NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Minty
14-12-2006, 18:13
[e-zin] Krzyk czyli nowa era klikowa
Autor Wiadomość
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof

Pojedynki: tak

14368 Prestiż
Wysłany: 03-10-2006, 18:13   

Tasmpol napisał/a:
:Wiecie, najgorszą rzeczą, jaką często spotykam we wszelakich serwisach jest te deżawi, czyli po prostu art z innej strony. Np. na nowym FG jeżeli się nie myle są artykuły z DG. To samo dotyczy e-gazetek.

Ej, ej, ej jakie arty z DG na stronę dodałem artykuły z CP i 2 moje a reszta jest z starego FG które było na serwie DG.. Więc nie wiem o co Ci z tym chodzi...

Tfu, sry - miałem na myśli CP :P | Tasmpol.
Ostatnio zmieniony przez Tasmpol 03-10-2006, 23:44, w całości zmieniany 1 raz  

copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion

55382 Prestiż
Wysłany: 03-10-2006, 18:24   

No cóż, ciekawa historyjka, PoWerslide, ale w następnym numerze chyba nie będziesz miał już czego przysyłać seniorowi torreadorowi. :P Po prostu chodzi o to, że ja zostałem tam korektą (A co! W końcu nie od dziś wiadomo, że powinno się dawać nie tym, co zasługują, a tym, co potrzebują ;) ). "Chyba", bo jak wiadomo, nie zawsze jest stuprocentowa skuteczność. Jeśli więc znajdziecie jakiś błąd (w następnych nr), bluzgi itp. słać na moje PW (bo skrzynka ostatnio głoduje :) ). Choć z drugiej strony przyznam, że przydałby się ktoś do pomocy.

Z tym deżawu to faktycznie jest racja. Owszem, artykuły można zapożyczać, ale jednak mimo wszystko nie poświęcajmy tym artykułom trzech czwartych e-zinu. Ludzie czytają po to, żeby dowiedzieć się, co napisali redaktorzy, a nie co napisali użytkownicy jakiegośtam forum, na którym umieszczano artykuł. Owszem, można artykułom poświęcić stronę czy dwie, ale nie za wiele.

Odnośnie formatu PDF: tu się zgodzę, że format niezbyt przystępny; najlepiej dać (jak już inni mówili) html. Jest znacznie przystępniejszy, a robienie w nim e-zinu nie jest specjalnie trudniejsze od robienia w PDF. Poza tym zajmuje znacznie mniej miejsca.

Konkurencja w postaci Ślimaczka faktycznie jest, jednak co z tego wyjdzie, to sami zobaczymy. Poza tym nikt nie powiedział, że musi być tylko Ślimaczek. I wcale istnienie Ślimaczka nie przekreśla zapotrzebowania na różne recenzje, e-ziny itp. W końcu warto jest mieć do dyspozycji kilka punktów widzenia.

Odnośnie sloganu: faktycznie trochę przesadzony, choć dzieki temu prowokuje do zobaczenia, co tam jest.
... A może nie? :P To czemu ten temat jest taki popularny, a?

Co do r. naczelnego: no cóż, nie powinno się oceniać po autorze, choć niestety ludziom zdarza się o tej skłonności zapominać przy decyzji: pobrać czy nie pobrać. Niestety, taką już sobie Ciapek wyrobił niezbyt zachęcającą opinię, że mało kto mu ufa, poza tym człowiek jest mimowolnie ustawiony na najwyższe_czepialstwo_mode:on i nic na to nie poradzi. Ja bym dał jednak jakąś szansę.
...straszny optymista ze mnie, co? ;)

Jak Ciapek chce, to niech robi, co nie jest zabronione przez prawo, któremu Ciapek podlega, to może robić. Jak to robi, to już inna sprawa. W każdym razie użytkownicy forum nie mogą mu tego prawnie zabronić. ;)

BTW: Nie wiem czemu, ale czasami odnoszę wrażenie, że to, co średnie, jest mało popularne. Bo popularne tematy to najczęściej to, co według wielu jest kiepskie i muszą to skrytykować, albo to, co jest świetne, choć te tematy występują rzadziej, z przyczyn, których nikomu nie trzeba wyjaśniać.

Ozi 
Młodszy chorąży
Skarbówka

587 Prestiż
Wysłany: 03-10-2006, 18:38   

Wszyscy w tym temacie piszą długie posty ;> .
Co do
copperdragon napisał/a:
prawnie zabronić.

Chyba nikt nie pisał, że ma tego zinu nie robić, chyba. Ja też jestem za tym by zin powstawał :] , ale nie w takim stanie jaki jest teraz.

kuber24 
Plutonowy

616 Prestiż
Wysłany: 03-10-2006, 19:27   

Ozi napisał/a:
ale nie w takim stanie jaki jest teraz.

Ciapek wziął się do roboty jeśli chodzi o grafikę. Drugi numer będzie napewno lepszy.

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Pojedynki: nie

51612 Prestiż
Wysłany: 03-10-2006, 20:00   

kuber24 napisał/a:
Ozi napisał/a:
ale nie w takim stanie jaki jest teraz.

Ciapek wziął się do roboty jeśli chodzi o grafikę. Drugi numer będzie napewno lepszy.

lepszy może i tak, ale na pewno nie lepszy :P

Ozi 
Młodszy chorąży
Skarbówka

587 Prestiż
Wysłany: 03-10-2006, 20:38   

Fadex napisał/a:
lepszy

NIE WIERZYSZ w Ciapka, tu chciał pokazać, że jednak coś potrafi, może uda mu się wyskrobać ładny 2 numer o ile krzyk nie upadnie :lol: .

ricardinho 
Sierżant

674 Prestiż
Wysłany: 03-10-2006, 21:21   

Już strona www upadła, ale najprawdopodobniej chwilowo :-P

Mr Knife 
Bohater

13819 Prestiż
Wysłany: 03-10-2006, 22:16   

Pewnie poprawiają stronkę i szykują się do drugiego podejścia :smile:

Ozi 
Młodszy chorąży
Skarbówka

587 Prestiż
Wysłany: 03-10-2006, 22:54   

ciapek napisał/a:
Pewnie poprawiają stronkę i szykują się do drugiego podejścia :smile:

Hmm... to szykuje się ,,II nowa era klikowa'' ;) .

copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion

55382 Prestiż
Wysłany: 03-10-2006, 23:08   

Ozi napisał/a:
Wszyscy w tym temacie piszą długie posty ;> .
Co do
copperdragon napisał/a:
prawnie zabronić.

Chyba nikt nie pisał, że ma tego zinu nie robić, chyba. Ja też jestem za tym by zin powstawał :] , ale nie w takim stanie jaki jest teraz.

Chyba...
Cytat:
...albo przestajecie bawić się w robienie e-zinu, albo zwijajcie interes.

No cóż, wygląda na to, że roku pańskiego 2006 rozpocznie się już III era klikowa. ;)
A co do tego błędu... z tego, co mi wiadomo, nie jest to ich wina, tylko serwera, ale mogę mieć nie całkiem dokładne informacje, a nawet całkowicie niedokłądne informacje. :P
Akurat do drugiego numeru jestem optymistycznie nastawiony; jak powiadają, początki zawsze są trudne.

Mr Knife 
Bohater

13819 Prestiż
Wysłany: 03-10-2006, 23:18   

Copperdragon wyrwałeś moje zdanie z kontekstu :-P To była RADA, aby zabrali się za to na poważnie ( jako hobby ) i wtedy oczekiwali dobrych ocen, a nie bawili się ( o czym świadczy np. brak korekty ), bo wtedy spotka ich zawód. Zresztą potwierdziło się to z reakcją Ciapka na naszą krytykę e-zinu.

ricardinho 
Sierżant

674 Prestiż
Wysłany: 04-10-2006, 22:51   

Ciekawe co z tego wyjdzie...A tak za offtopuje. Czy jest jakiś zin poświęcony Game Makerowi (ale pl)?
;)

Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof

14368 Prestiż
Wysłany: 05-10-2006, 17:49   

Nie ale w niektórych numerach Ślimaczka są kursy do GM'a...

ricardinho 
Sierżant

674 Prestiż
Wysłany: 05-10-2006, 18:22   

Ale ja sie nie pytałem oto czy są kursy w ślimaczku tylko o to czy jest jakiś zin poświecony Game Makerowi :cry:
P.S Kursy GMA w slimaczku są dla strasznie początkujących ale są niech ci będzie...

radex 
Plutonowy

238 Prestiż
Wysłany: 05-10-2006, 21:05   

WoW!!! Normalnie super strona tu trochę tego, tamtego:
tam tekst, tu tekst i dotego ten duży napis "Witamy na stronie serwisu firmy OVH." i to mniejsze "Żądany obiekt nie istnieje". Gratulacje :doubt:

Odpowiedz do tematu