NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co wybrać?
Autor Wiadomość
kurak 
Plutonowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: MMF2
Posty: 79

1346 Prestiż
Wysłany: 27-06-2018, 12:40   Co wybrać?

Cześć!

Tym razem mam dość nietypowe pytanie, nie techniczne ;)

Chodzi mi o to, że chciałbym sobie w końcu kupić któryś z silników i zastanawiam
się co waszym zdaniem jest najlepsze i dlaczego. Teraz jest dobra okazja bo na Steamie są dość spore obniżki do 5 lipca.

Ogólnie zawsze siedziałem tylko w produktach Click Teamu i siłą rzeczy w nich jako tako umiem się poruszać, kiedyś próbowałem Constructa 2 jeszcze. Jednak chciałbym trochę poważniej przysiąść i być może spieniężyć owoce mojej pracy. Zastanawiam się w który silnik zainwestować - interesują mnie raczej gry 2d i to robione w pojedynkę lub ewentualnie w 2-3 osoby. Czym tak naprawdę różni się CF od CF DEV? Czy warto dokładać tutaj dodatkową kasę? Zastanawiam się też mocno nad kupnem eksportera na androida - jednak czy to wszystko ma sens? Czy te technologie nie są już nieco przestarzałe? Może warto zaczekać na CF 3? Choć pewnie cena będzie dość zaporowa, a może przesiadka na Game Maker? Ponoć ma o wiele większe możliwości niż CF.

Wypowiedzcie się proszę, co o tym wszystkim sądzicie? Co najlepiej wybrać?

Dzięki!
Pozdrawiam serdecznie :)
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP
Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 27-06-2018, 14:49   

Kupowanie CF 2.5 Dev nawet w promocji nie ma sensu. Praktyczna różnica przy zarobkach na swoim projekcie jest taka, że i z Std i z Dev możesz trzepać kasę na grze, ale w Std gdzieś w "About" czy "Help" musisz wstawić logo Clickteam i napisać, że zrobiłeś grę z pomocą tego edytora. Zakup eksportera dla małych projektów to IMO mus - mało kto gra w głupie gierki na komputerach, bardziej na telefonie podczas "posiedzenia".

A czy obrać CF czy inny edytor? Zależy od ciebie - jak ci wygodniej. Każdy z nich ma swoje ograniczenia, każdy z nich ma swoje zalety, np. zaletą CFa jest to, że jak poczekasz to pewnie kupisz go za 1$ na Humble Bundle (wersja Standard) i to, że jest banalny. Game Maker Studio też był kiedyś na HB, ale starsza wersja (Studio 1). Sprawdź na stronię CT jakie są szczegółowe różnice między Dev a Std., ale nie wiem, czy jest tam coś jeszcze istotnego.
_________________
:razzugly:
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Pomógł: 82 razy
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 27-06-2018, 20:14   

Co do różnic między wersjami, to dev ma jeszcze dostęp do większej ilości rozszerzeń.

[ Dodano: 27-06-2018, 21:22 ]
https://ibb.co/eNoeFT rozszerzenia wymagające wersji dev
 
     
kurak 
Plutonowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: MMF2
Posty: 79

1346 Prestiż
Wysłany: 28-06-2018, 00:01   

Hej, dzięki za Wasze odpowiedzi.

Właśnie co do dev to kluczowe są tutaj te rozszerzenia wg mnie ale czy są one aż tak bardzo potrzebne? Tego nie wiem - nie używałem ich nigdy. Wychodzi na to że najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie podstawki CF bo i tak jest wymagana przy zakupie dev (przynajmniej na steamie) i eksportera androida. Co do Game Makera to pobawię się w trialu i zobaczę czy mi leży,
jeśli macie jeszcze jakieś sugestie - chętnie poczytam :)

Pozdrawiam!
 
     
wisnia_pc 
Sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 5 razy
Posty: 128

2356 Prestiż
Wysłany: 29-06-2018, 10:43   

CF DEV ma kilka naprawdę niezbędnych roszczeń jeśli chcesz wydawać gry mobilne. Miedzy innymi rozszerzenie odpowiedzialne za reklamy w aplikacji oraz zapis plików ini. Dev też ma opcje ładowania pojedynczej ramki do pamięci gdzie reszta nie jest ładowana zwiększa to wydajność aplikacji.
_________________
Prawdopodobnie najbardziej zaawansowany RTS jaki powstaje w klikach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group