NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Program] Kanał informacyjny
Autor Wiadomość
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Główny edytor: Inny
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 3 razy
Posty: 231

3194 Prestiż
Wysłany: 18-08-2006, 20:51   [Program] Kanał informacyjny

Kanał informacyjny

W czym stworzony:
MMF ( TGF odpada )

Na czym by polegał:
Byłby to program oferujący klikowcom możliwość zaistnienia ich gier i programów przed oficjalnymi zapowiedziami itp.
Aplikacja składałaby się z uploadera dowolnej ilości zrzutów ekranu danego projektu ( po uploadzie na serwer podawany byłby adres do nich przez http:// ), dokładnego opisu, planowanej daty premiery i uwag od autora.
Program dodatkowo wyświetlałby listy zbliżających się dat premier na określone dni. A kiedy projekt byłby ukończony, odnośnik do opublikowanego projektu na forum.
W programie byłby także autopowiadamiacz o nowych wydarzeniach w wybranym przez użytkownika projekcie.

Informator:
Byłby to podprogram, taka jakby przeglądarka, w którą możnaby wpisać interesujący klikowaca tytuł i wyświetlony zostałby zaraz po naciśnięciu odpowiedniego przycisku 'Szukaj'.

Co program wniósłby nowego:
- Pozbycie się problemu z umieszczaniem zrzutów, odpowiadałby za to serwer programu.
- Program, równocześnie jako strona informacyjna danego projektu.
- Innowacyjność i oryginalność.

Co o tym sądzicie?
 
     
baq 
Sierżant


Główny edytor: MMF
Posty: 109

2075 Prestiż
Wysłany: 18-08-2006, 21:32   

Pomysl mi sie bardzo podoba, lecz nie wiem jak takie cos uczynic.
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 18-08-2006, 21:41   

Mam nadzieję, że uploader nie będzie niezabezpieczony przez atakami. Może konieczność rejestracji czy coś?
 
     
Winner 
Sierżant
Atomowy Plutonowy


Główny edytor: KNP
Pomógł: 2 razy
Posty: 111

462 Prestiż
Wysłany: 18-08-2006, 21:44   

A może lepiej by było stworzyć radio lub TV internetowe przez SHOUTcast. Np. po dwie godzinki dziennie leciały by audycje. A pomysł Zetcoma też mi się podoba.
 
 
     
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Główny edytor: Inny
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 3 razy
Posty: 231

3194 Prestiż
Wysłany: 18-08-2006, 22:45   

baq napisał/a:
Pomysl mi sie bardzo podoba, lecz nie wiem jak takie cos uczynic.
Wierz mi, to jest w 100% wykonalne w MMF. Wystarczy: serwer, FTP Object, Nobu http lub jakiś inny do pobierania przez http ( FTP Object jak dla mnie nie za bardzo się na to nadaje ).
RomanX napisał/a:
Mam nadzieję, że uploader nie będzie niezabezpieczony przez atakami. Może konieczność rejestracji czy coś?
Hmm... ale zabezpieczenie w jakim sensie, serwera na którym byłyby składowane pliki z danymi czy to, co byłoby wgrywane na serwer?
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 18-08-2006, 23:04   

Chodzi o zabezpieczenia przed wysłaniem nie-obrazków (kodu i bmp :) ), plików, które już są na serwerze i bomb o rozmiarze np. 20 MB...
 
     
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Główny edytor: Inny
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 3 razy
Posty: 231

3194 Prestiż
Wysłany: 18-08-2006, 23:57   

Program więc musiałby pobierać z serwera plik z listą nazw dodanych przez osoby plików ze zrzutami. Przed wysłaniem więc program sprawdzałby czy wybrany przez użytkownika plik nie posiada tej samej nazwy co plik na liście już wgranych na serwer ( String Parser ).
Co do rozmiaru, też nie widzę większych problemów, świetnie by się sprawdził tutaj File Object, on zwraca rozmiar pliku w bajtach, tak więc możnaby zrobić w ten sposób ogranicznik np. do 1 MB czyli z jakieś 1048576 bajtów.
No i pełne bezpieczeństwo także ze zwględu na typ plików: wgrywanie jedynie jpg., png. File Object potrafi także wypisać rozszerzenie dla konkretnego pliku więc sprawa byłaby dziecinnie prosta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group