NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[FPP] Silnik3D by Mr Knife v 0.50
Autor Wiadomość
Mr Knife 
Bohater

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: tak
Pomógł: 2 razy
Posty: 266

13819 Prestiż
Wysłany: 03-08-2006, 16:40   

Dzięki Temp, ale niestety nadal nic.

ASE2BML Oto link do programiku + model Temporala. Jeśli komuś uda się przerobić ASE na BML dostanie 10x tyle prestiżu ile dostał Temp.

Ja wpisuje to:


Kod:

C:\a>ase2bml.exe -M box.ase default 1 box.bml
ASE2BML compiler, v0.3, build 101901.
By Otis/Infuse Project. Uses DemoGL Utility Library v0.4.
(c)Solutions Design. All rights reserved.
Get the sourcecode (BSD Licensed) from: http://www.demogl.com
--------------------------------------------------------------------------------

Loading mesh: parsing ASE data to SModelstructure. This may take a while...
The model default is not present in the ASE data. Aborted

C:\a>



Próbować :-P
Ostatnio zmieniony przez Mr Knife 03-08-2006, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Temporal 
Podporucznik
CP user


Główny edytor: GameMaker Studio 2
Pomógł: 1 raz
Posty: 674

334 Prestiż
Wysłany: 03-08-2006, 17:00   

A ja się tyle namęczyłem by zrobić ten model ;( . Coś mi się zdaje że ja Ty Knife tego nie zrobisz to już nitk tego nie zrobi więc próbuj dalej bo 3d w klikach to fajny bajer.
_________________
Tajemnica 4

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
 
     
Kodarth 
Sierżant


Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: być może
Posty: 141

3319 Prestiż
Wysłany: 09-08-2006, 21:41   

Podoba mi się to. Jak Ty żeś to zrobił ? Pokazał byś przykład ?
 
     
Fred 
Bohater


Główny edytor: TGF
Pomógł: 2 razy
Posty: 358

3404 Prestiż
Wysłany: 09-08-2006, 21:44   

Przepraszam bardzo, ale nie moge się powstrzymać :lol:

Knife ma Ci pokazać PRZYKłAD jak stworzyć silnik 3D? To chyba jakiś smieszny żart. Męczył się z tym rok, może i więcej, i ma Ci pokazywać krok po kroku w jaki sposób stworzył engine?

Ta prośba jest niedorzeczna...
 
 
     
Mr Knife 
Bohater

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: tak
Pomógł: 2 razy
Posty: 266

13819 Prestiż
Wysłany: 09-08-2006, 21:58   

O przykładzie możecie na razie zapomnieć, ale jak ktoś mi wykombinuje te .bml ( programik + w czym ASE robiliście ), to może liczyć na dużo... bardzo dużo. Z mocno okrojoną jego wersją w TGF niezabezpieczoną oczywiście, na czele. Oczywiście jeśli dostane działąjący programik w ciągu tygodnia, potem wartość nagrody zmaleje, ale nadal będzie atrakcyjna. Jak widać jest o co walczyć :smile:

PS. Sam silnik 3D robiłem z tak: 1 miesiąc nauk i prób Open Gl + 3 miesiące do wykonania podstawowej wersji ( 0.10 ). Reszte czasu poświęciłem na robienie pseudo 3D, zanim nie zmądrzałem. Warto czasem posłuchać innych i zajrzeć do wtyczek w MMF, Klick Open Gl był też pod TGF, więc na niego padł wybór. Opłaciło się :-P
 
     
Lukas 
Plutonowy


Główny edytor: TGF
Pomógł: 4 razy
Posty: 89

942 Prestiż
Wysłany: 09-08-2006, 22:00   

Przyznam, podoba mi się efekt, i jestem zaskoczony, że chciało Ci się robić :) Z chęcią zobaczę następne wersje :) Powodzenia w pracy! :)
_________________


 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8524 Prestiż
Wysłany: 09-08-2006, 22:21   

Co do tego ,,zacinania"... Najpierw ściągnąłem tą wersję z pierwszego postu i zacinało się tylko na otwartych przestrzeniach, a na zamkniętych było płynnie. Potem ściągnąłem ten ,,test" i było bardzo płynnie. Potem podmieniłem pliki z test do tej weesji z pierwszego postu i wyszedł fajy efekt; chodzi płynnie, ale ruchy są takie lekko spowolnione i naprawdę ma się wrażenie, jakby się to działo w kosmosie :cool:
Znalazłem taki dziwny błąd: jak się naciśnie klawisz ,,z", to postać zaczyna się trząść, a jak się naciśnie skok i przytrzyma ,,z", to postać... Zapada się pod ziemię, a broń zostaje na górze... To chyba nie było zamierzone :-P
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
Mr Knife 
Bohater

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: tak
Pomógł: 2 razy
Posty: 266

13819 Prestiż
Wysłany: 09-08-2006, 22:52   

Było :-P A tak na serio to naprawdę był to zamierzony efekt, "z" to jeden z przycisków służących do latania i wszytsko działało zanim nie dodałem grawitacji. Fajniy efekt trzęsienia ziemi, więc postanowiłem pozostawić te 2 przyciski i dodać zmniejszenie grawitacji, aby można było latać. Służy do tego odpowiednia bardzo skomplikowana kombinacja klawiszy, lub szczęście ( czasami się sama aktywuje od tak - masz 1 szanse na milion xD ).
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8524 Prestiż
Wysłany: 09-08-2006, 23:15   

No tak, ale ja zapadam się pod ziemię i oglądam podłogę od spodu :shock: Poza tym opuszcza się tylko kamera, a ręka pozostaje nade mną... Jakaś grząska podłoga, czy co? :badgrin:
A aktywowanie tego nie jest trudne, wiskamy shift i jak postać jest w górze, to przytrzymujemy ,,z" i wtedy to działa. Z klawiszem ,,a" to nie działa, możemy polecieć tylko do dołu, w górę już nie... :sad:
Może będzie to służyło unikania ataków wrogów, jak oni do mnie strzelają, to zapadam się pod ziemię, czekam, aż przestaną strzelać, a potem się wynurzam i ich obstrzeliwuję :lol:
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: tak
Skype:
Pomógł: 8 razy
Posty: 821

14370 Prestiż
Wysłany: 09-08-2006, 23:50   

Mr. Knife musisz podać nazwe modelu bo wątpie aby nazywał sie default (gdyż jest indormacja że takiego modelu nie ma) powiedz w jaki program otwiera ASE to pomoge..
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!


Pomógł: 3 razy
Posty: 244

925 Prestiż
Wysłany: 10-08-2006, 03:04   

kamiledi15 napisał/a:
Może będzie to służyło unikania ataków wrogów, jak oni do mnie strzelają, to zapadam się pod ziemię, czekam, aż przestaną strzelać, a potem się wynurzam i ich obstrzeliwuję :lol:

O kurde, tak mnie tym rozbawiłeś, że no musiałem zmarnować posta :lol: .
Co do silniku, to czekam na wersję , gdzie można obracać się - myszką tak jak w prawdziwym 3D - w grach cod i tp, bo mówiłeś że takie coś już zrobiłeś. To więc czekam......
_________________
Windows has found a virus in this post. Press and hold down Alt+F4 to begin windows recovery.
 
 
     
Mr Knife 
Bohater

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: tak
Pomógł: 2 razy
Posty: 266

13819 Prestiż
Wysłany: 10-08-2006, 13:00   

Ahahaha... nie tego nie będzie xD Pozostawiłem to tylko do pokazówki. Fanotherpg programik wypisuje mi to co ja podałem, albo się wykrzacza przy ładowaniu modelu. Dlatego dałem to tutaj, bo może ja coś źle wpisuje.

Ma ktoś Win98 i troche czasu??? Prosze o pilny kontakt PW!!
 
     
Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!


Pomógł: 3 razy
Posty: 244

925 Prestiż
Wysłany: 10-08-2006, 14:28   

Mr Knife napisał/a:
Oczywiście, że będą :smile: Nieoficjalnie wyszła już wersja 0.85 z drzwiami ( ruchome ), obsługą myszki, poprawioną skalą obiektów, opisanym kodem, powiększeniem rozmiaru klocków z jakich składa się mapa i pare innych rzeczy.

To zobacz co tu pisałeś :doubt: . A mi odpowiadasz że nie ma czegoś takiego. To zdecyduj sie w końcu. Mi chodziło - że obsługa ma być w pokazówce - nie odblokowana wersja.
_________________
Windows has found a virus in this post. Press and hold down Alt+F4 to begin windows recovery.
 
 
     
Mr Knife 
Bohater

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: tak
Pomógł: 2 razy
Posty: 266

13819 Prestiż
Wysłany: 10-08-2006, 14:36   

Heh pisałem do kamiledi' ego :-P

kamiledi15 napisał/a:
Może będzie to służyło unikania ataków wrogów, jak oni do mnie strzelają, to zapadam się pod ziemię, czekam, aż przestaną strzelać, a potem się wynurzam i ich obstrzeliwuję :lol:


A to będzie VV :smile:

Mr Knife napisał/a:
Oczywiście, że będą :smile: Nieoficjalnie wyszła już wersja 0.85 z drzwiami ( ruchome ), obsługą myszki, poprawioną skalą obiektów, opisanym kodem, powiększeniem rozmiaru klocków z jakich składa się mapa i pare innych rzeczy.


Ech... na Win98 też się wywala. Szukamy dalej...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group