NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[HISTORYCZNA] RZECZPOSPOLITA XVII WIEKU NA TLE EUROPY
Autor Wiadomość
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP
Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 23-11-2005, 12:18   [HISTORYCZNA] RZECZPOSPOLITA XVII WIEKU NA TLE EUROPY

Tytuł: Rzeczpospolita XVII wieku na tle Europy

Gatunek: Gra historyczna

Autor: Michał Kurek
Grafika: Michał Kurek i darmowe źródła
Dźwięk: Michał Kurek i darmowe źródła
Muzyka: Michał Kurek i darmowe źródła

Opis:

Gra polega na odpowiadaniu na pytania związane z historią XVII wieku. W teście znajduje się 100 pytań. Maksymalnie można uzyskać 230 punktów. Pytania podzielone są na 5 działów: wydarzenia, postacie, militaria i wynalazki, kultura i moda, życie codzienne.

W grze pojawią się różne rodzaje pytań:
- wyboru (do wybrania jest jedna spośród 2 lub 4 odpowiedzi)
- wielowyborowe (do wybrania jest kilka spośród 4 odpowiedzi)
- uzupełniane tekstu (wpisywanie odpowiednich fragmentów tekstu)

- pytania z obrazkami (polegają na odpowiedzeniu na pytanie poprzez wskazanie odpowiedzi "tak" lub "nie")

Odpowiedzi należy wpisywać odpowiednio wielkimi lub małymi literami tak, jak na to wskazują zasady ortografii. Jeżeli nie jest pewne, jak należy wpisać odpowiedź, to wielkość pierwszej litery jest dowolna.

Zrzuty ekranu:
1, 2, 3, 4, 5, 6.

Download:
http://www.megaupload.com/?d=PIT6MZK3


(plik: .zip; rozmiar archiwum: 101MB; rozmiar kopiowanych plików przez instalator: 170 MB).

Uwagi:
Program już dość długo zapowiadany na tym forum. Wszyscy narzekali na jego rozmiar. Niestety, nie udało mi się go zmienić.
Przepraszam też użytkowników systemu WINDOWS XP, ponieważ w tym systemie nie zawsze da się wpisać całą odpowiedź, a to za sprawą małego wcięcia na początku Edita. Powinno pomóc wycięcie czcionki Arial Bold z systemowego folderu czcionek.
_________________
:razzugly:
 
     
BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)


Główny edytor: TGF
Pojedynki: nie
Pomógł: 37 razy
Posty: 502

31680 Prestiż
Wysłany: 23-11-2005, 13:14   

Gra została wstawiona do ściągania... za 12 godzin recenzja (jeśli w ogóle zadziała na domowym kompie niewielkich możliwości).

Ubolewam nad rozmiarem: w tej chwili wyeliminowałeś jakieś 90% potencjalnych graczy. Co tam wstawiłeś? Filmy? Teledysk na powitanie? W każdym razie: tak wielkie gry nie będą ściągalne przez chociażby co czwartą osobę.

100 pytań - 100 MB :) . Miejmy nadzieję, że program, który pewnie robiłeś na szóstkę z historii, naprawdę reprezentuje klasę 100MBowca skoro pytań tak (względnie) mało.

Odpowiedzi zgodne z zasadami ortografii? Z całym szacunkiem, ale jaką mamy pewność, że akurat o dokładnie taki a nie jaki inny ciąg wyrazów chodziło? Jeszcze warto wspomnieć o poprawności ortograficznej coraz znakomitszej rzeszy dyslektyków... zresztą, tutaj dopiero po obejrzeniu silniku się wypowiem.

Obrazków nie można ściągnąć klikając na linki.

100MB na tym powolnym serwerze jest naprawdę wielką udręką (3kB/s). Ale na uznanie zasługuje sam fakt, że znalazłeś gdzieś tyle miejsca. :)

A na zakończenie: NIGDY W ŻYCIU nie wyrzucę czcionki dlatego, że autor nie postanowił lekko rozszerzyć okna wpisywania odpowiedzi. Doprawdy, to jest karygodne, żeby tak pokpić z własnego dzieła, by nawet o takie drobiazgi nie zadbać.

Cóż... czekam z niecierpliwością, aż się to zbierze.
 
     
konto usunięte
Dezerter

Posty: 124

0 Prestiż
Wysłany: 23-11-2005, 13:27   

Ja nawet tej gry nie ściagne !
100 MB ?! To nie na moje łącze ! (NEO+128) :doubt:
Nawet linków nie da się obejrzeć, bo Drewicz lubi dawać różne blokady dostępu do plików... ;)

BROO, Nie wiem jak ty mogłeś nawet uruchomić pobieranie tego czegoś...
Przy takiej prędkości jak ty napisaleś to ja bym się wyłożył przed kompem... xD

Podsumowanie:
99% Klikowców nigdy nie zobaczy tej gry !
Dlaczego ?! Hmm... 100MB to tylko przez Emule można ciągnąć a nie przez http://
A jak TP wytnie jOkE i przerwie poł. z internetem ?!
Co wtedy ?! Pierdu Pierdu Chlastu Chlastu wsadź se 100 megasków do... :P
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 23-11-2005, 13:53   

Aj...
Oj, ściągnełem Twoją poprzednią grę, ale to już ewidentna przesada. Rozumiem 50 MB, ale, bagatela, 100 MB? Daj spokój, na moim łączu (Bedziek, nie narzekaj) to samobójstwo. Gdy ja robiłem program edykacyjny to wyszło mi zaledwie 10 MB.
Załączam do ściągania, za tydzień dam edit ;)
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP
Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 23-11-2005, 15:34   

Rozumiem, że 100 MB to cholerna przesada, ale nie umiałem tego jakoś uszczuplić.

Przedstawiam rozkład zajętej pamięci przez średnie pytanie (większość ma takie rozmiary).

Graphics objects: 1444 kB
Sounds: 2672 kB
Fonts: 4 kB
Event list: 5 kB
Game Window: 26 kB
Game Handling: 242 kB
=================
Total memory used: 4394 kB

I tak jest to przez TGF'a skompresowane.

Jeśli ktoś już ściągnie tego zipa (chwała mu za to - u mnie wysyłał to 5 godzin), to niech się na mnie z nożami nie rzuca, jak mu się nie spodoba. Linki do screenów u mnie działają, ale jak ktoś ma z nimi problemy to niech zassa zipa z nimi tutaj.

Mimo wszystko obawiam się, że nie ujrzycie programu o I WOJNIE ŚWIATOWEJ, bo będzie prawdopodobnie jeszcze większy, a tego już chyba nie wytrzymacie :( .

Mimo wszystko jak ktoś to ściąga neosem, to niech zacznie flashgetem albo getrightem, bo jestem pewien, że mu połączenie zerwie ze trzy razy.

Co do wymagań programu: haczy tylko w 98 (czasem w Me). Ja mam komp:
AMD Duron 1200MHz, k. graf. Ati Rage Fury Maxx 64MB (system wykrywa tylko 8MB) :( , ramu 640MB i chodzi bardzo płynnie (w XP). Ma tylko zwisa przy ładowaniu menu. Na linuxie nie emulowałem :P .

Cóż radzę wziąć coś na uspokojenie, gdyż sam wiem, co to jest ściągać bydle z WWW, ale wszem i wobec, publicznie czy prywatnie za rozmiar gry
PRZEPRASZAM.

Wytrwałych czeka jeszcze jedno cholerne niedopatrzenie. XP nie poradził sobie z systemem wyników opartych na plikach ini. Dlatego najlepiej wynik z każdego działu zapisać na kartce bo końcowy wynik może być zaniżony. Za to też przepraszam. :( :P
_________________
:razzugly:
 
     
Slawo 
Legenda


Główny edytor: MMF2
Pojedynki: nie
Pomógł: 16 razy
Posty: 706

25566 Prestiż
Wysłany: 23-11-2005, 15:45   

No niestety neostratowcy nie pobiorą tego, na moim sztywnym łączu (sieć LAN) szybkość co sekunde maleje z 7KB/s obecnie mam już tylko 3.34 i czas pobierania ... 9ha 32 minuty.

baj baj, za 4 ha ide do domu więc nie zdąży się pobrać :D Może jutro spróbuje od 9.00 do 18.00 :D
Przy normalnej szybkości serwera (megaupload też mało daje) pobierałoby mi się to jakieś góra 1-2 ha.

A nie możnaby jakiegoś DEMO DEMO dać do luknięciua ?
Wszyscy dają DEMA na forach a tu aż się prosi o DEMO skoro gra jest takiej wielkości, że nie da się jej nijak pobrać.
_________________
http://pograjmy.webd.pl - gry z rankingami graczy i turniejami - miejsce również na Twoje gry klikowe

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP
Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 23-11-2005, 16:37   

nie mam czasu na demo. Screeny nie wystarczą?

Do IWŚ zrobię Wam demo.
_________________
:razzugly:
 
     
Slawo 
Legenda


Główny edytor: MMF2
Pojedynki: nie
Pomógł: 16 razy
Posty: 706

25566 Prestiż
Wysłany: 23-11-2005, 17:06   

żeby zobaczyć skriny najpierw trza sie rejestrnąć u Drewicza potem je poszukać po zalogowaniu, a mi się nawet logować tam nie chce bo i tak Ilsystem Wiper wywali mi na koniec dnia cookisy z kompa o Drewicza serwisie :D
_________________
http://pograjmy.webd.pl - gry z rankingami graczy i turniejami - miejsce również na Twoje gry klikowe

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP
Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 23-11-2005, 17:09   

Dałem przecież screeny na megaupload jako osobny plik, a link do tego jest chyba dwa posty wcześniej!!!!
_________________
:razzugly:
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 06-12-2005, 18:21   

Nie podołam w ściąganiu, przykro mi. Skoro sam plik gry zajmuje tylko kilka MB, to coś ty tam wpakował, do tego archiwum znaczy się? xP ehhh. Po prostu za duże.
 
     
Slawo 
Legenda


Główny edytor: MMF2
Pojedynki: nie
Pomógł: 16 razy
Posty: 706

25566 Prestiż
Wysłany: 06-12-2005, 21:21   

Ja jestem jednym z może 3ch co ma tę grę :D

Generalnie zacznę tak: BROO zmieściłby ją w 5-10MB góra.

Poza tym gra jest w postaci testu(ów), czyli jakiś teks a w nim luki do uzupełniania lub kilka pytań i wybierz dobrą opowiedź. Wybacz autorze gry, ale prawdziwy sztukmistrz klików zrobiłby z tego lepsze dzieło jeśli idzie o promocję TGFa i klików.
W Twoim wykonaniu wyszła raczej antyreklama TGFa i klików, bo pomijając może niektóre obrazki, mniejsze czy większe nie może to zajmować 100MB. Przecież te obrazki jako jpg mogłyby np. leżeć w katalogu a w grze (programie, bo to raczej program) powinny być ładowane z katalogu z plikami. I już mi się wydaje, że byłoby spooooro mniej.
Reasumując - zrobiłeś dobrą robotę, ale w ogóle nie przejmowałeś się użytkownikami tego dzieła oraz nie przejmowałeś się wykorzystaniem optymalnym TGFa. To tak jakby np. jechać samochodem z Poznania do Warszawy przez Szczecin, Gdańsk, promem do Bałtijska i do Ełku, a po drodze omijać mosty i rzeki pokonywać wpłąw :D Tak to wygląda.

Plusy:
przydatny program edukacujny (na pewno go będę trzymał bo komuś się za kilk lat na pewno przyda :D
Błędw raczej nie zuważyłem (trochę dugo się łądują poszczególlne piki no i śmiesznie wygląda okno TGFa pojawiające się, gdy wybieramy opcje z menu - a zmienia się defakto plik gam wtedy i TGF się zamyka otwiera).

Minusy - 101MB, prawie nikt tego nie ściągnie - mi się ściągało na LANie 5ha a poprzednimi próby - 7ha miało zamiar.
Zbyt może monotonne te testy, tzn. mało urozmaiceń.
Przydałaby się jednak jakaś mini gierka dla rozrywki itp.

Proponowałem Ci zrobienie dema, powiedziałeś, że to trudne, a to proste przecież jest - wybrać jeden z tych testów i jest demo.
_________________
http://pograjmy.webd.pl - gry z rankingami graczy i turniejami - miejsce również na Twoje gry klikowe

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net
 
     
Mr.ZeTo
Kapral


Posty: 23

159 Prestiż
Wysłany: 06-12-2005, 22:29   

No po tym, co jest na screenach, to troche badziewna ta grafika, no ale to kwestia gustu, nie kazdy jest grafikiem. Chociaż do takiego programu grafika nie jest bardzo skomplikowana (na pewno mniej niz w grze).

/Poprawione; RomanX/
/Używajznakówinterpunkcyjnychboinaczejtrudnosiętoczytaczylitakjaktotutaj :) ; RomanX/
_________________
Projekty
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group