NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Klikanie na androidzie? Jak to zrobić?
Autor Wiadomość
kurak 
Plutonowy

Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: MMF2

1120 Prestiż
  Wysłany: 07-08-2018, 21:08   Klikanie na androidzie? Jak to zrobić?

Cześć!

Zacząłem sobie dłubać pierwszą grę na androida - klona ZIG ZAG. Tak żeby sobie poćwiczyć i nauczyć się przy okazji jak to wygląda przy projektowaniu na androida.

Mam problem dość banalny: całe sterowanie opiera się tylko na klikaniu gdziekolwiek na ekranie - zrobiłem to za pomocą zwykłego kliknięcia myszką, jednak działa to tragicznie powoli (odstępy między kliknięciami - a właściwie reakcja programu na kliknięcie) przez co gra jest właściwie niegrywalna.

Czy ktoś z Was wie jak to poprawnie zrobić? Żeby zdarzenie wykonywało się od razu po tapnięciu w ekran a nie jak flaki z olejem :/

Dzięki! :)

worm 
Major
Bąba

Główny edytor: TGF
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: tak

15688 Prestiż
Wysłany: 08-08-2018, 03:01   

reakcja powinna być praktycznie natychmiastowa, nawet używając zdarzeń myszy. trudno mi więc stwierdzić, co może być nie tak. powinno też istnieć rozszerzenie do obsługi multitouch, ale nie wiem, czy coś to zmieni

kurak 
Plutonowy

1120 Prestiż
Wysłany: 08-08-2018, 12:17   

No właśnie dla testów na komputerze zrobiłem sobie kopię sterowania i tutaj mogę sterować też spacją, spacja działa wyśmienicie, a klikanie nawet na komputerze jest nieprecyzyjne - ale to chyba zawsze tak było, bo gdyby zrobić program który po prostu zlicza kliknięcia i wyświetla je na counterze to ten counter nie nadąży zupełnie za klikaniem

Próbowałem robić to też na tym rozszerzeniu o którym wspominasz ale jeszcze nie wiem jak ono działa i po prostu mi to nie wyszło :/

No trudno, może znajdzie się ktoś kto będzie wiedział o co to chodzi, a jeśli nie to szkoda trochę ;) Ale może też sam coś wykombinuję :)

Pozdrawiam!

jarlfenrir 
Generał brygady

Drugi edytor: TGF2

36600 Prestiż
Wysłany: 08-08-2018, 20:38   

Jeśli chodzi o nienadążanie licznika za klikaniem, to powinno pomóc jak zrobisz:

user clicks with mouse
or
user double clicks with mouse

kurak 
Plutonowy

1120 Prestiż
Wysłany: 08-08-2018, 23:47   

jarlfenrir wyobraź sobie, że to rozwiązało mój główny problem - dobrze, że wspomniałem o tym liczniku ;)

Ogromne dzięki - sam nigdy bym nie wpadł na to, że te kliknięcia są opóźnione przez to żeby był jeszcze czas na ewentualne podwójne kliknięcie - Twój kod załatwia sprawę całkowicie :)

Odpowiedz do tematu