NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Minty
14-12-2006, 18:13
[e-zin] Krzyk czyli nowa era klikowa
Autor Wiadomość
Jakim 
Młodszy chorąży
Mjuzik Mejker

Pojedynki: tak

21763 Prestiż
Wysłany: 04-01-2007, 20:03   

Skoro nie należysz już do redakcji - nie prowadzisz Krzyku, nie masz na niego żadnego wpływu. Możesz sobie chcieć i tak nic już to nie zmieni :P . Zachowanie notabene jak dziecko.

Nowy numer? Mało tego, bardzo. Niech się na razie rozwija, pogadamy za jakiś czas :) .

copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion

55382 Prestiż
Wysłany: 04-01-2007, 21:00   

Arrgh! Ciapku, właśnie najgorsze jest to, że ta niszowość jest główną barierą między twórcami e-zinu a ich czytelnikami. Miał być dla gorszych i mniej znanych klikowców? A co jest w Ślimaczku nie tak, że nie jest dla tych gorszych i mniej znanych? To, że jest tworzony równeż z myślą o tych bardziej wymagających? Tyle, ze jak się podoba tym bardziej wymagającym, nie powinno się nie podobać tym mniej wymagającym; wprost przeciwnie. A to, że nie wszystkim słabszym klikowcom będzie się podobać? Ich sprawa...

Przede wszystkim staram się unikać tego, żeby PSK stawała się Polską Sceną Kabaretową. A pismo, które z założenia ma być niszowe... to się trochę z tym kłóci...
Niestety, taka jest smutna prawda: jak chcesz coś robić dla określonej grupy, postaraj się to robić tak, żeby przypadło to do gustu jak największej ich liczbie. Krzyk był, a przynajmniej na to wyglądało, robiony dla klikowców. Jeśli jednak miał być robiony głównie dla tych klikowców, którzy uwielbiają ten niepowtarzalny klimat niszowości... no cóż, jest to zbyt mała grupa jak na moje ambicje...

Pismo schodzi na psy? Powiedz to Smugglerowi z CDA, on raczej nie będzie tym stwierdzeniem zaskoczony... tyle razy to czytał...

ciapek 
Sierżant

1663 Prestiż
Wysłany: 04-01-2007, 21:01   

Jakim, nieznasz całej sprawy jak to jest z Krzykiem, a pozatym to ciągle jestem w redakcji. Copper jest naczelnym, ale gdy przekazywałem mu te stanowisko to mówiłem, że ciągle pozostaję "właścicielem" Krzyku i mogę o pewnych rzeczach decydować, lub być informowany o decyzjach, a zmiana nazwy to decyzja o której powinno się mnie poinformować.

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy

33730 Prestiż
Wysłany: 04-01-2007, 21:26   

ciapek ma o tyle rację, że nowa nazwa jest okropna. Stara też dziwna, ale nowa jeszcze gorsza.

Niech ktoś tu napisze fakty, bo w końcu nic nie wiadomo:
http://www.romanx.kosa.ne...php?title=Krzyk

Jakim 
Młodszy chorąży
Mjuzik Mejker

21763 Prestiż
Wysłany: 04-01-2007, 21:33   

ciapek napisał/a:
Copper jest naczelnym, ale gdy przekazywałem mu te stanowisko to mówiłem, że ciągle pozostaję właścicielem Krzyku i mogę o pewnych rzeczach decydować, lub być informowany o decyzjach, a zmiana nazwy to decyzja o której powinno się mnie poinformować.

To coś już jest nie tak. Jesteś "właścicielem", a nie masz kontroli czy też jakiegokolwiek wpływu nad swoim tworem?

Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof

14368 Prestiż
Wysłany: 04-01-2007, 21:36   

Fakty były odnotowane na FG w ostatnich newsach.. (zobaczcie na grudzień...) więc wiecie.. Czytajcie podsumowanie tygodnia na FG.. Link w podpisie :)

Dominika 
Sierżant

6568 Prestiż
Wysłany: 04-01-2007, 22:25   

Widzę, żeś nie poinformowany Ciapku... Redakcja Krzyku, że tak powiem "zastrajkowała", bynajmniej napewno 2 osoby. Dlatego - zamiast strony Krzyku, została ona przerobiona na Scene Review. Fakty, faktami, nie chcemy być już zależni od Ciebie...

morty 
Młodszy chorąży

6521 Prestiż
Wysłany: 04-01-2007, 22:37   

Dominika napisał/a:
Widzę, żeś nie poinformowany Ciapku... Redakcja Krzyku, że tak powiem zastrajkowała, bynajmniej napewno 2 osoby. Dlatego - zamiast strony Krzyku, została ona przerobiona na Scene Review. Fakty, faktami, nie chcemy być już zależni od Ciebie...

A mi się nazwa podoba :P Szczególnie w wymowie (w przybliżeniu Sin Rewju). Grzeszne recenzje :D ?

Ozi 
Młodszy chorąży
Skarbówka

587 Prestiż
Wysłany: 04-01-2007, 22:52   

morty napisał/a:
Grzeszne recenzje :D ?

Opisy hardkorowych po...
Powiem jedno, nazwa krzyk była lepsza, bo po polsku.
Teraz :( Będzie kojarzony z badziewiem jak NFK :( .
Żal co wy tu robicie.

copperdragon 
Bohater

55382 Prestiż
Wysłany: 04-01-2007, 23:34   

Jak chcecie, może być i Przegląd Sceny. ;) Co o takiej propozycji sądzicie? (bo Scene Review to mimo wszystko nie Scenowe Recenzje czy Grzeszne Recenzje, tylko właśnie Przegląd Sceny. Tj. takie było wyjściowe tłumaczenie).

Cytat:
Żal co wy tu robicie.

Erm... no cóż... kłopot w tym, że właśnie tego niewiadomo... główny problem polega na tym, że nie można zadowolić wszystkich, więc staramy się zadowolić jak największą liczbę osób z grona polskich klikowców... a jeśli mimo tych starań coś nie wychodzi... po to są użytkownicy, żeby mówić co się nie podoba, ale także o tym, co się podoba; wiadomo wtedy będzie, co zmienić, co zostawić, a poza tym "krytyka przede wszystkim" nie daje odpowiedniego efektu, bowiem kilka pochwał może tym bardziej mobilizować... :ugly:

(nie mogłem nie dodać tej emoty :D )

Ozi 
Młodszy chorąży
Skarbówka

587 Prestiż
Wysłany: 05-01-2007, 00:17   

Krzyk był według mnie oryginalną nazwą, najlepiej jakieś krótkie słowo, propozycje:
-smoczek
-słonik :D
-kucyk xD
-klizin
-japa :P
-łezin
-kliknik
-tuba
-becza
-pieczara
-ugly :ugly:
-LOL
-Roftlik
-Troflik
-Trol
-muhahaha
-pióron
-eee
-yyy?
-mysznik
-smocznik
-WIEŚciiii
-Dziennik PSK, ESK, ŚSK
-takt

Ale nie jakiś sien wywiad.

Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof

14368 Prestiż
Wysłany: 05-01-2007, 00:58   

Po pierwsze nie wiem po co nowy zin (pomysł ciapka) skoro i tak nie jest wyrównany poziom na PSK i sami siebie po części się ośmieszacie, po drugie po co podburzać to co dobre (Ślimaczek) nie lepiej pomóc mu się rozwinąć aby zagroził ClickMag'owi i The ClickZine'owi ? A co do przeglądu sceny obecnie FG pełni taką funkcje a pozostałe materiały są na Klikipedii i na/w Ślimaczku więc.. nie wiem po co to.. Taka jest moja subiektywna ocena..

W skrócie:
- Po co niszczyć coś co dobre nie lepiej nad tym pracować aby było lepsze?
- Po co coś, co istnieje i ma się dobrze i pełni swą funkcję już sporo czasu..

ciapek 
Sierżant

1663 Prestiż
Wysłany: 06-01-2007, 13:28   

Więc Wy (Dominika i ta druga osoba z redakcji, której nazwa się niepodobała) twórzcie sobie:

Cytat:
Scene Review

... a ja będę robił mój kochany Krzyk w rozwuj którego złorzyłem dużo więcej pracy niż Wy...

[ Dodano: 06-01-2007, 11:29 ]
Jakim napisał/a:
ciapek napisał/a:
Copper jest naczelnym, ale gdy przekazywałem mu te stanowisko to mówiłem, że ciągle pozostaję właścicielem Krzyku i mogę o pewnych rzeczach decydować, lub być informowany o decyzjach, a zmiana nazwy to decyzja o której powinno się mnie poinformować.

To coś już jest nie tak. Jesteś właścicielem, a nie masz kontroli czy też jakiegokolwiek wpływu nad swoim tworem?

Na to wygląda...

Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof

14368 Prestiż
Wysłany: 06-01-2007, 14:17   

Rozłam, rozłamu, rozłamu.. A Ślimaczek się ślimaczy do lutego... A w najnowszym numerze jak zwykle wiele materiałów od początkujących do zaawansowanych klikowców w bardzo dobrej oprawie na bardzo dobrym poziomie... A tworzenie czegoś na siłę nie ma sensu...

copperdragon 
Bohater

55382 Prestiż
Wysłany: 06-01-2007, 16:42   

Dobra, dobra... Może parę konkretów:
- Ozi: nazwy "yyy?" i "ugly :ugly:" najbardziej mi się podobały, ale raczej nie zostaną wprowadzone, bo będą jeszcze narzekać, że z takim podejściem redaktorów to pismo nie ma szans na rozwój itp. ;)
- Fanother: po pierwsze; co do podburzania Ślimaczka... no cóż, może i robimy mu konkurencję, ale tkie są zasady wolnego rynku; poza tym ten Przegląd Sceny vel Scene Review, jak kto woli, nie ma ograniczać się do tego, co zwykle jest, czyli recki, artykuły itp.; postaram się, aby był to zin nieco odrębny
po drugie; nazwa zinu nie wskazuje na to, żeby był on tylko przeglądem sceny, nie będzie czymś, co FG może spokojnie zastąpić; mam już kilka konceptów, które poznacie z pierwszym numerem
- Ciapek: jak chcesz, to rób Krzyk, ja i Dominika będziemy robić PS vel SR, zobaczymy, co z tego wyjdzie :roll:

I do wszystkich:
Jeśli będziecie pisali posty na temat PS vel SR, można ten temat zamknąć, jeśli jednak będziecie pisali o Krzyku, to nie mam nic przeciwko dalszej egzystencji tematu. Póki co piszecie praktycznie o tym, czego jeszcze nie ma, nie wiedząc jeszcze, czym to właściwie ma być (no dobra, wiecie, że to ma być e-zin, ale jeśli uważacie, że ma być to czymś na kształt 5. Krzyku; mylicie się).

Odpowiedz do tematu