NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z Androidem [Clickteam Fusion 2.5]
Autor Wiadomość
Włóczykij
Szeregowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Posty: 2

38 Prestiż
Wysłany: 07-07-2018, 09:55   Problem z Androidem [Clickteam Fusion 2.5]

Niesamowicie przepraszam, jeśli ktoś już poruszył ten temat. Użyłem opcji szukaj i nie znalazłem rozwiązania, więc pytam. Przy okazji mówię cześć, bo jestem tu nowy.

Przechodząc do meritum. Chciałem stworzyć grę w programie, który właśnie pobrałem. Jest to Clickteam Fusion 2.5. Dawno temu używałem The Games Factory 2. Chciałem by była to gra na androida, zobaczyłem poradniki na YT i zainstalowałem na komputerze, jak kazano, Java SDK i Android SDK.

Na filmikach pokazuje się wtedy w zakładce General (w preferencjach) parę opcji i napisów, gdzie można zaznaczyć opcję Android. U mnie tak się nie dzieje. Co mogę robić źle?

Jak widać nie jestem informatykiem. Po prostu umiem sprawnie robić gierki w TGFie i pokrewnych, więc myślałem, że fajnie by było coś rzucić na telefon. Okazuje się, że to nie takie proste, albo ja jestem tak tępy w tej materii. (Więc jeśli ktoś ma cierpliwość i czas, proszę o wytłumaczenie jak krowie na rowie, od początku, co należy robić.)

cf.jpg
obrazek pomocniczy - być może pomoże
Plik ściągnięto 9793 raz(y) 62,17 KB

 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 07-07-2018, 10:46   

Ok, wszystko dookoła masz (CF i Android SDK), ale może trochę głupie pytanie, może akurat: masz eksporter? https://www.clickteam.com/android-export-module
 
     
wisnia_pc 
Sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 5 razy
Posty: 128

2356 Prestiż
Wysłany: 07-07-2018, 15:30   

Jak już zainstalowałeś pakiet SDK obecnie to 8.1. Zaznacz w CF 2.5 gra lub aplikacja (SDK) na androida nie na Windows, jak nie masz tej opcji to musisz kupić eksporter na androida koszt ok 350 zł. Jak masz zamiar umieścić w przyszłości grę w Google Store musisz się też liczyć z kupnem konta za 25 dolarów ok 100zł. Obecnie wymagane jest umieszczenie aplikacji min z SDK 27 czyli android 8. Niedawno była aktualizacja do CF która pozwala zrobić kompilację do SDK 27. I jeszcze jedno jak masz zamiar dodawać reklamy do gier na androida musisz mieć CF Dev, był ostatnio w promocji za 550 zł teraz to ponad 1000zł. Poszukaj na forum informacji o eksportowaniu do androida, bo sprawia to małe problemy.
_________________
Prawdopodobnie najbardziej zaawansowany RTS jaki powstaje w klikach.
 
     
Włóczykij
Szeregowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Posty: 2

38 Prestiż
Wysłany: 07-07-2018, 16:59   

Sne napisał/a:
Ok, wszystko dookoła masz (CF i Android SDK), ale może trochę głupie pytanie, może akurat: masz eksporter? https://www.clickteam.com/android-export-module


O kurczę, nie znałem tego, zainstaluję i odpowiem czy działa. Głupi ja haha. :D

Co do drugiej odpowiedzi - przecież tworząc grę na komórkę nie mam obowiązku sprzedawać jej na Sklepie Google - mogę zrobić prywatną grę dla siebie (teraz robię dla brata grę o nim xD) i zgrać sobie ją przez USB na komórkę. Nie muszę mieszać się w sprawy z pieniędzmi. Czy się mylę?
 
     
wisnia_pc 
Sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 5 razy
Posty: 128

2356 Prestiż
Wysłany: 07-07-2018, 17:13   

Tak nie mylisz sie, możesz zrobić tak jak napisałeś. Nauczysz się robić gry na androida wtedy pomyślisz zapewne o możliwości dodania jej do sklepu w wersji bezpłatnej. Ale z czasem przyjdzie myśl może bym dał reklamy w aplikacji. Prawda jest taka ze każdy kto tworzy gry chce w jakiś sposób na tym zarobić. I myślę że to nie jest złe podejście nie ważne czy będziesz zarabiał na reklamach czy na platnych aplikacjach. Jest też kwestia że jak ktoś wydaje na program ponad 1400 zł to i tak w jakimś stopniu myśli o zarobku.
_________________
Prawdopodobnie najbardziej zaawansowany RTS jaki powstaje w klikach.
 
     
kurak 
Plutonowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: MMF2
Posty: 79

1346 Prestiż
Wysłany: 17-07-2018, 23:40   

Hello ;)

W takim razie podepnę się pod temat - bo też od niedawna próbuję jakoś okiełznać eksport na androida, a kupiłem sobie ostatnio CF 2.5 oraz androidowy exporter do niego ale za jasny gwint nie mogę nic wyeksportować. Zainstalowałem tak jak radzą w Internecie Android Studio (wraz z Android SDK) oraz JDK i podałem ścieżki do nich jednak przy eksporcie wyrzuca mi błąd:

Cytat:
Buildfile: C:\Users\Kurak\AppData\Local\Temp\And68CE.tmp\build.xml

BUILD FAILED
C:\Users\Kurak\AppData\Local\Temp\And68CE.tmp\build.xml:84: Cannot find C:\Users\Kurak\AppData\Local\Android\Sdk\tools\ant\build.xml imported from C:\Users\Kurak\AppData\Local\Temp\And68CE.tmp\build.xml

Total time: 0 seconds


I na prawdę nie umiem stwierdzić co robię źle, pomożecie? :)
 
     
wisnia_pc 
Sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 5 razy
Posty: 128

2356 Prestiż
Wysłany: 18-07-2018, 11:31   

Czy w opcjach aplikacji dla androida wybrałeś wersje API którą masz obecnie zainstalowaną?

Drugi problem który mnie spotkał na Windowsie 8 to to że wywalało błąd ponieważ CF nie rozpoznaje polskich znaków i maiłem Ł w nazwie użytkownika. Jest też kwestja że program nie dostaje dostępu do folderu TEMP. Odinstaluj wszystkie pakiety SDK i zainstaluj z poziomu administratora i nie chodzi tu o uprawnienia tylko o konto admina na nim musisz być żeby zainstalować pakiet SDK. Po instalacji nawet nie musisz ustawiać ścieżki w CF sam sobie odnajdzie.
_________________
Prawdopodobnie najbardziej zaawansowany RTS jaki powstaje w klikach.
 
     
kurak 
Plutonowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: MMF2
Posty: 79

1346 Prestiż
Wysłany: 19-07-2018, 18:00   

Hej! Dzięki za odpowiedź!

Instalowałem już SDK i JDK jako administrator, a teraz za Twoją radą odinstalowałem to wszystko i próbuję zainstalować jako "prawdziwy administrator" jednak nie mogę wejść na konto admina. Poszedłem już za radą Google i w CMD uaktywniłem konto admina ale nadal nie mam pojęcia jak na nie wejść :/

Druga sprawa to tak, że nie wiem którą wersję API mam zainstalowaną nie wiem jak to sprawdzić nawet :/ (niestety jeśli o tego typu sprawy chodzi jestem laikiem) Ogólnie robię tak, że instaluję Android Studio i podczas instalacji pyta mnie o SDK wtedy się zgadzam na instalację i pobiera z Internetu paczkę SDK o wadze ok 1,6 GB i z tego co mi tam mignęło to była liczba 28, może to jest ta wersja API?

Niestety będę chyba potrzebował bardziej łopatologicznego wyjaśnienia - jeśli jest tu ktoś cierpliwy to proszę o pomoc :)

Dzięki! :)
 
     
wisnia_pc 
Sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 5 razy
Posty: 128

2356 Prestiż
Wysłany: 19-07-2018, 19:11   

Google nie gryzie jest mnóstwo poradników :)

Ostatni raz tłumaczę :) Wywal tego Android Studio nie wiem po co ci to wszystko, zainstaluj tylko pakiet SDK z SDK MANAGER. Przed instalacją tego najpierw jave zainstaluj w wersji Developer najlepiej najnowszą. Potem pakiet SDK z linku i później jak go odpalisz wybierasz tylko najnowszego androida, zapamiętaj jakie ma API. I to wszystko powinno działać.
_________________
Prawdopodobnie najbardziej zaawansowany RTS jaki powstaje w klikach.
 
     
kurak 
Plutonowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: MMF2
Posty: 79

1346 Prestiż
Wysłany: 19-07-2018, 23:04   

Udało się - Twoje linki pomogły!

Teraz mam inny problem - ale to może napisze osobny temat ;)

Proszę autora tematu o przydzielenie punktów "POMÓGŁ" dla Wiśni ;) gdyż ja nie mogę tego zrobić w nie swoim wątku

Pozdrawiam!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group