NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jakim - Outsightful (2014)
Autor Wiadomość
Jakim 
Młodszy chorąży
Mjuzik Mejker

Pojedynki: tak
Steam:
last.fm:

Prestiż
Wysłany: 25-12-2014, 21:08   Jakim - Outsightful (2014)

Po przerwie wracam do muzykowania. Więcej jakimowania, w nieco innym wydaniu (i brzmieniach) - trochę elektronicznych, szczypta symfonicznych i garść rockowo-bluesowych zagrywek.

Tracklista:
01. The Magic Is Around Us (01:20)
02. Echo From A Distant Land (02:39)
03. Clash At Dusk (02:32)
04. Chase And Run (02:08)
05. Autodestrucion (02:12)
06. Determination (02:37)
07. Wilderness (02:48)
08. Psychosomatic (01:41)
09. Fractal Evolution (03:31)
10. Crystal Rain (03:40)

Download:
album na bandcampie
MP3 320kpbs

Cover:

Jak zazwyczaj - enjoy!

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Prestiż
Wysłany: 26-12-2014, 12:09   

Po krótkim przesłuchaniu bardzo wpadło mi w ucho:
7. Wilderness 02:48
Reszta mnie (jeszcze) nie porwała.
Szósteczka relaksująca, ale nie w moim stylu.

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Pojedynki: nie
Steam:

Prestiż
Wysłany: 26-12-2014, 15:46   

Wilderness faktycznie dobre, nawet bardzo, ale trochę o reszcie.

O ile część czysto elektroniczna jest dla mnie wręcz świetna, o tyle w większości kawałków wmieszany jest funkowy motyw, który bardzo ale to strasznie mi nie pasuje do całości kompozycji. Elektroniczny, dynamiczny utwór budujący napięcie i nagle ni z tego ni z owego FUNK. I taki Psychosomatic przykładowo - bez części motywu od 0:20 byłby to świetny kawałek w stylu dawnego soundtracku z Red Alert 2. Albo żeby chociaż sampel do tego zmienić :P To samo Autodestrucion od 0:49.

Reszta to jeszcze grubsza mieszanka. O ile rozumiem zabieg artystyczny "wszystko na raz", o tyle mnie nie bardzo on odpowiada - bo o ile elektroniczną muzykę lubię o tyle jazz i funk już niekoniecznie i taki miszmasz dyskwalifikuje dla mnie - całkiem dobre zresztą - utwory. Tworzenie takich krzywych połączeń to ogromne ryzyko - bo może dla jakiejś niszy te utwory naprawdę dobrze wpadają w ucho i lubią takie połączenia, ale dla większości słuchaczy zestawienie takich dwóch skrajnych gatunków jest po prostu złe.

Ale co ja będę pouczał, na muzyce się nie znam - po prostu taka ocena, możesz się zgadzać lub nie ;)

Jakim 
Młodszy chorąży
Mjuzik Mejker

Steam:
last.fm:

Prestiż
Wysłany: 27-12-2014, 08:37   

Dzięki za cierpliwe wysłuchanie zatem :) .

Cytat:
o tyle w większości kawałków wmieszany jest funkowy motyw, który bardzo ale to strasznie mi nie pasuje do całości kompozycji.

Funk pasuje wszędzie, właśnie o to chodziło, by nim rzucać na lewo i prawo :'(.

Cytat:
Tworzenie takich krzywych połączeń to ogromne ryzyko - bo może dla jakiejś niszy te utwory naprawdę dobrze wpadają w ucho i lubią takie połączenia

Ta nisza jest jednoosobowa i pisze właśnie odpowiedź w tym temacie :D .

Cytat:
na muzyce się nie znam

Ja również, dlatego wciąż się uczę.

BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)

Pojedynki: nie

Prestiż
Wysłany: 27-12-2014, 20:17   

Bawiłem się dobrze przy Twojej muzyce, jak zawsze ^_^. Bardziej podobał mi się "terror Twoja mać", bo miał strukturę i nie rzucał ludzikiem po ścianach z dupci (powiązanie wyrazów dowolne).

Czy słuchałeś Black Sabbath przed komponowaniem?

The Magic is Around Us - czekam za długo na rozwinięcie, utwór niezbyt opowiada resztę albumu. TBH to brzmi jak próba utworzenia nowego openingu do programu informacyjnego i próba kilku wariantów
Echo From a Distant Land - gram gram, muzyka się buduje bo tak powinno być... nagle murzyński boss w afro wyskakuje naprzeciw... "ale o co chodzi? jego tu nie powinno być... czekaj gro, masz buga!". Linia melodyczna ma wywalone... przerwę ją w środku, zaraz zacznę kolejną... może ta się lepiej wkomponuje? O ten cichy kawałek dobrze by brzmiał do filmów dla dorosłych, dobrze, że wchodzisz z linią melodyczną jak zbyt duży wafelek do buzi. Jakby użyć pierwszych i ostatnich 20 sekund to nagle kawałek jest spójny
Clash At Dusk - brzmi jak ściąganie pliku na niestabilnym łączu - przyspiesza, spowalnia, bez zapowiedzi
Chase And Run - stalk and chase, ale sporo stalkowania :-->, myślałem, że w którymś momencie wstawisz orchestral hit.
Autodestruction - dunno co powiedzieć, podobał się
Determination - te sample powodują, że myślę o muzyczce z Bio Menace. https://www.youtube.com/w...405026&index=12 funky funky \ o /, brzmi jak miks kilku utworów.
Wilderness - co to za mlaskający/stukający sample w tle? To muzyka do odliczania czasu? Nie sądzę. Swoją drogą, wreszcie zrównoważony kawałek? Nie pij tyle kawy :--<. Na fade-oucie ten stukający kawałek mógłby pozostać niewyciszany... bo on tak się rzuca w twarz, że powinieneś się nim pożegnać ze słuchaczem... wprowadza w trans.
Psychosomatic - to jest mój faworyt - nie trąci od niego MODami z lat '90 za dużo (może dlatego?). Czuję lokalizację dla której ta muzyka jest tworzona, kawałek się nie rzuca na boki ^_^
Fractal evolution - tytułu nie zrozumiem (nie ma co próbować nawet). Fraktale kojarzą się z nieskończonym zbliżeniem, przydałoby się coś wgłębiającego w klimat, a tu ciągle ten siorpiący "bzzzt"... po co? żebym pozostałości nie usłyszał? Gdzie jest bass ;_;? Aha, zacząłem rozumieć tytuł utworu jak się to "bzzzt" zamknęło (zepsułeś!)
Crystal rain - tak jak intro tak outro nijak ma się do reszty... ani podsumowanie, ani nawiązanie, czy doklejałeś te utwory do albumu z listy niewykorzystanych :--<?

Jakimie, mogłeś z tego zrobić 2 albumy, a zrobiłeś jeden, gdzie w pierwszych kawałkach można pomyśleć, że kilka utworów na raz walczy o prawo bytu na fali akustycznej!

Kilka linków do muzyczki:
Jak ten album odczułem - https://www.youtube.com/watch?v=-JnoIn8giWk
Jak chciałbym, żebyś "kochał" system - https://www.youtube.com/watch?v=wQP4DYBhNl8 OI!OI!OI!

Czekam na więcej Twojego mózgu(serca? ty masz serce?) w formie muzyki \ o /.
Z każdym słuchaniem czuję coś innego, nie będę się nudził dziś w nocy. Dzięki za muzykę ;-->.

Jakim 
Młodszy chorąży
Mjuzik Mejker

Steam:
last.fm:

Prestiż
Wysłany: 01-01-2015, 02:19   

Proszę bardzo! Jak spostrzegłeś, album nie stanowi jednolitej kompozycji jak niedawny amigowo-newskoolowy Overflow czy stareńki już Behind The Mask (z TERROREM), długo jeszcze będę eksperymentować (również z "bzzztami" jako kick).

Ostatni miesiąc był dla mnie twórczy: mam już kilka utworów na nowy materiał - różniący się od tego, co tutaj zaprezentowałem. I tym razem zadbałem o spójność. Preview:

https://www.youtube.com/watch?v=r-QjHNlwkNc

Idę w kierunku Determination - i przyznam, że dla mnie jest to najlepiej zrobiony kawałek na tej płycie - jeżeli się przysłuchasz, niektóre patenty przypominają te znane z Behind The Mask :) .

Dzięki za poświęcenie swoich membran! Jestem zbyt aspergerowaty na to, by mieć serce, natomiast chętnie podzielę się w przyszłości produktem ubocznym posiadania uszu i szeregu kompulsji, których część z nich kończy się dewiacją twórczą.

Odpowiedz do tematu