NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki czytnik eboków kupić?
Autor Wiadomość
Cootje 
Legenda


Posty: 644

Prestiż
Wysłany: 09-06-2015, 20:06   Jaki czytnik eboków kupić?

Tak jak w temacie jaki czytnik eboków kupić? Fajnie gdyby można było przeglądać nim neta i czytać w nocy, ale każdą propozycję rozpatrzę.
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 09-06-2015, 20:49   

Kiedyś miałam chętkę i Nook 2 bodajże wypadał najlepiej, ale ostatecznie nie kupiłam.
Nie za bardzo rozumiem idei czytania po ciemku z e-papieru... Choć są modele z podświetleniem. Co innego z ekranu AMOLED. Idealna czerń. Tak czasem używam telefonu.
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Steam:
Posty: 1773

Prestiż
Wysłany: 09-06-2015, 21:32   

Cytat:
Nie za bardzo rozumiem idei czytania po ciemku z e-papieru... Choć są modele z podświetleniem. Co innego z ekranu AMOLED. Idealna czerń. Tak czasem używam telefonu.

Teraz w bardzo wielu modelach jest podświetlenie, w tym regulowane - tak że można je ustawić na minimalne, jak się czyta zupełnie po ciemku. AMOLEDY i inne bzdety w ogóle się nie nadają do czytania - przynajmniej dla mnie, i nie bardzo mnie obchodzi jaka tam jest czerń. Na amoledach to film można obejrzeć, a nie czytać książki po setki stron - i na pewno nie na noc.

W temacie: ja mam paperwhite 2, sprawdza się całkiem nieźle. Jest podświetlenie i przeglądarka WWW, ale szczerze przeglądarka w takich czytnikach jest bardzo niewygodna - znacznie lepiej mi się korzysta ze zwykłej tabletowej.
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Steam:
Posty: 846

Prestiż
Wysłany: 09-06-2015, 21:54   

Jeśli chcesz tani model, który otwiera właściwie wszystkie możliwe formaty tekstu i obrazu, w tym htmle, to weź Lark Freebook 6.1. Ja to mam i jestem zadowolony. Nie ma podświetlenia ani neta, ale szczerze mówiąc ciężko by chyba było korzystać z neta przy tak wolnym odświeżaniu. Na razie używam go głównie do czytania amatorskich opowiadań ściągniętych z neta i fanficków. Kupiłem go, żeby nie męczyć oczu, więc podświetlenie jest mi zbędne. A jak w necie mam jakiś bardzo długi artykuł, czy cokolwiek, to wrzucenie tego do czytnika zajmuje parę sekund.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
Wackyjackie 
Bohater
Starszy Chorąży Sztabowy Randomu


Pojedynki: nie
Steam:
Posty: 717

Prestiż
Wysłany: 10-06-2015, 19:23   

Kindle Paperwhite z reklamami. Amazon zdejmuje reklamy w 30 sekund, wystarczy im napisać, że jest się z Polski i oferty nas nie dotyczą (zawsze +50zł). Kolega ma i sobie chwali, dziewczyna ma zwykłego Kindle 7 Touch i też bardzo porządny sprzęt ze świetną gwarancją.
_________________
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 11-06-2015, 16:15   

Fadex napisał/a:
nie bardzo mnie obchodzi jaka tam jest czerń

Chodzi o to, że w ciemności ta czerń nadal jest czarna--brak podświetlenia, widać jedynie białe litery. Nie wszyscy lubią wrzepiać się w podświetlony prostokąt :P

W ogóle przypomniałam sobie dokładny model, który wtedy uznałam za najlepszy. Nook Simple Touch. Jest też wersja GlowLight.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group