NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Bitwa NB] 39
Autor Wiadomość
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 08-08-2017, 19:04   [Bitwa NB] 39

Ogłaszam trzydziestą dziewiątą BITWĘ NUKEBOARDS!

:arrow: Temat: Zupełnie jak w TV!
Gra na podstawie serialu telewizyjnego lub filmu. Podróże Ricka i Morty'ego czy Doktora? Spiskowanie w Grze o Tron czy Breaking Bad? Wikingowie, Soprano czy Fullmetal Dragon House? Twój wybór.

Linki pomocnicze:
http://www.filmweb.pl/rankings/serial/world
(tu link do strony Twojego ulubionego serialu)

:arrow: Wytyczne:
● limit wielkości pracy: 50 MB,
● maksymalny rozmiar ekranu to 1366x768,
● dozwolone programy: KNP, TGF, MMF, CF, GM, Construct, GDevelop, Game Editor, Novelty, Ren'Py, RPG Maker, Stencyl, Unity (wszystkie wersje; brak Twojego edytora? Spytaj!),
● plik gry nie musi być odblokowany,
● główny kod pracy musi być tworzony specjalnie na Bitwę i tylko przez jedną osobę,
● jeśli korzystasz ze starszych edytorów, to wszystkie niezbędne biblioteki DLL powinny być dołączone,
● praca musi być zapisana bez zbędnego instalatora, jako plik wykonywalny (EXE, APK) lub otwieralny w przeglądarce (jak HTML5) i powinna być zarchiwizowana.

:arrow: Przewidywane nagrody:
I miejsce:
● 2 tytuły z listy nagród!
● 3000 Punktów Prestiżu!
● przynależność do grupy Bohaterowie (i wyżej)!
● specjalny kolor użytkownika!

II miejsce:
● 1 tytuł z listy nagród!
● 2250 Punktów Prestiżu!

III miejsce:
● 1 tytuł z listy nagród!
● 1500 Punktów Prestiżu!

Dla wszystkich uczestników:
● 750 Punktów Prestiżu!
● Kopia prac na wieczność!

:arrow: Nadsyłanie prac:
Link do pracy należy umieścić w wiadomości w tym temacie do dnia 04.09 (poniedziałek), godziny 23:59. Macie 27 dni na wykonanie! Następnie odbędzie się trwające kilka dni głosowanie. Wiadomość zgłoszeniowa powinna zawierać nazwę pracy. UWAGA! Tylko pierwszy post się liczy, o ile jury nie zadecyduje inaczej (jedynie specjalne okoliczności).

Do Bitwy, gotowi... START!
 
     
Aha 
TenKtóregoImieniaNie WolnoWymawiaćDobrze


Główny edytor: Fusion 2.5
Posty: 340

18611 Prestiż
Wysłany: 08-08-2017, 23:46   

Skoro i tak robimy fan-made for fun bez licencji, to jak z wykorzystaniem soundtracku z owego serialu/filmu? Zalecane? Dozwolone? Zabronione?
 
     
Natie 
Bohaterka

Główny edytor: Inny
Pojedynki: nie
Posty: 380

10110 Prestiż
Wysłany: 09-08-2017, 00:10   

Właściwie to zastanawiałam się nad dokładnie tym samym...
_________________
...
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 09-08-2017, 07:53   

Fair use? Ja bym się o to nie martwiła.
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 09-08-2017, 08:52   

W sumie dziś zacząłem się zastanawiać nie tyle nad samym soundtrackiem, a wręcz samym filmem - czy można wykorzystać tytuł, postacie, fabułę itd.
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Posty: 846

8519 Prestiż
Wysłany: 09-08-2017, 13:09   

A mało to jest projektów fan-made? Ważne chyba, żeby na tym nie zarabiać, chociaż nie wiem, czy nagroda nie podchodzi pod zarobek :/
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 09-08-2017, 13:12   

Projektów fan made niby jest sporo, ale czasem się słyszy historie, że właściciel praw do marki się czepia takich projektów.
No, raczej się nie wybijemy aż tak wysoko, żeby ktoś o nich usłyszał... raczej chodzi mi o to, żeby mieć czyste sumienie ;)
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Posty: 846

8519 Prestiż
Wysłany: 09-08-2017, 13:48   

Mnie trochę zdziwiło, że twórcy Mortal Kombat przyczepili się do fanów, którzy robią MK: HD Remix. Fani zrobili trójwymiarowe modele, a w oryginale były 2D ze zdigitalizowanych aktorów. Twórcy zabronili im tego robić, ale jakoś nigdy się nie przyczepili do żadnego projektu, który na chama ripował oryginalne grafiki z gry. Czepnęli się tylko tego, w którym fani stworzyli grafikę od zera. Trochę nie widzę w tym sensu, ale widocznie gra wyglądała zbyt dobrze i pewnie bali się, że wyjdzie, że modele fanów są ładniejsze niż ich modele z nowszych części :D
A co najlepsze, jeden z aktorów z oryginalnego MK wziął sobie bez pytania jedną z aren z tego projektu, wstawiając ją sobie na ścianę i użyli ją do jakiejś imprezy firmowej, z której potem wstawili fotki.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
masterjayz 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: być może
Posty: 228

10209 Prestiż
Wysłany: 09-08-2017, 14:03   

:ayayayayay: Już robię!
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 09-08-2017, 18:29   

Sne napisał/a:
Fair use? Ja bym się o to nie martwiła.
Robienie growej adaptacji filmu raczej nie podchodzi pod fair use ;)
Ale martwić się pewnie i tak nie ma czym, bo najpierw twórcy tych filmów/seriali musieliby się jakoś o naszych grach dowiedzieć :P
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Posty: 846

8519 Prestiż
Wysłany: 09-08-2017, 19:02   

A tak nawiasem mówiąc, nie pamiętam, czy o tym pisałem, ale parę moich pomysłów być może zerżnęli ode mnie twórcy MK z 2011 roku :)
https://www.youtube.com/watch?v=goa6Yxbv5d0
To mój filmik, kiedyś robiłem mugenowy projekt.
A co do dowiedzenia się - chętnie bym pokazał swoją grę z tej bitwy (o ile ją zrobię, bo nie jestem jeszcze pewien) twórcom serialu, na podstawie którego ta gra będzie, tylko właśnie nie wiem, czy mogę :)
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 13-08-2017, 11:32   

jarlfenrir napisał/a:
że właściciel praw do marki się czepia takich projektów.

Niewiele korporacji oburza się na niekomercyjne minigry, czy zapomina o fair use, ale w razie niemiłych listów od smutnych panów zobaczymy. Generalnie nie musisz się niczego obawiać, w najgorszym przypadku trzeba będzie pracę skasować. Dotychczas NB dostało tylko jeden taki list w całej swojej historii od reprezentantów Nintendo stosownie jakiejś podróbki Mario ze zripowanymi grafikami. (Jeśli dobrze pamiętam ta gra to był popis typu umiem zrobić dokładnego klona Mario i dokładnie to ją zgubiło.) (To był kompletny rip Super Mario World i port silnika do MMF2.)

jarlfenrir napisał/a:
raczej nie podchodzi pod fair use

Samo wykorzystanie niekomercyjne to czynnik, skala też, wpływ takiej adaptacji na sprzedaż oryginału jest pomijalny, szczególnie że większość tych filmów nie ma oficjalnych adaptacji. Sporo adaptacji pewnie będzie parodiami, też fair use. Jako, że nie ma ściśle określonych zasad (i nigdy nie będzie) to nie da się określić, czy łamiesz jakiekolwiek prawo, dopóki nie stwierdzi tego sąd. Dlatego najpierw są wysyłane niemiłe listy (jeśli w ogóle) i tylko do nich można się odnieść w razie czego.
 
     
wermi 
Major
Depressive Disorder


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: TGF
Posty: 1015

15748 Prestiż
Wysłany: 14-08-2017, 11:05   

jest szansa na przedłużenie bitwy o kilka dni?
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 14-08-2017, 16:07   

Szansa zawsze jest. Czemu?
 
     
wermi 
Major
Depressive Disorder


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: TGF
Posty: 1015

15748 Prestiż
Wysłany: 14-08-2017, 20:25   

Prawdopodobnie znajdzie się parę dni których nie będę mógł zagospodarować na tworzenie gry, do tego niedługo szkoła i do niej też trzeba się przygotować. Chciałbym wypuścić doszlifowaną produkcję (jak pewnie każdy zresztą) i myślę że ze cztery, czy nawet dwa dni zrobiłyby dość dużą różnicę.

Spoiler:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group