NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nagrywanie dźwięku
Autor Wiadomość
dng 
Sierżant


Posty: 139

Prestiż
Wysłany: 10-03-2007, 22:13   Nagrywanie dźwięku

Cóż, na NB uczęszcza inny lud niż na CP więc i tu zadam swoje pytanie :P

No więc mam następujący problem: kiedyś, na moich starszych kartach dźwiękowych, mogłem nagrywać sobie np. soundtrack z gry przy pomocy Movie Makera. (Wybór: stereo mixer) teraz, przy Sound Blasterze PCI takiej opcji NIE MA :( Nijak nie mogę sobie nagrać muzyczki z kompa. Jest na to jakiś sposób?
_________________
www.cportal.webd.pl
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 10-03-2007, 22:16   

A jakie opcje masz? U mnie (SB Audigy) jest "What U Hear".

Jeśli chodzi o program, to starczy systemowy Rejestrator Dźwięku, chociaż polecam Audacity i Goldwave.
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Posty: 1731

Prestiż
Wysłany: 10-03-2007, 22:28   

Racja. Ta opcja często jest kuryta. Wchodzisz w menu głośności (głośniczek w zasobniku systemowym), wybierasz z menu opcje, właściwości. W okienku zmieniasz na nagrywanie i poniżej sprawdzasz, czy przy opcji "what U hear" masz zaznaczony checkbox. Jeśli nie, zaznacz. Dajesz OK. Pojawi ci sie menu wyboru źródła nagrywania. Zaznaczasz przy "What U hear" (ewentualnie pobaw się głośnością) i już w każdym programie musi działać.

Ta opcja musi być. Mam dwie karty dźwiękowe w kompie i ta opcja jest nawet przy tej zintegrowanej.
 
     
dng 
Sierżant


Posty: 139

Prestiż
Wysłany: 10-03-2007, 22:31   

Ma to większe znaczenie jeśli nic nie działa tak, jakbym chciał, aby działało? Wszystkie próbowałem, ale proszę bardzo: http://img239.imageshack.us/img239/8048/rlzll2.png

Cóż, Audacity... a czy on nie nagrywa tylko dźwięku z mikrofonu? Bo go mam, ale nigdzie opcji "nagrywania z głośników" nie znalazłem...

What U Hear nigdzie nie ma. Są tylko takie same, jak w powyższym screenie.

Możliwe też, że to wina tego, że Windows sam dobrał stery do karty dźwiękowej. (Nie instalowałem żadnych) W takim razie pomóżcie mi szukać sterów do tej karty pod XP ;) : Creative Audio PCI (ES1370), SB PCI 64/128 (WDM)
_________________
www.cportal.webd.pl
Ostatnio zmieniony przez dng 10-03-2007, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Steam:
Posty: 1773

Prestiż
Wysłany: 10-03-2007, 22:38   

Podstawowo nagrywa z głośników :)
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Posty: 1731

Prestiż
Wysłany: 10-03-2007, 22:39   

Dingo napisał/a:

Cóż, Audacity... a czy on nie nagrywa tylko dźwięku z mikrofonu? Bo go mam, ale nigdzie opcji nagrywania z głośników nie znalazłem...

W audacity ta opcja także się nazywa What U Hear. Na pasku narzędzi jest lista rozwijana z wyborem kanału, z którego chcesz nagrywać.
A jeśli nie chcesz rejestrować wszystkiego, co leci z głośników, to możesz użyć także opcji WAV/MP3 do nagrywania "zwykłych" dźwięków (np winamp, mediaplayer, a także większość gier używa tego kanału).
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 11-03-2007, 09:21   

Dingo napisał/a:
Nie instalowałem żadnych

:google: (kliknij ugla)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group