NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ziomuś, co z tobą?!
Autor Wiadomość
BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)


Pojedynki: nie
Pomógł: 37 razy
Posty: 502

31680 Prestiż
Wysłany: 20-05-2007, 21:31   Ziomuś, co z tobą?!

Panie drogi, dlaczego tępisz innych za używanie grafik z bibliotek czy też ripów, skoro na początku też takie stosowałeś?

Ziomek, nie rozumiem, dlaczego żądasz od twórcy, by grafika była własna, kiedy on nie potrafi rysować. Dlaczego nie oburzasz się na nieautorskie muzyki? Czyżby dlatego, że sam nie potrafisz jej stworzyć (a grafikę umiesz)?

Kolego, gdzie jest twoja wena? Gdzie ten zapał, z jakim zwykłeś uruchamiać kliki i gorączkowo dorabiać poszczególne fragmenty swojej gry? Gdzie ta niecierpliwość i oczekiwanie, aż rodzice pozwolą włączyć komputer? Co się stało, że nauka i marnowanie czasu jest ważniejsze od tworzenia gier?

Dlaczego waść narzekasz, że scena umiera podczas, gdy sam nie robisz nic, by ją ożywić? Dlaczego chcesz komentarzy na temat swojej gry/twórczości, skoro sam nie dajesz komentarzy innym?

Światły człowieku, o co chodzi z demokracją? Czy w demokracji nie jest tak, że są wybory? A poza tym mieszkańcy powinni płacić podatki? A może użytkownicy są usługobiorcami, a admin jest usługodawcą... tyle, że robi to za darmo? Czemu słowo "dyktatura", "autorytaryzm" czy "totalitaryzm" wzbudza u ciebie negatywne emocje?

Dlaczego ty (pojedyńczy człowiecze bez matury a może i gimnazjalnego) wchodzisz na zagraniczną scenę po to, by poznać tajniki instalowania złośliwego bota roznoszącego spam na forum phpBB2? Skąd ta bezinteresowna złość?

Istoto intrygująca, czemu pytasz posiadacza MMF2, czy jest legalny? Czy codzień przechodnie pytają, czy twa bluza adidasa zakupiona została w markowym sklepie? Dlaczego interes innych i próby zrobienia im źle biorą górę nad twoim interesem?

Ziomuś, czy to miejsce nie byłoby piękniejsze, gdyby nagle nam wszystkim "zachciało się"? W tym cały jest ambulans, żeby był scenowy niuans. Co stoi na przeszkodzie?

Zapraszam do dyskusji ale milczenie też będzie pouczające.
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 20-05-2007, 21:53   

Jak będę miał ochotę na rachunek sumienia to sięgne po katechizm.

Niekoniecznie wszyscy tępią ripy/libsy, raczej mówią co o tym myślą i tyle. Muzykę tworzyć imfo potrafią nieliczni, i bez muzyki gra da radę, a prostą, własną i kanciastą grafikę stworzyć umie każdy.
Wene zjada nie szkoła, a wrażenie pojawiające się na ok. 80% tworzenia gry, czasem wcześniej, jasno dające do zrozumienia, że ilość osób, które zagrają w przyszłą grę < praca włożona w jej stworzenie.
Mi tam scena nie umiera.
Bo "dyktatura", "autorytaryzm" czy "totalitaryzm" nie mają "peja" w nazwie.
Nie wchodzę.
Nie pytam się.
Pogoda.

Ed. Dlatego powiedziałem "jak będę miał ochotę".
_________________
the preacher man says its the end of time
Ostatnio zmieniony przez Tasmpol 20-05-2007, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)


Pojedynki: nie
Pomógł: 37 razy
Posty: 502

31680 Prestiż
Wysłany: 20-05-2007, 21:55   

Nie sięgniesz po katechizm ani po rachunek sumienia, bo nie jesteś z tych robiących to, proste.
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Pomógł: 82 razy
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 20-05-2007, 22:10   

1. ale wtedy jeszcze trzymałem się z dala od sceny. Wyobrażacie sobie, żeby większosć gier powstałych na PSK wyglądało niemal identycznie? A moze byłoby lepiej, wtedy ludzie z własnej nieprzymuszonej woli zaczęliby kombinować, żeby ich gra była inna.

2. W necie też można znaleźć jakieś sprity, ale generalnie sam mam problem z grafiką. Mozna także poprosić kogoś o pomoc przy tworzeniu gry.

3. Nie rozumiem, czemu zakładasz, że to akurat NAUKA jest dla mnie ważnijesza od robienia gier. A zapał... no cóż, nic nie jest wieczne.

4. Nigdy nie sądziłem, ze scena umiera.

5. Nie łapię co masz na myśli...

6. Nie robię tak...

7. Nie pytam nikogo, czy ma oryginał, ale i tak odpowiem. Bo wykorzystywanie nielegalnego oprogramowania to kradzież! Jak byś sie czuł, gdybyś w końcu zrobił jakąś wypaśną grę w MMF2 (wersja dev, za 300 euro, czy tam ile) i kiedy postanowisz ja sprzedać, okazuje się, że... sprzedałes dosłownie jeden egzemplarz za kilka złotych, bo reszta graczy zwyczajnie sobie skopiowała??

8. Na t pytanie sam sobie odpowiedz, bo ja nie potrafię. Wierzysz, żeby tak nagle wszytskim się zachciało?

9. dlatego przez moment chciałem milczeć.

[ Dodano: 20-05-2007, 22:11 ]
BROO napisał/a:
Nie sięgniesz po katechizm ani po rachunek sumienia, bo nie jesteś z tych robiących to, proste.

Po czym to wywnioskowałeś?
 
     
BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)


Pojedynki: nie
Pomógł: 37 razy
Posty: 502

31680 Prestiż
Wysłany: 20-05-2007, 22:36   

Na PSK nie występuje osoba, do której odnoszą się wszystkie punkty (chociażby zważywszy na ten traktujący o pojedyńczej osobie). Tasmpol to Tasmpol, trochę znam jego charakter i z pewnością "ucieszy się" na stwierdzenie, że jest łatwo przewidywalny :---) .

Kiedyś gry na PSK czerpały ze wspólnych bibliotek, nie mniej jednak nie spotkałem się z identycznymi okazami (chociaż grafiki się powtarzały, to w nowej akcji nabierały kompletnie innego charakteru).

Między proszeniem o pomoc i otrzymywaniem tej pomocy jest długa droga. Wielu z nas ma dobre serce, ale słabą umiejętność ocenienia swojej wytrwałości, gdy przychodzi do zrobienia czegoś dla kogoś w zamian za jeden maluczki credit. Z tworzeniem grafiki, muzyki, techniki to każdy ma swoje predyspozycje. Ci, którzy są dobrzy technicznie, ganią innych właśnie za bugi, graficy za grafikę, a muzycy... muzyków wielu tu nie ma, bo klikowcy z założenia są bardziej graficzni.

Takie stwierdzenia, jak "demokracja", "czy masz legalny MMF2", "problem z botem spamerem", "scena umiera" są lokalne i tylko czujni łowcy sensacji się nimi zajmują i interesują :---) .
 
     
Stankol 
Bohater
McO: the noob


Pomógł: 4 razy
Posty: 322

0 Prestiż
Wysłany: 20-05-2007, 23:05   

EJ, no. Aktualnie gadam z dziewczyną i mi się nie chce rozpisywać, ale muszę :D . Na scenę trafiłem miesiąc przed odejściem emila (tzn. fina :D ) z cp (tj. z momentem tego tymaczasowego upaaadku CP). Pamiętam jeszcze jak ktoś porposił o przerobienie 'rudzielca' z Final Fantasy na chara do bijatyki. Po 3 dniach vital dla niego to zrobił. Jakoś tak mi się fajno zrobiło, że ludzie tu tacy mili, mądrzy, że nie ma spamu jak na CP, to się przeniosłem. Po tygodniu stwierdziłem, że to są ci sami ludzi, tylko atmosfera inna. Zakładając (ZAKŁADAJĄC!), że na NB atmosfera była inna tylko przez zarząd (ew. rząd - chodzi o jednego, mądrego, konsekwętnego, pięknego, superlatywnego :D , elokwętnego, i w ogóle zajefantastycznego admnistratora), a tak prawdopodobnie było (i jest!), to można również zakładać... że na CP jest gópio też przez rząd. Dochodzimy do wniosku, inaczej podsumowania de facto... jesteście gópi i was nie kociam!!!!!!

A tak poważnie to mam w odbycie scenę, i ludzi, którzy próbują coś dla niej robić. Ja chcę tylko się rozwijać, czy to dzięki nukeboards, czy dzięki pix.art.pl, czy dzięki pixeljoint... wiem, że pieprze od rzeczy i jestem egoistą w sumie, ale ten, nooo. Im dłuższy post, tym więcej PP.

CIACH!

:-P
_________________
Ostatnio zmieniony przez Minty 21-05-2007, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ploo 
Chorąży


Pomógł: 8 razy
Posty: 288

8353 Prestiż
Wysłany: 20-05-2007, 23:09   

Stankol napisał/a:
emila (tzn. fina :D )


Nie wiem ile mam racji ale Emil byl pod ksywka emil1403 a pod ksywka fino25 kryl sie Pawel Ferenc.

A co do topicu... wypowiem sie jak bede mial cos przecietnego do powiedzenia.

Plooscva
 
 
     
Stankol 
Bohater
McO: the noob


Pomógł: 4 razy
Posty: 322

0 Prestiż
Wysłany: 20-05-2007, 23:41   

Tzn. mi ploo chodzilo o to, ze ja ich zawsze mylilem. Nic nie zarzucam...
_________________
 
     
Smok 
Plutonowy


Posty: 64

410 Prestiż
Wysłany: 20-05-2007, 23:56   

BROO napisał/a:
Panie drogi, dlaczego tępisz innych za używanie grafik z bibliotek czy też ripów, skoro na początku też takie stosowałeś?

Jedyne jakie znam (lub moze juz nawet nie ;) ) to te z K&P :D

BROO napisał/a:
Kolego, gdzie jest twoja wena? Gdzie ten zapał, z jakim zwykłeś uruchamiać kliki i gorączkowo dorabiać poszczególne fragmenty swojej gry? Gdzie ta niecierpliwość i oczekiwanie, aż rodzice pozwolą włączyć komputer? Co się stało, że nauka i marnowanie czasu jest ważniejsze od tworzenia gier?

Wygasl to prawda, ale nie do konca :P Pamietam jak tworzylem pierwszego Real Tournamenta, zapał na maxa, codziennie cos dodawalem... powstala w expresowym tępie z spora iloscia bugow, ale sie oplacalo... bylem diablo szczesliwy i dumny ;) A ze wzgledu na to, ze byla (i zawsze bedzie ;) ) dla dwoch graczy ja jednym kompie moglem dokopac bratu :D Sporo wariacji powstawalo do czasu powstania 2-ki, nawet takie dla 4 graczy na raz (klawiatura czesto miala dosc i odmawiala posluszenstwa, np strzelania gdy gracze poruszali sie w rozne kierunki ;]), ale zabawa byla przednia. Sam nie wiem gdzie ten zapał tak bardzo wyparował.

BROO napisał/a:
Dlaczego waść narzekasz, że scena umiera podczas, gdy sam nie robisz nic, by ją ożywić? Dlaczego chcesz komentarzy na temat swojej gry/twórczości, skoro sam nie dajesz komentarzy innym?

Podnosi sie z popiolow jak feniks rownie szybko jak upada :] Zreszta, zadnego wiekszego upadku nie uswiadczylem, no chyba, ze upada razem z tym jak ja na dluzszy czas spuszcze z oczu ;)

BROO napisał/a:
Światły człowieku, o co chodzi z demokracją? Czy w demokracji nie jest tak, że są wybory? A poza tym mieszkańcy powinni płacić podatki? A może użytkownicy są usługobiorcami, a admin jest usługodawcą... tyle, że robi to za darmo? Czemu słowo dyktatura, autorytaryzm czy totalitaryzm wzbudza u ciebie negatywne emocje?

Znaczy sie Admin to Zlo? :D Po prostu boli co niektorych to, ze brak im (swojej) wladzy tam gdzie by ja chcieli miec (truchlejcie, moja moc was spopieli!!! Cholera... moja moc tu nie dziala?!?!?! :D )


BROO napisał/a:
Istoto intrygująca, czemu pytasz posiadacza MMF2, czy jest legalny? Czy codzień przechodnie pytają, czy twa bluza adidasa zakupiona została w markowym sklepie? Dlaczego interes innych i próby zrobienia im źle biorą górę nad twoim interesem?

"<sw4455> office - 390 zl
<sw4455> windows - 5xx zl
<sw4455> zdziwienie policji ze masz orginalne oprogramowanie - bezcenne
"
:]

BROO napisał/a:
Ziomuś, czy to miejsce nie byłoby piękniejsze, gdyby nagle nam wszystkim zachciało się? W tym cały jest ambulans, żeby był scenowy niuans. Co stoi na przeszkodzie?

Chęci... Czas... Szkoła/Studia/Praca :P (Dwa ostatnie na raz w moim przypadku :P )

Stankol napisał/a:
Im dłuższy post, tym więcej PP.
Im dłuższy post, tym więcej PP.
[...]

Cholera, zabijcie go, musi bardzo cierpiec, skróćcie jego cierpienia :P

BROO napisał/a:
Kiedyś gry na PSK czerpały ze wspólnych bibliotek, nie mniej jednak nie spotkałem się z identycznymi okazami (chociaż grafiki się powtarzały, to w nowej akcji nabierały kompletnie innego charakteru).

Pamietam jak w jednej z pierwszych gier uzylem bibliotek z jakiejs gry (niedawno sie dowiedzialem, ze z tej samej co ty :]), najsmieszniejsze jest to, ze zapomialem jaka jest roznica pomiedzy obiektem tla a aktywnym. Przypomialem sobie, gdy po raz setny ustawialem kolizje z setnym obiektem aktywnym :]]] Ale juz wtedy dodawalem do grafiki cos od siebie, chociaz wygladalo to dosc makabrycznie :)
 
 
     
BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)


Pojedynki: nie
Pomógł: 37 razy
Posty: 502

31680 Prestiż
Wysłany: 21-05-2007, 09:08   

Takiej władzy to IMO przeciętny user posiada, aż za dużo.

Co do upadania sceny: na TDC również się smuci o takich stwierdzeniach. Tam GOTWy od miesiąca oscylują w granicy 2-3 gier (z wyjątkiem Sparta GOTW). Tam też ilość artykułów w przełożeniu na czasy "przeciętne" (czyli nie świetny początek) spadła kilkakrotnie, tak samo recenzji oraz ściągnięć gier, czyli - mówiąc krócej - intensywność sceny spadła kilkakrotnie.
Tutaj też trochę tak jest, chociaż miejscowy GOTM wygląda raczej obiecująco :---) . Ale na tej scenie nie czuć tego, że przebywa się z ludźmi, którzy w wolnym czasie zabierają się za gierki. Tutaj raczej czuję, że są osoby przychodzące codzień na forum by sprawdzić "czy nowe posty są napisane i przygotowane dla mnie był je przeczytał". Bierna postawa niczego dobrego nie daje na forach twórców.

Studia & Praca stoją na przeszkodzie a Czas & Chęci nie? Coś pokręciłeś Smoku (przynajmniej z czasem) ;---).

Zresztą z retoryką zagraniczną jest podobnie jak z naszą. Tu się używa słów uwłaczających godności innych. Przykład:
:arrow: strona została zamknięta - "upadła"
:arrow: projekt zawieszony - "padł"
:arrow: aktywność na scenie spada - "umiera" (TDC: "rozkłada się")

Nie, żebym był prof. Mjodkiem, ale że tak powiem nie za bardzo się szanujemy.
 
     
Aleks 
Moderator
Wilczek


Skype:
Pomógł: 78 razy
Posty: 636

28588 Prestiż
Wysłany: 21-05-2007, 11:19   

Z tym że scena umiera to jest prawda ostatnio największe forum klikowe oraz portal padło Gaming Brasil...
Fajni ludzie tam byli i troszkę się załamałem

Scena jest coraz mniejsza i clickteam ma mniejsze dochody wolniej się rozwija i nie będzie nowych klików.

ale osoby co mówią że scena nie żyje to już przesada
_________________
( Przystan Ocalenie | Centaurus | Skrzydlaty Pies | WWF | Nakarm Psiaka )
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Skype:
Pomógł: 8 razy
Posty: 821

14370 Prestiż
Wysłany: 21-05-2007, 14:35   Re: Ziomuś, co z tobą?!

BROO napisał/a:
Panie drogi, dlaczego tępisz innych za używanie grafik z bibliotek czy też ripów, skoro na początku też takie stosowałeś?


Ta, zastosowałem tylko w mojej pierwszej grze Brick Break bo nie wiedziałem, że można swoje tworzyć.. Ale to było kiedyś... I nie upubliczniłem tejże gry..

BROO napisał/a:
Ziomek, nie rozumiem, dlaczego żądasz od twórcy, by grafika była własna, kiedy on nie potrafi rysować. Dlaczego nie oburzasz się na nieautorskie muzyki? Czyżby dlatego, że sam nie potrafisz jej stworzyć (a grafikę umiesz)?


Ja sam nie umiem rysować, a jakoś grafika jest własna albo za zgodą autora :) A muzyka, to muzyka nie komentuje tej kwestii chyba że DMC2 pozostaje w procesach... // Jedyna gra w której nie leci muza z Winamp'a to StarCraft :)

BROO napisał/a:
Kolego, gdzie jest twoja wena? Gdzie ten zapał, z jakim zwykłeś uruchamiać kliki i gorączkowo dorabiać poszczególne fragmenty swojej gry? Gdzie ta niecierpliwość i oczekiwanie, aż rodzice pozwolą włączyć komputer? Co się stało, że nauka i marnowanie czasu jest ważniejsze od tworzenia gier?


Ta, zapał i wena są nadal, tworzenie gier nadal to priorytet, ale jak wszyscy się plują, dlaczego na FANOTHERPaGe są ramki, dlaczego PG mnie się źle wyświetla dlaczego FG.COM nadal nie ma, dlaczego nie ma nowych prac na EOZSOF.. To trzeba to poprawić, aby lepsza ocena w szkole była.. A szkoła.. Średnią na stypendium (800zł na pół roku bez opodatkowania dzięki inteligentnej radzie miasta :) ) już mam, ale chciałbym wyjść na pasek, bądź powyżej 5.0 dla samego siebie, aby się zmobilizować do pracy w wakacje :)

BROO napisał/a:
Dlaczego waść narzekasz, że scena umiera podczas, gdy sam nie robisz nic, by ją ożywić? Dlaczego chcesz komentarzy na temat swojej gry/twórczości, skoro sam nie dajesz komentarzy innym?


Ta, nie robię.. Team, EOZSOF, Klikipedia, Ślimaczek, Fabryka Gier.. Niedługo wszystko będzie działać jak należy więc chyba jednak coś robię :) A co do komentarzy, nie lubię pisać tekstów niszczących psychicznie autora i nabijać sobie licznik postów jak to niektórzy robią.. Bo milczenie też jest wymowne jak to powiedziałeś..

BROO napisał/a:
Światły człowieku, o co chodzi z demokracją? Czy w demokracji nie jest tak, że są wybory? A poza tym mieszkańcy powinni płacić podatki? A może użytkownicy są usługobiorcami, a admin jest usługodawcą... tyle, że robi to za darmo? Czemu słowo dyktatura, autorytaryzm czy totalitaryzm wzbudza u ciebie negatywne emocje?


Dla mnie najlepszy ustrój to komunizm (przynajmniej każdy ma zapewnioną pracę i cudzoziemcy nie rozkradają państwa...) a demokracja.. U nas nie ma demokracji tylko jest pseudo-demokracja w post komunistycznym kraju.. Więc.. BK.

BROO napisał/a:
Dlaczego ty (pojedyńczy człowiecze bez matury a może i gimnazjalnego) wchodzisz na zagraniczną scenę po to, by poznać tajniki instalowania złośliwego bota roznoszącego spam na forum phpBB2? Skąd ta bezinteresowna złość?


Złości nie mam nawet ludziom którzy mnie totalnie wkurzają nie daje bloka ani nic nie niszcze, prócz siebie psychicznie :)

BROO napisał/a:
Istoto intrygująca, czemu pytasz posiadacza MMF2, czy jest legalny? Czy codzień przechodnie pytają, czy twa bluza adidasa zakupiona została w markowym sklepie? Dlaczego interes innych i próby zrobienia im źle biorą górę nad twoim interesem?


A poco mam się pytać skoro znam odpowiedź, wiem jakie są realia i taka jest prawda..

BROO napisał/a:
Ziomuś, czy to miejsce nie byłoby piękniejsze, gdyby nagle nam wszystkim zachciało się? W tym cały jest ambulans, żeby był scenowy niuans. Co stoi na przeszkodzie?


Było by piękniejsze gdyby się większości chciało a nie znaczącej mniejszości. A na przeszkodzie stoją osobniki pokroju BedzioSławoMagnefikka którzy uważają się nie wiadomo za kogo i raz są tacy a raz inni, raz szkodzą a raz coś pożytecznego zrobią..

BROO napisał/a:
Zapraszam do dyskusji ale milczenie też będzie pouczające.


No więc, dyskusję i powyższe odpowiedzi przemilcze, aby się przyuczyć do szkoły :)
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
Smok 
Plutonowy


Posty: 64

410 Prestiż
Wysłany: 21-05-2007, 14:54   Re: Ziomuś, co z tobą?!

Fanotherpg napisał/a:
Dla mnie najlepszy ustrój to komunizm (przynajmniej każdy ma zapewnioną pracę

No z ta praca to polemizowałbym, nie pamietam jak to szlo, sporo razy slyszalem ta wersje, ale chyba: zatrudniano wiecej ludzi, 3-ch robilo robote ktora mogl zrobic jeden. W kazdym razie komunizm zbyt dobrym ustrojem nie jest :P Szczegolnie dla for :]

Fanotherpg napisał/a:
i cudzoziemcy nie rozkradają państwa...)

A my teraz to co? Jeszcze troche a Irlandie i GB dolaczymy (a wlasciwie tam mieszkajacy) w demokratycznych wyborach do polski :-]]]]
Fanotherpg napisał/a:
pseudo-demokracja w post komunistycznym kraju.. Więc.. BK.

Zgadzam sie ;)
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 21-05-2007, 14:58   

Zaiste, przemliczałeś. ;]

Wszyscy się szkołą zasłaniamy. Nie wiem, może i macie prawo, ale imfo większość ma wolne wieczory chociażby na klikanie. Kłopot w tym że (przynajmniej ja) nie widzę już przyjemności w klikaniu, to smutny obowiązek. No, chyba że ładnie wychodzi i idzie gładko - wtedy to jak najbardziej przyjemność, lecz nie odprężenie.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Smok 
Plutonowy


Posty: 64

410 Prestiż
Wysłany: 21-05-2007, 15:04   

BROO napisał/a:
Studia & Praca stoją na przeszkodzie a Czas & Chęci nie? Coś pokręciłeś Smoku (przynajmniej z czasem) ;---).

Racja, mialo byc głównie Studia & Praca :P A szczegolnie teraz z groźbą zbliżającej sie sesji :P (Wiec i tak wyszło na twoje :D )
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group