NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Przygodowa] Futurust
Autor Wiadomość
dEn 
Starszy kapral

Główny edytor: Construct

1977 Prestiż
  Wysłany: 16-02-2017, 10:04   [Przygodowa] Futurust

Tytuł:Futurust :]

Gatunek:Przygodowa

Autorzy:
Grafika, animacje, scenariusz: dEn
Drugi grafik: tajemnica
Kod: tajemnica
Muzyka: tajemnica
Dźwięki: tajemnica
Community: tajemnica

Opis: Gra bazującą na literaturze sf oraz innych grach przygodowych typu Machinarium. Wcielamy się w postać robota Rusta, który znajduje sie w samym środku konfliktu maszyny-natura
Co sądzicie o temacie?

Opis EN:

The world of the future is much alike our own. Intelligent machines created their own society and live within an industrial complex, while a wild and untamed nature roams freely outside of its borders. Unfortunately, as time goes, the more radical groups are raising questions of Machines existence and do blame nature for the main reason of their death – corrosion.
Our protagonist – Rust – is caught in the middle of the conflict without a will, or skills to maintain long on his own. Would he join one of the sides or choose his own path? Would he discover now unrecognizable complex or allow himself to get switched off one way or another?
We started this project as a form of our commentary on our current world politics. As a way of showing that one’s actions, as little as they can be might have impact on the bigger things, or may not, it all depends from the direction we will take our live, our own adventure. You can stay passive and see how others destroy the beauty or Earth or you can start by serving a community, a region, a nation, a world.

INSTAGRAM
https://instagram.com/_u/futurust_?r=sun1

TWITTER
https://twitter.com/Futurust_?s=09

FACEBOOK
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1677519485886164&substory_index=0&id=1676225296015583

Foto:

Ostatnio zmieniony przez dEn 22-03-2017, 19:37, w całości zmieniany 8 razy  

wisnia_pc 
Plutonowy

Główny edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: nie

2032 Prestiż
Wysłany: 17-02-2017, 14:27   

Rysunki ładne i to bardzo, ale jeszcze długa droga przed tobą do finalnego produktu:). Życzę powodzenia w projekcie, jak wyjdzie to na pewno zagram podoba mi się klimat takich gier.

jarlfenrir 
Pułkownik

Drugi edytor: TGF2

33878 Prestiż
Wysłany: 17-02-2017, 14:32   Re: Futurust

dEn napisał/a:
Remake Machinarium.

Może chociaż jakieś zdanie wprowadzenia do tematu? ;>

dEn 
Starszy kapral

1977 Prestiż
Wysłany: 20-02-2017, 10:28   

wisnia_pc napisał/a:
Rysunki ładne i to bardzo, ale jeszcze długa droga przed tobą do finalnego produktu:). Życzę powodzenia w projekcie, jak wyjdzie to na pewno zagram podoba mi się klimat takich gier.

Dziękuję, najbardziej lubię rysować, więc tym razem bardziej skupię się na tej strefie. W construcie będę działał minimalistycznie, bo kilka razy dostałem nauczkę(projekt wcale nie musi być rozbudowany)
jarlfenrir napisał/a:
dEn napisał/a:
Remake Machinarium.

Może chociaż jakieś zdanie wprowadzenia do tematu? ;>

Remake, mówi wszystko ;)Gra będzie na androida. Robię tylko jeden poziom i będę szukał osób chętnych do projektu. Przygodę zaczynamy w łazience, krótkie spięcie włącza naszego robota. Po wydostaniu się z poziomu okazuje sie, że ktoś wyłączył wszystkie roboty. Musimy im pomóc, po drodze rozwiązując zagadki

Szkic poziomu

Animacja chodzenia

Mov

Wklejona postać

Postępy z poziomu 1

movie
Ostatnio zmieniony przez dEn 22-02-2017, 20:25, w całości zmieniany 3 razy  

Temporal 
Podporucznik
CP user

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev

378 Prestiż
Wysłany: 22-02-2017, 16:08   

dEn napisał/a:
Remake, mówi wszystko ;)Gra będzie na androida. Robię tylko jeden poziom i będę szukał osób chętnych do projektu. Przygodę zaczynamy w łazience, krótkie spięcie włącza naszego robota. Po wydostaniu się z poziomu okazuje sie, że ktoś wyłączył wszystkie roboty. Musimy im pomóc, po drodze rozwiązując zagadki

To wreszcie jest to remake czy własna gra wzorowana na Machinarium? Z tego co opisałeś, to wychodzi że jednak żadnego remaku nie robisz, albo po prostu pomyliłeś pojęcia.

Soundcloud

dEn 
Starszy kapral

1977 Prestiż
Wysłany: 22-02-2017, 16:50   

Pomyliłem pojęcia. Bazuję na Machinarium, które mnie zainspirowało więc remake nie bardzo pasuje ;)

Ludwig 
Plutonowy

Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może

2294 Prestiż
Wysłany: 22-02-2017, 16:54   

Może kolega uważa, że Machinarium było skopaną grą, z fajną oprawą i ją naprawi XD

remake - przerobić

Czepianie się przyjętego znaczenia słowa. Czysta semantyka :P Idąc tym tropem rozpiszmy się na pięć stron, na temat czyjejś literówki czy braku przecinka w odpowiednim miejscu XD Jak to na forach XD
Takie jest moje zdanie.

Co do samej gry, to bardzo fajnie, że ktoś się zabiera za przygodówke. Osobiście mam dosyć kolejnych platformówek, z kwadratami w roli głównej :P Masz może coś z rozgrywki? Czy na razie sama grafika?

To co pokazałeś dla mnie wygląda bardzo interesująco. Obawiam się tylko o animacje, gdzie użyłeś za mało klatek animacji. Wygląda to dosyć drętwo. Spróbuj może "rozczłonkować" swoich bohaterów i użyć programu typu Spriter Pro.

Powodzenia

dEn 
Starszy kapral

1977 Prestiż
Wysłany: 22-02-2017, 20:10   

Rozgrywka nie jest gotowa, na razie mam pełen scenariusz z 1 i 2 poziomu oraz kilkanaście linijek w construct. Zostało zrobić trochę animacji, później skaner i do przodu. Po ukończeniu 1 poziomu będę szukał chętnych do projektu, głównie kodera ;) Na razie są to plany nie mniej praca idzie do przodu.
O postępach będę informował na bieżąco.

Machinarium było doskonałą grą. Ideałów się nie przerabia, można jedynie próbować podrobić.

[ Dodano: 04-03-2017, 12:24 ]
Składanie animacji i to co mam do tej pory. Plik apk.

https://drive.google.com/file/d/0B_7VQPLKDEdSVXdDZThfdkF0M28/view?usp=drivesdk

kamiledi15 
Starszy chorąży sztabowy

Główny edytor: TGF

3504 Prestiż
Wysłany: 05-03-2017, 23:53   

Robisz to taką samą techniką, jak ja, ale masz zupełnie inny styl rysowania - dokładniejszy i dużo bardziej szczegółowy. Wygląda to rewelacyjnie. Jedyne, o co bym się przyczepił, to że animacje są mało płynne, między każdą klatką wyraźnie widać chwilowy przestój. Przydałoby się ich ze 2-3 razy więcej. Ale to przygodówka, więc nie musi być idealnie płynna. W każdym razie grafika jest naprawdę świetna.
Machinarium kupiłem wiele lat temu i wstyd przyznać, ale jeszcze nie grałem. Kurzy się w pudełku i muszę wreszcie się za to wziąć :)

dEn 
Starszy kapral

1977 Prestiż
Wysłany: 06-03-2017, 09:56   

kamiledi15 napisał/a:

Machinarium kupiłem wiele lat temu i wstyd przyznać, ale jeszcze nie grałem. Kurzy się w pudełku i muszę wreszcie się za to wziąć :)

Koniecznie musisz nadrobić i zagrać w ten tytuł.

kamiledi15 napisał/a:
Robisz to taką samą techniką, jak ja, ale masz zupełnie inny styl rysowania - dokładniejszy i dużo bardziej szczegółowy

Z chęcią bym obejrzał twoje prace. Prześlij mi link do galerii na maila. Wymienimy się doświadczeniami.

kamiledi15 
Starszy chorąży sztabowy

3504 Prestiż
Wysłany: 06-03-2017, 10:22   

Możesz zobaczyć tutaj:
http://romanx.webd.pl/nb/...t=4623&start=75

dEn 
Starszy kapral

1977 Prestiż
Wysłany: 07-03-2017, 15:56   

Wszystkie grafiki i animacje do 1 poziomu gotowe.

Pora zaprojektować trzy mini gry. To też zrobione, czas na szkic.

[ Dodano: 09-03-2017, 15:32 ]
Zmiana planów zacząłem się bawić spliterem pro. Niestety nie wiem jak obrócić animację. O ile taka animacja nie jest problemem

O tyle już za taką nie wiem jak się zabrać

Doradzicie coś?

[ Dodano: 10-03-2017, 16:03 ]
Znalazłem rozwiązanie
Klik
Ciekawie to wygląda przy całkowitym obrocie bohatera.
Gdyby kogoś interesowało jak to zrobić tłumaczę:
Mamy kilka spritów tego samego przedmiotu: przód, bo, tył. W spriterze układamy je idealnie na stosie i nadajemy przezroczystosc. Pierwsza klatka u góry 0% transparent pozostałe 100% po 1 sekundzie w kolejnej klatce następną grafikę ustawiamy jako widoczną a poprzednia jako przezroczystą i tak do wykonania pełnego obrotu. Należy pamiętać że przejście musi być krótkie A czas wyświetlania klatek przód, bok, tył ,bok, dłuższy.

kamiledi15 
Starszy chorąży sztabowy

3504 Prestiż
Wysłany: 11-03-2017, 10:39   

Akurat też mam zamiar niedługo korzystać z tego programu, więc dzięki za wskazówkę. Teraz te animacje wyglądają sto razy lepiej.
Przy okazji - przeszedłem Machinarium. Dobra gra, ale niektóre zagadki zbyt mało intuicyjne i niestety musiałem parę razy skorzystać z podpowiedzi, na przykład:
Spoiler:

Niektóre minigry logiczne też mnie denerwowały, bo nie lubię ich w grach przygodowych. To tak jakby połączyć dwa gatunki gier w jeden. Ale ogólnie gra była bardzo dobra, głównie ze względu na grafikę i niektóre pomysły, więc z ciekawością będę czekał na twoją grę.

dEn 
Starszy kapral

1977 Prestiż
Wysłany: 15-03-2017, 13:01   

Wszystko do 1 poziomu gotowe, niebawem można zacząć składać całość. Mini gry również zrobione.

Na insta pojawiają się fanarty :P

delgado88a 
Plutonowy

Pojedynki: tak

4483 Prestiż
Wysłany: 17-03-2017, 10:16   

Przyznaje że grafika jest przednia

www.rtypegear.pl

Odpowiedz do tematu