialu w takim projekcie,mam w grafice staz zbyt krotki o conajmiej 5 lat :) .Zaapewne po pokonaniu tej bariery byloby juz z gorki,ale...;)
_________________
człowiek-zając rusza do boju!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group