NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Zręcznościówka] Ogrodnik
Autor Wiadomość
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.

Główny edytor: MMF2

22921 Prestiż
Wysłany: 15-07-2006, 16:07   

Country :) Muzyka faktycznie jest jaka jest... Co do tego kupywania nasion menu mogłoby się obsługiwać w następujący sposób:
gdy jesteśmy blisko koszyka menu wyskakuje, klawiszami z/x zmieniamy nasionka a shiftem zawierdzamy, by wyłaczyć menu wystarczy po prostu odjeść od koszka. No ale to tylko moja koncepcja...

Swoją drogą, z/x mogłoby służyć za zmianę sadzonego nasiona < i > nie są jakoś szczęśliwie ułożone.

Don_Sotto 
Bohater

Główny edytor: MMF2 Dev

2783 Prestiż
Wysłany: 15-07-2006, 16:15   

"A jaki klimat - twoim zdaniem - ma sadzenie marchewek? :P " - a więc śmiesz twierdzić, że ta gra nie ma żadnego klimatu? :P

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie

51612 Prestiż
Wysłany: 15-07-2006, 16:40   

My god! Nie mogę zasadzić ziaren, bo zaraz je deptam! Grabiami dotknę - koniec. Bohater biega zdecydowanie zbyt szybko! Ale gra fajna, poza tymi bugami...

Natie 
Bohaterka

Główny edytor: Fusion 2.5
Pomogła: 7 razy

10110 Prestiż
Wysłany: 15-07-2006, 17:46   

Fadex napisał/a:
Nie mogę zasadzić ziaren, bo zaraz je deptam!

Bo kto to sadzi stając na zasadzanej ziemi? Tak tłumacząc łopatologicznie trzeba stać nad kwadratem a nie na nim.

Fred 
Bohater

Główny edytor: TGF

3404 Prestiż
Wysłany: 15-07-2006, 17:56   

Co do wypowiedzi Sotta o grafice, to muszę się niestety zgodzić. Kolorystycznie naprawde jest źle. Chyba, że to miały być przygody o Rolinku Ciemnej strony mocy :P

Natie 
Bohaterka

10110 Prestiż
Wysłany: 15-07-2006, 18:07   

Ehh nie wiem co tam ciemnego ale cóż :P Skoro szukacie wytłumaczenia fabularnego to nie zapominajcie skąd ta postać ;)

Slawo 
Legenda

25566 Prestiż
Wysłany: 16-07-2006, 21:00   

Mszczę się aby uzyskać lepszy wynik niż mam a mam kiepściutki i niestety chyba dam se spokuj (zaczekam jak będę miał dostęp do lepszego kompa).

Gra jeśli idzie o gatunek - podobuje mnie siem !

Ale nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Także opiszę moje problemy - może komuś to pomoże w czymś:
:arrow: ostatnią czynnością, którą nauczyłem się robić w grze to kupowanie, dopiero po ponownym przeczytaniu pomocy zajarzyłem, że to "coś" bardziej brązowego koło pompy z wodą to koszyk, na który trzeba wejść a potem dopiero wciskać 1-9
:arrow: za co ile trzeba płacić do teraz nie wiem (poza tym pierwszym za 50) - po prostu zpanikowany upływającym czasem wciskam co popadnie a potem szukam panicznie co tam kupiłem w gąszczu zielska na górze z licznikami ile czego mam (wolałbym listę pionową-zauważyłbym szybciej co mam do zasiania
:arrow: jak już kupiłem lecę na grządkę i ... no właśnie teraz trzeba ustawić klawiszami <> roślinkę do zasiania, ale na ustawienie tego zużywam z 15 sekund !!! bo ...patrz wyżej
:arrow: przybiegłem na grządkę, jestem dokładnie nad roślinką, podlewam, podlałem, zawracam i ... zadeptana roślinka, jakto ? Jak podlewałem było ok a jak ruszyłem to zadeptałem ?
:arrow: idę w tej samej linii podlewając roślinki i nagle ... buch zadeptałem 4tą ? Celowo nie są ustawione równo aby było trudniej grać ?
:arrow: Bonusy stale dają tylko najtańszą roślinkę ?
:arrow: Skoro widzę, że ja mam wynik 1000 a piecyk 630000 tzn., czuję, że gra jest nieskończenie długa ? Dlaczego ? Chyba wiem, zbyt często pojawiają się bonusy czasowe :( Ja bym zrobił, że wartość i częstotliwość pojawiania się tych bonusów maleje z czasem !
:arrow: Jest jedno miejsce koło domku, gdzie zasianie powoduje wyrośnięcie rośliny olbrzyma :D Co to ma znaczyć ? :D
:arrow: Dolny rząd grządek jest zbyt mało oddalony od górnego - można przez to zniszczyć rośliny powyżej dolnej grządki

Więcej uwag nie pamiętam, za wszystkie serdecznie przepraszam, postanawiam jeszcze zagrać w Ogrodnika wiele razy i proszę o zrozumienie :)

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net

Natie 
Bohaterka

10110 Prestiż
Wysłany: 16-07-2006, 22:36   

Część uwag nie do końca rozumiem ale postaram się dociec do nich. Nazbierało się pełno uwag, jak już będzie stosowność i pełna lista to zrobię wersje 1.2. A ten olbrzym miał tylko umilić szalony pościg za punktami. Co do bonusów nasion - pewnie przez to że są tylko bonusy najtańszych i najdroższych roślinek to jest taka przepaść punktowa między jednymi graczami a drugimi.

Kaytek 
Chorąży

6902 Prestiż
Wysłany: 16-07-2006, 23:57   

Ale critical error dalej tam siedzi. Kiedy dostaję bonus nasion słonecznika, zbieram za nie strasznie dużo punktów + bonus czasowy. W rezultacie mogę sobie sadzić dla rozrywki wszystko.

Slawo 
Legenda

25566 Prestiż
Wysłany: 17-07-2006, 11:26   

Oj, Alicja, Alicja ...
Rozumiem, dla kiepskawych graczy gra jest OK, ale ... na serwisie OZCOM i na NB są wytrawniejsi gracze, nawet ja potrafię zrobić ponad 500000 i ... mógłbym grać w nieskończoność, gdyby nie problemy z kompem, który nie wytrzymuje szybkiego wciskania klawiszy na klawiaturze :D ).

O co biega ?
:arrow: Karygodny bonus nasion bodajże słonecznika (te ostatnie szare) - bonus ten dodaje 3 nasiona i chyba ok. 20 sekund albo i więcej czasu. Chyba jednak więcej skoro mi ten czas podskoczył z 30 sekund do 300 :D i rósł, rósł,... Od momentu znalezienia tego triku, sprzedanie słonecznika to chyba 10tys. ? punktów albo i więcej-nieistotne ile, ale ogromnie dużo w porównaniu z -300 za zadeptanie i 100 za wyhodowanie marchewki. Reasumując: od tego momentu w d...e mam marchewki (166 mi się nazbierało nasion) a zajmuję się sianiem i podlewaniem słonecznika bo stale mi przybywa po 3 sztuki i jeszcze mam ogromnie wiele czasu ... nawet jak nie miałem co siać i podlewać to ... z nudów sobie dokupiłem tego słonecznika :D

A zatem co bym utrudnił ? Zmienił ? Poprawił ?
:arrow: Bonusów mniej !!!! Niech pojawiają się rzadziej. Z czasem niech ich pojawia się naprawę malutko aż nic, gdzieś od 5-8 minuty grania ! A co, niech zaczną kupować !
:arrow: Rozumiem, że te strzałkowe bonusy mogą zawierać losowo różne roślinki ? Jeśli tak to OK, ale też, żeby ta losowość dawała możliwość pobrania każdej roślinki a nie stale marchewki :(
:arrow: Dolny rząd grządek o 1cm niżej (nie opłaca się tam siać teraz, bo łatwo zadeptać widłami :D
:arrow: Na starcie gry jakieś małe infko, że nasionka można kupować w koszyku, pokazać gdzie ten koszyk i ... poprawić jego wygląd :D Ponadto infko, że aby zasiać trzeba podejść do grządki "przodem" i spacja
:arrow: Wyjśie poza planszę gry - ogrodnik STOP (będę widział, gdzie on jest jak mi się zatnie klawiatura :D )

Generalnie z tymi bonusami mogłoby to pozostać jak jest, ale ... żeby ten czas nie przybywał w tak astronomicznych rozmiarach i aby się po maks. 10 minutach skończył bez względu na wszelkie bonusy - granie dłużej okazuje się nudne :(

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net

Odpowiedz do tematu