NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jak poznaliście NukeBoards/Wasze początki na NukeBoards
Autor Wiadomość
Neoqueto 
Moderator
Akcelerator

Pojedynki: być może

Prestiż
Wysłany: 19-06-2015, 19:32   

Mały odkop tematu, bo ciekawy.

Jak się dowiedziałem o NB? Szczerze to... nie pamiętam :| . Prawdopodobnie ktoś na Click Portalu czy FG polecił, raczej na tym pierwszym. Jak tak sobie przypominam, to chyba nawet Fenrir, który ostatnio zaczął się tu udzielać, ale głowy nie dam. Może Fadex? Kto to wie. Niestety http://web.archive.org/ nie zarchiwizowało takiego jednego tematu.

Kliki to historia, która już po raz któryś z rzędu opowiadam. Od zawsze chciałem robić sobie gry, pamiętam, że takim moim celem było wtedy zrobienie gry w której sterujemy ikoną Mojego Komputera po pulpicie Windowsa Visty (circa 2007). Googlowałem w poszukiwaniu "programu do robienia gier", znalazłem Game Makera, ale nic nie potrafiłem w nim zrobić, poddałem się.
W tym okresie miałem komputer na którym zacinało się San Andreas, więc grywałem w malutkie gierki, także te od Buziola, no i tak raz się wcisnął klawisz Windowsa podczas gry w Myster Muszel (albo Urbagility?) i na pasku zadań ujrzałem "Multimedia Fusion Stand-Alone Application". Wygooglałem "Multimedia Fusion" w nadziei, że jest to darmowy program, gdyż w tym okresie bardzo zależało mi na legalności programów na kompie. Niestety nie był to program darmowy, a raczej nie był on w ogóle dostępny, był za to okropnie drogi MMF2 i TGF2, który też leżał wówczas poza moimi możliwościami finansowymi.
Tak sobie czytałem o tym MMF, aż dotarłem bodajże do artykułu na Wikipedii, a tam była wzmianka o "Klik&Play". Więc znowu Google i eureka, okazuje się, iż istnieje darmowa wersja edukacyjna leciwego KNP. Chyba. Chyba legalna. Nie pamiętam. Strona wyglądała na taki typowy agregator softu jak dobreprogramy czy instalki. Pobrałem te 100 mega, mojemu rozczarowaniu nie było końca po ujrzeniu ograniczenia do 256 kolorów i rozdziałki VGA, ale cóż, mogę przynajmniej powiedzieć, że prawilnie zaczynałem od Klik&Play, niczym pikor, czy inny hardcorowy klikowiec. A potem zaczęło się lurkowanie tych wszystkich polskich stron i for o klikach, aż do 2008 czy 2009.

Odpowiedz do tematu