NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Na stare śmieci
Autor Wiadomość
Haello 
Starszy szeregowy


Posty: 7

Prestiż
  Wysłany: 05-09-2016, 12:33   Na stare śmieci

Witam szanownych forumowiczów.

Nigdy nie byłem nadzwyczajnym twórcą gier, ale interesowałem się w czasach gimnazjalnych tworzeniem gier za pomocą TGF, MMF-a czy GM-a. Bacznie śledziłem klikscenę, co jakiś czas zagrywając się w różnorakie gry, zwłaszcza te od McO (pozdrawiam całe forum Kalafiora oraz Sporka). Zapał jednak w którymś momencie zniknął.

Próbuję się zorientować w tym, jak teraz społeczność amatorskich/niezależnych twórców gier funkcjonuje teraz, w dobie sukcesu Wiedźmina oraz innych polskich gier. Jak klikowicze odnajdują się w rzeczywistości Androida, IOS-a czy Windowsa 10. Zauważyłem że nie ma ani Fabryki Gier, ani Click Portalu. Co się z nimi stało?

Za wszelkie przybliżenie wydarzeń drugiej dekady XXI wieku, z góry serdecznie dziękuję.
_________________
Jedz Kalafior- będziesz wielki!
 
     
GHPL 
Starszy chorąży


Pojedynki: nie
Posty: 386

Prestiż
Wysłany: 05-09-2016, 12:56   

Nie mogę ci odpowiedzieć na wszystko, bo w porównaniu do niektórych to jestem nowy, ale mogę ci powiedzieć, że ciągle przychodzą nowe osoby
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Steam:
Posty: 846

Prestiż
Wysłany: 05-09-2016, 15:07   

Ja się nie zmieniam, więc odnajduję się w tej rzeczywistości tak samo, jak kilkanaście lat temu - robię swoją grę (nadal tą samą :p ), czasem wykonam coś na bitwę, a tak to głównie testuję gry innych i komentuję. Więc choćbyśmy mieli VRy i nie wiadomo jakie cuda, to i tak będę klikał.
A że fora upadają i powstają nowe, to jest normalna kolej rzeczy. Rzadko któreś potrafi przetrwać tak długo, jak to i cieszy mnie, że po tylu latach nadal mogę tu być.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
GHPL 
Starszy chorąży


Pojedynki: nie
Posty: 386

Prestiż
Wysłany: 05-09-2016, 15:15   

kamiledi15 napisał/a:
jak kilkanaście lat temu - robię swoją grę (nadal tą samą )
kilkanaście lat jedną grę?
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Steam:
Posty: 846

Prestiż
Wysłany: 05-09-2016, 15:19   

Przez kilka lat na CP robiłem starą wersję, potem awaria dysku i wszystko przepadło, jakieś 2 lata temu zacząłem grę robić od zera.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
wermi 
Major
Depressive Disorder


Posty: 1015

Prestiż
Wysłany: 05-09-2016, 18:07   

Haello napisał/a:
Zauważyłem że nie ma ani Fabryki Gier, ani Click Portalu. Co się z nimi stało?

Fabryka Gier zdechła przez dziurawy skrypt i brak zainteresowania właściciela, CP chyba zostało zamknięte?
 
     
Temporal 
Podporucznik
CP user


Posty: 674

Prestiż
Wysłany: 05-09-2016, 18:11   

Może nie jest super aktywnie, ale wdzę że ostatnio dość często pojawiają się tematy w pomocy, więc jeszcze ludzie klikami żyją. Może jak CF3 wyjdzie, to forum bardziej odżyje, kto wie.
_________________
Tajemnica 4

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group