NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Program] Clib
Autor Wiadomość
Sunflower 
Bohaterka


Główny edytor: GameMaker
Posty: 100

Prestiż
Wysłany: 03-09-2013, 02:41   [Program] Clib

Tytuł: Clib

Gatunek: Program (bez)użytkowy
Język: C# (.NET w wersji 4.0.30319)

Autor: Sunflower
Grafika: Neoqueto (work in progress...)
Opis:
CLIB to prosty kalkulatorek, który napisałam w ramach wprawiania się w pisaniu w C#. Nazwa to skrót of Calculator of Low Integers Basics, i póki co wykonuje tylko 4 podstawowe działania na dostatecznie małych zmiennych całkow-
Haha, nie.

Programik ów powstał głównie z powodu mojej potrzeby łatwego dostępu do fragmentów tekstu, z których często korzystam; w szczególności fragmentów kodu GMowego na tyle krótkich, że nie opłaca się otwierać innego pliku żeby je stamtąd skopiować tudzież przeszukiwać jakieś biblioteki GMLa, a zarazem na tyle długich, że nieco przerywa to tok myślenia.

Zasada działania jest prosta: programik umożliwia kopiowanie do swojej "przestrzeni plikowej" (czyt. lokalizacja pliku + podfoldery) tekstu obecnie przechowywanego w schowku (tego, z którego korzystanie szkoła najlepiej uczy, i to wcale nie na informatyce; takie tam Ctrl+C, Ctrl+V), a potem sprawne skopiowanie z powrotem do schowka gdy akurat dany fragment by się przydał.

W paczce oprócz programu znajdują się trzy foldery - "layouts" umożliwia tworzenie "skórek" (póki co zmiana kolorów teł, a także obrazków przycisków na górze; tak, tam są napisy, ale tylko dlatego, że program nie znalazł odpowiednich obrazków), w "icons" przechowywane są ikony, którymi można oznaczać poszczególne fragmenty tekstu lub foldery, a w "storage" jest część zasadnicza - wszystkie te wycinki, do których chcemy się odwoływać. Wszystkie trzy raczej muszą tam występować, bo inaczej chyba wystąpi błąd, którego jeszcze nie miałam czasu obsłużyć. ^^ "
Jak ktoś będzie zainteresowany dorobieniem nieco fajniejszych graficzek (w szczególności różnorakich ikon dla wycinków oraz skórek; i w zasadzie ikony programu też), to mogę nieco bardziej się rozwinąć na temat tego jak właściwie modyfikować tutejszą oprawę wizualną. ;)

Sam interfejs programu posiada raczej podstawowe funkcje, co by nie dodawać zbyt wielu zbędnych rzeczy. Przegląda się w nim wycinki tekstu trochę na podobnej zasadzie jak w eksploratorze Windows, przy czym na górze są dodatkowe operacje, a po prawej wyświetla się w miarę obecna zawartość schowka (pewnie są sytuacje, w których się nie odświeża gdy powinna). Pozwala na dodawanie, usuwanie czy przemianowanie wpisów/folderów, przy czym nowo powstający wpis przyjmuje obecną zawartość schowka.

Żeby program za bardzo nie przeszkadzał, można go zminimalizować; wtedy pojawia się tylko jako drobna ikonka w pasku zadań. Po prawym kliknięciu udostępnia większość potrzebnych funkcji, dzięki czemu nie trzeba specjalnie otwierać okna, żeby stamtąd skopiować co trzeba. ;) Ponadto istnieje możliwość uruchamiania go przy zalogowaniu, co by nie wyszło na to, że program może i praktyczny, ale trochę wkurzające że trzeba go ciągle włączać. ^^ "

Zasadniczo programik jest ciągle rozwijany, toteż jeśli ktoś ma jakieś pomysły na usprawnienia, to bardzo proszę. ;) Niemniej jest to już program w miarę kompletny i z grubsza spełnia to, czego bym od niego chciała, dlatego traktuję go poniekąd jako "ukończony".

Zrzuty ekranu:
http://i.imgur.com/fJtOcaL.png

Download:
https://docs.google.com/file/d/0B33YMPqRwy-6NkE3ZnMxd3NxQVk/edit?usp=sharing
(wybierz File >> Download albo wciśnij Ctrl+S)

Uwagi:
NIE DAJĘ GWARANCJI, ŻE TEN PROGRAM NICZEGO PRZYPADKIEM NIE ZEPSUJE! POBIERASZ NA WŁASNE RYZYKO! Znaczy się, nie spodziewam się, żeby to to faktycznie coś zepsuło, ale jeśli masz już dosyć swojego hiperaśnego projektu i nie chce ci się nad nim dłużej pracować, to możesz śmiało pobrać, żeby załatwić sobie pretekst do formata. ;) Najgorsze, co się tam chyba dzieje, to dodawanie wpisów w rejestrze na potrzeby autostartu.

Poszukiwany pożyteczny idiota. Wymagane kwalifikacje:
- na tyle zidiociały, żeby znajdować luki w idiotoodporności programu
- wystarczająco inteligentny, żeby potem mnie jakoś o tych lukach poinformować ^^ "
Ostatnio zmieniony przez Sunflower 05-09-2013, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Cootje 
Legenda


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Stencyl
Pojedynki: być może
Posty: 631

Prestiż
Wysłany: 03-09-2013, 04:19   

"Congratulations! You have found a potentially dangerous situation not predicted by the creator of this program! Now if you copy the error message to clipboard (choosing "Yes" option) and send it to her (the creator, that is) you'll get 100 POINTS! If you describe a way to reproduce it, you might get EVEN MORE!"

Oh... seriously?

IO: Layouts, Icons, Storage.
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
Sunflower 
Bohaterka


Główny edytor: GameMaker
Posty: 100

Prestiż
Wysłany: 03-09-2013, 09:25   

Cootje:

1. Czy robiłeś coś z folderami "icons", "layouts", "storage"? Albo nawet, czy specjalnie je usuwałeś/zmieniałeś nazwę żeby wywołać ten błąd, a poza tym program działał? :madugly:
Jeśli to było działanie celowe, to tak, w końcu zrobię żeby program prawidłowo reagował na tego typu zdarzenia (pewnie nawet w następnej wysłanej wersji), i nawet gdzieś w pierwszym poście wspomniałam o tym, że jest taki błąd, ale nie miałam czasu/ochoty go obsłużyć. ^^ "

2. Jeśli tylko wypakowałeś załączony plik *.rar (razem z całą zawartością; ściągałam i sprawdzałam, że jest tam wszystko co trzeba) i odpaliłeś program, to jakie konkretnie były wiadomości błędu (nie ten wstęp, tylko wiadomość i stos wywołań dla wyjątku)? Nie bez powodu jest tam opcja skopiowania ich do schowka. ^^ " Czy pojawiały się przy uruchamianiu, czy w trakcie działania programu (raczej to pierwsze, jak sądzę...? O.o ").

3. A jeśli ogólnie program działa (poza przypadkiem usunięcia kluczowych folderów przez kogoś wrednego), to czy mogę poznać opinie, no nie wiem, na temat samego programu? ^^ "

(a wiadomość błędu jest jaka jest, żeby przyciągnąć uwagę i żeby użytkownik ją przeczytał, a nie tylko przeleciał wzrokiem i stwierdził, że to jest typowa wiadomość błędu ^^ ")
 
     
Cootje 
Legenda


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Stencyl
Pojedynki: być może
Posty: 631

Prestiż
Wysłany: 03-09-2013, 14:09   

Mój nauczyciel czepiał się nawet do źle ustawionych anchorów czy niezabezpieczonego editboxa i pewnie skasowałby te foldery aby wywołać błąd, ale ja akurat nie skasowałem bo widzisz genialny zbieg sprawił, że po kliknięciu nie pobierał mi się plik rar, a jego zawartość czyli 3 pliki bez katalogów.
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
Sunflower 
Bohaterka


Główny edytor: GameMaker
Posty: 100

Prestiż
Wysłany: 03-09-2013, 14:13   

A na pewno zrobiłeś File >> Download (Ctrl+S)? Bo wtedy się pobiera cały *.rar. (przyznaję, speców od Google Drive powinni czymś uderzyć za brak wielkiego przycisku "Download whole archive" albo coś takiego >.<)
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Posty: 3444

Prestiż
Wysłany: 03-09-2013, 14:15   

Mogło by mi się przydać do RPGów, gdybym to zrozumiała. *mamrocze*
 
     
Sunflower 
Bohaterka


Główny edytor: GameMaker
Posty: 100

Prestiż
Wysłany: 05-09-2013, 16:48   

Dodałam aktualizację, szczegóły na samym dole postu!

-----

Przyspieszony kurs obsługi (tak, o godz. ok. 2:00 nad ranem jakoś dziwnie nie chciało mi się pisać helpa, no ale cóż, kiedyś trzeba).

Dodawanie wpisów:
Aby dodać wpis z obecną zawartością schowka, należy:
- z okna programu: kliknąć przycisk Write / p-kliknąć na lewym polu i wybrać "Write clipboard content" / wcisnąć Ctrl + N, nazwać, odstawić. Mamy nowy wpis.
- z menu kontekstowego ikonki w pasku zadań: Write content >> wpisać nazwę pliku w polu tekstowym, kliknąć "Write to new file"

Odczytywanie wpisów:
Aby odczytać zawartość wpisu do schowka, należy:
- z okna programu: dwukliknąć na wpis, ew. p-kliknąć i wybrać "Copy to clipboard", ale pierwszym sposobem łatwiej. Przy dwukliku program może się spytać, czy na pewno nadpisać zawartość schowka (dotyczy tej zawartości, która nie jest z ostatnio odczytanego pliku, jakby to akurat było coś, co chcemy zapisać), ponieważ do niego może dojść niejako przypadkiem; w pozostałych sytuacjach program zakłada, że użytkownik wie co robi
- z menu kontekstowego ikonki w pasku zadań: Store in clipboard >> wybrać coś z listy wpisów w obecnie przeglądanym folderze

Dodawanie nowych folderów:
Aby dodać nowy folder, należy wcisnąć "New directory" / wybrać z menu kontekstowego pola po prawej "New directory" / użyć skrótu Ctrl + Shift + N.

Nawigowanie po folderach:
Aby przejść do danego folderu, należy dwukliknąć albo p-kliknąć i wybrać "Open". Aby przejść jeden folder wyżej, należy wcisnąć Parent Directory. Ponadto można przeglądać foldery z poziomu menu kontekstowego ikonki z paska zadań (Navigate).

Usuwanie wpisu/folderu:
Aby usunąć wpis lub folder, należy wybrać i wcisnąć Delete lub p-kliknąć i wybrać odpowiednią opcję.

--- EDIT---

A co tam, skoro już mam objaśniać...

Ikonki wpisów/folderów:
Każdemu wpisowi/folderowi można przypisać osobną ikonkę z biblioteki ikonek programu. Wystarczy p-kliknąć na wpisie/folderze i z menu "Change Icon >> ..." wybrać ikonkę, która najbardziej nam odpowiada.

Poszerzanie biblioteki ikonek:
Aby poszerzyć bibliotekę, wystarczy dodać obrazki kończące się na "*_large.png" do folderu lub podfolderu "icons" (organizacja w podfoldery jest odzwierciedlona w menu wyboru ikonki). Jeśli pomniejszona wersja ikonki wygląda paskudnie, można oprócz pliku _large dodać plik "*_small.png", o takim samym przedrostku. ^^ "

Tworzenie layoutów:
Na layout programu składają się póki co obrazki parent_directory.png, new_directory.png i write.png, najlepiej o rozmiarze 16x16. Jeśli istnieje dana ikonka, zastępuje ona tekst odpowiedniego przycisku w górnym pasku. Ponieważ nie byłam pewna co do licencji tych ikonek, postanowiłam ich nie zamieszczać.
Ponadto można napisać plik style.cfg w edytorze tekstowym, i napisać tam, linijka po linijce polecenia dotyczące zmian kolorów itp. Przykładowy taki plik:

Kod:
SET TOOLBAR COLOR TO #99b4d1
SET BROWSER COLOR TO #b9d1ea
SET CLIPBOARD DISPLAY COLOR TO #d7e4f2


Wszystko to powinno znajdować się w tym samym folderze. Folderem tym powinien być albo podfolder "layouts" katalogu z *.exe, albo któryś z jego podfolderów. Jeśli to któryś z podfolderów, należy dodać taką linijkę do clib_config.cfg:

Kod:
SET LAYOUT TO (podfolder)

gdzie w miejsce "(podfolder)" należy wstawić ścieżkę do podfolderu względem "layouts"; czyli jak np. nasza wspaniała skórka znajduje się w folderze "D:\Clib\layouts\moje\b1manpink", to wtedy prawidłową ścieżką będzie "moje\b1manpink". Uwaga, jeszcze nie zrobilam obsługi nieistnienia takiego folderu! ^^ "

Jestem pewna, że możliwość tworzenia własnych skórek na pewno będzie najbardziej wykorzystywaną funkcją programu!!1

-----

Ps. Zasadniczo program ma działać na Windowsie, bo to na Windowsie będę go stosować. Jak ktoś chciałby, żebym jeszcze dodała wieloplatformowość, to mogę ewentualnie to zrobić, o ile ktoś mi powie jak (przypominam: C#, .NET 4.0.30319). Chyba najbardziej krytyczną kwestią byłoby dodawanie programu, żeby uruchamiał się przy starcie, bo to korzysta z rozwiązania typowo Windowsowego. ^^ "

[ Dodano: 05-09-2013, 16:46 ]

Jest AKTUALIZACJA a w niej:
- zgodnie z prośbą (tutaj niewyrażoną) dodałam skróty klawiszowe do kopiowania treści do schowka. Teraz można przypisać 10 fragmentów tesktu do Ctrl + 0-9. Przy okazji Ctrl + Alt + C wywołuje okno progamu na wierzch
- obsłużenie niektórych problematycznych sytuacji
- ikonka programu i folderu (ikonki wycinka jeszcze nie ma, ale akurat to jest kwestią dołączenia odpowiednich plików, a nie samego programu)

Link do pobrania:
https://docs.google.com/file/d/0B33YMPqRwy-6NkE3ZnMxd3NxQVk/edit?usp=sharing
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group