NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Straszne opowieści.
Autor Wiadomość
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Pojedynki: nie
Steam:

Prestiż
Wysłany: 07-10-2011, 18:52   Straszne opowieści.

Cóż, może temat nie wydawać się zbyt fajny, ale ostatnio znalazłem bardzo ciekawą historię. Dotyczy ona gry Pokemon Silver, a raczej jej hacku.

Geneza jest taka - student chce raz jeszcze zagrać w jedną z ulubionych pozycji na GBC - Pokemon Silver. Jednak już dawno zdążył się pozbyć oryginalnego kartridża ze względu na niedziałający save. Postanowił więc zakupić używany kartridż za 10$ . Jak się jednak okazało, nie była to zwyczajna gra...

Brzmi jak tani horror, prawda? Jednak naprawdę zadziwiające jest to, że ktoś może wymyślić taką historię, opisując wszystko z tak dokładnymi szczegółami. Jeszcze ciekawsze, że powstał fan-game na podstawie tego opisu, który jest wierną repliką hacku zamieszczonego w opowieści.

Oryginał opowieści (a także walkthrough do roma. Brrr.): http://creepypasta.wikia....mon_Lost_Silver
Replika romu, stworzona w Game Makerze: http://www.64digits.com/d...er.zip&id=29478

Co mogę dodać? Jeśli sami znacie tego typu urban legends, możecie się nimi dzielić w tym temacie :)

Wirtualność 
Bohater
who am I kiddin'

Pojedynki: być może
Steam:

Prestiż
Wysłany: 07-10-2011, 20:06   

Tak, pamiętam tą opowieść, widziałem też filmik z gry. Muszę przyznać, że rzeczywiście, jest trochę straszna, ale raczej nic nie przebije tego: http://z15.invisionfree.c...p?showtopic=494 :) Nie dość, że opowieść długa, ukazuje dużo szczegółów, to nawet posiada nagrania z gry :)

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Pojedynki: nie
Steam:

Prestiż
Wysłany: 07-10-2011, 22:19   

No naprawdę o wiele ciekawsza historia (i o wiele dłuższa). Muszę jeszcze przejrzeć wydarzenia z Arc 2 i Arc 3 żeby być w miarę na bieżąco; bardzo fajny koncept z istotą manipulującą informacjami elektronicznymi. ~BEN na pewno może zostać źródłem inspiracji... albo spowodować psychozę, jeśli ktoś natrafi przypadkiem na wirusa podszywającego się pod niego.

Szczerze chciałbym kiedyś natrafić na taki kartridż. Przypomina mi historię rodem z The Ring, gdzie też mając zaledwie kilka poszlak trzeba było odbudować po kawałku całą historię.
Spoiler:

Piter 
Bohater
roflolmaomgeezonk

Pojedynki: być może

Prestiż
Wysłany: 09-10-2011, 20:55   

Z kategorii urban legend znam pewną historię.
Link do artykułu
W skrócie:
Jeszcze za czasów automatów stworzono pewną specyficzną grę pt. Polybius. U grających w nią dzieci wywoływała koszmary i ryła psychikę. Na pozór zwykła gra zawierała wiele wpływających na podświadomość elementów tj. wiadomości podprogowe, czy psychodeliczna oprawa graficzna. Według legendy została stworzona na rzecz badań nad kontrolą umysłu.

Grę można pobrać. Zagrałem w nią i muszę przyznać, że jest przerażająco dziwna. Początkowo myślałem, że jest w niej tylko jeden poziom, bo za nic nie mogłem go przejść, gdy mi się jednak udało, ujrzałem prawdziwe znaczenie tej gry. Nie chcę spojlerować, ale mogę powiedzieć, że niektóre poziomy były wariacją poruszających się barw i "nieskończonych" tuneli.
Zagrajcie sami, bo to naprawdę klimatyczna gra.
Link do pobrania

Odpowiedz do tematu