NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Windows 8.1 blokuje program
Autor Wiadomość
kurak 
Plutonowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: MMF2
Posty: 79

1346 Prestiż
Wysłany: 01-05-2015, 22:08   Windows 8.1 blokuje program

Witajcie!

Czy jest jakaś możliwość, żeby przy uruchamianiu programu stworzonego w MMF2 (wersja
oryginalna) nie uruchamiał się komunikat o blokowaniu programu? Na Windows 8.1, (być może
na Windows 8 też) pojawia się taki komunikat i trzeba kliknąć "uruchom mimo to". Na Win 7
takiego problemu nie ma - czy jest jakiś sposób żeby to zlikwidować?

Pozdrawiam!
 
     
Wackyjackie 
Bohater
Starszy Chorąży Sztabowy Randomu


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Stencyl
Pojedynki: nie
Pomógł: 69 razy
Posty: 717

36331 Prestiż
Wysłany: 01-05-2015, 22:36   

No, ja nie mam takiego problemu :U.

Możesz zmienić ustawienia UAC na mniej restrykcyjne i powinny ruszać bez problemu. Bo nie sądzę, byś budował gry z wymaganymi prawami administratora (jest taka opcja w ustawieniach aplikacji).

Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Centrum akcji ---> Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika. Zjeżdżasz paskiem o jeden w dół (albo i więcej, ale wtedy UAC Cię słabiej chroni).
_________________
 
 
     
kurak 
Plutonowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: MMF2
Posty: 79

1346 Prestiż
Wysłany: 01-05-2015, 23:43   

Problem w tym, że chciałbym żeby u innych osób to nie wyskakiwało - bo u mnie problemu nie ma.
Mam zaznaczone Execution Level na "as invoker" - może to trzeba zmienić? Sprawdzę następnym razem
jak będę miał styczność z W8.

No chyba, że to nie to.

Dzięki za odpowiedź.
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP
Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 02-05-2015, 00:08   

Nie spotkałem się raczej z takim zachowaniem Win8.1 dla produkcji klikowych (natomiast dla niektórych exeków z neta już tak). Wyślij mi swojego exe, obaczym czy się system oburzy. Może się okazać, że któraś wtyczka jest rozpoznawana jako kod nie godzien zaufania...
_________________
:razzugly:
 
     
Cootje 
Legenda


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: MMF Express
Pomógł: 35 razy
Posty: 644

18047 Prestiż
Wysłany: 02-05-2015, 01:57   

Taka tabliczka z zapytaniem pojawia się gdy ustawisz w aplikacji klikowej podwyższony poziom uprawnień poprzez zmianę: Windows->Execution level->As invoker na Windows->Execution level-> As Administrator lub gdy aplikacja nie jest podpisana certyfikatem zaufania (Zazwyczaj ignorowane przez system szczególnie gdy plik został utworzony na danym PC).

Podwyższone uprawnienia wymagane są wyłącznie kiedy aplikacja korzysta z funkcji systemowych takich jak wpisy do jednej z gałęzi rejestru (HKEY_LOCAL_MACHINE, HKEY_CLASSES_ROOT, HKEY_USERS, HKEY_CURRENT_CONFIG), kopiowanie plików do folderów systemowych oraz zmiana ustawień komputera wymagających uprawnień admina.

Może być też tak, że jakieś rozszerzenie wymusza te uprawnienia pomimo, że użytkownik ustawił "as invoker".
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
kurak 
Plutonowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: MMF2
Posty: 79

1346 Prestiż
Wysłany: 02-05-2015, 12:30   

Dzięki panowie za odpowiedź.

Na razie sam spróbuję pokombinować, na podstawie tego co piszecie. Bo w uprawnieniach mam ustawione właśnie "as invoker",
czyli wynika z tego że któraś wtyczka musi coś psuć tutaj - bo program który tworzę nie ingeruje ani w rejestr, ani w foldery
systemowe ani nie wymaga uprawnień admina, odezwę się za jakiś czas - tymczasem wszyscy dostajecie ode mnie "pomógł" :)

Pozdrawiam i odezwę się wkrótce.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group