NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Arena walk - dyskusje, tworzenie postaci
Autor Wiadomość
Mr Knife 
Bohater

Pojedynki: tak

Prestiż
Wysłany: 14-03-2006, 14:24   Arena walk - dyskusje, tworzenie postaci

Pixelart Contest, Liga graficzna NB ... ja też zorganizuje jakąś rozrywkę na NB. Arena Walk to forumowa bijatyka z domieszką RPG XD Zasady są proste, zainteresowani tworzą sobie postać i biorą udział w różnych turniejach, zdobywając kolejne poziomy doświadczenia i umiejętności. Co wy na to?? Dziwny pomysł, ale chętnie moge to poprowadzić. Zaczne może od omówienia poszczególnych elementów tej gry :)

I Tworzenie postaci

Postać tworzy się według schematu, pisząc post w tym temacie. Oto schemat:

---------------------
Nick: wiadomo*
Wygląd: krótki opis wyglądu postaci
Ciosy specjalne: na początku wybieracie 2 z listy, wraz ze wzrostem levelu możecie

daną technikę ulepszyć lub wybrać sobie kolejną*
----------------------
* należy uzupełnić

Aktualna lista technik:

- Bunshin no Jutsu (Replikacja Cienia), 50ch
- Kawarimi no Jutsu ( szybkiej zamianie ciała w jakiś inny przedmiot -> dodatkowy blok ) 40ch
- Chakra Kuuin Jutsu ( wyssaniu chakry z przeciwnika, zależy od poziomu ), 20ch
- Ryuuka no Jutsu ( polega na wytworzeniu ogromnego strumienia ognia ), 50ch##, symbol ognia
- Teppou Dama ( polega na wytworzeniu ogromnej kuli wodnej oraz "wypluciu" jej w stronę przeciwnika ), 50ch##, symbol wody
- Yonsen Rendan ( polega na mocnym wykopaniu przeciwnika do góry oraz mocnym kopnięciem w dół ), 50ch## symbol ziemi
- Chiyute no jutsu ( uleczenie ran ), 30ch
- Sharingan ( kopiowania technik, czytanie myśli itp. ), 100ch #

# Możesz wybrać tylko przy tworzeniu postaci, później jest to niemożliwe
## Stosuje się dodając do ataku, dzięki czemu łatwiej trafić w dany typ chakry

Uwagi: 1 postać jest darmowa, za kolejne płacimy prestiżem ( 500 pp )**

** Prestiż idzie na nagrody, któe można wygrać w turniejach i inne wydatki

II Turnieje i walki

Walka, czyli główny element tej gry. Zasady, również są proste. Aby wziąć udział w turnieju trzeba posiadajć postać, zgłościć się do mnie ( o turniejach będe zapowiadał kilka dni wczesniej ), a następnie zapłacić. Tak turnieje będa płatne - z czegoś musze brać prestiż na nagrody. Sumy za to nie będą duże ok. 300 prestiżu. Turniej zaczyna się nowym tematem założonym na forum, zamieszczam liste uczestników oraz wylosowane pary, jakie będa walczyć. Wygrany przechodzi dalej. Walki toczą się kolejno, za pośrednictwem PW. Na czym to polega -> najpierw informuje dane osoby, że czas na
ich walke, która trwa 2 tury.

1 Tura - poinformowana osoba ma 1 dzień na napisanie PW do mnie z odpowiednimkodem. Gdy już dostane wiadomości wysyłam im drugi PW z aktualnym stanem walki i przechodzimy do 2 tury

2 Tura - osoby, również wysyłąją mi kod, ja informuje ich o wyniku starcia i pisze posta na forum opisujące ( jak na żywo ) całe starcie

Aby wszystko było jasne, podaje już te kody.

Silnik gry oparty jest na znanej grze ( kamień papier nożyce ).

Aw - atak - woda ( in. nożyce )
Ao - atak - ogień ( in. kamień )
Az - atak - ziemia ( in. papier )
Dw - blok - woda ( in. nożyce )
Do - blok - ogień ( in. kamień )
Dz - blok - ziemia ( in. papier )
- blok stosuje się tylko raz w jednej turze, wybira się dwa symbole
- podobnie umiejętnośc specjalną, nie wliczajac leczenia
- można używać dodatkowej broni np. shurikenów, dodajac je do ataku

Tura pierwsza:

1) Pierwsza linijka wiadomości - cios specjalny ( leczenie, albo kradzież many )
2) Druga linijka wiadomośc - pierwszy cios
3) Trzecia linijka wiadomośc - drugi cios
4) Czwarta linijka wiadomośc - drugi cios

Tura Druga:

1) Pierwsza linijka wiadomości - cios specjalny ( leczenie, albo kradzież many )
2) Druga linijka wiadomości - pierwszy cios
3) Trzecia linijka wiadomości - drugi cios
4) Czwarta linijka wiadomości - drugi cios

Do tego dochodzą jeszcze umiejętnosci specjalne, podam może przykład. przypuśćmy, że walcze np. z wężem, to moja pierwsza walka więc się nie lecze, oto kod jaki posyłam.

Aw
So, Bunshin no Jutsu
Dw,Do

I teraz tłumacze, zabiore jeden punkt przeciwnikowi, jeśli mój symbol będzie silniejszy. Drugi cios jest już o wiele bardziej potężniejszy. Biore shurikeny ( mamy ich po 3 z każdego symbolu ), rzucam 3 wodne - zawsze trzy, czyli jak przeciwnik wybrał ziemie to oberwie. Dodatkowo używam Bunshin no Jutsu i kopjuje shurikeny, przez co zadaje podwójne obrażenia. Po tym ataku blokuje cios wodny i ognisty.

Wygrywa ten kto zabierze, więcej punktów życia wrogowi lub gdy on zginie. Między walkami życie nie wzrasta, więc trzeba się leczyć przed i po walce.

inny przykład, same zwykłe ataki, bez bloku

Ao
Ao
Aw

III Wyposażenie dodatkowe

Zaraz na początku turnieju można kupić dodatkowe wyposażenie:

- shurikeny, komplet po 3 z każdego symbolu, 100 prestiżu
- buteleczka czrwonego napóju magicznego,leczy całe rany, stosuje się przed lub po walce, można kupić max. 2#, 100 prestiżu za sztuke
- buteleczka niebieskiego napóju magicznego,regeneruje poziom chakry, stosuje się przed lub po walce, można kupić max. 2#, 100 prestiżu za sztuke

# Jak posiadasz już jedną buteleczkę np. czeronego napoju to możesz kupić już tylko

jedną niebieskiego

IV Regulamin

- nie można zmieniać postaci po jej utworzeniu ( będę tego pilnować )
- można walczyć tylko jedną postacią w turnieju
- prestiż naprawdę idzie na nagrody ;)
- w razie błędów z wysyłanym kodem, nie udzielam reklamacji, próbuje to odczytać tak jak jest, jeśli mi się to nie uda, wasza strata
- jeśli się poddajesz napisz to w miare szybko, po co mamy opóźniać turniej
- nie wolno tworzyć własnych turnieji
- można wyzywać się na pojedynki ( również 300 prestiżu, tylko zatrzymuje sobie go troche za zorganizowanie walki )

No i jak wam się to podoba?? Pierwszy turniej już w niedziele, więc twórzcie postacie. Wyposażenie ja wam fundne :D na początek... Pierwsze dwie osoby, które stworzą postać, wezmą udział w walce testowej!! Zapraszam do grania i komentowania.

V Rozwój i chakra
Gracz ma na początku 200 chakry i 10 punktów życia. Poziomy zdobywa się za toczone walki, co 20 punktów poziom wzrasta.Po walce do punktów doświadczenia dodawane są zadane ciosy, zarówno przeciwnikowi, jak i tobie. Rangingi z danym poziomem i umiejętnościami pojawią się w odpowiednim temacie. Ilość chakry jest zwiększa się z każdym poziomem o 100, a życie o 2. Wraz ze awansem dobierasz sobie, również kolejną technikę, albo ulepszyć. Każdą technikę mozna raz ulepszyć, dostaje się wtedy jaky kolejny cios. Nadal możesz korzystać ze starej wersji, ale masz też możliwość z drugiej silniejszej, ale droższej. Wszystko odbywa się za pośrednictwem PW. O nic nie musicie się martwić, ja zajme się resztą, wy macie tylko wysyłać mi te kod, jak o nie poprosze. Czy to naprawdę jest to takie trudne i zagmatwane.

----------------------
RX jeśli nie podoba ci się taka rozrywka na forum, to się wycofam, wystarczy, że powiesz słowo i tego tematu nie ma ;)

PS. Jeśli coś jest niejasne to zadawajcie pytania w tym temacie.

Dorobiłem miniEncyklopedie technik, aby każdy wiedział jak je stosować:

Bunshin no Jutsu (Replikacja Cienia)
Koszt:50ch
Opis: wielofunkcyjna technika zarówno do ataku, jak i obrony. Przez to jest droższa.
Użycie: dopisać do danego ciosu, przy obronie wystarczy wpisać D + Bunshin no Jutsu

Kawarimi no Jutsu
Koszt:40ch
Opis: obroni cię przed każdym atakiem
Użycie: zamiast zwykłego ciosu

Chakra Kuuin Jutsu
Koszt:20ch
Opis: kradnie chakre wojownika, zależy od szczęścia i poziomu
Użycie: na początku walki

Ryuuka no Jutsu
Opis: tak jakbyś dodatkowo atakował wroga drugim symbolem, w tym przypadku ogniem
Użycie: dopisać do danego ciosu

Teppou Dama
Opis: tak jakbyś dodatkowo atakował wroga drugim symbolem, w tym przypadku wody

Yonsen Rendan
Opis: tak jakbyś dodatkowo atakował wroga drugim symbolem, w tym przypadku ziemi

Chiyute no jutsu
Koszt:30ch
Opis: podnosi poziom zdrowia, zależy od szczęścia i poziomu
Użycie: na początku walki

Sharingan
Koszt: 100ch
Opis: wyprzedzamy wroga o jeden krok, sami unikamy ciosów, ale atakujemy go tą samą
techniką ( odbicie ataku )
Użycie: zamiast ciosu
Ostatnio zmieniony przez Minty 27-07-2006, 18:57, w całości zmieniany 3 razy  

Dominika 
Sierżant

Prestiż
Wysłany: 14-03-2006, 17:48   

Nick: Taeguki
Wygląd: Wysoki mężczyzna, białe włosy zachodzące na oczy, ubrany w długi płaszcz, aż do ziemi. Widać, że pochodzi z odległych mrocznych krain.
Ciosy: Ryuuka no Jutsu, Teppou Dama

Wypas wymyśliłeś, chętnie biorę w tym udział.
P.S Zrób jakiś sklep i że można chodzić na wyprawy, tworzysz temat i piszesz np. Wyprawa 1 ludzie się zgłaszają a ty opisujesz sytuacje. Później by się kasowało te tematy

bmatrix 
Starszy sierżant

Prestiż
Wysłany: 14-03-2006, 17:57   

A nie lepiej zrobić to na IRCu??

Mr Knife 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 14-03-2006, 18:31   

No jeden co zrozumiał! :D Brawo Lampard! Tak wszystko będzie, ale po tym treningowym turnieju. Przykładowo w wiosce pojawi się potwór, za zabicie go wyznaczana jest nagroda. Zbiera się grupa śmiałków i ruszają na stwora. A sklepik będzie bardziej rozbudowany, ale sam zobacz jak mnie krytykują, że zabawajest rozbudowana. Dobra jak znajdzie się jeszcze jeden chętny to masz pierwszą walke.

Trudne zasady...
To są słowa do bicia ;) Ech.. macie kolejną poprawkę, czy wy musicie wszystko wiedzieć wcześniej. Statystyki ja prowadze!!! Co tu jest trudnego. Tworzysz postać, wpisujesz imie ( musisz umieć pisać ), jak chcesz to wygląd i wybierasz 2 ciosy specjalne. Nawet nie musicie wymyślać ich zastosowania ( dałem wam możliwość na początku ), teraz macie dokładny opis jak je stosować.

Bmatrix... nie, zresztą to jest niemożliwe do wykonania.Wszystko opiera się na PW, bo ciosy nie mogą być jawne. Czy jak grasz w tradycyjne " kamień papier nożyce " to też pokazujesz wcześniej, że masz ściśniętą pięść. NIE!!! Więc w czym problem. Ja obliczam wynik starcia ( dużo do roboty nie ma ) i jeszcze ładnie to opisuje. Zmieniam statystyki i dane w turnieju. To wszystko. Następna walka i znowu to samo. Na koniec wręczam nagrode i uroczyście kończymy turniej. Nie no... zanim zrobie turniej to może was przećwicze. Wszyscy chętni i niechętni ;) napisza tu posta, ze swoim imieniem, darujcie sobie opis, ale chociaż losowo umiejętności wybierzcie. Za każdym razem dostajecie PW z krótkim opisem, więc nawet nie musicie zaglądać do tematu.
Ostatnio zmieniony przez Mr Knife 14-03-2006, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Pojedynki: nie
Steam:

Prestiż
Wysłany: 14-03-2006, 18:38   

Imię: Fadex (oryginalne nie? ;) )
Wygląd: Mężczyzna z czarnymi włosami, ciemnymi okularami, skurzaną czarną kurtką i dżinsami. Nosi branzoletkę ze srebrnego łańcucha na prawej ręce ;P
Ciosy Specjalne: Ryuuka no Jutsu, Yonsen Rendan (jak chuck norris xP )

michal.10 
Starszy sierżant
Club to Death Angel

Prestiż
Wysłany: 14-03-2006, 19:59   

Gratuluje pomysłu i... NADER CIERPLIWOŚCI :!:

Ja nie wezmę udziału (zbyt skomplikowane dla gościa ze szkoły spec. ;) )

Ale zyczę powodzenia gladiatorom :!:

Kurczak 
Starszy sierżant
będący fanem Slasha.

Prestiż
Wysłany: 14-03-2006, 20:07   

Nick: Kurczak
Wygląd: Wysoki mężczyzna, czarne włosy, ciemne okulary, bródka ala Szymon Majewski :P , ciemnoszara kurtka, dżinsy, wisiorek z Chuckiem Norrisem :D .
Ciosy specjalne:Teppou Dama, Yonsen Rendan.

...

Sebol 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 14-03-2006, 20:29   

Nick: Sebol
Wygląd: Wysoki i Dobrze zbudowany Mężczyzna, Włosy Ciemny-bląd, Przepaska a'la Rambo tyle że czarna, Czarny Strój Ninja, Przy pasku 3 Gwiazdy ninja i 2 sztylety a na plecach Bambusowy Kij.
Ciosy specjalne:Chiyute no jutsu , Chakra Kuuin Jutsu .

Spoko Pomysł :D Nie mógł bym go przegapić. :) A właśnie Mr.Knife tylko uczciwie obliczaj walki ;) Nie że ktos cie przekupi łapówką i wygra xD heh bo to by nie miało sensu.

Mr Knife 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 14-03-2006, 21:06   

O to się nie martw. Zresztą tam nie ma nic do liczenia, tylko sprawdzanie wyników. Czasem tylko musze rzucić kostką. Aha nie możecie włączyć się do questa pierwszego, ale bez obaw. Dla was też przygotowałem coś ciekawego ;) Zobaczymy kto jeszcze załapie się na drugi, bo mała pomoc by wam się przydała hehe...

pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa

Prestiż
Wysłany: 14-03-2006, 22:29   

Nick: Dwarcas
Opis: Niskiego wzrostu nieco grubawy mężczyzna z fioletowymi włosami, czarnymi oczami i bujnym zarostem. Gdybyś kiedykolwiek mógł przypuszczać, że krasnoludy istnieją, na pewno wyglądałyby tak jak on... Spod krzaczastych brwi, łypie na wszystko i wszystkich zwykle gładząc się po niechlujnej, fioletowej brodzie, popijając w międzyczasie piwo, które jest dla niego jedynym bóstwem. Jedyne czym włada naprawdę dobrze, to jego własny język, tak ostry i szybki, iż nawet wielce zaprawionego w bojach męża potrafi wybić z równowagi. Szalony, a w walce odznaczający się wielką sprawnością. Szczyci się dość alternatywnym systemem wartości.
Ciosy: Ryuuka no Jutsu, Chiyute no jutsu

Qdlaty 
Starszy sierżant

Prestiż
Wysłany: 15-03-2006, 22:22   

Chyba Wam się nudzi i nie macie już w co grać, co? :|

Fred 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 15-03-2006, 22:34   

Nie jest to post na temat, Deagle. Sądze że tak odreagowujesz małe zainteresowanie Twoim tematem o konkursie graficznym dowolną techniką, co? :) Koniec offtopu, jak widać userom się podoba, więc jednak zabawa ma sens. Ja się do niej nie przyłącze ze względu na... nieważne :) Za jakiś czas się przekonacie.

Qdlaty 
Starszy sierżant

Prestiż
Wysłany: 15-03-2006, 23:08   

Fred napisał/a:
Nie jest to post na temat, Deagle. Sądze że tak odreagowujesz małe zainteresowanie Twoim tematem o konkursie graficznym dowolną techniką, co? :) Koniec offtopu, jak widać userom się podoba, więc jednak zabawa ma sens. Ja się do niej nie przyłącze ze względu na... nieważne :) Za jakiś czas się przekonacie.

Ekhm, a wdziałeś TEMAT? "dyskusje" więc chyba jednak mój post był na temat (kto jak kto, ale chyba mod powinien to zauważyć). :) Nie, nie odreagowuje małego zainteresowania moim tematem. Cóż tacy są ludzie i to nie tylko kobiety- zmienni. :D Raz chcą, raz nie chcą. Temat zresztą już usunięty- z mojej woli. :)

A możę edytować tamtego posta i dopisać "skoro takie coś robicie"? Wtedy chyba każdy załapie, że jest to wypowiedź odnośnie tego projektu. :D

Dyskusje odnośnie samej gry, a nie komentowania jej / Fred
Zastanów się, ile sensu jest w tym, co właśnie napisałeś. :| zazwyczaj dyskusja o grze polega na komentowaniu... / Deagle

Mr Knife 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 16-03-2006, 17:48   

Fred zapewne prosi o argumenty ;) Ale i tak dzięki za tą " konkretną " i " opratą na wileu przykładach opinie ". Odpowieadając na twoje pytanie... to jest dokładnie odwrotnie, nie mam czasu by prowadzić takie coś w TGF'ie, a plany były. Na forum moge robić duże odstępy czasowe, zresztą jak widac jedna mała walka 2 dni trwała, więc powinienem się wyrabiać. Swoją drogą mogę to samo powiedzieć o rysowaniu, ale wole -> " Każdy robi to co lubi ;) "

A dyskusja jest w tytule, po to, aby właśnie dyskutować na temat tej zabawy oraz odzielić questy. Co zmienić? Dodać? Jakieś pytanie? itp. A właśnie ci co grali mieli wam powiedziec jak im się podoba taka rozrywka oraz wymienić błędy/wady gry. Nom więc do komentowania.

Moro 
Sierżant

Prestiż
Wysłany: 31-05-2006, 14:47   

Nick: Karaan
Wygląd: Wampirzy pomiot, czerwona szata, czarne włosy i niebieskawa skóra. Zamiast prawej dłoni trzy białe szpony. Czarna chusta na twarzy sprawia, że praktycznie nie widać jego całej twarzy, tylko białe, świecące oczy.
Ciosy specjalne: Chiyute no jutsu, Chakra Kuuin Jutsu.

Apropo - może by tak zrobić, że opisuje się gdzie idą, co robią, itp. Nie tylko walki :doubt:

Odpowiedz do tematu