NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Mechanical Void
Autor Wiadomość
kudlik 
Kapral


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: Fusion 2.5
Posty: 39

79 Prestiż
Wysłany: 24-11-2023, 21:01   Mechanical Void

Tytuł: Mechanical Void

Gatunek: Open world, strzelanie, inne

Autor: Jarp.pix
Grafika: Jarp.pix
Dźwięk: free samples
Muzyka: Surya

Opis:
Dawno mnie tutaj nie było a ,że zrobiłem grę to się nią podziele, może się dowiem co doświadczeni twórcy myślą o tym tworze :D Nie będę się rozpisywał, więcej na itch



Link do gry
 
 
     
Temporal 
Podporucznik
CP user


Główny edytor: GameMaker Studio 2
Pomógł: 1 raz
Posty: 674

334 Prestiż
Wysłany: 25-11-2023, 10:37   

Gdyby gra miała chociaż darmowe demo, a tak to... :( Nie kupuje gier w ciemno, chyba że to kolejna produkcja mojego ulubionego studia, to wtedy robię wyjątek, ale to też rzadko.
_________________
Tajemnica 4

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
 
     
kudlik 
Kapral


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: Fusion 2.5
Posty: 39

79 Prestiż
Wysłany: 25-11-2023, 16:34   

Sorry, już jest darmowa
 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8524 Prestiż
Wysłany: 26-11-2023, 02:25   

Ile zajmuje przejście gry?
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
kudlik 
Kapral


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: Fusion 2.5
Posty: 39

79 Prestiż
Wysłany: 26-11-2023, 10:48   

kamiledi15 napisał/a:
Ile zajmuje przejście gry?

Myślę ,że tak do pół godziny dla nowego gracza
 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8524 Prestiż
Wysłany: 26-11-2023, 11:13   

Króciutko. No to w tym tygodniu sobie pogram, dzięki.

[ Dodano: 28-11-2023, 08:18 ]
Pograłem trochę. Fajna gra, ale ciężka i nie do końca zrozumiała. Przede wszystkim, szkoda że na koniu nie da się strzelać - wrogów jest tyle, że bardzo szybko skończyła mi się amunicja, w dodatku chyba wychodzą w nieskończoność. Nie wiem też, czemu atakują tylko mnie, a ludzie w mieście zupełnie ich olewają i wrogowie tak samo olewają ich, goniąc tylko i wyłącznie mnie. W dodatku w pewnym momencie koń wjechał w ścianę i już nie chciał z niej wyjść, więc byłem skazany na chodzenie na piechotę, a wtedy już niemożliwe jest ucieknięcie przed wrogami bez walki z nimi. Trzeba uzbierać 50 monet żeby przejść przez most, ale można kupić różne rzeczy - trafiłem do sklepu, w którym za 5 monet można kupić kolorowe kurtki. Nie było nigdzie napisane, czy one są tylko dla ozdoby, czy dają cokolwiek - kupiłem jedną, ale potem chciałem wczytać checkpoint, więc wyszedłem z gry myśląc, że z menu głównego da się go wczytać - ale chyba się nie da, bo jedyna opcja to było zaczęcie gry od nowa. Czy więc nie da się zapisać gry "na później", tylko trzeba od razu przejść całość za jednym posiedzeniem?
Minus też jest taki, że masz dwie wersje gry - PL i Update. Ściągnąłem update, jest jedynie po angielsku. Czyli Polacy są skazani na grę bez poprawek :D Opisany powyżej błąd z koniem dotyczył wersji Update, czyli chyba tej ulepszonej.
Zagram jeszcze raz, ale nie do końca wiem gdzie iść i co robić - wiem tylko, że muszę zebrać 50 monet, ale nie do końca wiem gdzie je zdobyć. Są porozrzucane po okolicy, ale to są pojedyńcze grosze, więc nie wiem czy uzbieram z nich aż tyle. Próbowałem grać w kości, parę razy wygrałem, ale w konsekwencji straciłem wszystkie monety do zera, co dodatkowo mnie zniechęciło do dalszej gry, bo wynik chyba jest całkowicie losowy.
Obszar gry jest dość duży, w pewnym momencie zyskałem zdolność przebijania się przez ściany, ale tak jak napisałem z powodu "awarii konia" musiałem chodzić pieszo, a bez amunicji raczej jest to niemożliwe. Mógłbyś dodać możliwość przejechania wrogów na koniu - sprawdzałem, nie da się.
Tak więc gra fajna, ale trochę nie jasna, ciężka i nieco zbugowana. Pewnie dam jej jeszcze szansę, ale dasz jakieś podpowiedzi na to wszystko co napisałem?
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
kudlik 
Kapral


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: Fusion 2.5
Posty: 39

79 Prestiż
Wysłany: 28-11-2023, 10:22   

Wersje PL zrobiłem wczoraj wieczorem też jest po poprawkach. 50 monet potrzebujesz tylko gdy chcesz przekroczyć most, możesz jechać inną drogą, Dużo info znajdziesz na mapach. Możesz zbierać śmieci i sprzedawać je na skupie albo robić z nich amunicję wciskając Q (Lewy dolny róg ekranu) wtedy masz jej pod dostatkiem no i przy sklepie z broniami jest darmowa amunicja ;) Nigdy mi się nie zdażyło żeby koń wjechał w ścianę, muszę to sprawdzić.
Co do zapisu trzeba przejść za jednym zamachem, nie mogłem zrobić zapisu, wyskakiwał mi błąd, że nie można znaleźć pliku zapisu, ale gra jest krótka do ukończenia ;)
 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8524 Prestiż
Wysłany: 28-11-2023, 10:24   

A właśnie z tym sprzedawaniem też nie rozumiałem - bo w tutorialu było, że mam wcisnąć dwa razy T żeby sprzedać śmieci, ale nic się nie działo. Rozumiem, że muszę znaleźć skup i dopiero tam da się to zrobić?
Przydałoby się też żeby robienie amunicji ze śmieci również polegało na dwukrotnym wciśnięciu Q zamiast na jednym, bo szukając palcem W nieraz przypadkowo wciskam Q.
Koń zaklinował się w południowo-zachodnim rogu mapy - tam jest taki narożnik i on na tym narożniku się zaklinował i choć mogłem na niego wsiąść, to nie chciał się już ruszyć z miejsca.
A amunicja chyba skończyła mi się dlatego, że znalazłem shotgun, myśląc że będzie lepszą bronią i on wystrzela 3 strzały naraz zamiast jednego - jednak z powodu rozrzutu i tak niezbyt sprawdza się w walce z jednym wrogiem i wówczas dużo amunicji się marnuje.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
kudlik 
Kapral


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: Fusion 2.5
Posty: 39

79 Prestiż
Wysłany: 28-11-2023, 11:21   

Tak, śmieci sprzedajesz w skupie, 1 za 3 monety, to taki bardziej dodatek, lepiej szukac w skrzynkach. Jak wczytasz checkpoint to koń pojawia się obok w razie jakby się zaklinował. Jak możesz to zostaw jakiś komentarz na itch, zawsze trochę podbiję pozycje :D
 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8524 Prestiż
Wysłany: 28-11-2023, 21:15   

"jak wczytasz checkpointa" - a jak wczytać checkpointa? :D Muszę dać się zabić?
Konta na itch niestety nie mam.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
kudlik 
Kapral


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: Fusion 2.5
Posty: 39

79 Prestiż
Wysłany: 28-11-2023, 21:41   

kamiledi15 napisał/a:
jak wczytasz checkpointa - a jak wczytać checkpointa? :D Muszę dać się zabić?
Konta na itch niestety nie mam.


A no trzeba zginąć, nie przemyślałem tego haha
 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8524 Prestiż
Wysłany: 28-11-2023, 22:45   

Gram w polską wersję - w intro jest sporo literówek, już w pierwszym zdaniu intra jest literówka - ludzkosec zamiast ludzkość, w wielu miejscach brakuje przecinków, a jedno zdanie brzmi dziwnie: "naukowcy wytworzyli próżnię, żeby spawać bestię". Spawać?
List, który znalazłem w chatce, był po angielsku w polskiej wersji.
Gram dalej - znalazłem kamienie czerwony i żółty. Nie mogę jednak dojść do zielonego, bo jest za bramą, do której potrzebuję jakiegoś 3cyfrowego kodu. Obszedłem już chyba całą mapę i nie mogę tego kodu nigdzie znaleźć - jakaś podpowiedź?

[ Dodano: 28-11-2023, 23:05 ]
Właśnie zginąłem podczas walki i gdy ekran śmierci mignął to nadal naciskałem myszkę - i zaliczyło mi naciśnięcie wyjścia z gry, co natychmiast mnie wywaliło do pulpitu. Noż kur... :D Trochę przydałoby się to dopracować.
Pograłem sporo, tak jak piszę nie mogę się dostać do ostatniego kamienia. Żeby nie było że tylko krytykuję, gra ma potencjał, jest nieźle zrobiona, muzyka wpada w ucho i całość jest dość wciągająca. Nie mam jednak zielonego pojęcia, jak się dostać do zielonego kamienia, bo brakuje mi tego 3cyfrowego kodu.
A, no i po raz kolejny zaklinował mi się koń, tym razem między budynkiem a samochodem i już nie chciał stamtąd wyjść. Po śmierci na szczęście wrócił.
Kupiłem tez kluczyki do samochodu, ale nigdzie nie mogłem znaleźć działającego samochodu.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
kudlik 
Kapral


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: Fusion 2.5
Posty: 39

79 Prestiż
Wysłany: 29-11-2023, 13:14   

No nie przyłożyłem się zbytnio do tłumaczenia, nie chciałem też używać polskich znaków bo kiedyś mi wywalało program, to jeszcze za czasów tgf i mam flashbacki :D Kod znajduje się w piwnicy w domku na północ od domu gracza, musisz miec jeszcze pazur smoka żeby rozwalić pajeńczyny i dostać się do bossa i zielonego kamienia ;)
A spawali bestię bo bestia jest mechaniczna, wygląda jak na pomniku :D
 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8524 Prestiż
Wysłany: 29-11-2023, 13:21   

Hm, to muszę poszukać - na północ jest garaż, w którym kupiłem kluczyki od auta i wyżej jest jakaś jaskinia, ale gadają że może tam wejść tylko ktoś z amuletem. To gdzieś w tych okolicach?
Obszedłem chyba całą mapę, ale może akurat to miejsce z kodem przegapiłem.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
kudlik 
Kapral


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: Fusion 2.5
Posty: 39

79 Prestiż
Wysłany: 29-11-2023, 15:21   

Na południe od garazu, tam gdzie rozwalasz skaly zeby wejsc stoi chata i ma wejście w podłodze
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group