NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Logiczna] Memory
Autor Wiadomość
Natie 
Bohaterka

Główny edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: nie
Pomogła: 7 razy

10110 Prestiż
Wysłany: 26-11-2005, 15:41   [Logiczna] Memory

Tytuł: Memory

Gatunek: Logiczna
Autor: Mrs. Evil
Grafika: Alicja vel Mrs. Evil
Dźwięk: "Furry of The Furries"
Muzyka: "Jazz Jackrabbit"

Opis:
Gra polega na odkrywaniu klocków na planszy o wybranym rozmiarze. Należy zapamiętywać położenie klocków. Znalezienie pary owocuje punktami, bądź czasem w zależności od trybu rozgrywki. Mamy 3 tryby i 3 rozmiary plansz. Rozmiary plansz to 16, 36 i 64 klocki. Tryby to "Na próby" gdzie z każdą kolejką tracimy punkty, a przy poprawnym odkryciu dwóch par zyskujemy. "Na czas" - czas leci obniżając nam liczbę punktów, możemy ją podwyższać znajdując pary klocków. "Dwóch graczy" - na zmianę gramy z kolegą/koleżanką przy jednym komputerze odkrywając na zmiane pare obrazków. Kto znajdzie więcej par - wygrywa.
Zrzuty ekranu:
brak

Download:
http://corkin.webd.pl/files/Memory.zip. (4,17 MB)

Uwagi:
Gra ma dwa małe bugi - ustawianie głośności dźwięków nie działa a to peewnie przez to że wybrałam "AutoPlay Sample" zamiast "OpenSample". Oraz drugi bug - highscoresy są tradycyjne i odblokowane - w pliku Gfscore.ini. Miały być także wyniki on-line ale serwis ten został zlikwidowany więc wyników on-line nie będzie. W razie innych błędów raportujcie. Wybaczcie, ale grafiki ładniejszej nie umiałam zrobić :(
Dodane: dzięki Crazy Corkin za umieszczenie gry na swoim serwerze!!!!

Tasmpol 
Bohater
young god

Główny edytor: MMF2

24606 Prestiż
Wysłany: 26-11-2005, 16:50   

Całkiem sympatyczne...
Grafika to nie wiem, dlaczego mówisz, że brzydka. Staranna i zadowalająca. Podoba mi się ten font :D
Gra fajnie wykonana, podoba mi się, że jest wiele opcji. Brakuje tylko wyników online, ale... teraz to już historia.

Natie 
Bohaterka

10110 Prestiż
Wysłany: 26-11-2005, 17:21   

Gra jest bardzo fajna, i grafika na poziomie. Błędy znalazłem dwa - popraw w miare możliwości. Pierwszy to wskaźnik kolejki graczy w multiplayerze jest także w grze pojedyńczej, a drugi to to że nie wykasowywane są wyniki, w rezultacie wejście z menu do tabeli wyników dodaje nam znowu ten sam wynik. Wyślij mi na maila poprawioną wersje to ją znowu wrzuce na serwer.

NeTRaY
Plutonowy

1745 Prestiż
Wysłany: 26-11-2005, 17:40   

Sciagnalem, rozpakowalem, zagralem... i nie skasowalem. Baaaaa.... gram dalej :) jedna z lepszych i ciekawszych gier :) . Bardzo mi sie podoba, perfekcyjne wykonana, ladna grafika, przyjemne dzwieki... jednym slowem GRATULACJE :)

Tasmpol 
Bohater
young god

24606 Prestiż
Wysłany: 26-11-2005, 17:43   

Marzenie się spełniło... Dziewczyna umiąca robić DOBRE gry...
Ale dlaczego nie mieszka niedaleko gdzieś mnie? >_<
Oby tak dalej :)

Natie 
Bohaterka

10110 Prestiż
Wysłany: 26-11-2005, 18:32   

Oj przepraszam za błędy i dziękuję za ocene :oops: Tasmpolu - może jak będe na studiach w Szczytnie to wpadne do Ciebie, w końcu mieszkasz "niedaleko" Szczytna ;]

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP

39920 Prestiż
Wysłany: 26-11-2005, 21:41   

Supcio gra, dopracowana, a ta grafika, mmm.

Natie 
Bohaterka

10110 Prestiż
Wysłany: 27-11-2005, 11:49   

Doszła do mnie paczka z wersji 1.1 i oto jest :
Memory wersja 1.1

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Główny edytor: MMF2 Dev

51612 Prestiż
Wysłany: 27-11-2005, 13:14   

OFF TOPIC:
CC...
Masz szybki serwer ;)
150 kb/s...
Wrzuć to Rzeczpospolita cośtam misieksamgame, a mi się w 10 minut ściągnie. ;)

PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.

22921 Prestiż
Wysłany: 27-11-2005, 15:10   

Zdecydowanie jedna z lepszych gier sezonu. Polecam. Posiada rekomendację Związku Harce... eee... Polskiego Towarzystwa Stomat... hmm.... moją rekomendencję. A jeśli ja mówię, że gra jest dobra, to jest dobra i nie podlega to dyskusji.

BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)

Główny edytor: TGF

31680 Prestiż
Wysłany: 27-11-2005, 22:05   

Z całej gry najlepszy jest pomysł. Mało jest programów kształtujących pamięć wzrokową.

Jeżeli chodzi o udźwiękowienie: jest ono właściwie dobrze wykonane. Sześć pików muzycznych w trakcie rozgrywki wystarczy w zupełności. Małe zastrzeżenie budzą dość głośne dźwięki.

Co do grafiki: jest ona wykonana znośnie, chociaż uderza w oczy przepych w menu głównym. Nie postarałaś się również przy planszy najlepszych wyników.

(nie mogę pobrać wersji 1.1 - wina przeglądarki)
Przy wykonanie technicznym największe zmartwienie budzą najlepsze wyniki. Ich podgląd może spowodować, że już ugrany rekord będzie jeszcze raz chciał się wprowadzić. Proponuję na początku etapu w menu głównym ustawić wynik na 0.

Ogólnie podoba mi się, tylko... czy tego ekranu powitalnego nie da się przyspiesyć?

Natie 
Bohaterka

10110 Prestiż
Wysłany: 28-11-2005, 23:33   

Czyli jeszcze parę rzeczy jest do poprawienia. Najlepiej w ogóle włącze pomijanie wstępu. Co do wyników - starałam się ale przeszkodziła mi jedna rzecz a mianowicie pewne ograniczenie TGF-a. Wyniki są na oddzielnych planszach i mają oddzielne tabele ale działają jak jedna i ta sama tabela. Spróbuje zamiast kopii zrobić nowe tabele z kreatora obiektów. Troche to zajmie bo trzeba poustawiać fonty i wyniki dla wszystkich 5-6 tabel wyników, ale nie pominę tego, to ważny element. Zrobię wobec tego wersje 1.2 . Przepraszam za błędy, a co do pobierania wersji 1.1 - z tym do Corkina :P .

pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa

Główny edytor: MMF2 Dev

18099 Prestiż
Wysłany: 30-11-2005, 15:48   

Gierka zarąbista. Pomimo, iż nienawidzę gier logicznych, ta wydała mi się ciekawa.

Na początku pomysł wydawał mi się bardzo oklepany, ale faktycznie nie widziałem jeszcze innej gry (komputerowej) opartej na tym pomyśle. Gratuluję, ponieważ jest to (dla mnie) jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza gra logiczna w jaką kiedykolwiek grałem. Oby tak dalej.

Temporal 
Podporucznik
CP user

Główny edytor: GameMaker Studio 2

20 Prestiż
Wysłany: 02-12-2005, 18:24   

Gra dobrze wykonana wręcz super hiper itd. Całe wykonanie jest profesjonalne i aż chcę się grać. Widzę że teraz gry wychodzą z coraz to lepszą grafą niestety także gry przez to są coraz bardziej uproszczone. Tą grę poziomowo porównałbym do "Stana" lecz jednak ta jest trochę lepsza. Nielubię minigierek ale ta jest przez swoje wykonanie nawet dobra.

+grafika
+przejrzystość
+animacja
+dźwięki (są super)

- po czasie można się znudzić

ocena 7/10 (chyba żadnej grze niedałem oceny powyżej 7 :P )

Slawo 
Legenda

25566 Prestiż
Wysłany: 02-12-2005, 23:04   

No to ja napiszę, tzn. ponowię - WSTYD CHŁOPY, że babka taką fajną graficznie gierkę zrobiła ! Nie widzę lepszej pracy w ostatnim półroczu (chociaż nie za bardzo pamiętam te z Batalii).

Plusy:
łądna grafika i oprawa wizualno dźwiękowa
sporo opcji, multiplajer itp.

Minusy:
niestety oklepany pomysł i gierka mało oryginalna (nadrabia wieloma opcjami do wyboru za to), wykazałaś profesjonalizm w graficzce i całości, ale klikoFcy też łapią plusy za oryginalne pomysły,
brak hiscoresów na www, których nie zrobiłęm :D a mimo, to jestem w autorach ?
Może kiedyś jeszcze zrobię bo coś mi chodzi po głowie otwarcie serwisu online :D

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net

Odpowiedz do tematu