NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przegląd Polskiego Slowware'u
Autor Wiadomość
copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion

Pojedynki: tak

Prestiż
Wysłany: 13-08-2006, 17:22   Przegląd Polskiego Slowware'u

Pewnego razu postanowiłem zrobić serwis o grach tworzonych przeze mnie. Nie martwcie się, już upadł.
Niedawno wziąłem się za inny, mający recenzować już istniejące gry. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Oto link: LINK
Już napisałem pierwszą recenzję, więc zbieram sugestie, zanim zacznę pisać dalsze. Poszukuję również recenzentów.
Ci, którzy chcą, żeby gry zostały zrecenzowane: PW.
Ci, którzy chcą recenzować: też PW.
Strona oczywiście dopiero się rozwija, bo jak za barzo się rozwinie bez sugestii użytkowników, a ich zacznie być bardzo dużo, to...

Tak, wiem, że jest Ślimaczek, ale nie skazujcie przez to serwisu na zagładę. Bądź co bądź im więcej recenzji, tym więcej punktów widzenia. Mając jedną recenzję, czytający ma dosyć mgliste pojęcie o grze, mając dwie: już nieco większe. Zauważcie, że w reklamach komercyjnych gier powołuje się na wielu recenzentów.

Czemu Slowware? Freeware -> wolne oprogramowanie -> Slowware :P
Ostatnio zmieniony przez copperdragon 10-11-2006, 23:45, w całości zmieniany 2 razy  

Kaytek 
Chorąży

Prestiż
Wysłany: 13-08-2006, 20:22   

copperdragon napisał/a:
Czemu Slowware? Freeware -> wolne oprogramowanie -> Slowware

Freeware to nie to samo co "wolne oprogramowanie" (tego terminu używa się raczej wobec Open Source).

copperdragon 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 14-08-2006, 09:23   

Kaytek napisał/a:
copperdragon napisał/a:
Czemu Slowware? Freeware -> wolne oprogramowanie -> Slowware

Freeware to nie to samo co wolne oprogramowanie (tego terminu używa się raczej wobec Open Source).

No cóż, zależy, jak to potraktować. Jeśli dosłownie potraktujemy słowo freeware, to wyjdzie albo "wolny towar", albo (free[soft]ware) "wolne oprogramowanie". :P Tak czy siak, freeware jest to coś wolnego, a slowware jest tym samym wolnym cosiem. :P

BTW: Piszesz tu o szczegółach językowych, a nie wiem jeszcze, jak prezentuje się strona (pomijając małą zawartość, bowiem najpierw wolę zebrać sugestie, a dopiero potem rozbudowywać: dostosowanie się do rad użytkowników przy dużej ilości materiałów może być naprawdę uciażliwe). ;)

Temporal 
Podporucznik
CP user

Prestiż
Wysłany: 14-08-2006, 17:21   

Free to wolny ale w innym sensie więc nie kapie tego porównania.

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.

Tasmpol 
Bohater
young god

Prestiż
Wysłany: 15-08-2006, 03:01   

Polska gra słów. "Free" i "slow" po angielsku to nie te same słowa co "wolny" i "wolny".
Akurat w przypadku słowa "freeware" zdaje mi się, że free odnosi się do braku zapłaty za gre.

copperdragon 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 15-08-2006, 18:05   

No ba, to tylko gra skojarzeń, uważam, że freeware to mogłoby (nie biorąc pod uwagę kontekstu) być wolnym oprogramowaniem. Wiem, że tu free odnosi się do darmowości, a nie wolności, ale takie mam (absurdalne, jak widać) skojarzenia. :P

BTW: A co z samą stroną?

Don_Sotto 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 15-08-2006, 18:54   

Sama strona wygląda nieco chaotycznie. Ale recenzje mogą być.

copperdragon 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 16-08-2006, 09:40   

Don_Sotto napisał/a:
Sama strona wygląda nieco chaotycznie. Ale recenzje mogą być.

Uff... nareszcie ktoś opisał samą stronę.
Napisałeś, że strona wygląda nieco chaotycznie. Tak się zapytam: w czym jest ta chaotyczność? Po prostu wolę wiedzieć, jak mam stronę ewentualnie poprawić. ;)

K@czor 
Kapral

Prestiż
Wysłany: 16-08-2006, 10:24   

Tej stronce, zeby w ogole ktoś z niej korzystał definitywnie potrzebne są screen z gier. Wrecz muszą byc :) W koncu to serwis zajmujący sie recenzjami gier :)

copperdragon 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 16-08-2006, 21:07   

K@czor napisał/a:
Tej stronce, zeby w ogole ktoś z niej korzystał definitywnie potrzebne są screen z gier. Wrecz muszą byc :) W koncu to serwis zajmujący sie recenzjami gier :)

Już dałem screeny, z tą sugestią uprzedził cię Ovitz na CP. ;)

baq 
Sierżant

Prestiż
Wysłany: 20-08-2006, 21:20   

Mi sie tam pomysl podoba tylko zeby byly tam gry autorstwa samych Polakow bo na tym slimaczku to i jakichs Japonczykow mozna gry znalesc :P a taki serwer ogolno swiatowy juz jest ( http://www.create-games.com/home.asp )

copperdragon 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 20-08-2006, 21:40   

baq napisał/a:
Mi sie tam pomysl podoba tylko zeby byly tam gry autorstwa samych Polakow bo na tym slimaczku to i jakichs Japonczykow mozna gry znalesc :P a taki serwer ogolno swiatowy juz jest ( http://www.create-games.com/home.asp )

Mam pytanie: a czy przeszkadzałoby, gdyby były osobno gry i programy zagraniczne, a serwis byłby poświęcony głównie polskim grom?
Jeśli nie, to dobrze. ;)
W każdym razie nazwa strony (Przegląd Polskiego Slowware'u) wskazuje na produkcje polskie.

baq 
Sierżant

Prestiż
Wysłany: 20-08-2006, 23:19   

Taaa a na ślimaczku to co pisze??? "Ślimaczek jedyny polski zin klickowy" ! I jakos gry sa pomieszane. A tu tylko pisze zeby zrobili samych autorow polskich gier clickowych.

pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa

Prestiż
Wysłany: 20-08-2006, 23:42   

Po pierwsze - jest napisane :D
Po drugie - po co ten offtop??
A po trzecie - Ślimaczek jest jedynym polskim zinem klikowym nie dlatego, że traktuje tylko o polskiej scenie, ale dlatego, że tworzą go Polacy. Poza tym staramy się skupiać na polskiej scenie, ale dlaczego mamy się ograniczać tylko i wyłącznie do niej??

copperdragon 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 21-08-2006, 16:35   

baq napisał/a:
Taaa a na ślimaczku to co pisze??? Ślimaczek jedyny polski zin klickowy ! I jakos gry sa pomieszane. A tu tylko pisze zeby zrobili samych autorow polskich gier clickowych.

pepe9donkey napisał/a:
A po trzecie - Ślimaczek jest jedynym polskim zinem klikowym nie dlatego, że traktuje tylko o polskiej scenie, ale dlatego, że tworzą go Polacy. Poza tym staramy się skupiać na polskiej scenie, ale dlaczego mamy się ograniczać tylko i wyłącznie do niej??

I tu baq masz odpowiedź, czemu Ślimaczek jest jedynym polskim zinem clickowym.
Przy okazji, mamy się skoncentrować na produkcjach polskich, ale nie odrzucać zagranicznych, tak więc:
copperdragon napisał/a:
Mam pytanie: a czy przeszkadzałoby, gdyby były osobno gry i programy zagraniczne, a serwis byłby poświęcony głównie polskim grom?

BTW: Czemu przeszkadzają ci produkcje zagraniczne? W końcu globalizacja idzie naprzód, Polska jest w Unii... ;)

Ps. A można by tak komentować zawartość samej strony? ;) W końcu nie ma tutaj póki co ani słowa o tym, jakie są same recenzje. :P

Odpowiedz do tematu