NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat/Kamera - Kupno i pytanka
Autor Wiadomość
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku

Pojedynki: być może
Steam:

Prestiż
Wysłany: 05-08-2016, 14:44   

Sne napisał/a:
Sporek napisał/a:
W canonie jest zmniejszona o milimet

Uh, matryca EOS 100D jest nierozróżnialna od RX100 przy dobrym świetle i lepsza w gorszym. Znaczy ma lepsze ISO.

Oba aparaty mają tryb manualny i strzelają RAW.

Jeśli chcesz DSLR, to w sumie Canon jest dobrą opcją, ale musiałbyś poczytać o jego autofocusie.

Autofocus canona jest gorszy od sony ale aż tak mi na nim nie zależy, szkoda tylko, że canon jest droższy od tego sony o 200 zł jakimś cudem :/

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Steam:

Prestiż
Wysłany: 06-08-2016, 17:48   

Jakimś cudem? Toż wyjaśniłam czemu. I co czytam, to autofocus też jest lepszy od RX100, który w sumie jest dosyć wolny w tym aspekcie... wymyślasz.

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Prestiż
Wysłany: 06-08-2016, 17:54   

Najważniejsze w kwestii AF dla sporka jest możliwość sterowania nim podczas nagrywania filmu - a to, niestety, nie jest sprawa oczywista. Canony i inne wymiennoobiektywowe cuda z dolnej półki cenowej zwykle w ogóle nie dają możliwości zmiany punktu ostrości podczas nagrywania (poza ustawieniem manualnym). Zwróć na to uwagę przy wyborze aparatu.

BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)

Pojedynki: nie

Prestiż
Wysłany: 06-08-2016, 21:10   

Cytat:
Najważniejsze w kwestii AF dla sporka jest możliwość sterowania nim podczas nagrywania filmu - a to, niestety, nie jest sprawa oczywista.

Z tego co widziałem w jego wypowiedziach, AF nie jest tak istotny. Osobiście preferuję MF (nie lubię AF Canona, ale nie znam innych).

Cytat:
Canony i inne wymiennoobiektywowe cuda z dolnej półki cenowej zwykle w ogóle nie dają możliwości zmiany punktu ostrości podczas nagrywania (poza ustawieniem manualnym)

Canony z dolnej półki to 1200D i 1000D. Mój EOS 60D ma możliwość zmiany punktu ostrzenia (właściwie to strefy - taki prostokącik) w trakcie nagrywania filmu (testowane). 1200D i 1000D również mają taką możliwość (na podstawie specyfikacji - nie weryfikowałem bo nie mam aparatu).

Wyżej wymienione Canony mają możliwość programistycznego zmienienia punktu ostrzenia, wykonania ostrzenia, a także wykonania przesunięcia ostrości o mały/średni i duży krok (dokumentacja EDSDK a także dużo praktyki).

Źródła informacji:
http://www.canon-europe.c...m13-1135455.pdf
https://www.canon-europe....cm13-773109.pdf
https://www.youtube.com/watch?v=51MmrsKeC7U
Dokumentacja EDSDK

Biorąc pod uwagę zasłyszaną opinię miłośników fotografii makro (a nie filmowania), Canon nie jest najlepszym modelem do fotografii (Nikon/Sony wyżej w subiektywnej opinii użytkowników).

A przede wszystkim polecam zapytać się specjalistów na innych forach, którzy pracowali ze sprzętem. Sięganie po nasze opinie to strata czasu względem pewniejszych ludzi.

Jeden link z wyszukiwania "najlepsza lustrzanka do filmowania":
http://fotoblogia.pl/3668...wybrac-poradnik

Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku

Steam:

Prestiż
Wysłany: 07-08-2016, 01:58   

Sne napisał/a:
Jakimś cudem? Toż wyjaśniłam czemu. I co czytam, to autofocus też jest lepszy od RX100, który w sumie jest dosyć wolny w tym aspekcie... wymyślasz.

Chodziło mi raczej o sony slt-a58, bo od rx100 to wiem.

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Prestiż
Wysłany: 07-08-2016, 07:16   

BROO napisał/a:
Z tego co widziałem w jego wypowiedziach, AF nie jest tak istotny.

A jak ci laik komputerowy powie, że nie potrzebujesz dobrego komputera do robienia gier, to też sprzedasz swój sprzęt i kupisz tańszy, gorszy?
Dążę do tego, że Sporek NIE WIE, czy mu dobry AF potrzebny czy nie. A nagrywanie nieostrych filmów mija się z celem (a podobno filmy to rzecz dla niego nadrzędna)

BROO napisał/a:
A przede wszystkim polecam zapytać się specjalistów na innych forach, którzy pracowali ze sprzętem. Sięganie po nasze opinie to strata czasu względem pewniejszych ludzi.

Święte słowa. Istnieje co prawda ryzyko, że będą polecać coś zupełnie spoza horyzontu, tzn. będą mieć swoje, zwykle droższe propozycje, ale jeśli przedstawi się sprawę jasno, że chodzi o wybór między trzema modelami, lub zaznaczy się, że chodzi o konkretny pułap cenowy, to może szybciej coś doradzą.

PS. Google zwraca sporo interesujących wyników:
http://videodslr.pl/dzia%...poczatkujacego/
http://www.fotomaniak.pl/...trzanka-amator/
http://www.frazpc.pl/b/322587
http://fotoblogia.pl/3707...zaczac-poradnik
https://www.morele.net/wi...ne-modele/2186/
http://www.trochetechniki...ych,t,4411.html

Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku

Steam:

Prestiż
Wysłany: 07-08-2016, 13:58   

msg napisał/a:

Święte słowa. Istnieje co prawda ryzyko, że będą polecać coś zupełnie spoza horyzontu, tzn. będą mieć swoje, zwykle droższe propozycje, ale jeśli przedstawi się sprawę jasno, że chodzi o wybór między trzema modelami, lub zaznaczy się, że chodzi o konkretny pułap cenowy, to może szybciej coś doradzą.

l

Co do autofocusa - może jest przydatny na pewno, ale jakość najważniejsza :)
Co do innych stron - pytałem z tego co mi się wydaje na fotologii, jakiejś stronie o sprzętach i jeszcze jakiejś którego nazwy nie pamiętam, to większość wypowiedzi była taka, że za tyle dobrej kamery nie kupię, chociaż oni korzystają z o wiele droższych więc myślę, że chcą się dowartościować, bo kiedyś testowałem kamerę i była niezła i akurat taka jak opisywałem, czyli istnieje takie coś, plus to co podałem na pewno by spełniało moje wymagania ale aparat nie kosztuje tanio więc lepiej zastanowić się milion razy :P Ok popatrzę te linki, pewnie większość już widziałem ale zobaczymy :)

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Prestiż
Wysłany: 07-08-2016, 14:39   

Sporek napisał/a:
Co do autofocusa - może jest przydatny na pewno, ale jakość najważniejsza :)

Z zablokowanym punktem ostrości, jak u mojej siostry w 600D, przy dynamicznym nagrywaniu, możesz sobie zwinąć w tutkę lepszą matrycę. Od razu wyklucz nagrywanie obiektów poruszających się do/od obiektywu i filmowanie wielu obiektów w różnej odległości. No, chyba, że ufasz sobie, że poza ogniskową ogarniesz też drugi pierścień ręcznie ;) .

Neoqueto 
Moderator
Akcelerator

Prestiż
Wysłany: 07-08-2016, 18:55   

Wyobraź sobie kręcenie ujęcia, gdzie kamera (kamerzysta) zbliża się do bohatera z odległości ok. 50 metrów do jego twarzy na odległość 10 cm. Nie uzyskasz ostrości jednocześnie z daleka i z bliska bez ręcznego focusa.

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Steam:

Prestiż
Wysłany: 08-08-2016, 12:57   

Niestety, zarówno do zdjęć latających owadów jak i robienia filmów trzeba wyćwiczyć u siebie poczucie focusa, tą zdolność do celnego, płynnego ustawiania go ręcznie na oko. Nawet bardzo szybki AF może też zawieść, gdy po prostu wybierze zły obiekt, a podczas filmu to może zruinować całą scenę.

Sporek napisał/a:
za tyle dobrej kamery nie kupię

Typowi "fotografi", zawsze tylko "dopłać x i będzie". To tak samo, jak pytanie o kartę graficzną. Oczywiście, że znajdziesz coś odpowiedniego w swojej cenie... po prostu poniżej wymagań tych pajaców, którzy nie rozumieją pojęcia budżetu.

Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku

Steam:

Prestiż
Wysłany: 25-12-2016, 13:31   

Ok, wróciłem. Budżet wzrósł do max 3000.
Pytałem na wielu forach i polecali i zresztą sam też do podobnego wniosku doszedłem ale jeszcze nie na 100 procent, że albo
Sony Alpha 6000 - Testowałem w rzeczywistości i nie było tak źle, niezłe ISO, całkiem dobra jakość obrazu, zdjęcia też niezłe, ale konstrukcja mała jakaś, ale matryca też ok.
Panasonic G7 - 4k, cena prawie taka sama, bardzo dobra jakość video, ale matryca gorsza 4/3 i iso też odrobinę przez to gorsze.
Słyszałem też, że canony mają lepsze kolory. Jakbym miał 2 razy więcej kasy to bym kupił Canona 5D Mark II wykorzystywanego nawet w Hollywood w scenach akcji w Avangers, Iron Manie, a nawet cały odcinek Dr. House'a nim kręcili.
Kurcze, chciałbym nie żałować bo to i tak sporo kasy, a budżet już raczej nie wzrośnie, ale jednak ten 5D Mark II by się przydał, ale nie chciałbym kupować używanego, tylko nówkę bo wiaodmo jak to jest. No i nie chodzi mi też o samo BODY tylko już do 3000 z obiektywem chociaż jednym kitowym.

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Prestiż
Wysłany: 25-12-2016, 14:15   

... a tym czasem już dokładnie rok jesteś bez aparatu.
Kup na co cię stać, tylko nie płacz, że nie masz pieniędzy. Albo nie płacz, że jest za słaby. Sam wiesz do czego go potrzebujesz. A 5D/7D raczej nie stanieje, więc nie wiem na co czekasz.

Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku

Steam:

Prestiż
Wysłany: 25-12-2016, 16:49   

msg napisał/a:
... a tym czasem już dokładnie rok jesteś bez aparatu.
Kup na co cię stać, tylko nie płacz, że nie masz pieniędzy. Albo nie płacz, że jest za słaby. Sam wiesz do czego go potrzebujesz. A 5D/7D raczej nie stanieje, więc nie wiem na co czekasz.

Ale widzisz, jakbym nie poczekał to bym nie miał takiego budżetu :D

Temporal 
Podporucznik
CP user

Prestiż
Wysłany: 26-12-2016, 11:40   

Sporek napisał/a:
Ale widzisz, jakbym nie poczekał to bym nie miał takiego budżetu

To poczekaj jeszcze z rok, napewno uzbierasz 2 razy tyle ;) Message ma rację, kup coś na co Cię stać i tyle. Tak to do usranej śmierci będziesz zbieral na najlepszy model. Chcesz sie chwalić przed znajomymi czy po prostu kupić coś tu i teraz by z tego korzytać. Technologia idzie do przodu i zaraz i tak będą się wszyscy śmiać z twojego sprzętu. Tylko że jeśli Ty będzięsz zadowolony a aparat będzie spełniał swoje zadanie to będziesz miał gdzieś opinie innych.

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.

Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku

Steam:

Prestiż
Wysłany: 26-12-2016, 14:10   

Temporal napisał/a:
Sporek napisał/a:
Ale widzisz, jakbym nie poczekał to bym nie miał takiego budżetu

To poczekaj jeszcze z rok, napewno uzbierasz 2 razy tyle ;) Message ma rację, kup coś na co Cię stać i tyle. Tak to do usranej śmierci będziesz zbieral na najlepszy model. Chcesz sie chwalić przed znajomymi czy po prostu kupić coś tu i teraz by z tego korzytać. Technologia idzie do przodu i zaraz i tak będą się wszyscy śmiać z twojego sprzętu. Tylko że jeśli Ty będzięsz zadowolony a aparat będzie spełniał swoje zadanie to będziesz miał gdzieś opinie innych.

Już nie będę miał więcej niż to co mam :) No pewnie kupię, w styczniu ma być trochę taniej to akurat wtedy kupię, zastanawiam się między matrycą 4/3 ale 4K a CMOS a fullhd

Odpowiedz do tematu