NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sny, koszmary, wizje...
Autor Wiadomość
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 16-04-2006, 18:26   

Zajechało mi Neonem :P też musze spróbować, moze sie uda :D
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 16-04-2006, 18:34   

To zaczyna brzmieć jak opis jakiejś schizowatej przygodówki... i sposobów jej przejścia :)

Też mi się zdarza, kiedy nie umiem biec (tak, kołdra). Wtedy podskakuję, chyba że sen jest nieprzyjemny - wtedy się budzę, bo po co to oglądać? Zdarza mi się czasem zapaść w jakiś niesprecyzowany dołek, jednak wtedy próbuję się czegość złapać i w ogóle... biję szafkę, przez co się budzę :P

Przypomniał mi się jeszcze jeden horror z dzieciństwa. Kiedy usłyszałam, że Disney'a zamrozili, to następnej nocy śniło mi się, że zamarzają mi zęby... nie powinni takich rzeczy dzieciom mówić :P
 
     
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Posty: 296

Prestiż
Wysłany: 16-04-2006, 20:48   

Najlepsze są i tak sny "świadome". To znaczy takie, w których wiesz, że śnisz. Ja zwykle jeśli mi się takie coś przydarzy staję się prawdziwym panem sytuacji, bo mogę robić co chcę z kim chcę ;) , stworzyć co chcę i zniszczyć co chcę albo przetransformować to w co innego. Skłonić inne osoby do pewnych zachowań itd. itp. Odlotowo. Tylko, że takie coś zdarza mi się niezwykle rzadko. Nie wspominając o tym, że od jakiś 2 lat nie zapamiętuję snów...
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
Jakim 
Młodszy chorąży
Mjuzik Mejker


Pojedynki: tak
Posty: 263

Prestiż
Wysłany: 16-04-2006, 20:57   

Ja często pamiętam te sny, w których wszystko wydaje się takie realne. Głównym tematem jest oczywiście szkoła (a to dostałem 1 ze sprawdzianu, nauczyciele wylali mnie ze szkoły - straszne :( ). Tych drugich (tych, co PoW mówił) nie pamiętam :( .
 
 
     
Kaytek 
Chorąży


Posty: 293

Prestiż
Wysłany: 16-04-2006, 21:09   

"Te co PoW mówił" to LD, świadome sny. Wyjątkowo fajna zabawa.

http://pl.wikipedia.org/wiki/LD
_________________
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 16-04-2006, 21:15   

Heh, nie wiedziałam, że istnieje takie pojęcie encyklopedyczne. Właśnie coś takiego jak świadomy sen miałam z tym Mortyrem. Po prostu mogłam kierować postacią. I to za pomocą myśli :)

To ze szkołą też mi się zdarza, aż za często. Na szczęście w pewnym momencie zawsze orientuję się, że to bez sensu - wtedy mogę zmienić sobie sen na lepszy (nauczycielka przez okno? Hmm... czemu nie? :) ).

Cytat:
Czasem samo czytanie czy rozmowa o tym zjawisku indukuje świadomy sen.

A... to będziemy mieć co robić dzisiejszej nocy :)
 
     
Kaytek 
Chorąży


Posty: 293

Prestiż
Wysłany: 16-04-2006, 21:29   

Szkoła - rzecz straszna. Ale zauważcie jedną prawidłowość: jedyną wskazówką przedmiotu z którego dostaliście pałę jest nauczyciel. Na sprawdzianie jest tylko zamazany tekst i napis NDST. :)

Najlepiej jak się nad czymś zastanawiam, mam LD, wpadnę na to nad czym myślałem i mówię - zapisałbym to sobie. Ale na czym? ;)

Edit: nie próbujcie lepiej robić OOBE. Kiedyś próbowałem - miałem potem nerwice, bałem się wszystkiego.
_________________
 
 
     
Fred 
Bohater


Posty: 358

Prestiż
Wysłany: 16-04-2006, 21:54   

Co do tych Świadomych snów... mój problem polega na tym (znaczy nie wiem czy to jest problem :) ) że mam TYLKO świadome sny. Przyznam szczerze że w niektórych wypadkach jest to rzecz świetna, np. sny erotyczne :P Czy to może coś znaczyć?
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 16-04-2006, 22:18   

Wiecie, na pewno miałem LD, ale nigdy nie kontrolowałem snu. Wielokrotnie uświadamiałem sobie że to sen, ale nie potrafiłem go zmieniać. Najczęściej uświadamiałem sobie że to sen wisząc na krawędzi.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
michal.10 
Starszy sierżant
Club to Death Angel


Posty: 180

Prestiż
Wysłany: 16-04-2006, 23:11   

Ja również wiedziałem wile razy, że to sen... Kilkakrotnie udało mi się... NAGIĄĆ rzeczywistość... Niestety tylko trochę...

Moim problemem jest nie tylko to, że niezapamiętuję snów... Ja podczas nich jestem zupełnie pasywny...
Wtapaim się w akutalną fabułę... Idę razem z przebiegiem snu, nie myślę o tym, czy to jet możliwe...

Kiepsko, prawda? :(

Jak ja bym chciał LD... A do tego śnić o ********! Ach... :-P
_________________
"Nić życia jest mieszanym włóknem, dobro i zło przewijają się razem."
"Nie kocha się za, kocha się pomimo, że..."
 
 
     
Mateusz 
Starszy chorąży
GT member


Posty: 437

Prestiż
Wysłany: 16-04-2006, 23:33   

RomanX napisał/a:
świadomy sen


Kiedyś miałem taki sen, że stoję na środku w szkole i zauważyłem że widzę swoje plecy, co jest nie realne i zobaczyłem że jestem we śnie i że mogę sie kontrolować! :D

No to się popłakałem ze szczęścia i podszedłem do nauczycielki i taką perfidnie nogę jest podstawiłem ( czy ją kopłem? nie pamietam... ). To ona w akcie agresji nakazała wszystkim uczniom mnie dopaść... :) Do dzis pamietam tą fale uczniów ( jak zombi takie :) ). Co najfajniesze, wiem jak się obudzić ze snu. Albo trzeba ziewnąć, albo oczy zamknąć, coś z tego działa! :-P

No to ja zamykam oczy, otwieram i dalej biegną, ja se myśle " o cholera! ", próbuję jeszcze raz i budzę się w łóżku swoim :D Jedyny kontrolowany sen jaki miałem...
_________________
http://romanx.webd.pl/kli...tle=Mateusz9206 Mój profil na Klikipedii.
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Posty: 1773

Prestiż
Wysłany: 16-04-2006, 23:45   

Ja mam dosyć często takie sny... :)

Fajnie, bo można sobie od razu wymyślić fabułę do RPG ;)
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Kaytek 
Chorąży


Posty: 293

Prestiż
Wysłany: 17-04-2006, 00:07   

Tasmpol - co do Twojego przypadku, to nie mam pojęcia. :) Może po prostu jesteś na tyle spostrzegawczy, że jesteś w stanie sobie powiedzieć od razu "Hej! To niemożliwe!".

michal - A wyobraź sobie, np. że latasz. Tak, teraz. Potem, jak sobie uświadomisz, że śnisz, powiedz sobie "To wyobraźnia", poczuj się lekki i leć. :)
_________________
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 17-04-2006, 00:31   

Najgorsze jest to, że często przy absurdalnym totalnie śnie myśle nawet po obudzeniu, że to prawda. Pamiętam jakiś o chorobie która dziesiątkowała ludność i dopiero z minute po obudzeniu zdałem sobie sprawe, że wszystko jest bezpieczne. Ale najczęściej świadomości snu doświadczam jak już mówiłem wisząc na krawędzi, chwile przed spadkiem. Sny o szkole mam często, najczęściej w okresach wolnych. Co ciekawe, chyba ani razu nie sniło mi się gimnazjum, ciągle śni mi się podstawówka. I czasem sny są absurdalne, pamietam taki co był taki wątek, że kilku Cygan którzy do tej szkoł uczęszczają podczas burzy wyszli na dach i zaczeli się modlić czy cuś. Qpie.
Najbardziej jak już mowiłem lubie sny przygodowe - takie które wydają mi się że trwają kilka godzin. Wtedy często podróżuje, mam przygody jak w filmie.
Nigdy nie miałem całkowicie realistycznego snu. Zawsze były pewne elementy abstrakcji itp. Inaczej ustawione budynki, ogromna autostrada obok domu, w centrum wieżowce...
A jaki był wasz najbardziej absurdalny motyw w śnie? Mi się póki co przypomniało centrum lotów kosmicznych NASA pod Warszawą :) Albo te tuje..
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
k@rgul 
Sierżant

Pojedynki: nie
Posty: 123

Prestiż
Wysłany: 17-04-2006, 01:32   

Tasmpol napisał/a:
Najgorsze jest to, że często przy absurdalnym totalnie śnie myśle nawet po obudzeniu, że to prawda.


No centralnie mi się dzisiaj śniło że z koleżanką miałem spędzić noc. No i budzę się rano i mówię do siebie "jak fajnie dziś będzie". A tu buuu.... :D
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group