NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pociskiem na Księżyc
Autor Wiadomość
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Pomógł: 2 razy
Posty: 349

15764 Prestiż
  Wysłany: 14-02-2013, 01:47   Pociskiem na Księżyc

Tytuł: Pociskiem na Księżyc
Gatunek: Przygodowa, Zręcznościowa, Platformowa
Autor: Sporek (aka Sporeczek), Niektóre utwory z gry prawdopodobnie stworzy mój tata :P

Opis:
Witam, jest to jeden z moich wielu projektów. Co różni go od innych ? Powstaje już od kilku lat, zmienia się z czasem, a wszystko dąży ku jego końcowi. Jego tytuł to Pociskiem na Księżyc, i będzie to gra trochę zręcznościowa, trochę przygodowa. Póki co tylko niewiele osób było w stanie zobaczyć grafiki z tej gry, ale będę publikował z czasem coraz więcej informacji. Zdaje mi się, że będzie to jeden z moich największych projektów dotychczas, ale mam nadzieję, że będzie warto. Możecie też z tytułu parę rzeczy wywnioskować, i im więcej rzeczy będzie odgadniętych, tym więcej będę wam mówił o grze :)

Zwiastuny:
Jeszcze nie czas na nie ;) http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
Strona gry:
http://adf.ly/PY4Ba (link bez reklam sami możecie zgadnąć :P )

Dodatkowe informacje:
Postaram się tą grę ukończyć w tym roku, ponieważ akurat w tym wypada 111 rocznica pewnego filmu na którym się inspirowałem. Na początku była to gra na podstawie filmu, a raczej nawet miała być tylko tym filmem, ale w formie growej, jednak tyle dodałem, że oprócz otoczki, to wszystko sam wymyśliłem, więc teraz to jest 100 % moich pomysłów :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sporek 30-05-2013, 12:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 14-02-2013, 08:56   

Hm.

Avatar + Tytuł + http://fc02.deviantart.ne...iaa-d5ko5es.png

=

http://futzi01.deviantart...-Toss-337732858

?
 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Pomógł: 2 razy
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 14-02-2013, 13:08   

RomanX napisał/a:
Hm.

Avatar + Tytuł + http://fc02.deviantart.ne...iaa-d5ko5es.png

=

http://futzi01.deviantart...-Toss-337732858

?

Nic o kucykach, to będzie raczej poważna gra, a z gry to jedyne co będzie podobne to przez kilka minut zbieranie czegoś lecąc :P Avatar teraz zmienię i tak, ale i tak nie będzie miał nic wspólnego z grą. Ale gra fajna, nie wiedziałem, że jest z tego odcinka gra, przyjemna :)
_________________
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 105 razy
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 14-02-2013, 15:07   

Poważna gra, lot na księżyc >> To the Moon ?
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Pomógł: 2 razy
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 11-04-2013, 22:12   

Fadex napisał/a:
Poważna gra, lot na księżyc >> To the Moon ?

Znam tą grę, nawet wyjdzie niedługo w pudełku to kupię, 19,90, ale jak zaczynałem robić tą grę, to nawet tej gry nie znałem, poza tym nawet w nią nie grałem więc niewiele z tego oprócz księżyca i marzeń jest podobne. Ale zrobiłem zwiastun nie prezentujący tak bardzo grafiki z gry oprócz 1 rzeczy, ale łapać:
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

[ Dodano: 11-04-2013, 23:11 ]
Okej - długo nie pisałem, ale zmieniłem sporo w grze, i teraz gra będzie trochę dłuższa, i dopracuje grę w każdym pikselu, a nie np. jak to było wcześniej, że miasto to napaćkane nie wiadomo jak budynki na dodatek krzywo powklejane i bez sensu. Teraz wszystko będzie takie jak ma być. I gdzieś z 2 miesiące temu wpadłem na pomysł na inny koniec gry niż pierwotnie miał być, więc zmian w fabule też muszę trochę dokonać. Ale skoro już piszę, to ujawnię kilka rzeczy: Gra dzieje się w kraju fikcyjnym podobnym do Polski i Francji (ale jednocześnie Polska i Francja istnieją w tym świecie), a gracz nie kieruje tylko jedną postacią, tylko w zależności od sytuacji wciela się w kogo innego lub steruje kilkoma osobami. W grze nie tylko polecimy na księżyc, ale na ziemi też będzie sporo do roboty, i nie tylko ze sprawami astronomii :) Gra będzie miała wiele sekretów które będzie można znaleźć, ale to nie będą takie sekrety specjalnie do znalezienia, bo na początku najlepiej będzie zagrać czytając fabułę, a sekrety będą tak poukrywane, że będzie trzeba robić coś wbrew zasadom gry :P Niektóre będą ujawniały sekrety fabuły, a niektóre będą tylko easter eggami, ale one będą też poukrywane w czasie zwykłej gry i trzeba będzie wiedzieć z czego to jest aby załapać :) Muzykę stworze 100 % ja, dźwięki tak samo, więc wszystko co w tej grze stworze będzie zrobione przeze mnie, a raczej nie będzie bo już trochę jest :) Gra nie wyjdzie niedługo, teraz mam sporo rzeczy do roboty nie tylko w sprawie gry, i wolę kombinować ze starymi projektami, a za ten się brać jak będę miał wenę, no i zalegam z pewną grą ale o niej nic nie powiem, jest dla kogoś tak jakby i nie jest tym co najbardziej chcę zrobić. Co do jeszcze poprzedniego postu Fadexa: Niedawno kupiłem tą grę, i się popłakałem, ale nadal mówię, że oprócz księżyca i marzeń wszystko jest inne :)
_________________
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 12-04-2013, 05:59   

Super, gry rozgrywające się w Kanadzie zwykle są najciekawsze :)
 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Pomógł: 2 razy
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 30-04-2013, 20:31   

RomanX napisał/a:
Super, gry rozgrywające się w Kanadzie zwykle są najciekawsze :)

XD Gra nie rozgrywa się w Kanadzie, jeszcze zastanawiam się nad nazwą tego kraju :)
Co do gry - niedługo powinniście dowiedzieć się więcej o niej, a raczej za 2 tygodnie, bo teraz muszę się uczyć, ale obiecuję poświęcać każdy wolny czas (no prawie każdy) na tą grę, co się rzadko zdarza, ale ta gra musi być ukończona.
WIDEO ZE SPOILERAMI: http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

NEWS: Co do muzyki, jest jedna teoretycznie dobra wiadomość. Muzykę do gry miałem robić sam, ale prawdopodobnie muzykę zrobi do niej też mój tata (ani ja ani on nie gra profesjonalnie, nie zna nut, tylko ze słuchu jako hobby, ale wychodzą super efekty)więc pojawi się jeszcze więcej muzyki z 2 różnych perspektyw, bo prawdopodobnie główny motyw muzyczny będzie kawałkiem mojego taty, bo nawet pasuje :) Dałbym próbkę, ale muzyka nie jest jeszcze dokończona (jest skończona, ale nie dodane różne dźwięki np. skrzypce z innego programu [zapomniałem wspomnieć, że na wirtualnym pianinie większość jest grana, a jeżeli już, to na starej klawiaturze elektronicznej 30 letniej, ale działa, i dzisiaj udało się ją podłączyć pod komputer]) Może kogoś to zachęci, może nie, ale nad grą nadal pracuję, a muzyka będzie tak czy siak, ale będzie lepiej gdy nie tylko ja się nią zajmę, więc ciesze się, że mój tata też to zrobi :D Czekajcie, bo szykuję parę rzeczy co do tej gry :D
_________________
 
     
Ayth 
Podporucznik


Główny edytor: KNP
Pojedynki: nie
Pomógł: 31 razy
Posty: 686

7700 Prestiż
Wysłany: 30-04-2013, 20:40   

Sporek napisał/a:
Gra nie rozgrywa się w Kanadzie
How dare you?!
 
     
xodaxes 
Sierżant


Główny edytor: TGF2
Posty: 106

845 Prestiż
Wysłany: 02-05-2013, 20:41   

Widzę że wielki projekt się szykuje. Większość polaków nie angażuje się w projekty, Ty przeciwnie, Polacy (nie wszyscy) często porzucają swoje projekty.U ciebie nie widać jak byś miał zostawić ten projekt, Czekam na to abym mógł zagrać w grę, do której ktoś na prawdę się przyłożył , (nie sam , z tatą : P) , Mówiąc tak , ja nie wydałem jeszcze żadnej pełnej gry
więc mówię tu też o sobie, Miałem z 30-50 projektów, I żadnego praktycznie nie zakończyłem,
Więc wielki szacun , dla ciebie jeśli ukończysz tę wspaniałą grę, Pozdro
_________________
Kwadratowa Misja - [l-------]
 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Pomógł: 2 razy
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 03-05-2013, 18:40   

xodaxes napisał/a:
Widzę że wielki projekt się szykuje. Większość polaków nie angażuje się w projekty, Ty przeciwnie, Polacy (nie wszyscy) często porzucają swoje projekty.U ciebie nie widać jak byś miał zostawić ten projekt, Czekam na to abym mógł zagrać w grę, do której ktoś na prawdę się przyłożył , (nie sam , z tatą : P) , Mówiąc tak , ja nie wydałem jeszcze żadnej pełnej gry
więc mówię tu też o sobie, Miałem z 30-50 projektów, I żadnego praktycznie nie zakończyłem,
Więc wielki szacun , dla ciebie jeśli ukończysz tę wspaniałą grę, Pozdro

Też miałem z 50 projektów, ale to było z 2 lata temu, ale w końcu coś muszę dokończyć :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sporek 15-05-2013, 17:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
xodaxes 
Sierżant


Główny edytor: TGF2
Posty: 106

845 Prestiż
Wysłany: 03-05-2013, 19:13   

A tak mniej więcej, Kiedy gra się ukaże, Na oko tak :D
_________________
Kwadratowa Misja - [l-------]
 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Pomógł: 2 razy
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 05-05-2013, 01:31   

xodaxes napisał/a:
A tak mniej więcej, Kiedy gra się ukaże, Na oko tak :D

Ukaże się, gdy będzie gotowa :)
Co do gry: Ekskluzywny obrazek porównujący concept arta (wersję roboczą w bazgrołach) z wersją finalną pewnego ważnego elementu w grze :)
_________________
 
     
Rexu 
Bohater


Główny edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomógł: 1 raz
Posty: 206

22306 Prestiż
Wysłany: 06-05-2013, 12:21   

Lubie jak robisz gry retro, świetnie wyglądają, masz pomysły, ale gdy czekałem na jedną z gier, nie dokończyłeś jej :(
_________________
Communities so toxic i forgot to take my hazmat gear off.
 
 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Pomógł: 2 razy
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 08-05-2013, 20:20   

Rexu napisał/a:
Lubie jak robisz gry retro, świetnie wyglądają, masz pomysły, ale gdy czekałem na jedną z gier, nie dokończyłeś jej :(

To nie znaczy, że porzuciłem ;) Po prostu mam ważniejsze rzeczy na razie :)
Dzięki, że mówisz, że świetnie wyglądają, ostatnio zwątpiłem w ogóle, że coś psuje ciągle i jak mi coś wyjdzie, to boje się, że coś drugiego zepsuje :)
PS: Muszę się coś spytać. Zostawić tą nazwę, czy zmienić na inną ? A jak tak to na jaką ? Mam parę pomysłów, ale może lepsza jest ta co teraz jest.
UWAGA: NEWS
Niedługo otworzę bloga na którym będę zamieszczał pełno informacji o grze na bieżąco, a te, które mogą popsuć rozgrywkę (bardzo mało, ale jednak) będę oznaczał jako spoiler, ale nie martwcie się, będę wrzucał tylko to co uznam za słuszne i będzie tego pełno w grze albo będzie na początku, jednak początek też jest istotny więc nie mogę go zdradzić, trzeba samemu go przeżyć, muszę jakoś nad tym pomyśleć, bo moja koncepcja jest pełna dziur i niedoróbek ;)
A, i informacja co do muzyki taty mojego: Tylko jeden utwór zostanie wykorzystany, przynajmniej na ten moment, i to na dodatek przerobiony przeze mnie, bo więcej nie powstanie z powodu różnych spraw :P Ale ten utwór wykorzystam, a resztę nagram sam. Przynajmniej na dzień dzisiejszy, jak będzie jutro, nie wiem.
_________________
 
     
Rexu 
Bohater


Główny edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomógł: 1 raz
Posty: 206

22306 Prestiż
Wysłany: 10-05-2013, 17:52   

Sporek napisał/a:

PS: Muszę się coś spytać. Zostawić tą nazwę, czy zmienić na inną ? A jak tak to na jaką ? Mam parę pomysłów, ale może lepsza jest ta co teraz jest.


Nie wiem, możesz pomyśleć nad nazwą Anglojęzyczna lub coś w tym stylu, ale takiej gry nie nazywaj jak zapowiedź horroru albo dramatu i nie na pewno nazwą własną czyli np. Cookienut, chociaż jeśli wymyślił byś jakąś zabawną nazwę nie było by to głupie :) .
_________________
Communities so toxic i forgot to take my hazmat gear off.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group