NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wielka PSK ? Polish Daily Click ? Dlaczego nie potrafimy ???
Autor Wiadomość
Tasmpol 
Bohater
young god

Prestiż
Wysłany: 30-11-2005, 14:56   

TGF przemija, jak KnP. To z powodu mody. Mody na Need For Speedy, San Andreasy, Doomy i inne. Ludzie wolą grać w jakieś na maksa wypasione, z odlotową grafiką i w 3 wymiarami gry. Kogo by obchodziło jakieś marne platformówki w 2D? No? Wniosek nasuwa się sam - w 1996 TGF był jak znalazł - teraz jest za słaby po prostu. Tylko dla koneserów. Jeżeli Click Team zrobi program, w którym robi się gry łatwo jak w TGF, ale w pełnym 3D, to cała moda się powtórzy. Ale teraz nie ma co liczyć na powtórkę. Nie, nie ma szans - to już koniec. Można powiedzieć, że CF był gwoździem do trumny całej społeczności. Ogólnie rok 05 był jednym wielkim pogrzebem. I nie masz pod żadnym (niestety) względem racji, Bedziu.

NeTRaY
Plutonowy

Prestiż
Wysłany: 30-11-2005, 16:46   

Tasmpol napisał/a:
TGF przemija, jak KnP. To z powodu mody. Mody na Need For Speedy, San Andreasy, Doomy i inne. Ludzie wolą grać w jakieś na maksa wypasione, z odlotową grafiką i w 3 wymiarami gry. Kogo by obchodziło jakieś marne platformówki w 2D? No? Wniosek nasuwa się sam - w 1996 TGF był jak znalaz

gowno prawda. platformowki 2d nadal sa bardzo popularne. w szczegolnosci w przypadku starszych uzytkownikow - dowod - Buziol

Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof

Pojedynki: tak
Steam:

Prestiż
Wysłany: 30-11-2005, 17:20   

A ja nie wiem co sie doczepiliście do mojego FW :P może sie przyczepicie do Imperii co ? A co do sceny to polak jaki jest każdy z nas wie i widzi.. jak może być sławny to robi lub jak może kase wziąść a jak nie to nie... i tak jest przeważnie.. ale nie wszyscy tak robią i dlatego PSK nadal żyje :)

Tasmpol 
Bohater
young god

Prestiż
Wysłany: 30-11-2005, 17:25   

Porównaj ilość osób, jaka zagrała w Mario Forever z ilością osób, która zagrała w jakiegoś darmową strzelankę. Różnica? No właśnie, poza tym taki twórca gier zdarza się raz na...

konto usunięte
Dezerter

Prestiż
Wysłany: 30-11-2005, 18:38   

Tasmpol napisał/a:
I nie masz pod żadnym (niestety) względem racji, Bedziu.

Jednak troszkę się zapędziłeś...
Ja mam rację, gry 2 D są i będą modne, bo to tylko kwestia gustu...
TGF i MMF nie przeminą ot tak sobie, bo zawsze się znajdzie ktoś kto będzie korzystał z TGF lub MMF i robił gry lub programiki... :P

Jeśli masz inne poglądy, ok... Zrozumiem to...
Ale twoje poglądy, tak szczerze... Są do kitu... I takie twierdzenie że TGF lub MMF już się wypalił to sobie możesz wsadzić do ekhm... (Wiesz gdzie...)
Bo sam jesteś tak nastawiony że Kliki przemijają ale gdybyś popatrzył na to z innej strony, i nie przejmował się aż tak tym faktem to zapewne byś miał inne zdanie na ten temat...
Ostatnio zmieniony przez Minty 24-05-2007, 22:11, w całości zmieniany 2 razy  

Tasmpol 
Bohater
young god

Prestiż
Wysłany: 30-11-2005, 19:10   

Jak zawsze wszystko przerabiam na wzory matematyczne. Jeżeli zacząć oceniać gry z rocznika 04 i 05, po wyciągnięciu średniej byśmy osiągneli... skrajnie różne wartości. Nie ma co ukrywać, tendencja spadkowa poziomu sceny. Jak tak dalej będzie spadało, to staniemy niebezpiecznie blisko zera. NB praktycznie już zamiera, bardzo niewielu klikowców z epoki tutaj wchodzi. Na CP ich praktycznie nie ma. Powrót nastąpi za ~2 lata, wtedy możliwe (choć nie do końca pewne), że CP osiągnie poziom EF za czasów jego świetności.
Ja także szanuję Twoje zdanie, jednak mam na to własny pogląd. Nie da się ukryć, że podobnie myśli jeszcze wiele innych osób.
Koniec społeczności ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że będziemy siedzieć w domu - zajmiemy się nauką, życiem towarzyskim i, najważniejsze, tworzeniem gier. Jednak tutaj natrafiamy na wadę - komu pokażemy swoją grę? Nie będzie przecież już praktycznie nikogo na forum, więc kto nam ją oceni? Uważajcie jak chcecie, to wolny kraj. Może i macie racje, ale ja za pomocą szukania związków między faktami doszedłem do jednoznacznego wniosku - staczamy się. Chciałbym się mylić. A ktoś zawsze będzie używał klików - tak, tutaj będą żyć wiecznie, ale fora za niedługo się rozpadną. Aj, tam... Najwyżej. Idę spać.

Natie 
Bohaterka

Pojedynki: nie

Prestiż
Wysłany: 30-11-2005, 21:58   

Ja już w scenie palców nie maczam. Aby sobie odwiedzam to forum i dużo klikuje. Kumpel się ze mnie śmieje że robie w klikach ( jest początkującym programistą i tak sobie docinamy - ja mu docinam że narazie dosowy kalkulator nie umie nawet zrobić :P ). Ojciec wyzywa że mnóstwo czasu na tym spędzam i chce mi wymienić monitor z kineskopu na LCD żeby mniej prądu żarło. I tak oto zklikowałem ale dosyć często i za często odwiedzam fora. Mimo że powstają i upadają mimo iż coraz mniej nowego wnoszą na scene to i tak coś mnie ciągnie. I to chyba jest tak samo z innymi - ciągnie ludzi do gadania o czym się da, lubią mieć naszywke klikowiec ale z niej nie korzystają, tylko brną pisać posty, tworzyć scene która w końcu powstaje ciagle z samego bełkotu. Potęgą angielskiego TDC jest download mający system oceniania, mający gre tygodnia. Podzielony na chyba 16 kategorii. I w każdej mnóstwo gier, a u nas z tych gatunków nie wszystkie powstały lub są takie że pożal się Boże. Chcąc tworzyć scene z bełkotu nic nie zrobimy i nie wróże nam nic innego, bo wygląda na to że gadać tylko potrafimy. :lol: Ale wcale nie mówię wam teraz weźcie się za gry, bo i tak każdy odkrzyknie Weźmy się za gry! hurra! i dalej będą powstawać nowe fora, mnóstwo zapowiedzi, nadal będziemy się rozwodzić nad kolorem naszych skarpetek i wzorków na naszych tapetach. Jak słusznie zauważył Broo -- pozycja Admina utraciła ten respekt, ten czar, tą magiczną moc. To jest coś na wzór polityki - wyborca nie chce już głosować, on SAM CHCE DO SEJMU! I jest wtedy jak jest... :(

Slawo 
Legenda

Pojedynki: nie

Prestiż
Wysłany: 01-12-2005, 00:09   

A do sejmu może każdy, znany sportowiec, znany aktor, znany wokalista, znany z TV, najbogatsi ludzie co zapłacą Lepperowi wejściowe itp. itd.
BAGNO.
No i w klikach nastała moda na fora i serwisy (też wtedy może sobie zrobić je każdy) oraz na zapowiedziane gry co wyjdą jako demo dema i tyle je widzieli, . BAGNO.
Bul, bul, bul, utopić się można ...

Co z tego, że powstanie lada dzień nowe, profesjonalnie wyglądające STG ?
I co, prawdziwi programiści tworzący jakieś gry a przy okazji uczący się programowania będą wchodzić na jakiś serwis - zbiorowisko nie wiadomo kogo, na którym M8 będzie spamował ? Po co ?

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Pojedynki: być może
Steam:

Prestiż
Wysłany: 05-12-2005, 21:29   

Gdybyście nie zauważyli poszedł ode mnie spam wielu ludziom z tekstem o niezależności i pewności NB. No to macie stałe forum. Wpisy w dziale "Ukończone" nie znikają, więc w czym problem? I tradycyjnie (czyli: pewnie i na stałe) Chaos War, jako gierka NukeSoftu jest do znalezienia w dziale "Gry i programy" na stronie NukeSoftu. Więc czego chcieć więcej?

Moro 
Sierżant

Prestiż
Wysłany: 14-01-2006, 21:00   

Po prostu Ci, ktorzy mowia ze TGF jest slaby, nie umieja w nim robic! A on jest swietny! Wg. mnie ma on duzo funkcji i gry 3D da sie w nimz orbic jezeli checi beda... A poza tym GAME MARKER RULEZ :P

Odpowiedz do tematu