NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie odnośnie wydawania gier na Sklep Play [Android]
Autor Wiadomość
Segathi 
Kapral


Główny edytor: Fusion 2.5
Posty: 18

168 Prestiż
Wysłany: 14-11-2018, 00:15   Pytanie odnośnie wydawania gier na Sklep Play [Android]

Witam, mam pytanie bo zakupiłem Clickteama (tego zwykłego) na steam + android exporter, ale nie dawno wyczytałem że jednak żeby wydać grę na google play ( i przy okazji na niej zarobić) trzeba mieć wersję Developer, czy to prawda?
Czy mógłby mi ktoś opisać jakoś?
 
     
Oskar1101 
Sierżant


Główny edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Skype:
Pomógł: 6 razy
Posty: 133

928 Prestiż
Wysłany: 14-11-2018, 07:33   

Z tego co wiem nie trzeba mieć wersji Developer aby móc zarabiać na swojej grze. Jedynie trzeba umieścić planszę z logo CFa które jest dołączane do plików ClickTeama gdzieś w widocznym, niepomijalnym miejscu w dowolnym momencie działania programu(czyli tak jak to jest zazwyczaj w wysokobudżetowych jak i w sumie dowolnej klasy grach - w czasie włączania gry na chwilę przed ukazaniem menu oraz w creditsach).
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Pomógł: 82 razy
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 14-11-2018, 13:07   

Dokładnie tak jest. Możesz zarabiać na grach bez względu na to, w której wersji CFa ją zrobiłeś. Podstawowa jednak wymaga umieszczenia logo w grze.
Inaczej to wyglądało w MMF2/TGF2, ale zakładam, że pod nazwą "clickteam" masz na myśli "clickteam fusion". Bo jak byś kupił całego clickteama, to walić prawa autorskie :P
 
     
Segathi 
Kapral


Główny edytor: Fusion 2.5
Posty: 18

168 Prestiż
Wysłany: 14-11-2018, 13:48   

jarlfenrir napisał/a:
Dokładnie tak jest. Możesz zarabiać na grach bez względu na to, w której wersji CFa ją zrobiłeś. Podstawowa jednak wymaga umieszczenia logo w grze.
Inaczej to wyglądało w MMF2/TGF2, ale zakładam, że pod nazwą clickteam masz na myśli clickteam fusion. Bo jak byś kupił całego clickteama, to walić prawa autorskie :P


Bo ta wersja (DEVELOPER) to DLC do zwykłej wersji Clickteam Fusion 2.5, co nie?
Ale tylko w DEVELOPER jest AdMob i takie inne pierdółki żeby zarobić na reklamach :P

I w wersji Developer są exportery do wszystkiego? APK, SWF itp?
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Pomógł: 82 razy
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 14-11-2018, 15:36   

Opis na stronie clickteamu jest chyba mylący, bo na jednej podstronie jest sugestia, że wersja developer zawiera wszystkie exportery, ale na innej już wygląda na to, że trzeba je tak samo dokupić, jak do podstawowej.

Wersja developer też ma więcej rozszerzeń dostępnych, fakt. Co prawda to nie sprawia, że w podstawowej zarabianie np. na reklamach jest zabronione - teoretycznie sam możesz sobie wtyczkę do reklam napisać i jej użyć :P

A czy jest DLC, czy inaczej jest sprzedawana to nie, wiem :P
 
     
Segathi 
Kapral


Główny edytor: Fusion 2.5
Posty: 18

168 Prestiż
Wysłany: 14-11-2018, 23:52   

Dobrze chłopaki, dzięki za odpowiedź ;)
Najwyżej dokupię tego Developera [...]

... / msg
Ostatnio zmieniony przez msg 15-11-2018, 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Cootje 
Legenda


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: MMF Express
Pomógł: 35 razy
Posty: 644

18047 Prestiż
Wysłany: 12-02-2019, 21:17   

W wersji darmowej nie możesz zarabiać, ale w wersji STD czy DEV już tak. Nie musisz dokupować wersji developer aby na tym zarobić. Musisz jedynie dodać wzmiankę o tym, że gra została stworzona w CF. Wstrzymałbym się teraz z zakupami bo wychodzi CF2.5+ I na pewno starsze wersje pójda za grosze na przecenach. Co do Nowych wersji zawsze możesz próbować rozmawiać ze mną może będę miał jakieś kody promocyjne do sklepu Clickteamu(Prowizje nie są jeszcze ustalone, ale może to być coś w granicach 30% I zależy też to od dogadania się z twórcami bo zwiększyli swój skład i słabo ciągną, a na słabe warunki z nimi nie pójdę).
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group