NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wybory Prezydenckie 2015

Na kogo zagłosowałbyś/Zagłosujesz?
1) BRAUN Grzegorz Michał
0%
 0%  [ 0 ]
2) DUDA Andrzej Sebastian
14%
 14%  [ 2 ]
3) JARUBAS Adam Sebastian
7%
 7%  [ 1 ]
4) KOMOROWSKI Bronisław Maria
7%
 7%  [ 1 ]
5) KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard
42%
 42%  [ 6 ]
6) KOWALSKI Marian Janusz
7%
 7%  [ 1 ]
7) KUKIZ Paweł Piotr
14%
 14%  [ 2 ]
8) OGÓREK Magdalena Agnieszka
0%
 0%  [ 0 ]
9) PALIKOT Janusz Marian
0%
 0%  [ 0 ]
10) TANAJNO Paweł Jan
0%
 0%  [ 0 ]
11) WILK Jacek
7%
 7%  [ 1 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
Aleks 
Moderator
Wilczek


Skype:
Posty: 636

Prestiż
Wysłany: 09-05-2015, 18:38   Wybory Prezydenckie 2015

Na kogo zagłosujesz?
_________________
( Przystan Ocalenie | Centaurus | Skrzydlaty Pies | WWF | Nakarm Psiaka )
 
     
wermi 
Major
Depressive Disorder


Posty: 1015

Prestiż
Wysłany: 09-05-2015, 18:54   

anna grodzka :)
 
     
Cootje 
Legenda


Posty: 644

Prestiż
Wysłany: 09-05-2015, 19:00   

Kto oddał głos na Komorowskiego? Dajcie mu za to bana na 5 lat!
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 09-05-2015, 19:04   

12) Nie głosuję taktycznie, bo to hańba dla demokracji, a główni kandydaci tylko do tego się nadają, więc nawet nie chciało mi się badać reszty. Kukiz to faszysta, Braun to szalony monarchista, Korwin jest niestabilny i agresywny politycznie... Wilk jest nieco podobny do Korwina, trudno powiedzieć, choć wydaje się lepszym specjalistą i mniej klaunem :P Duda nie jest tragiczny ekonomicznie, ale zbyt konserwatywny, i choć w sumie to nie jest zła opcja, to ryzykowna, a Komorowski choć przygłup w wielu aspektach, to jakoś nie udało mu się przeszkodzić w utrzymaniu dobrej sytuacji bankowej, ani też w rozwoju niezależnych ruchów liberalnych. Jak dla mnie może wygrać.

Ale nie, nie wybrałam go w ankiecie. Ani Komorowski, ani Duda na to nie zasługują. Dopóki w Polsce nie zmieni się model wyborów, to już zawsze będzie taki nonsens z wybieraniem kogoś, żeby kto inny nie wygrał i generalnie kręcenie się w koło. Błędne.
 
     
Cootje 
Legenda


Posty: 644

Prestiż
Wysłany: 09-05-2015, 19:07   

Taa... Jak Komorowski wygra to ja opuszczam ten kraj... Najlepsza chyba Norwegia, a wy gdzie się wybierzecie?
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 09-05-2015, 19:14   

Finlandia, lol

Kraje skandynawskie są przereklamowane, wiem z doświadczenia :P Polecam kraj kontynentalny, socjaldemokratyczny, liberalny, z relatywnie tanią żywnością i dobrymi zarobkami, dobrą opieką zdrowotną i dentystyczną, z miłymi ludźmi i umiarkowaną pogodą (to zmienia więcej, niż mogłoby się wydawać). Niemcy, Holandia?

Co śmiesznie, bardziej opłaca się przewalutować € i trzymać w Polsce, niż w bankach fińskich i co gorsza niemieckich... :D Just sayin'
 
     
Aleks 
Moderator
Wilczek


Skype:
Posty: 636

Prestiż
Wysłany: 09-05-2015, 19:24   

Sne, to jadę do ciebie, tylko podszkolę się w języku :)
_________________
( Przystan Ocalenie | Centaurus | Skrzydlaty Pies | WWF | Nakarm Psiaka )
 
     
Neoqueto 
Moderator
Akcelerator


Pojedynki: być może
Skype:
Posty: 537

Prestiż
Wysłany: 09-05-2015, 20:07   

Całkowicie zgadzam się ze Sne. Mam bliznę na sumieniu przez niepodejście do urny, ale miałbym jeszcze większą, gdybym zagłosował na któregokolwiek z kandydatów.
_________________
Jeśli otrzymałeś pomoc - pamiętaj o przyznaniu punktu Pomógł!
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Posty: 1773

Prestiż
Wysłany: 09-05-2015, 20:13   

Co. Ludzie, po to są wybory żeby zagłosować. ZAWSZE można na kogoś zagłosować, chociażby drogą eliminacji reszty kandydatów. To że nie chce wam się spędzić czasu nad pomyśleniem o tym jest smutne, bo 800 tys. urzędników w Polsce wie na kogo zagłosować żeby na pewno przypilnować swoich stołków. O ile Sne jeszcze jestem w stanie zrozumieć jeśli nie zamierza wrócić do kraju (choć gdyby panowała lepsza sytuacja w kraju to by pewnie z chęcią wróciła, a na to ma wpływ), o tyle Neo już zupełnie nie rozumiem. A nie głosowanie bo "mój głos i tak nie ma znaczenia" to absurd, jeśli nie podoba Ci się jak jest w kraju to idź zagłosować a nie kracz mimo że nie głosujesz.
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Wackyjackie 
Bohater
Starszy Chorąży Sztabowy Randomu


Pojedynki: nie
Posty: 717

Prestiż
Wysłany: 09-05-2015, 20:47   

12)
_________________
 
 
     
Ayth 
Podporucznik


Pojedynki: nie
Posty: 686

Prestiż
Wysłany: 09-05-2015, 23:26   

Jedyny słuszny wybór:
 
     
Cootje 
Legenda


Posty: 644

Prestiż
Wysłany: 09-05-2015, 23:43   

There is no hope...

[ Dodano: 10-05-2015, 10:47 ]
Pięć lat temu kiedy się jeszcze uczyłem i nie było tak tragicznie jak teraz miałem takie same zdanie jak Neo i nie poszedłem na wybory. To był błąd bo teraz już się nie uczę, a w Polsce jest tragicznie! Więc tyłek w troki i do urn! Pamiętajcie tylko aby nie głosować na marionetki i inne ogórki.
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 10-05-2015, 12:07   

Fadex, już Ci wyjaśniałam, że brak decyzji to decyzja, głos pieniądzem ma największą wartość, głosowanie taktyczne tylko fałszuje faktyczne poglądy społeczeństwa i zamienia demokrację w karykaturę, a znienawidzone przez Ciebie sondaże nie miałyby żadnego sensu przy głosowaniu preferencyjnym, przynajmniej w wyborach prezydenckich.

Cytat:
To że nie chce wam się spędzić czasu nad pomyśleniem o tym jest smutne

Równie dobrze mogę powiedzieć to samo, no sorry, ale nie przemyślałeś wielu aspektów całego systemu.

Sytuacja się nie poprawi magicznie przez prezydenta. Kraj jest fundamentalnie spaczony od strony społecznej. Głosowanie na liderów naprawdę nie ma dla mnie znaczenia, bo są równoważnie źli, a głosowanie na pozostałych mogłoby potencjalnie skończyć się drugą turą bez konkretnych konsekwencji.

Chcesz zmieniać? Przestań bawić się w pseudopatriotycznego pionka i pisz petycje i listy otwarte, organizuj marsze. Nie chce się, nie masz czasu?... To czego narzekasz na status quo i innych obywateli? Trochę pokory.
 
     
Aleks 
Moderator
Wilczek


Skype:
Posty: 636

Prestiż
Wysłany: 10-05-2015, 12:41   

Zagłosowałem na Korwina więc mogę z czystym sumieniem zaznaczyć opcję w sondzie.
_________________
( Przystan Ocalenie | Centaurus | Skrzydlaty Pies | WWF | Nakarm Psiaka )
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Posty: 1773

Prestiż
Wysłany: 10-05-2015, 13:22   

Sne, skoro tak bardzo nienawidzisz systemu głosowania to czemu nie wystawisz petycji żeby go zmienić? Ta sama kwestia. Ja staram się wyciągnąć najwięcej z istniejącego systemu bo wiem, że jego zmiana jest nierealna, a narzekam na status-quo i innych obywateli bo wolą siedzieć w domach zamiast iść na wybory, to oczywiste :) Jak już pisałem na SB, uważam że osoby niegłosujące nie mają dużo do powiedzenia o polityce bo nie robią dosłownie nic żeby polityków zmienić. Jeśli wolisz patrzeć na sondaże i ze swojej perspektywy być "pasterzem liczącym czarne i białe owce" a z mojej "owieczką za tłumem" to nie zamierzam Cię przekonywać, każdy ma swoje poglądy, tylko po prostu nie uważam ich za słuszne. To że nie piszę listów otwartych czy nie organizuję marszy nie oznacza że nie uważam tego za słuszne, ale KAŻDY ma czas zagłosować i porozmawiać z kolegami jak będzie głosować i starać się przekonać w jedną stronę czy w drugą. I nie głosują tylko pseudopatriotyczne pionki, jak nie głosujesz to inni głosują za Ciebie, tyle.

W wyborach parlamentarnych też się wstrzymasz od głosu i zaufasz sondażom?
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group