NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Drukarki
Autor Wiadomość
Wackyjackie 
Bohater
Starszy Chorąży Sztabowy Randomu


Pojedynki: nie
Steam:
Posty: 717

Prestiż
Wysłany: 01-12-2018, 21:20   Drukarki

Dzień dobry,
założyłem ten wątek żeby wylać swoją frustrację na drukarki. A szczególnie EPSON XP-342. Co za s... gówno.

Obcuję z tym urządzeniem już prawie rok, ale nadal jest mnie w stanie zaskoczyć. Działa ona wedle jej własnego humoru, niektórych opcji w menu nie można zaznaczyć bo "jest zajęta" i "mam spróbować później" - nie ważne że próbuję wykonać operację tuż po jej włączeniu.

Drukarka lubi się zawiesić, a anulowanie niektórych zadań nie wchodzi w grę - owszem wyświetla się informacja o możliwości anulacji, ale nie reaguje na żadne wciskane przyciski. Na szczęście prócz wyłącznika.

Ponadto drukarka nie działa z domyślnymi sterownikami Microsoftu. No dobra, no to pobieram sterowniki. I co?



Jedyne co mogę pochwalić (i za co ją zasadniczo kupiłem) to kompaktowe rozmiary i przyjemna aplikacja mobilna - o ile drukarka reaguje. Nie polecam 1/10.

Jako ciekawostkę dodam, że urządzenie w systemie z nieznanych przyczyn zawsze przedstawia się jako EPSONDEAD7F. I to niezależnie od tego czy jest włączona/wyłączona, czy działająca/niedziałająca. Ale wiadomo czego można się spodziewać po takim przedstawieniu.
_________________
 
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Posty: 1411

Prestiż
Wysłany: 01-12-2018, 22:31   

Wywal to.
Drukarki Canon, Epson i Lexmark zawsze wkładałem do jednego worka pt. wyrzucić po skończeniu się tuszy rozruchowych i kupić zamiast pełnych pojemników nowe urządzenie. Bo inaczej się straci. Canon może trochę niesprawiedliwie się tu znalazł, ale trudno, to subiektywna opinia.
HP to porządne maszyny, ale bardzo drogie w eksploatacji. Swego czasu też miały problemy z działaniem, ale zdaje się, że ostatnio sytuacja się polepszyła. Co prawda nie ma takiej rewelki jak za czasów 710C, ale jak wybulisz pół wypłaty za tusze, to podrukujesz.
Xerox to tylko poważne i drogie maszyny.

To co wybrać? Jak żyć?
Kup pan Brothera i nie marudź pan.

Tylko się nie zdziw, że w żadnym sklepie w dziale "drukarki atramentowe" takowego nie ma. Bo Brother zasadniczo robi tylko urządzenia wielofunkcyjne i jeśli zasadniczo się oznaczenia nie zmieniły to DCP to są skanery + atramenty a MFC to są skanery + atramenty + faxy + czasami duplex.

A eksploatacja jest dość tania nawet na oryginalnych tuszach. A na podróbach można zejść do druku za pół-darmo. Fakt, odbija się to znacząco na jakości, ale notatki studenckie nie muszą być zbyt nasycone. Można też kupować wysokiej jakości zamienniki, wtedy jest OK.

EDIT: właśnie sobie zdałem sprawę jak mało jest producentów drukarek "dla domu". 5? Czemu Dell, Asus, Samsung (który ROBIŁ laserówki), Ricoh (tak samo), Toshiba, Lenovo, LG, Benq, Apple, Logitech, Panasonic, Microsoft, Xiaomi, Sony, Sharp, Huawei, NEC, Casio, Hitachi, nie robią atramentówek? Jakieś embargo? Ludzie nie drukują, czy ki grzyb?

EDIT2: EPSONDEAD7F może być zbiegiem okoliczności. Sprawdź czy MAC drukarki na którymś interfejsie sieciowym nie kończy się na DE:AD:7F :)
_________________
:razzugly:
 
     
Wackyjackie 
Bohater
Starszy Chorąży Sztabowy Randomu


Pojedynki: nie
Steam:
Posty: 717

Prestiż
Wysłany: 01-12-2018, 23:12   

Już się wydowiedziałem od znajomych, że jedyny słuszny wybór to Brother, ale wybierając na szybko w MM drukarkę nie miałem jakichś dużych wymagań - miała mieć tylko wifi i być mała. No i miała skanować i drukować, ale tu już się trochę przeliczyłem. Cóż, myślałem, że żyjąc w 2018 roku to takie urządzenia są już wygrzane i niezależnie od wyboru - będą działać bezproblemowo.

Generalnie to z Epsona korzystam zwykle raz (góra trzy razy) w miesiącu, więc nie widzę sensu zakupu nowego sprzętu - raz w miesiącu mogę się przemęczyć ;d. W końcu, po odprawieniu odpowiednich rytuałów sprzęt zaczyna współpracować.

Tak, sprawdziłem, DE:AD:7F to końcówka MACa drukarki. A długo zachodziłem o co z tym może chodzić -_-'.
_________________
 
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Posty: 1411

Prestiż
Wysłany: 02-12-2018, 10:13   

Wackyjackie napisał/a:
Generalnie to z Epsona korzystam zwykle raz (góra trzy razy) w miesiącu, więc nie widzę sensu zakupu nowego sprzętu - raz w miesiącu mogę się przemęczyć ;d. W końcu, po odprawieniu odpowiednich rytuałów sprzęt zaczyna współpracować.


Doświadczenie życiowe pokazuje, że wydruk czasem potrzebny jest "na już". Ktoś wychodzi do urzędu, potrzebuje wydrukować formularz, albo zrobić kserokopię jakiegoś dokumentu, albo ktoś znajomy przyjdzie i trzeba mu coś pokazać w internecie, żeby sobie porównał z tym czy z tamtym... pomijam już poprzednie potrzeby związane ze szkołą/studiami. Czasami sprawozdanie robi się na ostatnią chwilę :P . W sumie tylko poważne wydruki (duże prace, zdjęcia) nie mają takiej presji czasu. Do czego dążę: nie byłbym w stanie znieść myśli, że akurat dzisiaj drukarka będzie sprawiała problemy i nie wydrukuję czegoś na czas. Nie byłbym w stanie znieść myśli, że drukarka nie będzie działać SAMA Z SIEBIE po tym, jak ją poprzednio prawidłowo skonfigurowałem... ... ?
Tak mnie naszło, skoro drukarka jest w sieci, może sterownik nie daje razy z IP przydzielanym z DHCP i system gubi ją, albo ona sama się gubi? Daj jej statyczne IP i dodaj ją do systemu jeszcze raz. A potem jeździć, obserwować.
Tak się akurat złożyło, że mam teraz w domu dwóch niemal idenczycznych Braci bliźniaków (siostra po studiach przywiozła do domu drugiego, bo jej niepotrzebny) i teraz stoi, jeden w moim pokoju na piętrze, drugi na parterze. Wygodnictwo trochę wymuszone, nieużywana drukarka przysycha, dlatego postanowiłem zrobić z niej, nawet taki próżniacki, ale jednak pożytek. DCP J315W, nie mam się do czego przyczepić. W sumie, jak już generalnie o brotherach mowa, to dziś bym kupił urządzenie z duplexem. I poszukał, może któryś model ma lepszy skaner, bo ten, który kładą wszędzie najlepszy nie jest (technologia CIS, mimo, że tania, ma spore wady) i może kupił coś opartego na CCD.

BTW mam nadzieję, że EPSON nie leci tak w wuja z innymi sprzętami, bo właśnie zdałem sobie sprawę, że mam od nich projektor :| . Póki co działa...
_________________
:razzugly:
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Posty: 1731

Prestiż
Wysłany: 04-12-2018, 17:02   

Ja miałem HP K209. Prosta drukarka, działa bez problemu, ale głównie ją kupiłem dlatego ,bo była reklamowana tanimi tuszami (rzekomo tańsze niż zamienniki). Może tańsze niż zamienniki nie były, ale cena była dość zbliżona. Niestety przez jakiś rok od zakupu, bo potem ceny tuszy nagle poszły w górę o prawie 100%. W sumie nie wiem, czy sprzedawcy podnieśli sobie marżę (bo jak to tak, oryginalny tusz za jedyne 30zł?) czy jednak producent.
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Posty: 1411

Prestiż
Wysłany: 04-12-2018, 17:15   

jarlfenrir napisał/a:
HP K209

HP jak zwykle wydymało swoich klientów na tuszach. Oryginalny nadal jest dość tani, bo kosztuje 35-40 zł, w porównaniu ze średnim lub w miarę dobrym zamiennikiem za 30-50 zł. Problem w tym, że oryginału jest 4 ml a podróby 16-18 ml. Teraz warto się zastanowić dlaczego pojemnik jest taki duży i dlaczego jego ścianki nie są przezroczyste (np. jak w przypadku pojemników Brothera). Stara prawda dalej aktualna:


EDIT:
Do mojego brothera tusz oryginalny to 65 zł za 11 ml. W sumie też niezbyt tanio, ale oni nie twierdzą, że to mega okazja i w ogóle wszyscy mają drożej, jak HP próbowało wmówić ludziom w przypadku K209. No i i tak jest taniej w przeliczeniu na jednostkę objętości (ale czy na ilość stron? trudno powiedzieć). W każdym razie można też kupić "markowy" zamiennik o pojemności 30ml za... 12.50. Albo za 2.50 zł w tej samej pojemności na allegro, jak komuś nie przeszkadzają blade odcienie :D .

EDIT2: w ogóle teraz zauważyłem na stronie z tuszami, że jest coś takiego jak kartdridż czyszczący. Ktoś coś?
_________________
:razzugly:
Ostatnio zmieniony przez msg 04-12-2018, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Posty: 1731

Prestiż
Wysłany: 04-12-2018, 17:21   

Dawno nie widziałem tego tuszu w cenie 40zł. Raczej bliżej 60. Przeźroczyste kartridże w sumie w jakimś canonie chyba miałem - w nim mi się podobało, że każdy kolor był osobno. Nie trzeba było wymieniać wszystkiego, bo skończył się czerwony.
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Posty: 1411

Prestiż
Wysłany: 04-12-2018, 17:26   

jarlfenrir napisał/a:
Dawno nie widziałem tego tuszu w cenie 40zł.

Czarny HP 703.
Drukson - 34,24 zł
123drukuj - 36,50 zł

W brotherach też kolory są osobno, ale jak braknie któregoś, to nie można drukować wcale. No chyba, że się ściemni drukarce wyciągając i wkładając zamiennik jeszcze raz (te tanie tusze nie są rozpoznawane, drukarka albo od razu zakłada, że włożyłeś nówkę albo się pyta "czy wymieniłeś ten pojemnik?" i dopiero po potwierdzeniu resetuje poziom).
_________________
:razzugly:
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Posty: 1731

Prestiż
Wysłany: 04-12-2018, 17:30   

Jeszcze jedna sytuacja mi się przypomina. Moja pierwsza drukarka HP. Przy instalacji sterownika instalator pyta gdzie podpiąłeś drukarkę. Lista rozwijana, a w niej opcje: com1, com2, com3, com4. Pytanie: co wybrać, jeśli podpiąłem ją pod USB?
Zawsze instalowałem ten sterownik trochę naokoło pomijając oficjalny instalator :P
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Posty: 1411

Prestiż
Wysłany: 04-12-2018, 20:34   

jarlfenrir napisał/a:
Jeszcze jedna sytuacja mi się przypomina. Moja pierwsza drukarka HP. Przy instalacji sterownika instalator pyta gdzie podpiąłeś drukarkę. Lista rozwijana, a w niej opcje: com1, com2, com3, com4. Pytanie: co wybrać, jeśli podpiąłem ją pod USB?

Nie jest to niemożliwe, żeby mieć port COM na USB. Można przypisać numer COM na pewne typy urządzeń, np. Bluetooth, czy... konwertery na COM i urządzenia posiadające je wewnątrz siebie ;) . Ale to fakt, głupota, że nie było wyboru na USB i auto-wyszukiwania w kreatorze.
_________________
:razzugly:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group