NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ktoś chętny na wyprawę poszukiwawczą?
Autor Wiadomość
Tasmpol 
Bohater
young god

Prestiż
Wysłany: 15-11-2005, 16:43   Ktoś chętny na wyprawę poszukiwawczą?

No cześć :D
Słuchajcie, mam taki problem. Kupuję komputer nowy. Stary to złom, te wiele lat z nim można porównać do 7 lat w Tybecie. Nie chcę zwlekać z kupnem nowego. Już bym go kupił, ale brakuje jednego elementu. Raczej ważnego. Brakuje płyty głównej, nie ma w asortymencie. I tutaj zwracam się do was z prośbą o pomoc, to płyta "Gigabyte GA-K8N51PVMT-9 nVidia GeForce 615". Przeszukałem już kilka sklepów internetowych. Więc, jeżeli ktos zna jakiś polski sklep internetowy, w którym jest dostępna (i jest w asortymencie) ta karta - proszę tutaj napisać. Link do owego podzespołu:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22453
Baardzo proszę o pomoc, męczenie się na tej maszynie jest okropne... A tutaj, jak na ironię, nie ma nigdzie jednego trybika...

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Pojedynki: być może
Steam:

Prestiż
Wysłany: 15-11-2005, 18:10   

A po co Ci takie dziwadło? Podaj limit kasy i czy chcesz osobno k. graficzną i dźwiękową, a spróbuję znaleźć Ci dobre zastępstwo. Poza tym nie polecam zintegrowanych kart graficznych :P

Tasmpol 
Bohater
young god

Prestiż
Wysłany: 15-11-2005, 18:14   

A to nie już mój wybór :P
Ale co byś polecił, oczywiście, musi miec kartę dźwiękową i graficzną w zestawie. Graficzna oczywiście przeznaczona do gier. I żeby socket na procesor był 939. Cena raczej bez znaczenia, ale żeby była "znośna" :P Moja znajomość hardware`u zatrzymała się w latach 90...

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Steam:

Prestiż
Wysłany: 15-11-2005, 18:35   

Nie znam się ani trochę na integrowanych kartach graficznych, ale na Komputroniku są takie cosie:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16550
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22180
Z czego chyba lepsza jest od MSI.

Warto też poszukać na Allegro gościa, który sprzedaje mobo Gigabyte'a, może akurat miałby ten twój model :)

Tasmpol 
Bohater
young god

Prestiż
Wysłany: 15-11-2005, 18:40   

Dobra, to wezmę oddzielnie kartę graficzną. Więc, jaką byś polecił oddzielną karte graficzną do gier? I płyte bez zintegrowanej karty graficznej? Bo już w kilku miejsach znalazłem, że te zintegrowane nie są dobre, do gier się nie nadają.

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Pojedynki: nie
Steam:

Prestiż
Wysłany: 15-11-2005, 20:34   

Ja polecam GeForce 4/FX.
Sam mam FX, jest lepsza od 4, ale do niektórych gier trzeba ściągać cracka, bo nie działają... :(

/Nie przy ludziach przynajmniej xP ; RomanX/

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Steam:

Prestiż
Wysłany: 15-11-2005, 21:48   

Podaj więcej danych dotyczących kosztów, bo naprawdę nie można się domyślić kosztów maksymalnych. No bo "Cena raczej bez znaczenia" sugeruje mi polecenie Ci karty graficznej GF 7800GT 256/256, dźwiękówki Sound Blaster X-Fi Fatal1ty i mobo MSI K8N SLI Diamond NForce4 xP

A GF4 nie kupuj, Ti4200 jest bardzo dobra, ale to już przestarzałe :P FX też szybko idzie w niepamięć (bo były gorsze niż 4Ti). Jeśli Cię stać, to może GF6600 (koło 400 zł, ale tylko nie LE), dźwięk zintegrowany z płytą (prawie każda ma).

Na płytę na razie nie mam pomysłu. Gdy dłużej się przyjrzeć, to ta twoja jest całkiem niezła, tylko jej nie ma xP przydałaby się taka sama, ale tańsza, bo bez chipsetu graficznego. Hmm...

Tasmpol 
Bohater
young god

Prestiż
Wysłany: 15-11-2005, 21:53   

Karta dźwiękowa jest raczej bez znaczenia. Chycę karte, na której przez przynajmiej rok, dwa pogram w najnowsze gry, a nie przez miesiąc. No, koszty, nie wiem, ile one kosztują, ale kompromis "tania i dobra" jest najlepszy. Bo 1000 PLN za karte nie dam :P Bo chcę po prostu pograć w najnowsze gry, a w kilku miejscach było napisane, że ta płyta główna nie nadaje się do gier. Hmm...

PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.

Prestiż
Wysłany: 15-11-2005, 22:20   

Ja też ostatnio szukam czegoś nowszego niż to co mam, ostatnio rozmawiałem z K@czorem (pamięć o nim niech trwa wśród klikowców :D ) oto co podał:

Płyta-gigabyte k8ns -250zl

Procek- sempron 64 bit 3100+ 381zl

Grafa- gigabyte GF 6600 GT 128MB 128bit - 710zl

Ram- 2x512 DDR Geil 410zl

dysk- Seagate 200GB 7200obr. 8MB 350zl

Obudowa - modexom 120zl

Zasilka - Cheiftec 360W GPS-400AA-101A OEM - 150zl

cooler - pentagram feezone cu 100+ 100zl

stacja dyskietek - 30zl

razem 2506

Cena miała wynieść 2500 zł maksymalnie :D Sprzęty nie wymienione w spisie biorę z kompa staruszka.

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Steam:

Prestiż
Wysłany: 16-11-2005, 18:18   

Z racji tego, że w Proline mają taniej, ceny z tego sklepu są zaznaczone na zielono (to, czego nie ma, jest niepoprawione)

PoW i RX napisał/a:
Płyta-gigabyte k8ns -250zl --- to do Sempronów, więc nie pasuje do następnego dopisku

Procek- sempron 64 bit 3100+ 381zl --- IMHO lepsze są Athlony 64 (939).

Grafa- gigabyte GF 6600 GT 128MB 128bit - 710zl --- 589 zł, a karta GF6600GT 256MB 128 PCI-E - 715 zł

Ram- 2x512 DDR Geil 410zl --- TwinMOS DDR 2x512Mb/400Mhz CL 2.5 - 350 zł

dysk- Seagate 200GB 7200obr. 8MB 350zl

Obudowa - modexom 120zl --- Obudowy :) wybierz bez zasilacza jeśli chcesz go później dokupywać

Zasilka - Cheiftec 360W GPS-400AA-101A OEM - 150zl Chieftec 410 jest znakomity i całkiem tani

cooler - pentagram feezone cu 100+ 100zl Arctic Cooling Freezer 64 - 69 zł

stacja dyskietek - 30zl Możesz wyjąć ze starego, ta technologia nie ewoluuje :P

Warto też poszukać na Skąpcu i innych takich :)

bmatrix 
Starszy sierżant

Prestiż
Wysłany: 16-11-2005, 19:01   

Wiesz, co do karty graficznej to GF 4 to śmieć, który w dodatku nie obsługuje niektórych gier. Jeśli wolisz Geforce'y to kup sobie jakiegoś z serii FX (zależy też ile masz kasy), chociaż ja osobiście polecałbym ci Radeony (choć droższe, ale to cudo). Z hardwarem mam podobnie jak ty, w płytach głównych się nie orientuję :) .

PS. A na allegro szukałeś??

PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.

Prestiż
Wysłany: 16-11-2005, 19:11   

RX, nie weryfikowałem tej listy. Co do stacji dyskietek, to po prostu skopiowałem z całym spisem - oczywiście, że wyjmę że starszego.

michal.10 
Starszy sierżant
Club to Death Angel

Prestiż
Wysłany: 20-11-2005, 17:10   

Niegdyś Nvidia była THE BEST!
Ale obecnie polecam jakiegoś nowszego radeona :)

Odpowiedz do tematu