NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Middle Ages - RTS - tytuł roboczy
Autor Wiadomość
Kyogi 
Starszy sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Skype:
Pomógł: 5 razy
Posty: 187

2933 Prestiż
Wysłany: 24-11-2016, 12:37   

Nie chce nic mówić, ale jakbyś robił grę po Angielsku miałaby więcej graczy. Chyba że tłumaczenie będzie czy coś.
_________________
wracam tu co parę lat
 
     
wisnia_pc 
Sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 5 razy
Posty: 128

2356 Prestiż
Wysłany: 24-11-2016, 12:47   

Kyogi napisał/a:
Nie chce nic mówić, ale jakbyś robił grę po Angielsku miałaby więcej graczy. Chyba że tłumaczenie będzie czy coś.


Tak będzie wszystkie teksty są w zewnętrznych plikach więc nawet mogą być wszystkie języki jeżeli ktoś będzie sobie chciał przełożyć na własny. Na razie robię po polsku bo myślę po polsku:). No i to jest polska gra :)
_________________
Prawdopodobnie najbardziej zaawansowany RTS jaki powstaje w klikach.
 
     
Temporal 
Podporucznik
CP user


Główny edytor: GameMaker Studio 2
Pomógł: 1 raz
Posty: 674

334 Prestiż
Wysłany: 25-11-2016, 08:52   

Jak patrze na screeny to przypomina mi sie Knights and merchands. Dobra robota.
_________________
Tajemnica 4

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
 
     
Kyogi 
Starszy sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Skype:
Pomógł: 5 razy
Posty: 187

2933 Prestiż
Wysłany: 28-11-2016, 00:14   

Cofam to co powiedziałem. Uświadomiłem sobie że ekran ładowania jest czasem potrzebny. Bo ja mam słaby komputer, i kiedy jest jakiś frame który zamula, zanim się włączy przez jakiś czas widnieje ostania klatka poprzedniej ramki. Więc ustawienie jedno-klatkowego ekranu ładowania przed ciężkim frame jest jak ekran ładowania. Chyba że się mylę i jestem głupi XD.
_________________
wracam tu co parę lat
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Pomógł: 82 razy
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 28-11-2016, 12:56   

Kyogi napisał/a:
ustawienie jedno-klatkowego ekranu ładowania przed ciężkim frame jest jak ekran ładowania. .

Też czasem robiłem taki jednoklatkowy ekran ładowania. W czasach TGFa się przydawał.
 
     
Kyogi 
Starszy sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Skype:
Pomógł: 5 razy
Posty: 187

2933 Prestiż
Wysłany: 28-11-2016, 23:20   

Ja to odkryłem przy grze FNaF, której znalazłem mfa, tam prawie cała gra jest w jednym frame. Gdybym tego nie zobaczył, nie wiedziałbym jak działa tam ładowanie.
_________________
wracam tu co parę lat
 
     
wisnia_pc 
Sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 5 razy
Posty: 128

2356 Prestiż
Wysłany: 09-12-2016, 00:03   

Małe info zrzut z nowymi budynkami, animacje gotowe, staram się wdrożyć je teraz do projektu pisząc kod.

Link Budynki

_________________
Prawdopodobnie najbardziej zaawansowany RTS jaki powstaje w klikach.
 
     
Kyogi 
Starszy sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Skype:
Pomógł: 5 razy
Posty: 187

2933 Prestiż
Wysłany: 09-12-2016, 11:46   

Nie mam pojęcia jak robisz takie ładne grafiki, ale ucz mnie mistrzu
_________________
wracam tu co parę lat
 
     
wisnia_pc 
Sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 5 razy
Posty: 128

2356 Prestiż
Wysłany: 10-01-2017, 17:13   

Kilka nowości odnośnie edytora:
- zmieniono rysowanie mini mapy dodano nowe tekstury związane z nowymi obiektami
- dodano znacznik początkowy okna gry teraz można wybrać miejsce na mapie gdzie ma się zaczynać akcja :)
- dodano podpowiedzi co ułatwia tworzenie map
- dodano nowy system kasowania obiektów który jest teraz bardzo precyzyjny opiera się on na siatce poszczególnych obiektów
- dodano kasowanie selektywne teraz można usunąć wybrany typ obiektu znajdujący się nad innym np. usuwamy drzewa a tekstury pod nim zostają
- dodano rysowanie ciągłe gdy przytrzymamy klawisz myszy zwiększa to komfort w nanoszeniu obiektów np. tekstur.
- dodano nową opcje dla tekstur (warstwa nad/pod – ustala ona czy tekstura ma być nad obiektem skał czy pod, zwiększa to komfort i daje nowe możliwości w tworzeniu gór, wzniesień oraz wąwozów)
- wymieniono kilka tekstur terenu, oraz dodano nowe tekstury terenu, które bardziej pasują graficznie do gry
- zmieniono sposób rysowania gór, wzniesień, wąwozów, - wymieniono tekstury tych obiektów
- usunięto duplikowanie obiektów teraz nie można postawić obiektu tego samego typu na zajętym miejscu przez inny. Np. nie można postawić kilkunastu drzew na tym samym miejscu.
- dodano 3 tekstury ternu, które można wybrać dla całej mapy poprzednio był to tylko zielony placek :) ;
- dodano surowce do edytora (w końcu :) )

Film edytor map
_________________
Prawdopodobnie najbardziej zaawansowany RTS jaki powstaje w klikach.
 
     
Kyogi 
Starszy sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Skype:
Pomógł: 5 razy
Posty: 187

2933 Prestiż
Wysłany: 18-01-2017, 15:08   

wisnia_pc napisał/a:
wszystkie teksty są w zewnętrznych plikach więc nawet mogą być wszystkie języki jeżeli ktoś będzie sobie chciał przełożyć na własny.


może jakiś tutorial xd
_________________
wracam tu co parę lat
 
     
wisnia_pc 
Sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 5 razy
Posty: 128

2356 Prestiż
Wysłany: 07-02-2017, 12:54   

Kolejna aktualizacja a z nią mały pokaz:

Film na kanale

Info Alpha 05 kilka istotniejszych zmian które były wprowadzone:
Silnik:
- dodano efekt zaznaczenia jednostek oraz budynków
- dodano kilka efektów min. efekt deszczu
- poprawiono mini mapę teraz punktory jednostek i budynków nie składają się z aktywnych obiektów tylko są rysowane funkcją co zredukowało liczbę aktywnych obiektów a przy tym zwiększono FPS gry
- naprawiono bardzo poważny błąd rekrutacje jednostek w kilku budynkach tego samego typu teraz jednostki wybierają poprawnie cel dla swojego budynku w którym są rekrutowane
- dodano losowo liczbę surowca każdemu drzewu zależnie od wielkości i typu drzewa, dodałem również opcję podglądu ilości surowca w drzewach gdy drwal/e są zaznaczeni i kursor znajduje się nad drzewem.
- dodano licznik postępu wycinki drzewa dla jednostki drwal
- poprawiono kilkanaście błędów które zdołałem do tej pory wychwycić
- dodano podmenu wyboru mapy z listy z podglądem mapy
-dodano szybki zapis F5 oraz automatyczny zapis co kilka minut do wyboru w opcjach. Dodano do zapisywanych plików informacje: Szybki zapis, Automatyczny zapis, nazwę mapy, datę, godzinę.
- podzielono komunikaty jednostek na 4 typy, w zależności co robi jednostka wybierane są komunikaty z grupy. (stoi, idzie, pracuje, idzie z surowcem)
- dodano informacje obecnego doświadczenia po najechaniu na ikonę jednostki, zwiększono koszty zdobywania lvl przez jednostki
- zredukowano 80 linijek kodu do 20 opartych na grupach
- dodano podmenu wczytywania zapisanego stanu gry
- mini mapa wczytuje mgły wojny po zapisaniu stanu gry
Budynki:
- studnia dodano ilość wody oraz akcje związane z tą funkcją
- studnia dodano zasięg studni który będzie można zwiększyć badaniem
- dodatkowa funkcja w budynkach - utrzymaj pozycję, pracownicy którzy są wyznaczeni do pracy w budynku nie będą reagować na polecenia gracza dopóki opcja będzie aktywna. Ma to zapobiec przypadkowemu zwolnieniu pracownika, przy zaznaczeniu jednostek gdy jest np. w trakcie gaszenia pożaru a chcemy zaznaczyć inne jednostki.
-poprawiono wybieranie przełączanie miedzy budynkami tego samego typu teraz kliknięty budynek pokazuje rzeczywiste wartości, a nie poprzedniego który był wybrany
- nowy budynek chata osadników zrobiona od podstaw animacje oraz akcje z nim związane, dodano również animacje rekrutacji poddanego teraz jednostka nie pojawia się z znikąd tylko wychodzi przez drzwi
- zmieniono sposób rekrutacji jednostek w budynkach produkcyjnych teraz żeby rozpoczęła się rekrutacja musi dojść do budynku osadnik przedtem ludzie wyskakiwali od razu po zakończonym szkoleniu
_________________
Prawdopodobnie najbardziej zaawansowany RTS jaki powstaje w klikach.
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: tak
Skype:
Pomógł: 8 razy
Posty: 821

14370 Prestiż
Wysłany: 01-03-2017, 22:17   Re: Middle Ages - RTS - tytuł roboczy

wisnia_pc napisał/a:
prawdopodobnie będzie to najbardziej zaawansowany RTS jaki powstał w klikach.


Strategie:
Moje Imperia (TGF 1.04)
Collara i moje Sensou (sprzed 8! lat) https://www.youtube.com/watch?v=FXyzXa4mYIY
Nornika Wariors of Sword and Spell http://romanx.webd.pl/nb/viewtopic.php?t=3071

Zagraniczne:
Kisguriego Terminal Orbit (bazowane na silniku 20 zdarzeniowym!) http://www.create-games.com/download.asp?id=8145
Steve'a Forgotten Lands: First Colony http://www.create-games.com/download.asp?id=7437
Fredrika War on Antarctica http://www.create-games.com/download.asp?id=7030
Johna War of Fantasy http://www.create-games.com/download.asp?id=5856
SolarB Eternal Orbit https://www.youtube.com/watch?v=6MeBBg9X5hk

Ja bym jednak aż tak mocnych słów nie używał bo można głodnego wilka wywołać z lasu.
_________________
Indie since 1997.
Ostatnio zmieniony przez Fanotherpg 02-03-2017, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP
Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 01-03-2017, 22:23   

wisnia_pc napisał/a:
prawdopodobnie będzie to najbardziej zaawansowany RTS jaki powstał w klikach.

Middle Ages nadal wygląda ambitniej. A już na pewno jest najładniejsza z zestawienia.
_________________
:razzugly:
 
     
wisnia_pc 
Sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 5 razy
Posty: 128

2356 Prestiż
Wysłany: 01-03-2017, 22:28   Re: Middle Ages - RTS - tytuł roboczy

wisnia_pc napisał/a:

Ja bym jednak aż tak mocnych słów nie używał bo można głodnego wilka wywołać z lasu.


He he to już teraz mogę napisać że jest to najbardziej zaawansowany RTS w klikach, jak widziałeś filmy na kanale to zrozumiesz dlaczego :) . Po prostu w żadnym RTS-ie zrobionym w klikach nie napotkałem na porządny system wyszukiwania ścieżek, mini mapę, mgłę wojny, edytor map, skomplikowany system zarządzania osadą. Wszystkie te gry to takie niedokończone RTS-y, zawsze czegoś brak.
_________________
Prawdopodobnie najbardziej zaawansowany RTS jaki powstaje w klikach.
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: tak
Skype:
Pomógł: 8 razy
Posty: 821

14370 Prestiż
Wysłany: 01-03-2017, 22:43   Re: Middle Ages - RTS - tytuł roboczy

wisnia_pc napisał/a:
He he to już teraz mogę napisać że jest to najbardziej zaawansowany RTS w klikach, jak widziałeś filmy na kanale to zrozumiesz dlaczego :) .


Ta zniewaga krwi wymaga.

wisnia_pc napisał/a:
Po prostu w żadnym RTS-ie zrobionym w klikach nie napotkałem na porządny system wyszukiwania ścieżek, mini mapę, mgłę wojny


War on Antarctica? Sensou? Cały system RTSa poza mgłą wojny był zrobiony w 20 zdarzeniach podczas jednego z jamów na GameBuilderze -_-

msg napisał/a:
Middle Ages nadal wygląda ambitniej. A już na pewno jest najładniejsza z zestawienia.


Ambitniej od czego? Ukończonego WoA z całą kampanią? Czy też zbędnymi efektami graficznymi aby gra wyglądała ładnie i chowała niedoróbki?
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group