NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Minty
21-10-2007, 13:52
Wybory
Autor Wiadomość
Dzialo 
Starszy szeregowy

Prestiż
Wysłany: 17-10-2007, 18:50   Wybory

Ot właśnie - 21.X roku pańskiego dwutysięcznego siódmego mają się odbyć wybory.
Kogo obstawiacie?

Osobiście Donald Tusk jest moim faworytem :>

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Pojedynki: być może

Prestiż
Wysłany: 17-10-2007, 19:10   

Głosowałabym na LiD, ale zdecyduję ostatecznie dopiero, gdy zobaczę ostatnie sondaże. Jeśli LiD będzie miał zbyt mały wynik, aby liczyć się z głównym przeciwnikiem (PiS), to bardziej opłacalny będzie głos na PO - żeby zmaksymalizować szanse na przewagę :)

pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa

Prestiż
Wysłany: 17-10-2007, 19:21   

Na pewno nie będę głosował na LiD ani na Platformę. Bo nie. Na PiS chyba też nie. Głosowałbym na Samoobronę, ale skoro Miller ma wystartować z ich listy, to sami rozumiecie...

Chyba skreślę głos na LPR.

W każdym bądź razie na pewno nie na PO.

morty 
Młodszy chorąży

Prestiż
Wysłany: 17-10-2007, 20:27   

PO. Mamy beznadziejną partię rządzącą (PiS), jeszcze gorsze przystawki (LPR + Samoobrona) + skompromitowaną lewicę. Głos na Platformę jest słuszny pod tym względem, że pozwala odstawić idiotów od władzy. Platforma jako opozycja była tragiczna - partia krasnali więcej by ugrała mając przeciwko sobie tak złą partię jaką jest PiS. Ponieważ jednak Platforma ma realne szanse wywalenia tego zdziczałego układu z rządu, i ma w miarę jeszcze rozsądny program - taki jest mój głos.

Inna sprawa, że żadna z partii nie oferuje niczego rozsądnego dla gospodarki - platformie jednak chyba najbardziej do partii typowo prawicowej (reszta czyli SLD + PiS + SO + LPR to właściwie stricte lewica). A jako wyznawca leseferyzmu jestem przeciw rozdawnictwu. I tyle.

drc 
Plutonowy

Prestiż
Wysłany: 17-10-2007, 20:52   

dziś oglądałem (po raz pierwszy i ostatni zresztą) lokalne reklamówki ludzi chcących wejść do sejmu... Osobiście mam prawicowe poglądy i nigdy nie zagłosuję na LiD czy Samoobronę (na tych drugich tez z innych powodów, chyba wiecie o czym piszę), LPR mieniący się partią skrajnie prawicową to banda baranów ośmieszających Polskę i Polaków. Wracając do tych reklamówek, nie zagłosuję tez na 100% na PiS bo 1 - jest tam poseł Kurski, 2 - nie potrafili nawet wymienić poprawnie nazwy drugiego ważnego dla mnie miasta na pomorzu jakim jest STAROGARD GDAŃSKI (u nich to Stargard Gd. żart jakiś :| ) i po 3 na ich listach 99% to dziadki (mohery czy jak ich tam jeszcze zwał), a już sie takich naoglądałem i wolałbym kogoś młodego.

Jedyną słuszną opcją jest PO, chociaż uważam, że tylko wtedy gdy będą rządzić sami mogą coś zmienić.... tak za 2 lata oczywiście (jak wszystkie komisje śledcze się skończą) poza tym Tusk chodził do tej samej podstawówki co ja i bądź co bądź jest moim ziomkiem.

To tyle ... nie chowajcie babciom dowodów i trzymajcie sie MORDY WY MOJE !!!

Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!

Prestiż
Wysłany: 17-10-2007, 20:54   

http://uk.youtube.com/watch?v=Kdfmyjkl23c - a tak odnośnie wyborów ;]
a tak to chyba PO. Ten Donald Tusk jakoś się prezentuje - jakoś wygląda, ma jakąś wymowę, bardziej cywilizowaną żonę....

... nie to co kaczor...

PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.

Prestiż
Wysłany: 17-10-2007, 20:56   

PO, raczej bliskie moim poglądom, choć skłonny byłbym także głosować na LiD i PSL x] Jedni są dobrzy medialnie tj. kampania, prezencja itp. a drudzy są przynajmniej zawsze od lat niezmienni, choć zawszę jak zobaczę Pawlaka to mi się śmiać chce a ich spoty to hm, takie proste, naiwne nawet, niskobudżetowe się wydają, to chyba głównie dlatego, żeby im dodać otuchy bym głosował.... Ale w końcu jeżeli chcemy wywalić kaczki to PO jednak ma największe szanse, więc "let's do it".

pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa

Prestiż
Wysłany: 17-10-2007, 21:18   

Avenged napisał/a:
a tak to chyba PO. Ten Donald Tusk jakoś się prezentuje - jakoś wygląda, ma jakąś wymowę, bardziej cywilizowaną żonę....

Dla mnie właśnie Tusk jest jednym z dwóch polityków, których prezencja i sposób mówienia już decydują o tym, że na nich nie zagłosuję (drigim jest Kwaśniewski). Źle mi się ich ogląda, mam wrażenie że cały czas oszukują, atakują i robią to w chamski i bezczelny sposób. Może to śmieszne, że opieram to jedynie o "przeczucia" ale nie chciałbym żyć w kraju, którym rządziłaby PO.

Na PiS mógłbym głosować z kilku małych powodów, ale jest jeden konkretny - Michał Wiśniewski powiedział, że jak PiS wygra wybory, to on wyjedzie z kraju :P .

morty napisał/a:
Głos na Platformę jest słuszny pod tym względem, że pozwala odstawić idiotów od władzy.

Moim zdaniem to właśnie PO jest partią "idiotów".

Prawda jest taka, że nie ma żadnego sensownego "kandydata" w tych wyborach. Nie będę pisał, że mam takie a takie przekonania, że jestem prawicowcem, lewicowcem, czy centrowcem, bo niewiele znaczą dla mnie takie stwierdzenia. Zagłosuję na LPR, bo z tej całej menażerii najbardziej mi odpowiada.

Temporal 
Podporucznik
CP user

Prestiż
Wysłany: 17-10-2007, 21:36   

Heh fajnymi rzeczami kierujecie sie przy oddawaniu glosow na partie naprawde ciekawe :D

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.

Winner 
Sierżant
Atomowy Plutonowy

Prestiż
Wysłany: 17-10-2007, 21:46   

Jestem ordoliberałem i jeśli mógłbym głosować (mam dopiero 17 lat) to zagłosowałbym na PO. Jako jedyna partia ma coś z ordoliberalizmu, choć muszę przyznać, że coraz bardziej mi się ona nie podoba. Hmmm... ewentualnie PSL, ale ich były rząd z socjaldemokratami parę lat temu świadczy o tym, że ta partia nie ma wyraźnego programu. W końcu teraz chce rządzić z PO. A myślę, że PiSem też by nie pogardziła :) .
Nie znoszę PiSu z takiego powodu, że niby jest to partia prawicowa widząca potrzeby zmian, a tak naprawdę to zachowuje się jak stricto konserwatywna lewica. A w Polsce reformy są potrzebne!

Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!

Prestiż
Wysłany: 17-10-2007, 22:54   

Tak naprawdę, g*wniany jest wybór ;] praktycznie żadna partia nie zasługuje na głos - po prostu jedna wielka beznadzieja. Wszyscy coś obiecują a potem i tak g.... z tego wychodzi, i tylko każdy z nich dba o własną du.. . Czasami mam wrażenie że ci wszyscy politycy, są po prostu dużymi dziećmi. Żaden nie myśli racjonalnie...
a z resztą szkoda gadać..

PePe - raczej chodziło mi o dykcję :P . Taki kaczor to tak brzęczy - jakby chciał, a nie mógł się porządnie wysłowić. :)

morty 
Młodszy chorąży

Prestiż
Wysłany: 17-10-2007, 22:58   

pepe9donkey napisał/a:
Dla mnie właśnie Tusk jest jednym z dwóch polityków, których prezencja i sposób mówienia już decydują o tym, że na nich nie zagłosuję (drigim jest Kwaśniewski).

A nie masz nic przeciwko elokwencji i obyciu Kaczyńskiego, Fotygi i s-ki? To ja już nie wiem.... Kwaśniewskiego nienawidzę, ale prezencji i umiejętności przemawiania nie można mu odmówić.

pepe9donkey napisał/a:
Źle mi się ich ogląda, mam wrażenie że cały czas oszukują, atakują i robią to w chamski i bezczelny sposób.

Walka z PiSem nie może być inna. Mamy elektorat, który się nabiera łatwo na propagandę, i do niego rzeczowo się nie trafi. Gdybyśmy mieli naprawdę dojrzałe społeczeństwo, to taka partia jak PiS powinna dostać marginalne poparcie jako populistyczna...

pepe9donkey napisał/a:
Moim zdaniem to właśnie PO jest partią idiotów.

Jest. To jest partia która pokazuje, jak nie należy być w opozycji. Że nie wolno być pasywnym, że nie wolno nie mieć własnych inicjatyw, wreszcie skandalem jest dla mnie to, że pomimo tak słabych rządów PiSu oni nie umieją się sprzedać wyborcom.

pepe9donkey napisał/a:
Zagłosuję na LPR, bo z tej całej menażerii najbardziej mi odpowiada.

Całe szczęście że nie załapałeś się na program zero tolerancji. Że nie musiałeś nosić Giertychowego mundurka. Że nie musisz mieć obowiązkowej religii wliczającej się do średniej. Wreszcie, ciesz się że nigdy nie rozmawiałeś z nauczycielami, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym. Nie wiesz, jak im bardzo program Giertych utrudnia pracę, nie wiesz jak oni - którzy pracują w zawodzie przez kilkanaście lat i mają szersze pojęcie o edukacji niż pan Koń - krytykują program edukacyjny (mam w rodzinie nauczyciela). Wreszcie nie robi ci to różnicy, że weszli do bagienka koalicyjnego, a teraz próbują się odcinać od tego co było. Nie wiesz, jakie czystki LPR zrobiła w podległych jej urzędach - ja pracuję w Urzędzie Morskim, i widzę, że większość ludzi, których widzę to jakieś młokosy z młodzieżówek, a o tym co LPR tu wyprawia to już się nie chce mówić. W końcu, nie robi Ci też różnicy związek między LPR a Młodzieżą Wszechpolską, nie robią Ci problemu wypowiedzi Wierzejskiego, które z tolerancją mają tyle wspólnego co baton z wiatrakiem. Jeśli te rzeczy Ci nie przeszkadzają, głosuj na LPR.

Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!

Prestiż
Wysłany: 17-10-2007, 23:01   

Zapomniałeś dodać - że matmę wpierdzielił na maturę jako obowiązkową ;] ..
i gdybym był w normalnym Liceum - ominęła by mnie o włos ta matma, ale żem trafił do plastyka - to piszę ją .... :( eh życie..

pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa

Prestiż
Wysłany: 17-10-2007, 23:29   

morty napisał/a:
Jeśli te rzeczy Ci nie przeszkadzają, głosuj na LPR.

Dlatego zagłosuję :P .

Wiedziałem, że w końcu zacznie się dyskusja na gusta. Bo nikt z Was mi nie powie, że kieruje się dobrem Polski i rodaków, że dokładnie wie, która partia jest "najmniej zła". A skoro możemy spokojnie rozmawiać o gustach, po kolei:

morty napisał/a:
A nie masz nic przeciwko elokwencji i obyciu Kaczyńskiego, Fotygi i s-ki? To ja już nie wiem.... Kwaśniewskiego nienawidzę, ale prezencji i umiejętności przemawiania nie można mu odmówić.

Avenged napisał/a:
PePe - raczej chodziło mi o dykcję :P . Taki kaczor to tak brzęczy - jakby chciał, a nie mógł się porządnie wysłowić. :)

Mniej mi przeszkadza "brzęczenie" Kaczyńskiego, niż "syczenie" Tuska. Skoro czepiamy się wymowy, to właśnie Tusk ma wadę wymowy - sepleni, a Kaczyński po prostu mówi niewyraźnie. Każdy ma umiejętność przemawiania, której nie da się zmierzyć. Nie przekonują mnie argumenty pokroju "on ma wyższy level w skillu przemawianie". To tysz kwestia gustu, a w mój bardziej trafia Kaczyński niż Tusk, czy Kwaśniewski.

morty napisał/a:
Walka z PiSem nie może być inna. Mamy elektorat, który się nabiera łatwo na propagandę, i do niego rzeczowo się nie trafi.

Zgoda, tylko że dla mnie właśnie ta "walka" z PiSem nie jest niczym właściwym.

morty napisał/a:
Całe szczęście że nie załapałeś się na program zero tolerancji. Że nie musiałeś nosić Giertychowego mundurka. Że nie musisz mieć obowiązkowej religii wliczającej się do średniej.

Zgadzam się co do religii. Moim zdaniem nie powinno w ogóle być przedmiotu pod tytułem "religia", ale to inna sprawa. Natomiast jeśli chodzi o mundurki, to (wierz lub nie) zawsze chciałem chodzić do szkoły, gdzie obowiązują mundurki. Według mnie pomyłką jest to, że mundurki wróciły tak późno. Być może w szkole byłoby mniej spięć na tle subkulturowym i niepotrzebny byłby program zero tolerancji.

morty napisał/a:
Nie wiesz, jak im bardzo program Giertych utrudnia pracę, nie wiesz jak oni - którzy pracują w zawodzie przez kilkanaście lat i mają szersze pojęcie o edukacji niż pan Koń - krytykują program edukacyjny (mam w rodzinie nauczyciela).

Też mam w rodzinie nauczyciela (a właściwie to dwie nauczycielki plus wujka, który już nie praktykuje), a poza tym nasza wychowawczyni co chwilę rozmawiała z nami na temat "durnych pomysłów ministra". Jakoś mnie nie przekonała (kolejna kwestia gustu ;) ). Ale przyznaję rację, że nauczyciele mieli burdel przez niektóre zmiany.

morty napisał/a:
Nie wiesz, jakie czystki LPR zrobiła w podległych jej urzędach - ja pracuję w Urzędzie Morskim, i widzę, że większość ludzi, których widzę to jakieś młokosy z młodzieżówek, a o tym co LPR tu wyprawia to już się nie chce mówić.

Masz rację, nie mam na ten temat pojęcia. Nie próbuję się nawet wypowiadać.

morty napisał/a:
W końcu, nie robi Ci też różnicy związek między LPR a Młodzieżą Wszechpolską, nie robią Ci problemu wypowiedzi Wierzejskiego, które z tolerancją mają tyle wspólnego co baton z wiatrakiem.

Nie robi mi żadnej różnicy, ponieważ ja "z tolerancją mam tyle wspólnego co baton z wiatrakiem". Wkurza mnie natomiast nieustanna nagonka na LPR: "a bo tamten a tamten ma związek z MW, widziano go jak rysował w notesie swastykę, więc jest nazistą, faszystą, ksenofobem, homofobem, rasistą, antysemitą itp. itd. Teraz to wszystko jest "TOLERANCYJNE". Sorry, nie umiem rozmawiać na temat tolerancji, bo od razu się denerwuję. Nie chcę za dużo napisać, więc możesz uznać, że nie wyprowadziłem żadnych argumentów.

Avenged napisał/a:
Zapomniałeś dodać - że matmę wpierdzielił na maturę jako obowiązkową ;] ..

Prawidłowo. Matma od dawna powinna być obowiązkowa.

morty 
Młodszy chorąży

Prestiż
Wysłany: 17-10-2007, 23:43   

Szczerze mam gdzieś mlaskanie, śpiewanie, mruczenie pod nosem i inne dziwactwa Kaczyńskiego. Mnie bardziej interesuje ich polityka. Wierz mi lub nie, ale studiując za granicą spotykam się z wieloma osobami z różnych krajów. Wszyscy na słowo Kaczyńscy brechtają się jak Polacy mogli ich wybrać. Bardzo popularne jest stwierdzenie, że jeśli ktoś jest w UE przeciw czemuś, lub ktoś chce za to umierać to na pewno będzie to Polska. To jest po prostu farsa w wykonaniu PiSu.

Polityka gospodarcza? Śmiechu warte. GUS publikuje dane o wzroście, PiSowcy się podniecają, ich elektorat zadowolony. A wiesz jaka jest prawda? Polityka gospodarcza jest długofalowa. Podjęta dzisiaj decyzja nie będzie miała efektu dzisiaj ani jutro, tylko za rok, może dwa, może więcej. Efekty zaniechań gospodarczych PiSu zobaczymy za parę lat. Bo widzisz, nie chodzi o to żeby teraz mieć te śmieszne procenty - od procentów jeszcze nikt do nieba nie poszedł. Chodzi o to, żeby w dobie dobrej koniuktury przeprowadzić reformy - pozbyć się części narastającego balastu - długu, zmniejszyć deficyt budżetowy, zreformować źle działające rzeczy. Minie koniuktura i nie będzie na to czasu, chyba że kosztem zwiększenia albo bezrobocia albo deficytu (o inflacji już nie wspomnę, mam nadzieję że nawet te imbecyle ekonomiczne wiedzą, czym to grozi).

Na mojej stronie http://www.otorowski.com/...spodarcza-bywa/ masz ładny post pokazujący, jak daleko jesteśmy za murzynami. 35 miejsce na 41 klasyfikowanych krajów w Europie pod względem poziomu swobód gospodarczych to jest powód do dumy jak cholera. Gdzie te sukcesy gospodarcze? Czy już wiecie dlaczego do Irlandi i UK wszyscy pchają oknami i drzwiami (2 i 1 miejsce w Europie, pierwsza dziesiątka na świecie).

Walka z korupcją? Wolnego. Z korupcją walczy się przez jej eliminację, a nie zaostrzenie kar i jakieś prowokacje. Tylko eliminacja zbędnej biurokracji, odebranie uprawnień korupcjogennych może zlikwidować korupcję. PiS nie walczy z korupcją, PiS walczy z ludźmi, którzy popełniają większe bądź mniejsze grzechy.

Odpowiedz do tematu