NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Platformowa] Ksiadz Mienczyslaw 4
Autor Wiadomość
Temporal 
Podporucznik
CP user

Główny edytor: GameMaker Studio 2

239 Prestiż
Wysłany: 28-11-2020, 19:38   [Platformowa] Ksiadz Mienczyslaw 4

Tytuł: Ksiądz Mięnczysław 4

Gatunek: Platformer
Autor: MrNobody
Grafika: MrNobody
Dźwięk: www.freesound.com
Muzyka:
Freezing but warm by Meydän
Bodhi Ambient by Daniel Birch
Ambient compilation by Erokia
Corpse City 3 by Igor Krutogolov & Kenji Siratori

Opis:
Twór ten to połączenie platformera z grą logiczną. Liczy się zarówno zręczność jak i logiczne myślenie. Wielu zagrożeń można uniknąć poprzez skradanie, bądź sprowokowanie przeciwnika by ten wpadł na pułapkę. Gra ma dziwaczny klimat z pogranicza snu i szaleństwa, jeśli ktoś lubi takie klimat to zachęcam do pobierania i grania.

Gracz budzi się w nieznanym miejscu i nie wie jak ma na imię…no dobra, swoje imię zna, ale miejsce mu jest obce. Główny bohater przyjmuje, że otaczający go świat to twór jego wyobraźni, ale czy na pewno tak jest? Naszym zadaniem jest wydostanie się z tego dziwacznego miejsca przy okazji zadając sobie pytania w stylu: “co
się tu odwala?”. Jeśli lubisz gry zarówno zręcznościowe jak i logiczne to na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

Zrzuty ekranu:

Trailer: https://www.youtube.com/w...eature=emb_logo

Download:
Pobierz

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.

kamiledi15 
Porucznik

Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2

8397 Prestiż
Wysłany: 30-11-2020, 23:08   

Bardzo monotonna gra i w miarę prosta. Doszedłem do poziomu z "iluzją", gdzie spadam pod podłogę. Mimo wszystko ma w sobie coś wciągającego. Tylko mógłbyś się zdecydować, jaki ta gra ma tytuł :P

Temporal 
Podporucznik
CP user

239 Prestiż
Wysłany: 01-12-2020, 21:40   

kamiledi15 napisał/a:
Bardzo monotonna gra i w miarę prosta. Doszedłem do poziomu z iluzją, gdzie spadam pod podłogę. Mimo wszystko ma w sobie coś wciągającego. Tylko mógłbyś się zdecydować, jaki ta gra ma tytuł :P

Prosta w sensie trudności? Jeśli tak, to jesteś pierwszy, który nie narzeka na poziom trudności. Spadasz pod podłogę, bo to iluzja ;) Tytuł do wyboru, do koloru, jak komu wygodniej. Dzięki za zagranie jak i sam komentarz. Niedługo zabiorę się za tworzenie Księdza Mięnczysława 3, dwójkę chyba całkowicie odpuszczę i wezmę się za robienie jedynki.

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.

kamiledi15 
Porucznik

Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2

8397 Prestiż
Wysłany: 01-12-2020, 23:16   

Zależy, co rozumieć pod pojęciem trudności. Szybki zapis-szybki wczyt są tu używane co chwilę, ale nie wynika to z trudności, tylko z sytuacji, których nie da się przewidzieć. Biegnę sobie, nagle spadam pod podłogę i muszę wczytywać zapis. Czy to jest trudne? Nie, bo takie pułapki są niemożliwe do uniknięcia przy pierwszym przejściu. Albo biegnę sobie i nagle zza ekranu spada na mnie grad pocisków, które zabijają mnie w parę sekund. Ale przy kolejnym wczytaniu już wiem, co mnie czeka i wtedy łatwo mogę to przejść. Gdyby gra była trudna, to każde wczytanie danego fragmentu byłoby trudne, a nie tylko pierwsze :) Takie sytuacje są denerwujące, ale dzięki temu, że dodałeś szybki zapis można to przeboleć. Bez tej funkcji trzeba by było uczyć się całej mapy na pamięć.

EDIT

Przeszedłem całe. Końcówka dość nudna, a sam finał... rozczarowujący. Raczej nazwałbym to demem technologicznym niż pełną grą, ale każda ukończona gra na tym forum to plus :P

Temporal 
Podporucznik
CP user

239 Prestiż
Wysłany: 02-12-2020, 11:25   

W pewnym sensie jest to demo technologiczne. Tak, często trzeba wpierw zginąć, by później daną przeszkodę ominąć, coś design ala Limbo. Dzięki za zagranie i komenatrz, każda krytyka przyda się by kolejne produkcje były lepsze, a sam Ksiądz Mięnczysław 1 idealny ;) . Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas.

Soundcloud

msg napisał/a:

Odpowiedz do tematu