NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat/Kamera - Kupno i pytanka
Autor Wiadomość
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku

Pojedynki: być może
Steam:

Prestiż
Wysłany: 25-01-2016, 23:30   

worm napisał/a:
no przecież ci Sne poleciła RX100...

no tak, ale używa zmodyfikowanej wersji, a ja budżet zwiększyłem.

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Prestiż
Wysłany: 26-01-2016, 07:59   

A sprawdziłeś chociaż tamten aparat? http://www.ceneo.pl/17757874
Nie licz na cuda zwiększając pułap cenowy o 500 zł. Poza tym w tamtym pułapie byś się albo ledwo zmieścił z tym aparatem, albo byś go przekroczył na akcesoriach. Wbrew pozorom nie porobisz sobie zdjęć samym aparatem, trzeba kupić sporo rzeczy zanim aparat będzie można gdzieś zabrać, na dłużej, na większą sesję, w słońce, wiatr, piach pustyni etc.

A jeśli chcesz, żeby ktoś ci wypisał wszystkie aparaty cyfrowe do 1500 zł to idź na ceneo, tu http://www.chip.pl/rankin...rowe-kompaktowe albo na forum o aparatach/fotografowaniu (może nie ogólnym, tylko forum użytkowników konkretnej marki). Tam na bank są tematy tego typu. Tu się gry robi, więc ludzie ci polecają tylko to co używali, lub z bliskiego kontaktu słyszeli, że jest dobre.

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Steam:

Prestiż
Wysłany: 26-01-2016, 11:23   

Moja wersja jest zmodyfikowana do akceptowania filtrów 52mm, bo mam ich kilka. Flaków przecież nie wymienię. Jeśli nie wiesz, co robisz, to modyfikacja Ci popsuje część funkcjonalności i tyle będziesz miał. Opisywałam jakość surowego aparatu.

W ogóle drogie na Ceneo... ja kupiłam taniej, a już trochę czasu minęło.

msg napisał/a:
trzeba kupić sporo rzeczy zanim aparat będzie można gdzieś zabrać, na dłużej, na większą sesję, w słońce, wiatr, piach pustyni etc.

2 zapasowe akumulatorki? :D BTW oryginalny wytrzymuje megadługo.

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Prestiż
Wysłany: 26-01-2016, 13:34   

Szkarłatna Wiedźma napisał/a:
2 zapasowe akumulatorki? :D BTW oryginalny wytrzymuje megadługo.

- 2 zapasowe akumulatorki
- zewnętrzna ładowarka do akumulatorków (kiedyś jak miałem Sony to taką dali, ale ostatnio nikon poskąpił i trzeba ładować akumulator w aparacie przez microUSB)
- dwie karty pamięci, jak do filmów to tak ze 32GB każda
- filtr polaryzacyjny
- filtr UV
- osłona przeciwsłoneczna
- statyw
- pilot

Prawdziwy fotograf zawsze wymyśli powód żeby kupić nowe akcesoria. To mistrzowie w topieniu pieniędzy :D .

Opcjonalnie jakaś soczewka makro.

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Steam:

Prestiż
Wysłany: 26-01-2016, 13:51   

Jeszcze 35897 filtrów ND i stelaż na nie, co?

Makro to właśnie studnia na pieniądze. ;_;

Natie 
Bohaterka

Pojedynki: nie

Prestiż
Wysłany: 26-01-2016, 14:23   

Cytując komisarza Banasia z pewnego starego serialu - "Fotografowie tak mają. Nie rozstają się ze swoim sprzętem. Wożą go ze sobą. A kupują duże samochody - bo sprzętu jest coraz więcej i więcej. To się nie zatrzymuje."

Taki tematyczny offtop.

;-)

Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku

Steam:

Prestiż
Wysłany: 26-01-2016, 15:27   

Nie mam kasy na jakieś akcesoria, a budżet może być trochę przekroczony. Po prostu chcę żeby był dobry ten aparat, miał zoom optyczny, dobry focus, kolory i krecił dobre filmy bo łaśnie na filmach mi najbardziej zależy, ale na aparacie też.

[ Dodano: 03-08-2016, 23:20 ]
Zastanawiam się nad 100d, albo slt-a58k. Nie wiem co brać. Sony ma na pewno lekko lepszą matrycę, ale tak to nie wiem właśnie.
Mogą być też tentego podobne i w tym przedziale cenowym.

wermi 
Major
Depressive Disorder

Prestiż
Wysłany: 03-08-2016, 22:50   

canona raczej bym olał. zresztą nikt ci nie powie o tych kamerach/aparatach niczego więcej niż to, co możesz sam znaleźć w internecie. parę osób ci tu poleciło rx100, dlaczego nie kupisz właśnie tego tylko szukasz czegoś innego?

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Prestiż
Wysłany: 04-08-2016, 09:47   

Sporek napisał/a:
Sony ma na pewno lekko lepszą matrycę

i gdzie to wyczytałeś? Bo ja przeglądam recenzje i jest na odwrót.

worm napisał/a:
canona raczej bym olał.

a to niby dlaczego? Bo to solidny wybór na lata?

worm napisał/a:
zresztą nikt ci nie powie o tych kamerach/aparatach niczego więcej niż to, co możesz sam znaleźć w internecie.

święta prawda, ale...
worm napisał/a:
parę osób ci tu poleciło rx100, dlaczego nie kupisz właśnie tego tylko szukasz czegoś innego?

...Sporek pyta się nas o aparat dla samego pytania, bo i tak ma gdzieś to, co mu polecimy. Uparł się i idę o zakład, że kupi tego Soniacza.

Do sedna: guzik wiesz o aparatach. Co byś nie kupił, to będziesz z tym spał i kochał go jak dziecko, bo wydałeś na niego 1500 zł. Czy będzie miał lepszą matrycę, czy gorszą, to jest tobie bez różnicy bo nie zauważysz niczego, żeby je odróżnić: po pierwsze dlatego, że nie masz doświadczenia w fotografii a po drugie dlatego, że nie kupisz obu aparatów.

Dyskusja trwa już ponad pół roku, a ty dalej nie masz aparatu. Albo go kup i się ciesz z nowego nabytku albo nie kupuj i daj nam spokój.

wermi 
Major
Depressive Disorder

Prestiż
Wysłany: 04-08-2016, 17:32   

msg napisał/a:

canon niezbyt dobrze mi się kojarzy, brak konkretnego uzasadnienia.

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Prestiż
Wysłany: 04-08-2016, 17:49   

worm napisał/a:

Sporek! Wormiemu Canon się źle kojarzy, chyba nie muszę tłumaczyć, że w takim wypadku wybór tego producenta nie ma najmniejszego sensu!

jarlfenrir 
Generał brygady

Prestiż
Wysłany: 04-08-2016, 19:16   

worm napisał/a:
msg napisał/a:

Akurat jeśli chodzi o drukarkę do domowego użytku, to canona dobrze wspominam :P

BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)

Pojedynki: nie

Prestiż
Wysłany: 04-08-2016, 19:51   

Zaletą lustrzanek i większości kompaktów Canona jest możliwość sterowania nim przez port USB używając SDK:
-> dostęp do wszystkich ustawień
-> uruchamianie i zgrywanie obrazu podglądu (LiveView)
-> robienie zdjęć/wideo
-> zgrywanie ich na dysk
-> i coś tam innego, za dużo czytania

Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku

Steam:

Prestiż
Wysłany: 04-08-2016, 23:24   

Zaletą matrycy sony jest o pare milimetrów większa w tym samym formacie, o to mi chodziło. W canonie jest zmniejszona o milimetr względem reszty konkurentów. Im większa matryca tym więcej światła dostaje sie do obrazu przez co jakość może być lepsza. I wcale nie pytam dla samego pytania, i nie kupię tego x100 bo nie chcę kompaktu, a przynajmniej takiego małego. Canon jest dobry, nie mówię nie, ale sony może być odrobinę lepszy, chociaż tego nie jestem pewien. I tak sony trudno jest kupić w sklepie nowy (chce mieć gwarancje, a używanego lepiej nie będę brał). A przez usb przydaje się przy filmach po klatkowych, broo ma racje, chociaż liczy się też jakość. Tzn ten milimetr przy matrycy jakiegoś ogromnego znaczenia nie ma, ale ogólnie sony jest zachwalane. Szczególnie mi się liczy ISO, jakość VIDEO i ilość tego co można samemu ustawić tzn manualnie. Te wszelkie automaty mnie mało obchodzą, chociaż w sony podobno jest bardzo dobry autofocus.

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Steam:

Prestiż
Wysłany: 05-08-2016, 12:30   

Sporek napisał/a:
W canonie jest zmniejszona o milimet

Uh, matryca EOS 100D jest nierozróżnialna od RX100 przy dobrym świetle i lepsza w gorszym. Znaczy ma "lepsze ISO".

Oba aparaty mają tryb manualny i strzelają RAW.

Jeśli chcesz DSLR, to w sumie Canon jest dobrą opcją, ale musiałbyś poczytać o jego autofocusie.

Odpowiedz do tematu