NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Zręcznościowa] Dark Dungeon of Souls III
Autor Wiadomość
masterjayz 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: być może
Pomógł: 6 razy
Posty: 228

10209 Prestiż
  Wysłany: 18-06-2016, 12:05   [Zręcznościowa] Dark Dungeon of Souls III

Tytuł: Dark Dungeon of Souls III

Gatunek: Zręcznościowa, platformowa i minimalna wartość RPG

Autor: No ja czyli MasterjayZ lub AdamAk2K

Opis:
Na pewno większość kojarzy grę Dark Souls III. Ale poza tytułem ta gra nie ma za dużo wspólnego z moją grą :D

Gra Dark Dungeon of Souls III będzie bardzo prosta pod względem technicznym, ale wymagająca pod względem gameplay'u, a przynajmniej zakładam, że tak będzie. Sterowanie będzie, a w zasadzie jest intuicyjne. Jedna ręka na WASD i spację a druga na myszkę. Myszą atakujemy (kusza albo miecz), celujemy i bronimy się tarczą, a WASD'em chodzimy, skaczemy, kryjemy się i dokonujemy sekretnych zabójstw.
System sekretnych zabójstw działa sprawnie i polega na tym, że kryjemy się w skrytce (na podanym screenie jest to zielony krzew) i gdy przeciwnik jest w pobliżu to dusimy go wciskając "S". Trzeba też sobie zdać sprawę z tego, że nie wszędzie te ukrytki będą dostępne, można też się zabawić w swojego rodzaju assassina i po prostu omijać przeciwników za pomocą tych skrytek ale to zależy od gracza, każdy ma swój sposób gry.

W grze dodałem też takie jakby znajdźki w postaci ulów pszczół, które po strąceniu za pomocą kuszy spadają i wydobywają z siebie dodatkowe punkty. Są dwa typy przeciwników (na obecną chwilę): nietoperz i wojownik. Nietoperz to taka bardziej wkurzająca postać, bo albo musimy podejść obok niego (będąc pod nim) albo strzelić w niego z kuszy, żeby go przywołać i móc z nim walczyć. Możemy bronić się tarczą przed jego atakami a on może bronić się przed nami. Najlepszą metodą na jego zabicie jest walka kuszą na dystans. Wojownik jest ciekawszy jeśli chodzi o walkę. Jest bardzo wytrzymały, posiada tarczę i miecz, których używa w zwarciu. Walka z nim trwa dłużej, a zadawane przez niego obrażenia są większe. Najskuteczniejsza metoda to sekretne zabójstwo, jednak po pierwsze - nie zawsze jest jak to zrobić bo może nie być skrytki a po drugie - gdy w pobliżu jest drugi wojownik to zacznie nas atakować (ale dopiero, gdy do nas podejdzie).

Na razie to wszystko o tym projekcie. Być może w przyszłości, zanim go skończę napiszę coś jeszcze. :)

Zrzuty ekranu:
http://imgur.com/3dqBzMQ

Uwagi:
Mam taką ciekawostkę, że skrót tej gry to DDoS. Przed chwilą zdałem sobie z tego sprawę.
 
     
Cootje 
Legenda


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: MMF Express
Pomógł: 35 razy
Posty: 644

18047 Prestiż
Wysłany: 18-06-2016, 19:51   

Część 3? Bawisz się w George Lucasa i zaczynasz od końca?
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
masterjayz 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: być może
Pomógł: 6 razy
Posty: 228

10209 Prestiż
Wysłany: 19-06-2016, 12:30   

Nie, 3 to część tytułu.

[ Dodano: 22-06-2016, 10:28 ]

Kolejny wpis, kolejna nowość!

Dzisiaj do gry dodałem skrzydła. Będą dostępne do kupienia za punkty, które zdobędziemy pokonując przeciwników i zbierając znajdźki. Dzięki skrzydłom dostaniemy się w miejsca, gdzie normalnie nie mielibyśmy dostępu. Tak prezentują się w grze:
 
     
Cootje 
Legenda


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: MMF Express
Pomógł: 35 razy
Posty: 644

18047 Prestiż
Wysłany: 22-06-2016, 12:57   

To znaczy, że następna część będzie się nazywać: Dark Dungeon of Souls III 2? :D
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP
Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 22-06-2016, 13:39   

Cootje napisał/a:
To znaczy, że następna część będzie się nazywać: Dark Dungeon of Souls III 2? :D

Prędzej Dark Dungeon of Souls IIII.
Albo Dark Dungeon of Souls: Artorias of the Abacus.
_________________
:razzugly:
 
     
Cootje 
Legenda


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: MMF Express
Pomógł: 35 razy
Posty: 644

18047 Prestiż
Wysłany: 22-06-2016, 18:05   

Raczej Dark Dungeon of Souls III: Artorias of the Abacus. Pamiętaj, że III to integralna część nazwy i nie można jej zwiększać dlatego dałem 2! No chyba, że będzie tak: Dark Dungeon of Souls III II
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
masterjayz 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: być może
Pomógł: 6 razy
Posty: 228

10209 Prestiż
Wysłany: 22-06-2016, 21:30   

No ale wiecie, drugiej części nie będzie ;)
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8524 Prestiż
Wysłany: 23-06-2016, 09:40   

Odnośnie grafiki - przydałoby się zrobić kilka rodzajów krzaczków, bo jak stoją obok siebie, to rzuca się w oczy, że to ten sam obiekt. Podobnie z ogniem. No i te ostre przejście z żółtego podłoża do ciemnego też bije po oczach, może chociaż dodaj tam jakieś rozmycie. Reszta może nie jest szczytem techniki, ale wygląda nieźle.
Ciekaw jestem, jak będzie wyglądała walka wręcz, bo nic o niej nie napisałeś poza tym, że walczy się myszą (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało).
Mam nadzieję, że te nietoperze nie będą tak wnerwiające, jak w starej dosowej grze Alladyn - szczerze ich nienawidziłem :/
Trochę sobie nie wyobrażam rycerza skradającego się w ciężkiej zbroi, która chyba jest dość hałaśliwa (tak się domyślam, bo nigdy nie chodziłem w zbroi), ale połączenie skradanki z takimi klimatami to chyba coś nowego.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group