NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nagrody Klikowe
Autor Wiadomość
Tasmpol 
Bohater
young god

Główny edytor: MMF2

24606 Prestiż
Wysłany: 11-02-2006, 23:44   

Eee... najwidoczniej samoocena mi podskoczyła niebezpiecznie wysoko...
... dalej nie łapie. Jedyne polskie rozszerzenie, jakie znam to niedoszłe Netraya.

michal.10 
Starszy sierżant
Club to Death Angel

Główny edytor: MMF
Drugi edytor: MMF2 Dev

2376 Prestiż
Wysłany: 12-02-2006, 00:26   

Broo, to mozna zinterpretowac na wiele sposobow...

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy

33789 Prestiż
Wysłany: 12-02-2006, 09:15   

Można tego nie interpretować.
Moim zdaniem trzeba olać ludzi ;) i głosować tylko na gry, ale objąć w nich wszystkie elementy gier. Głosowanie na gry jest w mniejszym stopniu uzależnione od stosunków międzyludzkich, więc jest bardziej uczciwe.

Sebol 
Bohater

Główny edytor: MMF2 Dev

5905 Prestiż
Wysłany: 12-02-2006, 10:07   

Ale Najlepszy Team Może byc ;) każdy ma jakąś nazwe :D Ja np. Sebol Games heh :P Więc to moze być :D

pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa

18099 Prestiż
Wysłany: 12-02-2006, 14:47   

Ja też myślałem kiedyś nad "Złotymi Ślimaczkami" :D . Oczywiście "Ślimaczek" mógłby objąć patronat nad całą akcją, ale jest kilka problemów wymagających rzetelnego roztrzygnięcia:

:arrow: System oceniania (jurorzy czy czytelnicy)
:arrow: Jeżeli czytelnicy, to w jaki sposób (sonda, temat na forum, maile???). Jest to o tyle problem, że w przypadku osobnej, samodzielnej sondy, trzebaby napisać dobry skrypt, a ja tego nie zrobię, bo nie mam żadnej wiedzy na temat php :(
:arrow: Częstotliwość przyznawania nagród (rok, kwartał, miesiąc)
:arrow: Osoba, która by się tym zajęła (ja już i tak mam dość roboty)
:arrow: A poza tym i tak wielu klikowców będzie niezadowolonych z wyników, jakiekolwiek by one nie były.

Ogólnie możnaby coś takiego zorganizować, ale wymagałoby to rzetelnego przygotowania i zapięcia na ostatni guzik (a nawet na jeden więcej).

Wos209 
Starszy sierżant
Woś Entertainment

Drugi edytor: TGF

2946 Prestiż
Wysłany: 12-02-2006, 15:27   

Można by takie coś wykonać-ożywiło by to PSK :P

Ale ja bym proponował żeby:

-czuwała nad tym jedna osoba...
-zarejestrować i głosować mogliby tylko użytkownicy uczęszczający przynajmniej 1 miesiąc na scenie bo inaczej to każdy by mógł tworzyć se nowego usera....

Skrypt głosowania z różnymi kategoriami doskonaleniami widziałem do jportala (chyba zsypie)na forum był to chyba do muzy mp3...
można by jeszcze poszukać w phpfusion....

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Pojedynki: nie

51612 Prestiż
Wysłany: 12-02-2006, 15:29   

Cytat:
-zarejestrować i głosować mogliby tylko użytkownicy uczęszczający przynajmniej 1 miesiąc na scenie bo inaczej to każdy by mógł tworzyć se nowego usera....

Sądzę, że lepiej byoby tak zrobić, że user musi mieć conajmniej 10 postów...

Temporal 
Podporucznik
CP user

Główny edytor: GameMaker Studio 2

289 Prestiż
Wysłany: 12-02-2006, 15:41   

Moim zdaniem powinno się wybrać dobrych Jurorów którzy by uczciwie oceniali a nie przez pryzmat nicku itd. Moim zdaniem dobrymi jurorami byliby: Broo (pewnie i takby nie chcial być :doubt:), RomanX, Pepe i Tasmpol. Pewnie żadne z tych osób by nie chciało ale ja ich widzę w tej roli 8) .

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pomogła: 259 razy

33789 Prestiż
Wysłany: 12-02-2006, 16:07   

:arrow: System oceniania => czytelnicy.
:arrow: Jeżeli czytelnicy, to w jaki sposób => temat lub dobry skrypt, czyli sonda.
:arrow: Częstotliwość przyznawania nagród => kwartał.
:arrow: A poza tym i tak wielu klikowców będzie niezadowolonych z wyników, jakiekolwiek by one nie były => chyba, że nie będzie nagród osobowych. Nagroda dla teamu lub pojedyńczego człowieka zawsze będzie powodować taki efekt, nagroda dla gry [czyli de facto jej autora] - nie, bo gra nie jest osobowa. Zawsze tak jest :)

Ogólnie możnaby coś takiego zorganizować, ale wymagałoby to rzetelnego przygotowania i zapięcia na ostatni guzik (a nawet na jeden więcej). => I jeszcze kilka agrafek.

pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa

18099 Prestiż
Wysłany: 13-02-2006, 15:55   

Mam pomysł jak możnaby to zorganizować. Założyłoby się nowe forum (nie kolejne forum klikowe), w którym byłyby tylko trzy kategorie: "Nominacje", "Złote Ślimaczki" i "Ogłoszenia". W dziale "Nominacje" userzy pisaliby w określonych tematach swoje propozycje do odpowiednich kategorii, a po upływie określonego czasu admini wybieraliby pięć pozycji nominowanych do każdej kategorii i zakładaliby odpowiednie tematy w dziale "Złote Ślimaczki". W ankietach tych głosowaliby userzy.

Minusy:
:arrow: Kolejne forum, a więc kolejna rejestracja :(
:arrow: Nie ma żadnej gwarancji na powodzenie akcji

Plusy:
:arrow: Nie działamy przy jednym forum, przez co jesteśmy odrobinę bardziej wiarygodni
:arrow: W miarę rzetelny system głosowania, ale w sumie nie wiem jak zapobiec zakładaniu kilku kont przez jednego usera.

Tasmpol 
Bohater
young god

24606 Prestiż
Wysłany: 13-02-2006, 16:00   

Z tym zakładaniem kont przez jednego usera to powinien być mod dla phpBB. Ale, jak ktoś ma zmienne IP?

Temporal 
Podporucznik
CP user

289 Prestiż
Wysłany: 13-02-2006, 16:36   

Lepszy pomysł z Jury a nie publicznośćią 8) .

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.

Slawo 
Legenda

25566 Prestiż
Wysłany: 13-02-2006, 16:40   

Jak ocenia Jury to możecie sobie popatrzeć na Olimpiadzie: snowbord (Halfpipe np.), łyżwiarstwo figurowe a nawet noty za skoki narciarskie - jurorom już dziękujemy :(

Nie ma dobrej metody bo ocena jest subiektywnym wytworem, ale lepsze już ocenianie wielu ludzi niż 1-3. Większość jest bardziej opiniodawcza niż grupka.

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net

Temporal 
Podporucznik
CP user

289 Prestiż
Wysłany: 13-02-2006, 16:43   

Nie zgodziłbym się z tym. Lepiej by głosowali jacyś neutralni jurorzy niż oceniała cała publika z tymi swoimi układami. Jak będzie głosować publika to wszystkie gry Bedzia będą na końcu nie zwracając uwagi na jakośc tych gier. No może się myle bo jeszcze są inne osoby do odstrzału ale na bank w takim głosowaniu będą przekręty.

Soundcloud

msg napisał/a:

Slawo 
Legenda

25566 Prestiż
Wysłany: 13-02-2006, 17:21   

Jak będzie oceniał miłośnik gier strzelanek 3D to wszystkie strzelanki survivale będą preferowane.
Jak będzie oceniał miłośnik minigierek to minigierki będą preferowane.
Mi bardziej chodzi o szerszą opinię kilkunasu, kilkudziesięciu ludzi, coś w stylu gierka Bedzia jest najlepsza bo najwięcej ludzi by ją "kupiło" :P
Najlepszy jest graficznie ten i ten twór bo podoba się 80% głosujacych z 40 oddanych głosów niż dlatego, że 3 jurorów tak sobie postanowiło.

Inaczej, gdybym jednym z jurorów był ja wszelkiego typu chodzi gostek i stzrela wokoło gry miałyby u mnie mniej punktów niż np. Stabil a u Temporala czy RomanaX mogłoby być odwrotnie. Teraz byłby problem jacy jurorzy by byli i skąd wzięci :D
Owszem, gdyby "zatrudnić" totalnie neutralnych 3 jurorów nie znających się na klikach i na ludziach z nimi związanymi - byłoby OK. Ale jak takich 3 znaleźć ?

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net

Odpowiedz do tematu