NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Win XP joke :>
Autor Wiadomość
smajler
Sierżant

1300 Prestiż
Wysłany: 13-12-2005, 23:58   Win XP joke :>

Tytuł: Windows XP joke

Gatunek: Śmieszny program

Autor: Oczywiście smajler =)
Grafika: Microsoft i smajler =]
Dźwięk: Microsoft
Muzyka: Brak

Opis:

Jest to program który podstawiasz jako iny program i włącza sie błąd, po którym można pośmiać ze znajomych =]

Download:
http://members.lycos.co.uk/smajler/.

Uwagi:
Podajcie co mogłbym zmienic :> Pozdro.

Temporal 
Podporucznik
CP user

Główny edytor: GameMaker Studio 2

15 Prestiż
Wysłany: 14-12-2005, 22:36   

No fajne to ale pomysł mało orginalny. Jak zaczęło pisać że formatuje mi dysk to wiedziałem że to pic na wode :D . Ale ogólnie fajnie to zrobiłeś.

smajler
Sierżant

1300 Prestiż
Wysłany: 14-12-2005, 23:53   

THX, szczerze nie robiłem tego aby wydać to na "świat" tylko aby zrobić joka tacie :D

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy

33725 Prestiż
Wysłany: 15-12-2005, 12:59   

A tata się nabrał?
Bo dotychczas na mój dżołk (niedawno zrobiony) nabrała się co najmniej 1 osoba :)
A to formatowanie powinno być zrobione fontem systemowym, na fullscreenie i z m.in. literą dysku. Ale da się z tego zrobić coś ciekawego :)

smajler
Sierżant

1300 Prestiż
Wysłany: 15-12-2005, 20:46   

W sumie sie nabrał ;] wiem że powinno być czcionka systemu, ale jakos nie dalo sie smienić w TGF ;/ jakos dziwne takie było :>

konto usunięte
Dezerter

0 Prestiż
Wysłany: 16-12-2005, 20:01   

Smajlerze, dopracuj ten pomysł, bo to całkiem niezły pomysł, ale trochę źle wykonałeś program... Popraw to i wypuść 2 wersję poprawioną... :D
Ostatnio zmieniony przez Minty 24-05-2007, 21:39, w całości zmieniany 2 razy  

smajler
Sierżant

1300 Prestiż
Wysłany: 16-12-2005, 21:16   

Postaram się pozmieniać conieco =]

Mr Knife 
Bohater

Drugi edytor: TGF
Pojedynki: tak

13819 Prestiż
Wysłany: 16-12-2005, 22:21   

Według mnie nie za bardzo ci to wyszło. Moja koleżanka się nie nabrała ( bardziej uśmiała ), więc trudno będzie znaleźć odpowiednią ofiarę.

TGF używamy do wielu rzeczy, kawały robi się w nim przednie, gdyby nie pojawiało się to okienko, które zdradza nasz podstęp ;) . Oto lista programów-dowcipów jakie zaserwowałem kolegom, tacie, siostrze... komu nadarzyła się okazja:

a) error - zmieniamy skrót jakiejś gry do naszego programu, po uruchomieniu go wyskakuje okienko typu: włóż płyte, error jakieś tam, runtime...

b) tapeta - pamiętacie ten kawał z ustawieniem tapety z ikonkami, które wcześniej schowaliśmy do innego foldera, w TGF jest to jeszcze prostsze: w ustawieniach etapu wybieramy, aby wyświetlał się pulpit ekranu i gotowe! należy tylko pamiętać o maksymalizacji okienka.

c) menu - w niektórych grach pojawia się menu przy starcie, gdzie wybieramy opcje grafiki, dźwięku itp. to świetne miejsce by tam namieszać np. znowu pojawia się instaluj ( graj zablokowane ), przy odrobienie szczęścia ktoś nabierze się i pomyśli, że mu gierkę usunęliśmy

d) nie ma połączenia - celem kawału będą gry online np. Tibia, robimy takie same menu jak tam, wszystko identycznie, tylko podczas logowania zawsze będzie się wyświetlał problem z połączeniem lub złe hasło, na 100% zadziała

e) opadający kursor myszy - robimy podobnie jak w punkcie b, tylko wzbogacamy nasz programik o wskaźnik myszy, który będzie zjeżdżał na dół :) przy pomocy odpowiedniej wtyczki ( mouse object ) po prostu dodajemy te piksele do jego pozycji

f) pijany kursor - podobnie jak poprzednio, tylko z tą różnicą, ze kursor chwieje sie na boki, czasmi nagle skręca itp.

g) ściemnienie - znów tak jak w b, dodajemy tylko ciemny obiekt aktywny zasłąniający cały etap, zmieniamy odpowiednio przejrzystość, aby wydawało się, że monitor nagle ściemnił się
( warto też poeksperymentować z innymi kolorkami npo. czerwony, zielony )

Więcej dowcipów sobie nie przypominam, coś tam jeszcze na pewno było, ale zapewne niewarte odnotowania.

Tasmpol 
Bohater
young god

Główny edytor: MMF2

24606 Prestiż
Wysłany: 16-12-2005, 23:15   

Na okienko też jest sposób: CallDll i pewien systemowy dll. Gdzieś widziałem przykład na to... Okienka nie ma, bardzo wygodne.
Ja wpadłem kiedyś na taki dżołk:
Zrobiłem skrina gadu gadu i usunąłem tylko tą przestrzeń z listą kontaktów. Potem, w miejsce, gdzie powinna być ta lista dałem Picture Object, który wskazywałby na plik lista.bmp w folderze z grą. Przy włączaniu programu wyskakiwałby błąd w stylu "nie można nawiązać połączenia", "wiadomość od administratorów: podaj swój numer i swoje hasło" itp. User, który pobierze program i chce zrobić komuś kawał musi najpierw zrobić screena listy kontaktów osoby, której chce zrobić kawał. Potem wycina tą liste i wkleja do pliku lista.bmp i podmienia skrót i... gotowe. :D Niestety, nie chce mi się wykonywać programu. :P

smajler
Sierżant

1300 Prestiż
Wysłany: 16-12-2005, 23:59   

:) a tam, nie chce mi sie narazie kombinować, bo zaczne robić nową gre, tylko potrzebuje 3ds max'a :>
Jak ktos chce coś zmienić w tym, chętnie dam mu plik.gam zeby sobie edytowął itp.

konto usunięte
Dezerter

0 Prestiż
Wysłany: 17-12-2005, 01:12   

Ech... Takich dżołków jest w necie sporo, wystarczy poszukać...
A na TGF można ich zrobić do groma... :P

Jak mnie coś najdzie to może i ja zrobię jakiś...
Ale teraz to wpierw BBF trza skończyć... :P
Ostatnio zmieniony przez Minty 24-05-2007, 21:39, w całości zmieniany 2 razy  

smajler
Sierżant

1300 Prestiż
Wysłany: 17-12-2005, 10:28   

Bedziu to sie wie :] Chętnie zapykam w BBF =]

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

33725 Prestiż
Wysłany: 17-12-2005, 11:44   

http://tinyurl.com/9xj2f - Pobierałka NFS: Most Wanted. Pobierzcie trochę to zobaczycie o co chodzi. Albo i nie :)

Kaytek 
Chorąży

6902 Prestiż
Wysłany: 30-12-2005, 21:42   

@RX

No właśnie nic się nie dzieje...

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

33725 Prestiż
Wysłany: 30-12-2005, 21:46   

Nic się nie dzieje? To otwórz (np. z notatnika) ściągany plik. To się dzieje! :)
A gdyby się ściągał plik większy niż 4 GB to dopiero byłyby jaja, bo ten rozmiar pliku obsługuje tylko NTFS. Większość ludzi nadal ma FAT32 na większości dysków.

Odpowiedz do tematu