NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Film] Kwadrylogia filmu "Obcy"

Jak oceniasz kwadrylogię filmu "Obcy"?
Wyśmienita!
42%
 42%  [ 3 ]
Bardzo dobra
14%
 14%  [ 1 ]
Dobra
28%
 28%  [ 2 ]
Średnia
14%
 14%  [ 1 ]
Słaba
0%
 0%  [ 0 ]
Bardzo słaba
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
Fred 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 12-07-2006, 20:24   [Film] Kwadrylogia filmu "Obcy"

Wielki film, wielcy aktorzy, wielki "bohater".

Co sądzicie na temat filmu? Jak go oceniacie i która część jest według Was najlepsza?

Ja osobiście ubóstwiam ten film, można powiedzieć, że go kocham. Pierwsza część była świetna, ale druga o wiele lepsza. Jedynka była bardzo klimatyczna, za to dwójka była "klimatycznym kinem akcji" :P

BTW. Potrzebna mi jest osoba, która zna się na Obcym, Alien versus Predator czy Predatorem i ma wolny czas. Odrazu mówię, że nie chodzi tu o stworzenie gry. Zgłaszać się na GG :)

Edit: Już znalazłem, wypowiadać się na temat samego filmu :)

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Pojedynki: być może
Steam:

Prestiż
Wysłany: 12-07-2006, 21:00   

Najlepsza była część druga. Pierwsza była bardzo dobra, straszna i odkrywcza. Trzecia wprowadzała mnóstwo przekłamań (widok z oczu Obcego?? Przecież oni nie mają oczu :P ), a czwarta to najgorsza część serii... na szczęście i tak Obcy 4 to o wiele lepszy film, niż mnóstwo innych.

Druga część wprowadzała nowe stadia rozwoju Obcych, więcej realiów świata, więcej walki, detektor ruchu :) Cudo.

pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa

Prestiż
Wysłany: 12-07-2006, 21:35   

Ja nie przepadam, ale bardzo podobała mi się ta część w klasztorze. To już nie była po prostu czysta sieczka, bo w końcu obcy był tylko jeden. 4 podobała mi się średnio, a Alens vs Predator widziałem dwa fragmenty i mogę spokojnie stwierdzić że to kicz.

Fred 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 12-07-2006, 21:37   

pepe9donkey napisał/a:
a Alens vs Predator widziałem dwa fragmenty i mogę spokojnie stwierdzić że to kicz.

Typowe gadanie osoby która nie lubi Predatora i Obcego :D

Kaytek 
Chorąży

Prestiż
Wysłany: 12-07-2006, 21:38   

Wstyd, wiem, wstyd. Ale nie oglądałem. Przynajmniej nigdy od początku do końca. ;)

bmatrix 
Starszy sierżant

Prestiż
Wysłany: 12-07-2006, 21:50   

Tak jak ja :) .

Mr Knife 
Bohater

Pojedynki: tak

Prestiż
Wysłany: 12-07-2006, 22:01   

Fred tej osoby nie musisz daleko szukać :-P Świetne filmy, nawet jeśli, któraś część w porównaniu do innych wypada troche słabiej, to i tak warto ją obejrzeć. Po prostu Alien i już wszystko wiadomo: klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Ten potwór został wykonany perfekcyjnie jeśli chodzi o założenia i sam wygląd. Jedynie Predator może mu dorównać. należy też wspomnieć o grach ( AvP 1,2 ), które są świetne, co przy " grach na podstawie filmu " nie jest częstym zjawiskiem.

Która najlepsza? Musiałbym obejrzeć jeszcze raz całą serie i po takim seansie dopiero stwierdzić. Pozdrawiam i polecam! :smile:

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Pojedynki: nie
Steam:

Prestiż
Wysłany: 12-07-2006, 22:26   

Oglądane:
Obcy 2 - świetny film! Gites!
Obcy 3 - przeciętniak...
Obcy kontra predator - zdecydowanie przereklamowany kit!

Tasmpol 
Bohater
young god

Prestiż
Wysłany: 12-07-2006, 23:42   

Ne oglądałem żadnego Obcego (tylko urywki), a za to oglądałem Predatora no i Obcy vs. Predator. Całkiem :)

Kaytek 
Chorąży

Prestiż
Wysłany: 13-07-2006, 00:00   

Ah, Predatora (pierwszego) oglądałem - świetny film. ;)

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Pojedynki: być może
Steam:

Prestiż
Wysłany: 13-07-2006, 06:33   

Aliens vs Predator to faktycznie kicz w porównaniu do reszty. W moim mniemanu miejsca by szły tak:

1. Obcy 2 (Aliens) - wszystkiego dużo i cacy,
2. Obcy (Alien) - tajemnicze, aż cacy :)
2. Predator - świetne dialogi i zakończenie (Predator leciał w helikopterze, wiecie? Pewnie nie),
3. Predator 2 - wszystkiego dużo i cacy, ale 1. lepsza,
4. Obcy 3 (Alien³) - dodane przekłamania,
5. Obcy 4 (Alien: Resurrection) - naciąganie poprzedniej historii (klonowanie osoby sprzed 200 lat); film nadal bardzo dobry, ale 1 i 2 były światowymi hitami, a nie "bardzo dobre".
6. Obcy kontra Predator (Aliens versus Predator) - film dobry, ale faktycznie mocno przereklamowany. Zakończenie z babką jest do kitu, ale sam koniuszek fajny :)

Trzeba jednak rzec, że AvP nie ma nic fabularnie do Obcego albo Predatora. To zupełnie nowy film. Oglądając to nigdy nie dowiecie się czym tak naprawdę jest Obcy albo Predator. Jeśli chcecie na raz dowiedzieć się większości rzeczy o nich, to polecam oglądnięcie drugich części (są pełniejsze).

Z kolei gra AvP 1 jest straszniejsze od AvP 2, ale naturalnie gorzej wygląda i w ogóle. To jedna z najstraszniejszych gier!

Fred 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 13-07-2006, 08:23   

To teraz może przedstawię swoją Alieno-Predatorową listę :)

1. Obcy2: decydujące starcie- po prostu fenomen. Świetna szybka akcja, zabójczy klimat no i andriod Bishop oraz Matka wszystkich Obcych (to właśnie wprowadził do kwadrylogii Cameron). Polecam! 10/10

2. Obcy1: ósmy pasażer Nostromo- tu zabrakło trochę tej akcji. Świetne natomiast było wplecienie obcego na statek. Kane'a czepia się facehugger, który zostaje natychmiast przetransportowany na Nostromo. Potem oczywiście każdy wie co się stało :) 9/10

3. Obcy3: tu także klimat odgrywa sporą rolę, bo akcja jest wyraźnie spowolniona. Widocznie Pan Fincher, chciał tu przywrócić perfekcyjny klimat znany z jedynki. Bardzo dobry film. Kończy się w gruncie rzeczy happy endem ponieważ Ripley popełnia samobójstwo, skacząc do lawy aby uniknąć rozprzestrzenienia się obcych na cały świat. 8,5/10

4. Predator2: oglądałem ten film tylko raz, lub dwa, ale bardzo mi się spodobał. Zdecydowanie lepsza sceneria (miasto) lepszy aktor mimo wszystko :) (Glover) i lepszy wygląd Predatora. O wiele lepszy od poprzedniczki. 8/10

5. Alien versus Predator: wczoraj przeglądnełem moje płytki DVD, i bez pośpiechu wrzuciłem AvP do stacji. Okazało się to błędem, ponieważ film mi się spodobał, aczkolwiek po ras kolejny Obcy został "bydłem" i po raz kolejny przegrał. Sux! Już ja wprowadze nowość w tej części wszystkich obcych :) 7/10

6. Predator1: wszystko ok, poza jednym. Arnim, który oczywiście rozwala wszystko i wszystkich (no moze z wyjątkiem Predka :P ). Jak dla mnie to w takim filmie siły powinny być albo wyrównane albo obniżone na rzecz Predatora. Sequel oczywiście bezprzecznie lepszy :) 5,5/10

Tak to się przedstawia według mnie :) Pozdrawiam.

Sebol 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 13-07-2006, 10:22   

Ja tam uwielbiam Predatora :) Obcego nie lubie :P hehe AvP To naprawde fajny film :D Dziwiło mnie tylko to że jak obejrzałem AvP to po pół roku dopiero był w kinach :| To dopiero dziwne hehe Ja ten film widziałem już Ho ho ho przed premierą w kinach :P Pewnie polska premiera była jakaś zacofana czy coś. Bo ja miałem film z jakościa DVD. Co do serii obcego to sam nie wiem :P Nie lubie jakoś tego filmu. Ale tak czy inaczej seria nie jest zła.

Tasmpol 
Bohater
young god

Prestiż
Wysłany: 13-07-2006, 11:15   

Wszystko ok Fred, ale widziałem ostatnią scene z trójki i Ripley nie skoczyła do lawy, tylko kadzi z rozgrzanym ołowiem chyba :P

Fred 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 13-07-2006, 11:16   

Źle się wysłowiłem :D W każdym razie wiesz o co chodzi, i pamiętaj, polana matka gorącym ołowiem nigdy się nie poddaje XD

Odpowiedz do tematu