NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wieśniak i Książe
Autor Wiadomość
Dominika 
Sierżant


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP
Posty: 121

6568 Prestiż
Wysłany: 26-02-2006, 22:07   Wieśniak i Książe

Nazwa Wieśniak i Książe [Epizod 1: Wojna Krwi...]*
Gatunek Siekaninka :) Widok z góry [Nie survival]
Autor Rzeczjasna Lampard
Grafika Lampard
Dźwięki i muzyka Za wczesne stadium gry, żebym mógł o tym pisać...
Opis No więc... jest to siekaninka zainspirowana fabułą Mister Knife.
Z tym, że całkiem zmienioną fabułą. Zaczynamy jako wieśniak... którego napadają żołnierze i zabierają go ze sobą (Nie będe tu dialogów pisał i dalczego go zabrali :P )
I tak nasz biedny Eric* trafia do więzienia imperium Marawingów* .
W grze będziemy strzelać z łuku, chodzić z mieczem... itd. :) Prawdopodobnie weźmniemy udział w wojnie/ach.
Zrzuty ? Mam tylko 2 levele :P i większość grafiki.
Download Brak
Uwagi
1) Pewnie pomyślicie że robię masę projektów, ale po pierwsze nie mam zainstalowanego MMF żeby skończyć po ciemnej stronie... a po drugie nie chce mi sie i nie wiem kiedy skończe po ciemnej stronie.
Teraz, żeby nastała jasność
*Wieśniak i Książe [Epizod 1: Rządza krwi] - Podzieliłem tę grę na epizody, aby mi się łatwiej pracowało i żebym szybciej mógł wydać np. 1 epizod a później zabrać się za drugi.
Wszytko to będzie jedna gra :)
*Eric - Prosty wieśniak wychowywany w wiosce przez jakiegoś starca, który później umiera.
*Marawingowie - Nie jedyne/a dynastia/imperium w grze, z którymi będziemy się zmagać :) Ale nie obejdzie się również bez przyjaciół. :)
 
 
     
michal.10 
Starszy sierżant
Club to Death Angel


Główny edytor: MMF
Drugi edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 1 raz
Posty: 180

2376 Prestiż
Wysłany: 04-03-2006, 10:59   

Ciekawie się zapowiada, gdyby była taka porządna grafa i dobry silnik, ale chyba nie mam na co liczyć :?:

Fabuła taka mało oryginalna, pojawia się sporo elementów z innych gier... No, ale co mi tam, jak gra będzie dobra, to ok! :D

"Siekaninka" - Oj, będzie trudno... powodzenia!
_________________
"Nić życia jest mieszanym włóknem, dobro i zło przewijają się razem."
"Nie kocha się za, kocha się pomimo, że..."
 
 
     
Mr Knife 
Bohater

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: tak
Pomógł: 2 razy
Posty: 266

13819 Prestiż
Wysłany: 04-03-2006, 18:01   Re: Wieśniak i Książe

Lampard napisał/a:
... zainspirowana fabułą Mister Knife ...


I bardzo dobrze :) Na końcu widnieje taki napis:

" Mr Knife © 2006 Wszystkie prawa zastrzeżone "

Wbrew pozorom nie byłbym szczęścliwy jeśli ktoś zrobiłby gre opartą na tym scenariuszu ( chodzi mi o plagiat ), co innego w tym przypaku. Bardzo cieszę się, że przydał ci się on. Hehe... Marawingowie fajna przeróbka Merowingów, nie wiem czemu, ale raz się wlaśnie tak na historii pomyliłem zerkając na tą nazwę za pierwszym razem.

michal.10 napisał/a:
Ciekawie się zapowiada, gdyby była taka porządna grafa i dobry silnik, ale chyba nie mam na co liczyć ???


Abyś się michal.10 jeszcze nie zdziwił. Gra może mieć zrypane AI, słabą grafikę, a posiadać to coś co wciąga. Zapowiadają się duże bitwy, Lampard zaskryptuje i będzie dobrze ;) Trzymam kciuki za projekt i pozdrawiam. Zawsze chciałem sobie powalczyć w takiej ogromnej bitwie, masa wrogów, a ja w samym środku zawieruchy. Jeszcze nie osiągnieto zadowalającego mnie efektu. Zaskoczysz mnie jak tobie ci to się uda, ale jak zbliżysz się nawet do 10% to możesz sobie pogratulować.
 
     
michal.10 
Starszy sierżant
Club to Death Angel


Główny edytor: MMF
Drugi edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 1 raz
Posty: 180

2376 Prestiż
Wysłany: 04-03-2006, 20:48   

Mr Knife napisał/a:
Abyś się michal.10 jeszcze nie zdziwił.


Amen... :)

No, wiesz i tak się nuby zdarzało, ale jakoś z grafą "paintową" bez cieniowania kiepsko się gra! xP
_________________
"Nić życia jest mieszanym włóknem, dobro i zło przewijają się razem."
"Nie kocha się za, kocha się pomimo, że..."
 
 
     
Mr Knife 
Bohater

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: tak
Pomógł: 2 razy
Posty: 266

13819 Prestiż
Wysłany: 04-03-2006, 21:02   

Michał.10 może i racja... ale Liero musi być w takim razie wyjątkiem. A tak w ogóle to jestem optymistą i dobrze pamietam czasy DOS'a i NC, więc na oprawe nie patrze. Gry są do grania jak sama nazwa wskazuje. Oczywiscie, jeśli grafika zostaje wykonana bardzo słabo ( mieszanie stylów to inna sprawa ) to oczywiście zaznaczam to przy ocenie, ale nie przeszkadza mi to w dobrej zabawie.

Wieśniak i Książe... hm widze tu na oko jakiś konflikt. W dodatku to co napisałeś w opisie dodatkowo do tego naprowadza. Zobaczymy jak to się potoczy, bo taki wieśniak to raczej nie zagrozi temu drugiemu. Chyba, że jakiś wielki bunt ?? Pomoc ze strony zaprzyjaźnionego rodu ?? Acha, a może gre zaczynamy grając postacią wieśniaka, a potem przerzucamy się na księcia. Będą 2 różne postacie??
 
     
Dominika 
Sierżant


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP
Posty: 121

6568 Prestiż
Wysłany: 04-03-2006, 23:13   

Zmiany
Po 1) Gra będzie platformówką
Po 2) Mam nadzieje że taka grafika będzie wam odpowiadać....
http://img215.imageshack....ge=lolek3dg.png
Po 3) Hm... naszły pewne zmiany... i tak... wieśniak i książe to ta sama osoba.
Na początku fabuła miałabyć taka... że wieśniak dowiedział się że był porzucony i został adoptowany. A tak naprawdę jest księciem królestwa.
A teraz jest bardziej taka Mr. Knife'owa fabuła...
Po 4) Denerwuje mnie styl pisania m10, odczuwam w prawie każdym jego poście wywyższanie się

[ Dodano: 2006-03-05, 00:11 ]
http://img518.imageshack....ge=skrin2at.png
PIERWSZY SKRIN!!!
 
 
     
michal.10 
Starszy sierżant
Club to Death Angel


Główny edytor: MMF
Drugi edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 1 raz
Posty: 180

2376 Prestiż
Wysłany: 05-03-2006, 10:21   

Wybacz, jeśli Cię uraziłem...

Ja z grafiki jestem 0, więc to racej tu nie pasuje, co :?: ;)

Całkiem ładnie, choć można zmienić parę szczegółów...
No, nieźle... Znaczy, że będzie w co pograć w tym roku, naprawde... :D :D :D

A co do Liero, to owszem fajne, ale tam grafika była cieniowana (jak dobrze pamiętam xP )!
Oczywiście, gdyby niebyła też by się dobrze grało... Raczej chodziło mi o to, że większość grafiki paintowej ("pix artczycy" - to absolutnie nie do Was ;) ), takiej jak się rysuje na początki i takiej jaka była w "Klątwie" jest... Mało przejżysta i nie wiadomo co jest co i do czego służy.

Cieszy mnie to, że tu jest inaczej. :)
_________________
"Nić życia jest mieszanym włóknem, dobro i zło przewijają się razem."
"Nie kocha się za, kocha się pomimo, że..."
 
 
     
k@rgul 
Sierżant

Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 2 razy
Posty: 123

3999 Prestiż
Wysłany: 05-03-2006, 11:51   

Dlaczego tylko głowa króla ma kontury, a reszta ciała nie ??
 
 
     
Dominika 
Sierżant


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP
Posty: 121

6568 Prestiż
Wysłany: 05-03-2006, 12:33   

Kolejne nowiny...
1) Mam ukończone 5 % gry :D
2) W grze będziemy sterować raczej 3 postaciami. Tą kapłanką Ashmin (czy cuś), krasnoludem Dravernem i elfem Omarem :D
3) Będą 3 rodzaje broni: miecz jednoręczny z tarczą, miecz dwu ręczny, łuk. I u krasnoluda jakiś młot.

K@rgul on je schował pod pelernyke:)
 
 
     
bmatrix 
Starszy sierżant


Główny edytor: TGF
Pomógł: 4 razy
Posty: 204

2055 Prestiż
Wysłany: 05-03-2006, 16:46   

No, fajnie się gra zapowiada, grafika raczej przeciętna ale mam nadzieję że gra grywalnością to nadrobi. Powodzenia życzę.

Michal.10, raczej pixel artyści ;) .
 
     
michal.10 
Starszy sierżant
Club to Death Angel


Główny edytor: MMF
Drugi edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 1 raz
Posty: 180

2376 Prestiż
Wysłany: 06-03-2006, 12:58   

bmatrix napisał/a:
Michal.10, raczej pixel artyści ;) .


A może i tak. :D

Lampard, kiedy bedzie premiera :?:

A będzie demo :?:
_________________
"Nić życia jest mieszanym włóknem, dobro i zło przewijają się razem."
"Nie kocha się za, kocha się pomimo, że..."
 
 
     
Dominika 
Sierżant


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP
Posty: 121

6568 Prestiż
Wysłany: 06-03-2006, 15:32   

Demo prawdopodobnie ukaże się, wraz ze skończeniem 1 levelu. Teraz usiłuję narysować postać wilka :) i animacje ciachania boha.
 
 
     
Vital 
Starszy sierżant
VTL


Posty: 203

6199 Prestiż
Wysłany: 08-03-2006, 15:17   

z twoich wypowiedzi wynika ze chyba sam jeszcze nie znasz fabuly swojej gry :D , jak na razie zewoluowala ona do tego stopnia,ze nie ma jakiejkolwiek spójności między tą króciutką adnotacją w opisie,a tym co napisales ostatnio o jakichs krasnoludach i elfach :) .
Grafika w grze nie jest najgorsza,ale razi ograniczenie szczegułów do zera.Przykłady?-Jeśli to ma być sala tronowa,to chyba należy ona do najbiedniejszego króla świata.Szaro-szare ściany,nie zdobione nawet najmniejszym obrazkiem,zero przepychu ani elegancji.Obserwując to forum od wczoraj dochodzę do wniosku że te gry robicie ot tak na odwal się(nie wszyscy),a jeśli tak,to nie mam zielonego pojęcia jak przynosić to może jakąkolwiek satysfakcję.Projekt nie zapowiada się jakoś kozacko,ale z pewnością będę chętnie czekał na jego(ewentualne:P) zakończenie,obiecuję dokładnie przetestować twoją "superprodukcję" :)
Pozdrawiam;)
_________________
człowiek-zając rusza do boju!
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 08-03-2006, 20:12   

Wiesz, ważne, żeby coś wyszło w ogóle, a nie żeby było super hiper mega turbo-burbo. Bo takie projekty zwykle lądują w śmietniku. A co do tej sali tronowej, to fakt :D Już chyba mój pokój jest bogatszy
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Vital 
Starszy sierżant
VTL


Posty: 203

6199 Prestiż
Wysłany: 08-03-2006, 22:41   

Moze i tak,to raczej zalezy od podejscia tworcy,przedstawilem to po prostu z takiej perspektywy ,z której ja to oceniam.Tyczy się to zarówno tego projektu jak i ogółu amatorskich gier.
_________________
człowiek-zając rusza do boju!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group